CARMEN der Soepkaarten. Weten en Werken. JONGEN Ned. Opera. aDVEHTENTIEN. KAARLEMSCHE SCHOÖWBCRGMAATSCHAPPIJ. Benevens groot BALLET. AFHALEN Jacobstraat. Br. JOH. B7SBEIHCK, Jacob Heiorich Krelage, 12. Id. id. beschikbaarstelling gelden bouw bruggen Koudenhorn en Pa pentorensingelgracht. 13. ld. id. adressen P. GieskeenL. G. Prins afkoop erfpachten. 14. Id. id. hooger bouwen perceel Kool- steeg no. 4/6. 15. Id. id. id. id. pakhuis achter perceel Groote Houtstraat no. 159. 16. Id. id. id. id. 2 perceelen Lange Hofstraat 1/3/5. 17. Id. id. bouwen zwem- en badinrich ting. 18. Id. id. adres vereeniging »de Goede Verwachting" wederindienststelling werkman P. de Wit. 19. Id. id. adres Bestuur huishoud-en industrieschool om subsidie. 20. Id. id. instelling speciale Raadscom missie gemeentelijke Brandverzeke ring. 21. Id. M. de Braai wijziging huren. 22. Id. L. Modoo e.a. regeling loonen arbeiders in dienst der gemeente. 23. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzeres voor de opleiding- school voor meisjes. 24. Aanbeveling leden plaatselijke Com missie van toezicht op het M.O. In de Ringvaart van Haarlemmermeer, bjj de Nieuwe Meer, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De knecht van de Wed. J. v. d. Akker, die met een vol geladen schuit met bieten door de Ringvaart voer, stond voor op de plecht, toen de stok waaraan de treklijn beves tigd was brak en die tegen zijn hoofd sloeg. De ongelukkige T. Zemel, te Zaan dam woonachtig, viel bewusteloos neder. Toen geneeskundige hulp werd inge roepen was de ongelukkige reeds over leden. HAARLEM 3 December 1901. In den nacht van Zaterdag en Zondag is overleden de Heer J. H. Kre- lage, eigenaar van een der beroemdste bloemkweekersen alhier en door zijne meer dan gewone kennis van het vak, een specialiteit op Tuinbouwgebied, De vader van den overledene, de Heer E. H. Krelage, was een Hanoveraan van geboorte, hij stichtte in 1811 hier ter stede den grondslag tot de uifgebreide zaak. Hij was een uitmuntend kweeker en ook als zoodanig in het buitenland bekend. In 1860 trad de Heer J. H. Krelage als mede firmant op en ook hij verzuimde 1 niets om de inrichting tot meerdere volmaking te brengen. Sedert 1865, kort na de zoo uitnemend geslaagde internationale bloemententoon stelling in Volksvlijt te Amsterdam, waarmede de overledene zijn naam als tuinbouwkundige voor een goed deel had te danken, treden wij den Heer Krelage telkens aan als jury-lid van alle mogelijke tentoonstellingen en steeds was hij er op uit de belangen der vakge- nooten te behartigen. Van verschillende binnen en buiten- landsche genootschappen was de Heer Krelage eerelid en meermalen zijn zijne grooten verdiensten erkend, getuige zq'ne vele ridderorden. Gedurende lange jaren was de over ledene een ijverig lid van onzen Ge meenteraad. Het Stedelijk Museum van Schil derijen en Oudheden op het Raadhuis, is in de maand November jl. bezocht door 129 personen tegen betaling en door 290 personen zonder betaling. Omtrent de uitvoering van de Opera Carmen door de Nederl. Opera op morgen Woensdagavond be richt men ons, dat reeds vele plaatsen zijn besproken en de voorstelling onge twijfeld uitstekend zal slagen. De mogelijkheid is niet geheel buiten gesloten, dat de partij van Don José zal gezongen worden door den talent vollen tenorzanger Jul. Schürmann, die elders met veel succes is opgetreden. Vele Haarlemmers zouden zich over dat debut verheugen; natuurlijk met blijvende waardeering voor wat de heer Pauwels in genoemde partij te genieten kan geven. Dat de bezetting overigens veel doet verwachten, zjj eene aansporing voor de beminnaren van dramatische muziek, om dezen keer in grooten getale opte- komen, opdat de voorstellingen van het Ned. Opera Gezelschap voor Haarlem behouden blijven. In de vergadering van het Haar- lemsche Nutsdepartement, Maandag gehouden, werden aangewezen tot Leden van het Hoofdbestuur der Maatschappij de Heeren Mr. J. F. Houwing te Am sterdam en Th. Nolen van Rotterdam. Het voorstel tot opheffing der Volks zangschool met het einde van den tegenwoordigen cursus is uitgesteld tot een volgende vergadering. Om te voldoen aan een meer malen gedaan verzoek, heeft de Directie van het Staalbad Haarlem, in hare Bad inrichting in de Badhuisstraat nabij