HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 32. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 19 April 1902. TE HAARLEM Zondag 20 April 1902. Z R 0 N I E 2. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDINS met AMSTERDAM» ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden ,25. fi franco p. poet —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Pr|i per Advertentie vnn 1-5 regel* 10.25, elke regel meer 5 cents, groote letten naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. IOVj heures, Mr. Picard. Pasteur a Arnhem. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorin. 10 ure, Ds. Mulder. 'b Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds t>y2 ure, Ds. Tibben. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Kielstra. Emerit. Pred. te Leiden. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. van Peen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Peen. Doopsbediening. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. ftemonstrantsch Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsehe Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Hei. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 nre, Ds. Qerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Geen dienst. Houtrijk en Poianen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Nam. 3 ure, Dr. Klap. Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Nam. 3 ure, Ds. Hulsman. Bij het begin der Raadszitting van Woensdag erkende de Voorzitter zich schuldig aan vergissing betreffende de toepassing van het R. v. O. ten opzichte van het plaats gehad hebbende in de voorgaande vergadering met den Heer Hugenholtz. De leden werden verzocht in den vervolge am. enz. aan te bieden voor het begin van de vergadering en zulks in verband met den goeden gang van zaken. De Heer Hugenholtz dankt voor de erkenning, doch is niet tevreden. Be klaagt zich over achteruitstelling van zijne partij. De Heer Hofland beklaagt zich ook. De Heer Bijvoet meent dat het afstem men van het voorstel Hugenholtz dient aangemerkt te worden als een protest tegen den toon waarop de zaken door dien Heer worden behandeld. De Voorzitter komt op tegen het be weren dat door hem kunstgrepen gebruikt worden om de discussiën te smoren en Iaat de beoordeeling over aan ieder, die er kennis van wil nemen. Medegedeeld wordt, dat door den Heer Speelman ontslag is genomen ah lid van den Raad, tengevolge van vertrek uit de gemeente. Na eene geheime zitting werd beslo ten een geldleening aan te gaan groot twee millioen ten behoeve van de licht fabrieken rentende 3ys pCt, met stuk ken van 1000. en te beginnen met 1904 aflossing van 2ys pCt. van het kapitaal per jaar. Mejuffrouw Josset verzoekt ontslag als Leerares aan de Meisjesschool voor M. O. Het wordt eervol verleend. Evenzoo wordt op verzoek wegens gezondheidsredenen eervol ontslag ver-1 leend aan den Heer M. Sterk als Hoofd der kostelooze School Lr. D. Adressant verzoekt, hem gedurende een aantal jaren een toelage of wacht geld toe te staan. Bij resumtie wordt thans vastgesteld de verordening op den schouw der riolen in den Hout. In behandeling komt het Rapport der Commissie, benoemd door den Raad, tot onderzoek der Gemeentereiniging. Het thans ingekomen stuk behelst de verbeteringen welke wenschelijk geacht worden. In de administratie, zegt het Rapport, heeft eene totale ommekeer plaats ge had; die verantwoordelijkheid, vroeger berustende bij één persoon, is thans over meerderen verdeeld. Deze regeling vol doet goed. De Commissie acht wenschelijk eene gelegenheid in het kantoor tot het be waren der gelden. Het oppertoezicht over de administratie zou opgedragen kunnen worden aan een in te stellen controle bureau voor de gemeente be drijven. Door inkrimping der arbeidskrachten werd in 1901 een som van f 1857. uitgespaard. In de compostbereiding heeft eene wijziging plaats gehad en is thans ge regeld naar de vraag. Gepleit wordt voor het aanleggen van beerputten in nieuw te bouwen perceelen tot vervanging van het thans bestaande dure tonnenstelsel. Ook het vervoer van volle vuilnis karren zou kunnen vereenvoudigd worden door vervoer per schuit. Niet gunstig is de Commissie gestemd voor verplaatsing van het terrein der Reiniging. Nog acht de Commissie wenschelijk de aanstelling van een portier. De kosten van den deskundigen bijstand hebben ƒ3500.