HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. No. 57. 144 van ZATERDAG 20 Juli 1901. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM Zondag 21 Juli 1901. E R 0 NI E E. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. TELEPH O 0;N NUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post—,40. Afzonderlijke nommers S centen per stuk. fr|> per Advertentie van 1—ft regels 10.25. elke regel meer O cents, groote lettere naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond, Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. BUITENGEMEENTEN. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Ed. Vautier. Pasteur a Bière, Suisse. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorin. 10 ure, Ds. Mulder. Bakene8serkerk. Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Janskerk. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 nre, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 'g Avonds 5Vj "re, Ds. Schotel. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Avondmaal. Nam. 2% ure, Ds. Gerth van Wijk. Dankzegging. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond Hotel No. 1. Voorm. 10 nre, Ds. Bruinwold Riedel. Iiuthersche Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Voorduyn. Pred. te Naarden. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Pr. Elhorst. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Lamping. Herv. Pred. te Naaldwijk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering. 'sAvonds 8 nre, Jongedochters Ver- eeniging. (Dinsdag.) '8 Avonds 81/s ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 nre, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Pred. te Haarlem. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. Pred. te Haarlem. Hillegom. Voorm. 9 Va ure, Ds. van Veen. 'sAvonds 5 ure, Ds. van Veen, Doopsbediening. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 nre, Dr. 1. M. S. Baljon. Hoogleeraar te Utrecht. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Heide. 's Avonds 5 nre, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Conradi. Pred. te Schoonhoven. Het was geducht warm in de Raadzaal, Woensdag. De agenda was betrekkeljjk klein, men meende, dat in een uur alles kon afgeloopen zjjnde Heeren hadden twee uren noodig, vooral omdat aan het slot nog twee leden wat op het hart hadden, dat nogal aanleiding gaf tot discussie. Het eerste behandelde punt was buiten de agenda: De Heer H. Langendonk, Onderwjjzer le klassse aan School A., verzoekt eervol ontslag; het wordt verleend. Mejuffrouw A. Bakker verzoekt en verkrijgt eervol ontslag aan de Eerste Tusschenschool. B. en W. stellen voor den onderwijzer Jos. Daemen wien wegens lichamelijke ongeschiktheid reeds vroeger eervol ont slag is verleend, het van Rijkswege toe te kennen pensioen, vermoedelijk bedragende 300.aan te vullen tot 750.Zonder stemming goedge keurd. Aangevraagd wordt door J. Slagmul der, aansluiting aan de Haarlemsche Duinwaterleiding voor zijn in aanbouw zijnde villa in het Oosterhoutpark. Voorgesteld wordt het verzoek te wijzen van de hand. De Heer Sneltjes meende, dat het li kon toegestaan te worden. De Wethou der de Breuk zet uiteen, dat het niet kan. Het voorstel wordt aangenomen. W. Warmerdam wenscht gemeente grond op nieuw in huur of in erfpacht te bekomen, doch thans tegen vermin derden prijs. B. en W. stellen voor den grond in huur af te staan, doch zijn van meening, dat van prijsvermindering geen sprake kan zijn. Aangenomen. Omtrent een verzoek der Besturen van de Christelijke Avondnaaischool en Haarlemsche fabriekscholen omtrent het gebruik van lokalen Proveniershuis wordt voorgesteld afwijzend te beschikken. Bedoelde lokalen zjjn in gebruik bij den directeur der gemeentelichtfabrieken, en bovendien zjjn de lokalen verklaard voor het onder wjjs ten eenmale ongeschikt zjjn. De Heer Speelman heeft het woord aangaande de redactie van het te zenden antwoord. Het voorstel wordt aangenomen. Voorgesteld wotdt op te zeggen de huur van grond langs het Spaarne aan H. van Amstel en den grond voor open baren weg te bestemmen. De kosten op een en ander vallende zouden komen voor rekening van de firma J. van der Griendt en Zoon. De Heer de Braai hoopt dat