FIDELIO Hansen Grietje. MATHILDA De orgeldraaier en zijn Liefdadigheids- SPAARBANK. Uit 't leven van een Scepticus Kindervoorstelling DIENSTBODE, MEISJE Gevraagd DIENSTBODE, Dagmeisje, Dagmeisje Dagmeisje Meisje, P.G. ADVERTENT1EN. SCHOUWBURGMAATSCHAPPIJ. Saterdag 11 Januari 1902 Ned. Opera. SCHOUWBURGMAATSCHAPPIJ. Sociëteit „BE KROSK". (Op verzoek.) Tot Slot: Een "Watertochtje. Genootschap Melpomene Thalia. Woensdag 15 Januari 1902. Haarlemsche een Vrouwenhart Er biedt zich aan: Netto COMMENSAALS VINCENT LOOSJES, Haarlem. De horloge-fabrikanten in Zwitserland hebben een nieuwe methode uitgedacht om hun producten aan den man te brengen. Zij brengen tegenwoordig ver schillende of misschien wel dezelfde soorten van horloges in den handel onder den naam van bepaalde categorieën personen, die zij daardoor hopen tot afnemers te maken. Zoo volgden elkaar binnen enkele maanden ophet winke liershorloge, de werkliedenchronometer, het vrijmetselaarshorloge en nu is de nieuwste soort het socialistenhorloge. Opmerkelijk is dat eerstgenoemde mer ken in nikkel, staal, zilver en goud verkrijgbaar zij nhet socialistenhorloge ■echter wordt echter niet in gouden kast gemaakt. Uit Genève wordt nu in een voor jaarsontboezeming gewaagd van zwer men vliegen, en vele vlinders die er rondfladderen, en van welig ontpoppende motten. De hagedissen koesteren zich in •de zonnewarmte. De berichtgever telde op een wandeling niet minder dan twintig verschillende soorten bloeiende planten. Te Resteren werd op de nieuwe alge- meene begraafplaats bij het grafgraver., eenig oud aardewerk gevonden, waar schijnlijk afkomstig uit het Romeinsche tijdperk. Het bestond uit twee kommetjes van pijpaarde, 2 schoteltjes van terra sigil- lata en 2 kleine urnen, waarvan de «ene niet meer te behouden was. Ge noemde voorwerpen behoorden zeer waar- schijnljjk tot een Romeinsch graf, daar ook beenderstukjes aanwezig waren. De voorwerpen zijn aangekocht door «en bekend liefhebber van oudheden. Het merkwaardig spoorwegongeluk, dat te Frankfort is voorgevallen, waai de locomotief van den Oostersneltrein door den buffer heen een wachtzaal van het station is binnengereden, is door een ■dergelijk geval te Zittau gevolgd. Zondag ochtend j1. kon aan het station aldaar «en gewone trein niet bijtijds geremd worden, zoodat de locomotief door de muren van het gebouw heen reed en in het telegraafbureau tot stilstand kwam. De ambtenaren konden zich nog redden «n van de reizigers kregen slechts drie «enige weinig beteekenende verwondin gen. De Russische staatsraad Johan Bloch, hekend om zijn werk ten bate van den wereldvrede, is te Warschau aan een beroerte overleden. Een der grootste kenners van Jeru zalem is den dag voor Kerstmis aldaar overleden, de Duitsche architect dr. Von Schick. Reeds in 1846 had hij zich in die stad gevestigd en heeft daar sedert dien verblijf gehouden, dus 55 jaren. Eerst als bouwmeester, later als onder zoeker ook van het ondergrondsche Je ruzalem. Te Weenen is de vorige week het zeker hoogst zeldzaam geval voorge komen, dat een terechtzitting een korten tijd werd geschorst om den baard van den beschuldigde. Deze werd vervolgd wegens bedrog en valsch spel, maar zijden slachtoffers herkenden hem niet. De man die hen had opgelicht had glad geschoren gezicht en de beschuldigde droeg een vollen baard. De rechtbank beval toen dat terstond een barbier zou worden gehaald. Toen na een half uur de beschuldigde met baardeloos gelaat weder in de zaal werd gevoerd, volgde een zeer aandoenlijk herkenningstooneel dat tot de veroordeeling leidde. Had de man, omgekeerd, bij het plegen van zijn misdrijf een baard gedragen en dien later doen verdwijnen, dan zou het veel langer hebben geduurd, alvorens de her- kennning had kunnen plaats