— bedragen, welke som de Commissie voorstelt daarvoor beschik baar te stellen. Tevens verzoekt zjj de taak der Com missie als geëindigd te beschouwen en haar mitsdien te ontbinden. In verband met het rapport geeft de Heer Van der Kamp in een uit gebreide memorie sijn inzichten aan gaande den Gemeentereinigingsdienst aan den Raad ten beste. Tevens was ingekomen een voorstel van vier leden, betreffende de gemeente- reiniging. De Heer Van der Kamp e.s. wenscht voor de behandeling eerst advies van B. en W. en stelt de Heer Sneltjes voor dit voorstel te stellen in handen der Commissie ad hoe. De Heer de Braai weet niet wat ad hoe beteekent. De Heer Van Styrum meent, dat er eerst een directeur moet benoemd wor den, wat de Heer Hugenholtz niet toe stemt. Evenzoo de Heeren Schram en de Groot. De Heer Sneltjes verdedigt zijn voor stel. De Heer Hofland wenscht nog van de Commissie voor gemeentebedrijven advies in te winnen. Voorstel Sneltjes wordt verworpen. Nu stelt de Voorzitter voor Rapport en voorstel Van der Kamp te gelijk te behandelen. Voorstel Hofland om de zaak niet nu te behandelen wordt aan genomen. De Heeren zijn ongeveer allen aan het woord. Voorgesteld wordt, al de stukken betreffende de gemeentereini ging te stellen in handen van B. en W. De Heer de Breuk doet opmerken, dat een advies van B. en W. meer dan een veertien dagen zal eischen, wat de Heer Van der Kamp niet inziet. De Heer Stolp meent dat toch eerst een directeur moet benoemd, als noodig voor reorganisatie. Voorstel, alles in handen van B. en W. wordt aangenomen. Nu kwamen de onkosten f 3500 der Commissie ter sprake. De Heer Hofland weet niet hoe men tot die f 3500.is kunnen komen, wenscht inlichtijig. De Heer Modoo protesteert tegen die post. Ook de Heer Hugenholtz wenscht gedetailleerde opgaaf. De Heer Modoo heeft nog een opmerking aangaande kosten van reizen betreffende het slacht huis. De Heer Stolp komt hiertegen op de Cimmissie heeft de kosten der uit stapjes zelf betaald. Applaus. Het voorstel 3500.komt in be spreking. De Heer Van Styrum zet uit een om welke reden geen crediet was aangevraagd. De Heer Holland verlangt specificatie en de Heeren Modoo en Schram blijven protesteeren tegen de wijze waarop de Comm. heeft gebruik gemaakt van niet toegestane gemeentegelden. De Heer Hugenholtz zegt o.a. nog, dat men als deskundige een concurrent der gemeentereiniging heeft gehoord. De Heer Loomeijer komt op tegen de wijze waarop het werk der Commissie wordt behandeld. De Heer Stolp zet het standpunt der Commissie uiteen. De Heer Van Styrum heeft nog het woord om te zeggen hoe het salaris van den deskundige is berekend. Het punt f 3500.wordt ten slotte aangenomen. Voor den bouw van de Zesde Tus- schenschool wordt beschikbaarstelling verzocht van ƒ59.400.en/3800voor bet bouwen van een bewaarderswoning. De benoodigde grond komt bovendien op 10000het rijk draagt hier in bij 17300.— De Heer Roog vindt het bedrag zeer hoog, misschien 15000 te hoog. Wil de zaak nog aanhouden. De Heer Welsenaar zegt, dat de som niet te hoog is. De Heer Kruseman be antwoordt. Weer de Heer Roog. De Heer Groot wenscht ook uitstel. Voorstel Roog wordt aangenomen. De Raad had besloten voor het dem pen van den Papetorenssingel 20000 beschikbaar te stellen het bljjkt nu dat dit 26000 behoort te zijn, om welke reden B. en W. verzoeken de vergissing te herstellen. De Heer Roog heeft voorgesteld de vroeger door den Raad goedgekeurde 158000, voor brug Spaarne en Pape torenssingel, te brengen op 139350, welke laatste brug nu vervalt. De Heer Roog zegl, te meenen dat bij het vervallen van de brug ook een vergissing zou kunnen plaats gehad hebben. Wethouder de Breuk deelt mede, dat er f 14000 af kan, maar dit bedrag zou toch overblijven. De Heer Roog trekt nu zijn am. in. Vastgesteld wordt het 4e suppl. kohier der plaatselijke belasting tot een bedrag van 122.83®. Komt aan de orde de rekening der Stads Apotheek over 1901. Zij wordt goedgekeurd tot een bedrag van 8329.80 waarvan 4351.45 als gemeente sub sidie. Goedgekeurd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1