HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Biad. No 25 '144 van ZATERDAG 30 Maart TE HAARLEM Zondag 51 Maart 1901. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING niet AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post —,40. ifzonderlijke nommers 8 centen per stok. Frigs per Advertentie van 1-5 regels 10.25, elke regel meer 5 cents, groate letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Adverlmtien worden aarugerurmm tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Muller. Confirmation de nouveaux membres. Gereformeerde Kerk: Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorm. 10 ure, Ds. Mulder Felix Favore. 's Avonds 6 ure, Ds. Mulder Jau8kerk. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Va ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 uro, Ds. Schotel, 's Avonds 5Vj ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure. Ds. Poolman. Bevestiging van Lidmaten. Nam. 1 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6Vs ure, Ds. Wempe Bevestiging van Lidmaten. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries, Avondmaal. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Tideman, Bevestiging van nieuwe Leden. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Bevestiging van Lidmaten, 's Avonds 7 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Met Koorgezang. Maandag. 's Avonds 8 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Dinsdag. 's Avonds 8 uro, Ds. de Blocq van Scheltinga. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) s avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering (Dinsdag.) Avond» 8i/s ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau Bist, andera vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Collecte voor de kerk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. £vang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Bevestiging van Lidmaten. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6Vi ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. Bevestiging van Lidmaten, 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Folanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Doopsbediening. Santpoort. Voorm. 10 Va ure, Ds. Kutsch Lojenga. Bevestiging van Lidmaten en Doop. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Avondmaal. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Bevestiging van Lidmaten. 'sAvoDds 6Vs ure, Dr. Klap. Voorbereiding. Heide. Nam. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Doopsbediening. 's Avonds 6Va ure, Ds. Hulsman. Z R 0 N I E Van de mededeelingen in de Raadsver gadering van Woensdag noteeren wjj dat onze nieuwe geldleening ruim twee maal is volteekend. Mejuffrouw H. J. von Schubertz, Directrice van de Middelbare School voor Meisjes, verlangt eervol ontslag als zoodanig met ingang van 1 Septem ber. Het wordt eervol verleend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. De Heer S. Blom, onderwjjzer aan de openbare Lagere School Lr. B. ver zoekt en verkrijgt eervol ontslag als zoodanig, wegens zijne benoeming tot hoofd der School te Monster. In behandeling komt de verordening, regelende den rang, het getal en van het kader der politie alhier. De aanneming der verordening zal ten gevolge hebben eene verhooging der uitgaven 950. Art. 2 bedoelt de verhooging van de jaarwedden der klerken met ƒ75 bjj wijze van jaarljjksche verhoogingen met inachtneming van bekwaamheid en ge schiktheid. Art. 7 zegt: Voor zoover de Bezoldi ging det op 1 Januari 1901 fungeerende leden van het kader der politie nog niet heeft bereikt het bedrag, dat zij zouden genieten, wanneer reeds bij hunne benoeming in den op dat tijdstip ver vulde rang deze verordening ware van kracht geweest, zal hunne jaarwedde zoo spoedig mogelijk in overeenstemming worden gebracht met deze verordening, met dien verstande, dat, wannder het minimum bereikt is, de verhoogingen in geen geval meer zullen bedragen dan f 100 per jaar. De Heer V. d. Kamp acht alsnog reorganisatie van de posten wenschelijk De Heer Modoo acht de bezoldiging te laag en wenscht voor agenten 4e klasse 20 ets per uur, wat werd aangenomen. Na eenige discussies wordt de ver ordening aangenomen. Aanvraag werd gedaan door Th. J. Verzijl berg tot aankoop van grond aan het Leidsche Plein. B. en W. stellen voor den koop te sluiten tegen 630 Op een vraag van den heer Roog antwoordt Wethouder de Breuk, datdaar geen woningen, wel magazijnen mogen gebouwd