Nieuwsberichten. De recognitie der gasfabriek is met in- begrip van korting voor 1901 1168.12'. De onbewoonbaar verklaring van per ceel Boeresteeg 26 wordt ingetrokken. De Raad neemt kennis van de ver klaring der firma J. J. Beynes, dat zij geen gebruik maakt van de haar ver leende vergunning tot het leggen van smal spoor van den Spaarnewal naai de Lange Molenstraat. De Heer Van Thiel betreurt den tyd die aan deze zaak is besteed. Ook de Heer Modoo vindt ook dat dikwijls veel te lichtvaardig wordt aangevraagd. Vergunning wordt verleend aan de firma H. T. Bak en Zonen tot hooger bouwen van een zijgevel aan de Paar- densteeg. De Heer L. Sabelis wenscht in plaats van 168 M' voortaan slechts 74 M* walgrond in huur te bekomen. In ver band hiermede wordt de huurprijs ver minderd. Evenzoo wenscht, het Bestuur van den Zilkerpolder 80 M' in plaats van 120 M1 grond aan de Leidsche vaart in huur, ook hier ondergaat dus de huurprijs wyziging. Aan den Heer C. Veen wordt ver gunning verleend tot het gebruiken van vier lokalen der 2e Burgerschool voor Zondagsschool. Afkoop van erfpacht wordt toegestaan aan de Bloemendaal"Haarlem Tram maatschappij voor 106. In behandeling komt een voorstel van vier leden om over te gaan tot het bouwen Van een vaccinatie-bureau en het dan aan het Bestuur van dit Bureau te verhuren. B. en W. onthouden zich van advies, doch stellen voor het subsidie aan die Inrichting te brengen van 500.op 800.voor dit jaar. De Voorzitter licht deze subsidie toe. De Heer Van den Berg heeft uitstel gevraagd van het verzoek tot het bouwen van een lokaal. De Heeren Modoo en Hugenholtz zien het nut van de instelling voor de Ge meente niet in, gelooft dat de instelling een luxe-artikel der Heeren Medici is. De Heer Van Linden Tol verdedigt de zaak en zet uiteen dat het hier wel een gemeentebelang geldt. Wethouder Kruseman zet het wen- schelijke van het subsidie uiteen, ten minste voor dit jaar. De Heer Hugenholtz wil aan de sub sidie eenige voorwaarden verbinden. De Heer Modoo stelt voor 600. De Voorzitter dringt aan op 800. omdat het Bureau anders niet rond kan komen. ƒ600.wordt ingetrokken, ƒ800. met voorwaarden wordt verworpen. Voorstel 800.wordt aangenomen. Alsnu komen in behandeling de In structies. Eenige opmerkingen van den Heer Hugenholtz worden weerlegd. De Heer Schram stelt voor de verdere behandeling uit te stellen met het oog op den wenk om amendementen en voorstellen voor de vergadering behooren te worden ingediend en ook met het oog op den t(jd. Dit wordt aangenomen. Het gasverslag wordt goedgekeurd. De Heer De Braai stelt voor by het advies voor gemeentereiniging ook de werklieden te hooren. De Heer Modoo wenscht te weten of I door B. en W. werk gemaakt wordt van controle op de melk. De Voorzitter zegt een verzoek in de te aan de be trokken Commissie toe. De mededeelingen in de bladen be tredende de vredesonderhandelingen spreken elkaar tegen. De Daily Mail is zeer pessimistischde Standaard en de Daily Graphic zijn neutraal, de Daily Telegraph hoopvol. H. M. Koningin Wilhelmina is sedert eenige dagen ongesteld. Maandag avond is H. M. de Koningin-Moeder met ge volg naar het Loo vertrokken. Woensdag was de toestand dezelfde. De Koningin had een rustigen nacht gehad. De koorts bleef aanhouden en aangekondigd werd een consult met Prof. Rosenstein. De geruchten spreken van buikvlies ontsteking. Tweemaal daags zullen bul letins uitgegeven worden. De eerstgenoemde ziekte wordt tegen gesproken, inplaats