AARLEMSC PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No: 15 144 Uitgave van DE ERVEN DOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. van ZATERDAG 23 Februari 1901. Neé. Vereen, iet van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 24 Febr. 1901. BUITENGEMEENTEN. 2 E 0 N I E TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDIN6 met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. pet Advertentie van 1-5 regels 1 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, dü alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Muller. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) Voorin. 10 ure, Ds. Mulder. 'b Avonds 6 ure, Ds. Mulder. N.B. De Godsdienstoefening zul des avonds te 6 uur aanvangen om de vie ring van het H. Avondmaal. i iMHitiiiM i i i i l i ssskkvsaipvrTaawwwwtmEuja Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. van Schaik Pred. te Nieuw Lekkerland. 's Avonds 5Vs ure, Ds. van Schaik, Pred. te Nieuw Lekkerland. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Mulder, Gemeenschappelijke dienst. I.I.HIIII'. 111.1 IIII.HI I l I II I.P. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorin. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vj ure> Vs. Schotel. (Woensdag 's Avonds 8 ure, Ds. Schotel. Luthersohe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. "1 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6Vs ure. Ds. Poolman. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- Bchool. Onderl. Bijbelbespreking. Donderdag. Nam. 12% ure, Huwelijksinzegening. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Gemengde vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Doopsbediening. (Dinsdag.) Avonds 8y, ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidscbe Vaart. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerlt bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Nam. 2 ure, Ds. Boon, Voor do kinderen. Evang. Luthersohe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege dan Ned. Protestantenbond in Hotel No. 1. 's Avonds 7 Va ure, Ds. Kutsch Lojenga. Doopsgez. pred. te Leiden. Bloemendaai. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6i/j ure, Ds. van Leeuwen. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst, '8 Avonds C ure, Ds. de Vries. Zondagsschool ten 12 ure in de Kerk. Remonstrantsch Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. L. R. Oldeman, Rem. pred. te Gouda. De orgelgalerij is voor bet publiek gesloten wegens de werkzaamheden tot het stellen van het nieuwe orgel. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Schorten, Hersteld Evang. Luth. Predikant te Amsterdam. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sakbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Avonds 6 ure, Dr. Klap. Heide. Voorm. 10 nre, de Heer Gutteling. Nam. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. 's Avonds 61/j ure, Ds. Hulsman. Weder had Woensdag eene Raads vergadering plaats, in hoofdzaak om de Gasthuiskwestie tot een einde te brengen. De Gasthuisdebatten namen dan ook na de mededeelingen, onmiddellijk een i aanvang. Eerst kwam in behandeling het amen- j dement bedoelende beoordeeling na de opname, in spoedeischende gevallet) niet noodig. De Heer Tjeenk Willink bespreekt nog de zaak. De Heer de Braai betreurt nog steeds dat de beoordeeling zal plaats hebben door 't B. A. De Voorzitter verdedigt nog nader de opneming, bovenal stelt hij den Heer de Braai gerust. Nog heeft de Heer Holland het woord. De Heer Bijvoet bespreekt een en ander. Het vsorstel werd aangenomen. Punt III c wenscht in de Gasthuis kwestie zeven leden. Dr. Kruseman zet uiteen dat de bedoeling is, in de Com missie twee Raadsleden zitting te doen nemen. De Heer Sneltjes meent, dat twee Raadsleden zitting hebben. De Heer V. d. Kamp heeft nog het woord. De Heer Stolp zet nog uiteen. Het getal leden wordt vastgesteld. Nog werd er lang gesproken over den tijd van aanblijven. Verder bepaalt de Raad dat geneesheer, directeur of directrice door den Raad worden benoemd. Verder wordt vastgesteld. Onder toe zending van de voordracht van Burge meester en Wethouders dd. 15 Januari 1901, Regenten van het St. Elisabeth's ot Groote Gasthuis