HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN en Eerste Blad. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 25 Mei 1901. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM No; 41. t e|l;e phoonnummer telephonische verbinding met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden —,25. franco p. post—,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Ifr|i per Advertentie van 1—5 regel* f 0.25, elke regel meer 5 cents, grnnte letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Zondag 26 en Haandag 27 Hei 1901, (ie en 2e Pinksterdag.) Eglise Wallonne. Eerste Pinksterdag. Dix heures, Mr. Muller. Collecte pour les Missions. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk- gebouw zullen de diensten gehouden ■worden, Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, I)s. Mulder. Sociëteit de Kroon. Ingang Smedestraat. Avonds 6 ure, Ds. Mulder. Janskerk. Tweede Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Mulder, Sociëteit de Kroon. Ebon-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Tibhen. 's Avonds 5Vs are, Vs. Tibben. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Eerste Pinksterdag Yoorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5 Va ure, Ds. Schotel. Tweede Pinksterdag Yoorm. 10 ure, Ds. Schotel. Minnisi iiin' 1 ii I in Luthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Tweede Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Wempe. Met medewerking van het Luthersch Zangkoor. Collecte voor het Nederl. Zendeling Genootschap. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Pinksterdag. "Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. De opbrengst der gewone oollete in de buasen na de Godsdienstoefeningen op de beide Pinksterdagen is bestemd voor de Doopsgezinde Vereeniging tot Evangelie-verbreiding. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. Loenen Martinet. Em. pred. te Amersfoort. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Westerman. Evang. Luth. Pred. te Amsterdam. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Voorbereiding. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Eerste Pinksterdag Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering, 's Avonds 8 ure, Meisjesvereeniging, (Dinsdag.) 's Avonds 8 Va ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootsohap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai nieti andsri vermeld werdt, wordt de Red. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Pinksternag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Op beide dagen Collecte voor de Zending. Beverwijk. Eerste Pinksterdag. Yoerm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Hvanc. liuthereche Kerk. Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds, Gonlag. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 «re, Ds. Gonlag. t Doopsgezind© Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Bloemendaal. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, van Wijk aan Zee. Heemstede. Eerste Pinksterdag Yoorm. 10 ure, Ds. Kuylman, Tweede Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, de Heer Van Asselt. Oud Zendel. Op beide dagen Collecte voor ee Zending. Houtrijk en Folanen. Eerste Pinksterdag. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Tweede Pinksterdag. Yoorm. 10 ure geen dienst. Hillegom. Eerste Pinksterdag. Voorm. 91/s ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. Hoog, Emerit. Pred. Tweede Pinksterdag. Yoorm. 9Vi ure, Ds. van Veen, Op beide dagen Collecte voorde Zending. Santpoort. Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Collecte voor het Ned. Zend. Ge nootschap. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Spaarndam. Eerste Pinksterdag. Yoorm. 10 ure, Ds. Barbas, Pred. te Haarlem. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Veen, Pred. te Haarlem. Velsen. Eerste Pinksterdag Yoorm. 10 ure, Dr. Klap. Nam. 21/» ure, Dr. Klap, Doopsbediening. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman, Op beide dagen Collecte voor de Zending. E B 0 N I E K. De Raadsvergadering van Woensdag werd weder voorgezeten door den Heer de Haan Hugenholtz. Na de gewone mededeelingen werd voor kennisgeving aangenomen het Pro ces-verbaal van de opneming der kas van den gemeente-ontvanger en toen had eene geheime zitting plaats voor den aanvang van de behandeling der spoor wegplannen. De heer Groot heeft het woord in verband met het plan Minister en dat van B. en W., betreffende de kosten, waarvan het verschil f 220000 zou be dragen en Spreker zou tegen de onder doorgangen Zjjlweg en Brouwerstraat zijn, zjjude meest al partikuliere belangen d. w. z. om een of meer vervoermiddelen rendabel te maken. Vraagt, of als voorstel B. en W. wordt verworpen, dan ook meteen daarmee plan Spoorwegmaat schappij vervalt. Stelt voor B. en W. te machtigen den minister te danken voor den voor de betoonde welwillend heid, doch dat de gemeente niet wenscht uittegaan op de wijzigingen in het plan. De Heer Stolp zou betreuren indien plan B. en W. verworpen werd, hoewel het ofler dat gevraagd is, zeer groot is. Het voorstel heeft niet geheel de sympathie van den Heer Speelman, doch zal niet tegenstemmen. Vraagt of het zeker is dat als de gemeente in het bezit is van doorgangen, de gemeente de volle en vrije beschikking heeft over dezelve. De Voorzitter stelt den Heer Speelman gerust. De Heer Schflrmanr. steunt met vuur voor het voorstel. He Heer Modoo had eene motie in- diend als volgt. Overwegende, dat de uitvoering van het voorgestelde plan tot het bouwen van een nieuw spoorwegstation en bijko mende werken, hoewel van algemeen belang voor den bloei en ontwikkeling der gemeente, toch in de voornaamste plaats ten goede komt aan het gemeente kwar tier, liggende aan de noordzijde der gemeente, over den spoorweg: dat de uitvoering van genoemd plan de gemeente op belangrijke financiëele offers komt te staan, terwijl de vruchten dier te brengen offers in de eerste plaats ten goede zullen komen aan de eigenaars der gronden liggende in bovengenoemd kwartier dat het wenschelijk en alleszins te billijken is, een deel deel dier belang rijke financieele offers te verhalen op de eigenaars der gronden bovenbedoeld Besluit: Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, een regeling hiervoor te ontwerpen en ter behandeling den raad aan te bieden. De Heer V. d. Kamp komt op tegen den last dien den Heer Modoo, wil leg gen op de bewoners van het Noorden der gemeente. Is van meening, dat in het uiterste geval de nieuw te bouwen perceelen alleen kunnen belast worden, beveelt de aanneming van voorstel B. en W. ten sterkste aan en haalt nog enkele voorbeelden aan die het noodig en nuttig doen zijn dat er voldoende verandering komt. De Heer Modoo verdedigt zijn motie, hoewel hij begrijpt, dat die overbodig is, om welke reden hij zijn motie intrekt. Zal echter tegen het voorstel stemmen, aangezien de lasten zullen toenemen met 10%. De Heer Beijnes, hoewel uit het oog punt van zijne industrie tegen het voorstel, zal toch het plan niet tegen werken, doch zal onzijdig blijven. Wijst er op, dat het verlangen der groote nijverheid betreffende de spoorweghaven niet is vervuld. De Voorzitter deelt mede, dat zeer zeker de haven aan het Spaarne er zal komen, al geschiedt dit niet dadelijk. De Heer V. d. Berg heeft nog zjjne bezwaren. Deze betreffen ook die van financiéelen aard, zal vóór stemmen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1