hebben. Den Zaandamsch ingezetene zond, naar aanleiding eener advertentie, 1.75 aan de Noord-Brabantsche Loterij Effecten- Bank te Breda, en ontving daarvoor een aandeel in een premielot 3^ pet. Panama leening 1881, uitlotende 16 December 1901. Den 23en December zond de Zaandam mer een briefkaart naar de bank met verzoek hem de trekkingsljjst te zenden, gelijk in de advertentie was beloofd. De briefkaart kwam als onbestelbaar terug. De commissaris van politie te Breda, om inlichtingen verzocht, berichtte dezer dagen, dat de directeur van de zoogenaamde Noord-brabantsche Loterjj- Effekten-Bank in December was gear resteerd, omdat hij in het algemeen Politieblad was gesignaleerd als verdacht van verduistering. Op 1 Januari dezes jaars waren in deze gemeente gevestigd 39 genees kundigen, (med. doet., artsen enz.), 6 tandmeesters, 15 apothekers en 12 vroedvrouwen. In de bruidenbus geplaatst bij huwelijks voltrekkingen is in 1901, ontvangen eene som van 607.17. Het Genootschap Melpomené en Thalia verricht Woensdag 15 Januari a.s. een goed werk; zjj geeft dan eene voorstelling ten voordeele van een wedu we met zes kinderen. Het gezelschap staat hier ter stede goed aangeschreven, zoodat een bezoek wel is aan te bevelen. Bovendien denke men aan het doel. De voorstelling van 10 Januari Coquelin ging wegens een misverstand met Mr. Hertz niet door. Coquelin schrijft aan de Schouwburgmaatschappij dat hem dit persoonlijk zeer spijt, daar hjj zeer gaarne voor het Haarlemsche publiek had willen optreden, en belooft alle pogingen in 't werk te stellen om de verwachte voorstelling in 't begin van Maart te komen geven. Hofsteede z. A Visser geb. Eppenga d. H. E. v&n Buuren geb. v. Feggelenz. C. Buurman geb. Smit t. 9 Jan. J. M. Roosen geb van der Sluis z. OVERLEDEN. 31 Dec. W. A. D. LuijnenWg geb. Prins 39 j„ Hazep laan. 1 Jan. M. G deJongk geb. Scherpenhuij«en 78 j., Koninginneweg. 9 Jan. P. Margroot 74 j., Bagestraat. A. v&n Dantzig 84 j., Glasblazersstraat. Ia van Twujjver 15 d. z., Koksteeg. 4 Jan. P. Bijl 61 Lange Wijngaardstr. 5 Jan. H. Klooster 16 m. z„ Brouwersvaart. A. M. Brantje» 83 j., Z. B. Spaarne G. Schaap geb Jongkind 75 j., Hazepa'ersl. 6 Jan. A Tromq geb. v. Beurekom 49 j., Kleverlaan. 51. Damiaans geb. v. Tienen 74 j., v. Marumstr&at. VP. Redeker43j., Z. B. Spaarne G Ha'selman geb. Kel- lerink 66 j., Tyb'utstr. P. Karmelk geb. Kok 73 jZ. Polderstr. F. Dekker 30 j., Popelingstraat. P. F. vau Giezen 26 j., Sakenessergraoht. 7 Jan. H. A. Kroons- berg 4 m. z Wagenweg. Dr. J B. Wijn hof! 74 j., Ged Oudegr. A. G. Halich 46 j., Gasthuisvest. 8 Jan. W. C. v. d. Laan 32 j„ Nieuwe Groenmarkt. J. P. Smita 46 j., Burgwal. HAARLEM 10 Jannari 1902. In de Rotonde van het Museum van Kustnijverheid zullen Zondag a.s. tentoongesteld zjjn eene verzameling Chablonen ter versiering van gekleurde stoffen. Zondag is de toegang vrij. BURGERLIJKE STAND. ONDERTRODWÜ. 8 Jan. J. Govers en M. van der Laan. A. S Tierie en E. M. Wessel. 9 Jan. W. Vogelzang en A. H Piek. Mr. L. J. A. Trip en F. A. J. Zegers Veeekens. GETROUWD. 8 Jan. C. de Vries en A. J. Eleveld. P. T. Boerée en M. A. Pieters. 9 Jan. P. Veen en H. G. Mulder. H. J. Maas en M. J. C. Poulie GEBOORTEN. 1 Jan. A. E Krijnen geb. Schuijleman z. M. H. Miedema geb. Zondervan d. 2 Jan. G. A. M. Verhagen geb Leeman z. M. C. Fortgens geb Moerkerk z. G. P. van Beek geb. Monnë z. C. C. van den Booreu geb. van der Riet d. J. M. Lorenz geb van Coeverden z 3 Jan. J. H. Heeremam geb v. d Peetd. G. Wilhelmus geb v. Bemmelen z A. M. de Korte geb Koendrrman d. H. J. A. Fennis geb. Roeland d. 5 Jan. J. H. Bert geb. Kloek z. J. de Graaf geb. Bouwman d. C. E Janus geb. van Goor z. U. Mol geb Mulder z. 6 Jan. IJ. F. Otter geb. van Brem d. A. Barnhorn feb. Steffers d. H. Nolet geb. de Jong z. Jan. F de Klerk geb. Salemink z. C. Wijkhuizen geb. ae Jong z. M. J. Koster geb. de Rooij z. H. M. Kruijd feb. Reser d. 8 Jan. M. Klingeier geb. ruit z. E. Robijns geb B- s d. W. Vermolen geb. Spruit d. P. Zomerdijk geb. Umans d. G. W. Hoogland geb. Markt van 6 Januari 1802. Boter. Aangev. 