de Raad het voorstel niet zal aannemen, omdat dan jegens Van Amstel een groote onbil lijkheid wordt gepleegd. Nog de Heer Schram. De Heer de Breuk zet uiteen, dat de onbillijkheid niet bestaat en de opzeg ging kan niet eer plaats hebben dan tegen 1 Februari. Nog de Heer Van der Kamp. Het voorstel wordt daarna aangenomen met twee stemmen tegen. B. en W. stellen voor om aan J. Roes, bloembollenkweeker te Hillegom vergunning te verleenen tot het mogen hebben van een toegangsweg naar een te bouwen woning aan de Leidsche vaart. De huur wordt toegestaan. Intrekking wordt toegestaan betref fende de onbewoonbaarverklaring van eenige perceelen. De firma L. W. Heil en Zonen ver zoekt vergunning tot het leggen van spoorrails in den openbaren weg van de Kierksteeg tot het Spaarne. De thans aangevraagde uitgestrektheid is acht en tachtig meter lang. De vergunning wordt verleend. Onbewoonbaarverklariug wordt aan gevraagd voor het perceel Schoterstraat 13. Dit wordt voorloopig afgevoerd. Door Mej. A. J. Carp, overleden te Haarlem den lOen Februari is aan de gemeente gelegateerd de helft eener graf ruimte, ter oppervlakte van twee graven, gemerkt No. 809, met keider, gelegen op de Algemeene Begraafplaats dezer gemeente. De rechthebbende op de andere helft j dezer grafruimte heeft zich bereid ver- klaard deze helft af te staan onder I voorwaarde, dat het graf gedurende 60 jaren, nadat haar Ijjk daarin zal zjjn bjjgezet, onaangeroerd zal bljjven. Deze zeilde voorwaarde is ook door mej. Carp aan de aanvaarding van het legaat verbonden. Voorgesteld wordt het legaat niet te aanvaarden omdat de voorwaarden voor de gemeente te bezwarend zjjn. De Raad gaat ook hierin mede. B. en W. stellen voor te bepalen dat de twee klerken van de afdeeling belastingen der gemeente-secretarie, die in hoofdzaak belast zjjn met de beschrjj- ving voor de plaatselijke belasting, ieder boven hunne jaarwedde zullen genieten eene toelage van ƒ50.— De Heer Hofland is er tegen, wenscht voor 1901 50.en vervolgens verdere verhooging. De Voorzitter deelt mede, dat een voorstel van dien aard bij de begrooting zal voorkomen. Ingekomen was inmiddels een tele gram van den Heer Schürmann, kennis gevende dat Z.Ed. de vergadering niet kan bjj wonen, verder met groeten aan de Raadsleden, behalve aan de Socia listen, welk telegram nog al hilariteit verwekte. De Vereeniging tegen het mishandelen van dieren, verzoekt den Raad Art. 84 van de Algemeene Politieverordening, betrekking hebbende op het gebruik maken van honden als trekkracht te wijzigen. B. en W. voldoen hieraan door voor te stellen met 5.boete te straffen den bestuurder van wagen of slede waarvan de hond anders is aangespannen dan in een trekhaam; voor een tweewieligen wagen, als de hond niet onder den wagen is aan gespannen zoodanig dat eenig deel van den wagen op hem drukt. de trekhond niet is voorzien van een muilkorf; als de hond aan wagen of slede be vestigd, ziek, kreupel, gewond of drach tig is; dat de minimum maat voor een trek hond moet zjjn 50 c.M. indien de bestuurder zich bevindt op een in beweging zijnde wagen of slede, hespannen met een hond. De Heer Groot heeft nog eene be- merking ten opzicht van de bepaalde hoogte der honden. De Voorzitter be antwoordt: een minimum moest bepaald worden. De Heer de Braai komt op tegen den muilkorf. De Heer Van Styrum beantwoordt. Nog de Heer Modoo tegen den muilkorf. De Heer Speelman wil den muilkorf wel met het oog op de veiligheid. De Heer Modoo wenscht de beslissing aan te houden. De Heeren Van Lennep en Winkel zjjn er tegen. Voorstel Modoo wordt verworpen. De wijziging wordt aangenomen, be halve het amendement van den Heer Groot, waarop de stemmen staakten. B. en W. stellen voor over te gaan, in verband met pestgevaar, tot verplaat sing en verbouwing der bestaande barak, het aanschaffen van inventaris en centrale verwarming, alsmede tot den bouw van een ontsmettingsoven en de daarbjj be- hoorende werken en hiertoe beschikbaar te stellen ƒ19500. Dit punt wordt aangehouden. Ter voorziening in de vacature van Directrice aan de Meisjesschool met vjjf- jarigen cursus worden aanbevolen Mej. C. J. Farret, te Gorinchem, Mej.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1