den Kleinen Houtweg doen aanbrengen een geheel nieuwe douche inrichting, waar van we vertrouwen, dat een veelvuldig gebruik zal gemaakt worden. Deze inrichting stelt den verbruiker in de gelegenheid zelf de temperatuur van het douche water te regelen. Door het tot stand komen van die inrichting is de Badinrichting onge twijfeld een stap in de goede richting vooruitgegaan. In het douchebadhuis zjjn in de afgeloopen week genomen 446 baden. Zondagmiddag gaf de heer Ch. P. W. Kriens met het strijkorkest van Haarlems Muziekkorps eene welgeslaagde matinée in het Brongebouw alhier., De uitvoering was geheel gewijd aan sin- fonische werken van Beethoven en droeg daardoor voor de aanwezigen een bijzon der aantrekkelijk karakter. Want zoover zijn wij gelukkig gevorderd, dat een steeds talrijker publiek gaarne naar Beet hoven luistert en oor begint te krijgen voor zijne verhevene en te gelijk een voudige muze. Zoover, dat ook de on geletterde hoorders iets mee gaan ge voelen voor de reine en vriendelijke gedachten, die uit zijne werken spreken en alle eeuwen door weerklank zullen vinden in des menschen gemoed. Over de uitvoering geen bijzonderheden. Al leen zij vermeld dat allen met onafge broken belangstelling en in stille aan dacht de uitvoering hebben gevolgd, vol sympathie voor het Haarlemsch orkest, dat zoo waardig zich beweegt in Beet hoven's heerlijke kunstwerken en vol sympathie tevens voor den heer Kriens, die als kunstenaar blijkbaar het verlan gen moet bevredigen om nu en dan te verkeeren met de besten van zijn ge slacht. Het programma bestond uit de vol gende werken: 1. Ouverture zu dem Schauspiel sEgmond" 2. Masstoso en Adagio uit „Geschopfe des Prometheus Ballet." 3. Erste Symphonie. Op. 21. 4. Ouverture xLeonore" No. 3, Opera «Fidelio". 5. Serenade (Trio) voor orkest bewerkt. Gedurende de maand November werd het Museum van Kunstnjjverheid te Haarlem bezocht door 406 belang stellenden. Uit de aan het Museum verbonden boekerij werden een honderd zeven en tachtig boeken en plaatwerken naar ver schillende plaatsen van ons land gezon den. Het Reglement der boekerij wordt op aanvrage kosteloos toegezonden. E. JL E. T. Lijn Haarlem— Zandvoort. Vanen met 1 tot en met 30 Nov 1901. Aantal vervoerde passagiers 10341. Bruto ontvangsten 2320.90. Hetzelfde tijdvak des vorigen jaars 9242. Bruto ontvangsten 1891.40. Lijn HaarlemCeintuurbaan. Van en met 1 tot en met 30 Nov. 1901. Aantal vervoerde passagiers 70523. Bruto ontvangsten ƒ3443.65. Hetzelfde tijdvak des vorigen jaars 63788. Bruto ontvangsten 3184.15. Lijn HaarlemBloemendaal. Van en met 1 tot en met 30 Nov. 1901. Aantal vervoerde passagiers 15241. Bruto ontvangsten 1883.62'. Hetzelf e tijdvak des vorigen jaars 14117. Bruto ontvangsten 1551.20. VKEtG ADERING van den Baad de» Gemeente Haarlem, op Woensdag 4 Dec. 1901, des namiddags te 1 Vs ure. De volgende stukken en punten lullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Herstemming over voorstel-van de Kamp om voorstel B. en W.W. in zake werkman P. de Wit te be handelen in de Raadszitting van 13 November 1901. 3. Rapport van de Raadscommissie be noemd bij besluit van 7 November j.l. in zake het adres van N. C. Wefers Bettink en G. J. Heenk tot schorsing van den heer W. Stolp. 4. Zitting met gesloten deuren. 5. Voorstel B. en W.W. vaststelling 2e suppletoire kohier. 6. Id. id. beschikbaarstelling gelden voor vergoeding aan leeraren der H. B. S. 7. Id. id. aanstelling en bezoldiging ambtenaren gemeentelijke duin waterleiding. 8. Id. id. regeling jaarwedden Hoof den O. L. scholen. 9. Id. id. adres wed. H. van Marken- stein om onderstand. 10. Id. id. id. wed. D. A. Braakenburg om toelage of pensioen. 11. Id. id. vaststelling staat vellen boomen. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 30 Nov. 1901, in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Afslag van de op Zzterdag 23 November 1901 geveilde perceelen Groote Houtstraat No. 97 en 99 en Klein Heiligland No. 90 met 2 bouwterreinen aldaar, staande gecombineerd in bod op ƒ41130.46130.G. P. J. Beccari No. 2. £en Koetshuis met Stal voor twee paarden en Erve, aan de westzijde van bet Spaarne, naast het volgen-'e perceel, op den hoek van de Gedempte Oude Gracht. No. 114. No. 3. Een kapi'aal dubbel Heerenhuis en Erve met grooten Tuin, aan de westzijde van het Spaarne, naast het vorige perceel met uitgang aan de Gedempte Oude Gracht No. 112. De perceelen No. 2 en 3 groot 7 aren, 43 ceutiaren gecombineerd, f 23900.G. P. J. Beccari No 4. Een Heereuhuie en Erve met Tniu, in bet Florapark. No 12. 