72, verk. 66 K. G. L. pr. ƒ1.20, H. pr. ƒ1.90 p. K. G. Biggen. Aangev. 31, verk. 31 stuks. L. pr. 7.50, H. pr. 12.50 p. stuk. Schrammen. Aangev. 16, verk. 14 stuks. L. pr. ƒ15.H. pr. 24.p. stuk Aardappelen. Aangev. 37 HL., verk. 30 HL. L. pr. f 1.50 H. pr. ƒ2.p. H. L. Appelen. Aangev. 19 H.L., verk. 12 H.L. L. pr. ƒ5.H. pr. ƒ10.p. H.L. Peren. Aangev. 7 H.L., verk. 3 H.L. L. pr. ƒ5.H. pr. ƒ9.00 p. H.L. VEEMARKT 8 Jan. 1902. Aangevoerd 6 Koeien 23 N. Kalveren 26 Schapen 7 Paarden Prijs: f 200.—ƒ1.40 14— 8— 24.— f 17.— .- f .- 0RGELBESPELIN8 in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 14 Jan. 1902, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN PROOBAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. OffertoireL. Welij. 3. Sonate No. 3A. Guilmant. a. Allegro maestoso. b. Pas'orale. c. Fuga. 4. AndanteNiels W. Gade. 5. Doet uit Stabat MaterRossini. HAARLEMSCHE Telefoon 579. Directeur C. v. d. LINDEN. OPERA HAARLEMSCHE Telefoon 579. Zondag 12 Januari 1902. te 2 uur; in 3 Tafereelen, van Beethoven, met Mevr. DE N1JS -KATSCHER- RA in de titelrol. ƒ2.50; ƒ2.-; ƒ1.75; ƒ1.50; 1.25; 0.60. Aanvang halfacht precies. ƒ1.-; ƒ0,80; ƒ0,50; ƒ0,30.1 Kinderen betalen half geld. II Des avonds te 8 uur: Opgericht 14 Januari 1873. de Weduwe VEE AS TRA met 6 Kiuderen. Gevraagd 1 Febr., een flinke voor de keuken, liefst voor den dag, loon naar bekwaamheid. Ook kan een fatsoenlijke Werk vrouw in aanmerking komen, en een DAGMEISJE, ben. 16 jaar, voor 1 Gulden per week. AdresNOBELS Advertentie- Bureau, Nieuwegracht. Drama in 4 Bedrijven. ƒ1,50; ƒ1,25; ƒ1.-; 0,75; ƒ0,50; ƒ0,30. De gelegenheid tot beschrij ving van rente bestaat nog eiken werkdag dezer maand, des Yoormiddags van 10 tot 11 uur, en des Dinsdags, Donder dags en Vrijdags dier maand nog des namiddags van 1 tot 2 uur. De Commieearie-Boekhouder J. A. FONTEIN. gevraagd, dat netjes werken kan, van den P.G. Adres: Jansstraat 14. een flink DAGMEISJE, voor heele dagen. Adres: Koninginneweg 49. of Gevraagd tegen Febr. in een klein gezin, een flinke voor dag, of dag en nacht, een burgerpot kunnende koken en netjes werken, van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 52, aan het bureau van dit blad. Gevraagd een net Tooneelspel in 4 Bedrij ven van Dr. RODERICH BENEDIX. Prijzen der plaatsen lste Rang 1.50; 2de Rang ƒ1.— 3de Rang 0.50. Plaatsbespreking op den dag der Voorstelling. Ingang Smedestraat van 10 tot 2 uur. Opening 61/1 uur. Aanvang 1% uur. niet beneden de 16 jaar. Adres: Stationsplein 10. gevraagd, niet beneden de 17 jaar, P.G. Aanbiedingen persoonlek Rol huizen No. 8. gevraagd, van half 8 tot 4 uur. Zich te vervoegen 's avonds Park laan 39 G. tegen 1 Febr. een flinke BAK KERSKNECHT, P.G., van goede getuigen voorzien, Brieven lett. R, aan den Boekh. J. TEN CATE Bz., Enschede. Gevraagd van 8 4 ure, een net Zich te vervoegen Kinderhuis- vest 7. Er biedt zich aan, een Burger meisje, als Keukenmeid, P.G. en van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 57 aan het bureau van dit blad. en gehuwd persoon, om ge zondheids redenen, niet in staat zijne gewone werkzaam heden te verrichten, biedt zich aan als OPPASSER of iets derge lijks. De beste getuigen staan hem ten dienste. Adres bureau van dit blad. kunnen geplaatst worden Jans- weg 11. Zooeven verscheen: door HENRYK SIENKIEWICZ. Schrijver van Quo Vadit Prijs Ingenaaid f 3.25. Keurig gebonden i 3.90.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 3