ervan scheen ge vreesd te worden voor longontsteking, doch hiervoor schijnt het gevaar geweken. Het Bulletin van Donderdag 3 uur luidde: In den toestand van de Koningin was geen verandering. De koorts blijft aan houden. Donderdagavond was de lichaams temperatuur veertig graden. Van het oogenblik dat de ziekte zich openbaarde is noch de Prins, noch de Koningin-Moeder buiten het paleis ge weest. Niettemin beschouwt men het vertrekt van prof. Rosenstein als een hoopwekkend teeken dat het kritiekste oogenblik voorbij is. Naar wij vernemen, is, tengevolge van de ongesteldheid van H. M. de Koningin, de parade, die op den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik zou worden gehou den, in alle garnizoensplaatsen afgelast. Volgens de laats'e berichten is H. M. lijdende aan febris typhoedea. De ziekte heeft een gewoon verloop. Nog steeds tast de justitie in het duis ter omtrent de misdaad in de Czaar Peterstraat te Amsterdam. Wel zijn et- vele geruchten, waarmede men de politie komt lastig vallen, werden brieven en briefkaarten bezorgd, waarop allerlei zoogenaamde aanwijzingen voorkomen, maar, ernstige aanwijzingen zijn er nog niet. nes bed De lastige gevolgen van den oorlog beginnen zich te openbaren. Invoerrechten op granen, waardoor de broodprijzen zullen stijgen en waar door zij, die de minste draagkracht •tebben, het meest zullen getroffen wor den; hierbij komt nog dat de meeste bakkers het brood veel duurder maken, dan noodig en als allen dit voorbeeld volgen dan zal dé bakkerij zeven en een half millioen Pond aan de graan rechten verdienen. HAARLEM 18 April 1902. Woensdag had in een der lokalen van School Lr. D de uitreiking der prijzen plaats, hiervoor beschikbaar ge steld door wijlen Dr. P. W. Korthals met het doel leerlingen der Kostelooze scholen te steunen na het verlaten der school. De regeling van een en ander is op gedragen aan de Vereeniging „Door Vermaak tot Nut", welker Voorzitter, de Heer P. Dyserinck met een harte lijke toespraak de kinderen wees op het belang van ernstige plichtsbe trachting. Aan de volgende leerlingen waren prijzen toegekend: School A. 4. Hendrik l'ieter Kloot, 30, tot het bezoeken, gedurende drie jaren van de Ambachtsschool, (smidsvak). M aartje de friet45, tot het bekomen vau privaatonderwijs ter opleiding voor de Kweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn. School B. 3. Martijntje van der Weide, 30, tot het gedurende drie jaren be zoeken van de Wilhelmina-naaischool. 4. Christina Johanna Steenkenƒ30, tot het gedurende twee jaren volgen van den cursus in wollen-naaien by mej. C. Tihhoel. 5. Dirk van der Want, f 15, tot het volgen van drie cursussen in de vreemde talen aan de Burgeravondschool. School C. 6. Franciscus van der Landen 16, tot het gedurende 4 jaren bezoeken van de Burgeravondschool en 9 voor leermiddelen. 7. Gerardus van Ordentot het gedurende drie jaren bezoeken van de Ambachtsschool (smidsvak) 30. 8. Johanna Maria Margarelha Regenboog 20, tot het gedurende twee jaar be zoeken van de Wilhelmina-naaischool. School D. 9. Jan. Brouwer, 30, tot het gedurende drie jaren hezoeken van de Ambachtsschool, (smidsvak). 