worden. De heer Stolp zag liever den grond in erfpacht uitgegeven, doch hier betreft het een uitzondering. Voorstel daarna aangenomen. Aan A. Visser wordt grond verhuurd aan den Spaarndammerweg tot berging van baggerspecie. Voor den aanleg van trottoirs aan den Kruisweg van de Kruisbrug tot het Spoor wordt een crediet aangevraagd van ƒ3750,en toegestaan. Besloten wordt den borgtocht van den gemeenteontvanger te verhoogen tot 40.000, de zakelijke borgtocht op 50.000. Uit een tweetal bestaande uit de Heeren F. J. Roeters van hennep, penningmeester Haarlemmermeerpolder, en Mr. A. A. Kuiler, gemeente-ontvanger te Delft be noemt de Raad tot gemeenteontvanger den Heer Roeters van Lennep met 18 stemmen. Tot gemeente heelkundige wordt be noemd de Heer K. van Maas. Tot waarnemend hoofd van de Vijfde Tussehenschool wordt benoemd de Heer J. A. J. Paulen tot Lid der Commissie van Bijstand in het beheer der Openbare Werken benoemt de Raad den Heer van Lennep. De Voorzitter brengt dank aan den heer Roog voor hetgeen hjj als lid dezer Commissie heeft gedaan tot Regenten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, ter uitvoering Raadsbesluit d.d. 20 Februari 1901. (Twee Regenten uit de Raadsleden) de Heeren Dr. H. D. Kruseman en Mr. A. C. Waller. Voor kennisgeving werd aangenomen het gasverslag over Januari. Het verslag klaagt over enkele te. kortkomingen, als eenmaal ongenoeg. zame drukking en over het niet aa wezig zijn van een toestel om ijsvorming te voorkomen. Wat betrett de straatverlichting heeft de Maatschappij echter gezorgd de oor zaken van de stoornissen weg te nemen. De Heer Klein bracht nog een klacht in over onbehoor lijk spelen op de open baren speelplaats aan het kenaupark. De Heer Modoo vraagt naar de drink- fonteinen. De Voorzitter deelt mede, dat spoedig zullen geplaatst worden. De vergadering werd daarop gesloten. HAARLEM 29 Maart 1901. HAARLEM'S ZANGGENOT. De Liedertafel Haarlem's Zanggenot heeft Dinsdagavond in de concertzaal van de Sociëteit nVereeniging" een goed geslaagd co ncert gegeven. Dii was wel in de eerste plaats te danken aan het voortreffelijk optreden van het Koor. Sterk in aantal en naar behooren voorbereid, gaven de heeren zangers proeven van samenzang, welke inderdaad in verschillende onderdeelen een verrassend effect te weeg brachten. De omvang der koorwerken gezon gen werdenNimmer Nacht van An- driessen, Super flumina van Hiller, De Uitwijkelingen van Gevaert en Het Tour. nooi van Louis Maes bewees weder, dat de Liedertafel niet opziet tegen een veelomvattende studie. Zjj, die de tech nische moeieljjkheden van de bovenge noemde werken kennen, weten wat er gedaan moet worden om ze zoo onder de knie te krijgen, als dat bij Zanggenot het geval bleek te zjjn. Aan den heer Andriessen mocht het een groote vol doening geven, zjjn ijver met zooveel succes bekroond te zien. De solisten bij de uitvoering waren, de heeren Carel Phlippeau en E. A. Cats. Van beiden kan nog iets meer gezegd worden, dan dat ze in het programma eene aangename afwisseling brachten. De heer Phlippeau zong op de hem eigene sympathieke wijze: Zomerweelde van Th. Verhey, Die Thraae, Gebet en Du bist die Ruh van Schubert en ver wierf zich den bijval, waarop deze zan ger steeds door stemmiddelen en voor dracht aanspraak mag maken. Het lied van Verhey ligt zeer hoog en hoewel de Heer Phlippeau zich 't liefst in de hooge tonen beweegt, wilde het ons toch voorkomen, dat hier de grenzen van het natuurlijke een enkele maal wer den overschreden. Recht ongedwongen en daardoor meer pansprekend klonken de andere liedeien. Zooals gezegd is, vielen den zanger luide bijvalsbewijzen ten deel. Voor den anderen solist, den heer Cats, was de avond van Dinsdag ongetwijfeld belangrijk. Voor de eerste maal stond hg op de plaats, die bjj andere concerten dikwijls door de groot ste meesters werd ingenomen; op de plek waar wij de beroemdste violisten, Wieniawski, Joachim, Heerman, Sauret, Burmeister, Sarasata, Ysaye, en hoe zij verder mogen heeten, voor onze herin nering zagen opigzen. Voor iemand die zoo ernstig de kunst beoefent als de heer Cats dit blgkbaar doet, moeteen eerste optreden in onze groote concertzaal ge wichtig zgn. Laat ons hopen, dat op deze eervolle plaats de illusie bjj hem geboren is, om de beste meesters nate- volgen. De Heer Cats mag daarover denken, want hg heeft meer dan ge. woon talent. In het Adagio uit het

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1