7630.P. Dro-te qq No. 5. Een perc el Tuingrond, aan de zuidzijde van de Olieslageralaan bij den Koninginneweg. Na 6 Een perceel Tuingrond, naast het voor gaande pel ceel. No. 7- Een perceel Tningrond, naast het voor gaande perceel. No 8- Een perceel Tuingrond, naast het voor gaande perceel. No. 9. Een perceel Tuingrond, naast het voor gaande perceel. No. 10. Een perceel Tningrond, naast het voor gaande perceel. No. 11. Een perceel Tuingrond, naaat het voor gaande perceel. No 12. Een perceel Tuingrond, raast het voor gaande perceel. No 13. Een perceel Tuingrond, naast het voor gaande perceel. No. 14. Een perceel Tuingrond, aan de noord zijde van de Olie lagerslaan bij den Koninginneweg. No. 15. Een perceel Tuingrond, naast het voor gaande perceel. No. 16 Ben perceel Tuin met uitgang aan de Olieslagerslaan. De perceelen No. 5 tot en met 13 groot 19 aren, 34 centiaren gecombineerd. 11960.C. Groenewegen. De perceelen No. 14, 15 en 16 groot 10 aren, 68 centiaren gecombineerd, f 5940 G. Hulae- boseh. No. 17. Een Winke'huis en Erve, aan de zuid zijde van de PaarlaarsteegNo 8 zwart en rood. f 7505.— H. J. v. d. Veer qq. No. 18. Een dubbel Heerenhuis en Erve met Tula, aan de oostzjjde van den Kruisweg, tusschen de Nieuwe Gracht en Parklaan. No. 61. 13090. Dr. P. ff. Peereboom. No. 19 Een perceel Bouwterrein aan de Baan, tegenover het Brongebouw, 4475.P. Hooge- veen. No. 20. Een perceel Bouwterrein, gelegen als voren, f 4725.P. Hoogeveen. No 21. Een Huis en Erve, aan de noordzij de van de Minnebroedersteeg. No. 15. 775.J. J. Homan. Markt van 2 December 1901. Boter. Aangev. 91, verk. 91 K. G. L. pr. 1.30, H. pr. ƒ1.40 p. K. G. Biggen. Aangev. 49, verk. 49 stuks. L. pr. ƒ8.H. pr. ƒ14.p. stuk. Schrammen. Aangev. 26, verk. 26 stuks. L. pr. ƒ15.H. pr. 25.50 p. stuk Aardappelen. Aangev. 130 HL., verk. 119 HL. L. pr. ƒ1.50, H. pr. 2.50 p. H. L. Appelen. Aangev. 41 H.L., verk. 27 H.L. L. pr. 6.H. pr. ƒ12.p. H.L. Peren. Aangev. 23 H.L., verk. 17 H.L. L. pr. ƒ5.H. pr. ƒ10.— p. H.L. ORGELBESPELINB in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 5 Dec. 1901, dea namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. Telefoon 579. Directeur: C. v. n. LINDEN. Woensdag 4 December 1901. van BIZET, met de Dames JENIA LOZIN en G01NI FRANCISCA. en de Heeren PAUWELS en ORELIO. Plaatsen vanaf heden te bespreken. Aanvang 8 uur. Gewone prijzen. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat in het SOEP LOKAAL in de Jacobstraat de SOEPKAARTEN voor dezen winter uitgereikt zullen worden voor de bewoners van Afd. 1 en 2 op Donderdag 5 December. 3 e» 5 op Vrigdag 6 4 en 6 op Zaterdag 7 telkens van 's morgens elf tot 's na middags één uur. De eerste deeling zal plaats hebben op Klaan- dag 9 December. Z(j, die zich niet aangemeld hebben, kunnen nog kaarten be komen op Woensdag 11 De cember, des avonds te 7 uur, aan het SOEPLOKAAL. Haarlem, November 1901. De Commissie ter Spij suit deeling aan behoeftigen: J. H. KERSTEN, Voorzitter. A. J. VAN THIEL, Secretaris. Het BESTUUR bericht, dat de eerste Lezing zal plaats hebben op Maandag 9 Deo. a.s. door van Rotterdam. De toegangskaarten zijn aan de leden gezonden. HET BESTUUR. Voor de zoo vele bewijzen van hartelijke deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen ge liefden Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. M. E. v. d. ELST— Weidner. J. v. d. ELST Jr. Haarlem, 2 December 1901. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem, 1 December 1901. A. D. W. KRELAGE- schneither. ERNST H. KRELAGE. Voor bezoeken van rouwbeklag wordt beleefd bedankt. Ter Boekdrukkerij van DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oude gracht, kan een fatsoenlijke geplaatst worden, om in het vak te worden opgeleid. PBOGBAMMA. 1. Fuga op den naam BachR. Schumann. 2. Andante funèbreJ. Svendaen. 3. Concert op 7 No. 2G. F. Handel, j 4. Vorspiel zn Parsifal...R. Wagner. j 5. Aria uit -Paalus"Mendelssohn.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 2