10. Engelbertus Oomen30, tot het ge durende drie jaren bezoeken van de Ambachtsschool, (smidsvak). Leendert van Welie12, tot het gedurende drie jaren bezoeken van de Burgeravond school en 3 voor leermiddelen. Aan de Commissie werd namens de leerlingen dank gezegd door den Heer C. de Beer, terwijl namens Beheerders van het Korthalsfonds door den Heer P. Droste een hartelgk woord werd gericht tot het Bestuur der Vereeniging „Door Vermaak tot Nut". MUZIEK. Met de uitvoering van Dinsdag ein digde de wintercampagne van het Kwartet-Robert. In het algemeen is de belang-telling in de Kamermuziekavon den van deze zijde geboden, geringer dan wegens het gehalte der voordrach ten mocht worden verwacht. Mogelijk dat er in onze stad wat te veel muziek wordt gemaakt en het uitgaand publiek niet by machte is, om aan alle uitvoe ringen de gewenschte aandacht.te schenken. Hoe dit moge zyn, de bezoe kers der hier bedoelde séances kunnen zich ervan overtuigd houden, dat ze uit het vele almede het beste hebben uit verkoren door hun avonden te geven aan het Kwartet-Robert. Dit is vooral het geval sedert aan het Kwartet nog andere uitnemende muzi kale krachten werden verbonden. De heeren Zalsman en Van Breemen bren gen in het programma eene zeer te waardeeren afwisseling. Dinsdag zong de eerste op sympathieke wijze eene serie liederen, terwijl de laatste even aan trekkelijk eenige klavier-nummers ten beste gaf. Wat het Kwartet zeiven be treft, zoowel in het werk van Mozart als in dat van Tschaikowsky legde het getuigenis af van een groot meester schap in het spel en van een hooge en ernstige kunstopvatting. Mochten de heeren in het volgend seizoen wederom optreden, dan zij hun bij hun nobel streven wat meer belangstelling toege- wenscht. Op de séance van Dinsdagavond volgde Woensdag een zeer mooie uitvoering door de Stryk Kwartet Klasse va» den heer Joh. Steenmanzoo althans werd ons het iliustre gezelschapje, dat onder diens leiding eenige muziekwerken ten uitvoer bracht, voorgesteld. Gemaakt werden Kwartet Op 96 van Ant. Dvorak en Sextet Op 18 in Bet majeur van Joh. Brahms. Dit vond plaats onder onverdeelde aandacht en werd beloond met spontane bewjjzen van instemming. En te recht naar wij meenen, want mooier van klank, correcter in samenspel, muzikaler in behandeling ka» men zich kwalijk eene wedergave der genoemde werken voor-1 stellen. Het kan niet in onze bedoeling liggen verder uit te weiden over eene uitvoering die een eenigszins intiem karakter droeg. Derhalve volstaan wij met een woord van hulde te brengen aan de uitvoeren den, wel in het bijzonder aan de dames die zoo keurig de vioolpartijen vervulden, en het verlangen uit te spreken naar eene reprise ook al is er nu juist geen sanatorium-patient, die met de opbrengst geholpen moet worden. Bv In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier zal a. s. Zondag 20 April tentoongesteld zijn, eene verzameling reproductiën betrek king hebbende op de moderne monu mentale schilderwerken, voornamelijk van de Duitsche school. Zondag is de toegang kosteloos. Benoemd tot machinist electrcien aan de gemeente lichtfabrieken alhier, de heer L. H. Boersma te 's Gravenhage. - Spoorwegplannen. In eene Don derdagavond gehouden vergadering heeft het comité, dat den Heer Sanders uit- noodigde tot het houden van zijn lezing over de hangende spoorwegplannen, de leiding van de verdere actie in zake die plannen overgedragen aan het Bestuur van de Haarlemsche Handelsvereni ging, dat die leiding aanvaard heeft. Binnenkort zullen verschillende per sonen in en buiten Haarlem door het Bestuur der H. H. V. worden uitge- noodigd tot het gezamelijk vormen van een groot comité, waaruit dan weer een comité van actie kan worden gekozen, dat overlegt wat er gedaan kan worden en daaraan uitvoering