uit te noodigen: a. mede te deelen hoe het St. Elisa beth's gasthuis, desnoods met opoffering van e. nige bedden, op de minst kostbare wijze zouden zijn in te richten tot eene ziekeninstelling beantwoordende aan de eischen des tijds; De Heer Koopmans heeft een amendement, wenscht de bed den niet op te oöeren. De Heer Groot is daar ook voor. De Heer Stolp zet uiteen, dat opoffering van eenige bedden tot verbetering zal leiden. De Heer Waller bespreekt nog de kwestie. Nog de Heeren Koopmans en Bijvoet. De .Voorzitter heeft het woord, doet uitkomen, dat vermeerdering van bedden niet gewenscht is. Het am. Koop mans valt. Verder besluit de Raad Regenten te verzoeken h. te overwegen of de moge lijkheid bestaat met behoud van eene goede ziekenverzorging bezuiniging op de verplegingskosten aante brengen en van het resultaat dier overweging den Raad mededeeling te doen. c. hunne meening te doen kennen de vragen: lo. of het geen aanbeveling verdienen zoude, het verplegen van onvermogende zieken uit naburige plattelandsgemeen ten te staken. 2o. of geen maatregelen te nemen zijn, waardoor zekerheid verkregen kan worden, dat op de polikliniek slechts personen behandeld worden, die in de termen vallen voor onderstand van de gemeente 3o. of het financieel belang van het gasthuis niet vraagt de dienstboden abonnementen te doen vervallen. 4o. of het ook raadzaam is het tarief te herzien. V. Burgemeester en Wethouders uit te noodigen met het Burgerlijk Arm bestuur in overleg te treden over de vragen a op welke wijze het onderzoek be doeld in art. 2a der verordening op het Groote of St. Elisabethsgasthuis het best kan geschieden. b welke maatregelen getroffen kunnen worden om te bevorderen dat de door opgenomen patiënten verschuldigde be dragen geregeld inkomen. Nu kwam in behandeling het voor- sfel van B. en W. over de begrooting van het Gasthuis goed te keuren met een gemeentelijk subsidie van 50903. De Heer Dr. H. D. Kruseman had voorgesteld de gemeente-subsidie te brengen op f 50000.en aan de ont vangsten een nieuwe post toe te voegen groot f 903.voor particuliere bij dragen en schenkingen. Dit am. werd thans ingetrokken en de begrooting vastgesteld. In October was in handen van B. en W. gesteld een adres van Agenten van politie, le, 2e en 3e klas houdende ver zoek om in het genot gesteld te worden van elke veertien dagen een vollen vrijen dag. Hiertoe zal een uitgaaf noodig zijn van f 456.25, welk bedrag thans wordt aangevraagd tot dit doel. De Heer V. d. Kamp stelde nog een extra verhoo ging voor van f 547.50. De Heer V. d. Kamp bespreekt de zaak even als de Heer Speelman. De Heer van Lennep wil de beslissing uit stellen. De Voorzitter zet zijn standpunt uit een. De Heer V. d. Kamp trekt zijn voor stel in. Voorstel B. en W. wordt aan genomen. Ingekomen was een schrijven van B. en W. betreffende recognitie der gas fabriek over 1901. Deze recognitie be draagt f 1059.395. Tot wering van schoolverzuim tenge volge van de Leerplichtwet moeten door den Raad een of meer commissiën wor den benoemd, terwijl bepaald moet worden het getal leden, de grenzen der werkzaamheden van die commissies. B. en W. stellen voor drie districten resp. van 11, 7 en 11 scholen met eene schoolbevolking van 4200,1800 en 3900 kinderenhet aantal commissieleden te bepalen op 9, 5 en 9. De benoeming der Commissies had daarna plaats en het huishoudelijk regle ment werd vastgesteld. Voor district 1 werden gekozen le categorie (ouders schoolgaande kinderen)C. ten Boom, Barteljorisstraat 19; W. A. J. Bremer, Kleine Houtstraat 35; mr. F. A. Bijvoet, Jansstraat 55; 2e categorie (openbare onderwijzers (es sen): J. B. van Dorp, Gaelstraat 4; mej. M. A. Duinker, Ridderstraat 26; 3e categorie (bijzondere onderwijzers- (essen)J. C. Goudoever, Garenkokers- kade 13; mej. E. Vrijdag, Ruichaver- straat 2e; 4e categorie (overige meer derjarige ingezetenen): mevr. Albarda, geb. 7reeling, Ged. Oude Gracht 54; E. IV. Goedhart, Nassaulaan 52. Voor district II1ste categorie (ouders schoolgaande kinderen) J. IV. A. Beijne», Nieuwe Gracht 75; mr. W. Gnoop Koop mans, Kenaustraatl2e categorie(open- bare onderwijzers(essen): mej. Y. II. van

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1