geeft. Met genoegen constateeren wij der halve dat een uitgebreide en voortgezette actie te wachten is. Zondag 20 April geeft het strijk- orkerst van Haarlemsch Muziekkorps het laatste Populair Concert in dit seizoen; het vorige concert trok ongeveer 900 bezoekers. Het orkest geeft een zeer gevarieerd programma. Wegens het groote succes, de vorige maal door Mejuffrouw Adrienne Solzer behaald, zal zij op algemeen verlangen ook deze keer mede werken. Voor het eerst in dit seizoen komt de Heer Louis Contran, een zeer gevier de Hollandsche karakter komiek. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 11 April C van den Haak en M. Hamers. 16 April T. Grauwelman en Steeman. W. A. van der Waals en C. J. Hagen. J. M Elstgeeat en M. Schabbing. J. T. Orertoom en 1' C. Schabbing L. van hlorde en M. Kolderie. J. F. Hoff en A. C. Wg huizen. H. van der Horst en C M. Vaars. W. de Vink <n E S meets, 17 April. J. D. C. W. Bu geuit en A. M. Bloem. E. Veen en M. van Leeuwen. J. H. Groet en M. H. Sela. J. P. v. Nieuwenhoven en A. H. J. Slebe. W. F. Smits en H. van de Wall Perné. h. Dek ker en A. L. Schoorl. C. Boon en M.C. van Dam. G. de Jong en H. Asma J. J Göppinger en A. Limpers. C. van der Spek en H. van Lent. AF Kin- dervater en M. J. J van den Biggelaa-. A. H. D. Hillesun en E. Slager. GETROUWD. 15 April. F' J. Brinkmann en J. H. Kievits. 16 April A de Leur en J Sint. H. Ban- nink en J. Pirets E Smits en MMeeu- weszen. i7 April. C. C F1 de Vries en O. C. A. v. Oldeuborgh Jhr. H. M A. J. v. Arch v. Wijk en A. M. Havelaar GEBOORTEN. 10 April. G. vaniden Berg geb. Ruurda d. M, C. J de Vos geb. van Buuren z. A. C. van der Aart gab. van den Engh z. J. C. Rigutto geb. Martin d. A. VV. Len- lerman geb. Ha-ren z. 11 April. F'. J. Ozinga geb. van Dusseldorp d. A. Reek- man geb. Kaptijn d. S. Jonker gtb Oos- terhei'z.12 April. A. E. van den Berg geb. van Schie z. A. M. Knijpers geb. Huhe- borch z. E. M. Vallenduuk geb. Wil- lemse z. H J. Peper geb. Vrijbloedz. 13 April G A. E Bellaar Suruijt geb. Verdam d. C Klaassen geb. Junker z. T. van den Berg geb Prook z E M G:gen- gac't geb. V ëtor z A. L. A. van Rbijn geb. Lel-z z 14 April. P. van der Putten geb. Baks z. I. Zeeuwe geb de Bruin d. A. M. van de Weegh geb Stöver z. T. Krap geb. Otto z. A. A. J. Willemse geb. Lamers z A. Duiverman geb. van Ee d. J. B Severijnse geb. Huhebos d. J. W. Swart geb. Vernooijs z. 15 April. T. Oirschot g>b. de Vos z. M Stokman geb. Keizerd. L. C Stokman geb. van der Lianen d. C. M. Korzelius geb. Homburgz. J G Henzen geb Luij- ken z. 16 April. M. Govers geb. van der Laan d. C. H. Jansen geb Kraaymaatd. A. M. van Galen geb de Kui'er z D Hessels geb Blom z. A. M. van Man- su'ii geb. van Lennep d. S. Cobelens geb Vis er d. B. van den ouwland geb. v. Geneegen d. M. Schriel geb. Monnier z. OVERLEDEN. 10 April. H. P. v. d. Wolk geb. v. d. Linden 89 j.. Keizersstr. 12 April. S. Hartmann geb. Ouddolf 52' j., Zijlstraat, M. E. Martia 45 j., Schneevoogtstr. G. T. Overbeek geb. van Dam 15 i., K. Spaarne. N. Verhage» 3 j. z, Barend-e traat. L.C. van der Voort 4 m. z„ L Wijngaardstr. H. Perdok 48 i.. Korte Veerstraat. L. L. Mndoo 11 j. z., Voortorgs'r. 13 April, W. Schuurman 28 d z„ Gierstraat. N. Hoogeubos geb O ims 71 j Sophiastraat. P. Schornagel 2 j. z., Fierdrach'straat. A. van Zelf 13 j. z Kamperlaan. 14 April. J. D. Klaassen 11 m. zK'erksteeg. W. 8. Ves'er 4 m. d., Wouwermanst>aat. A. B. Koster 2 m d K Poellaan. W. Steenbergen 71 jK Hofstraat. J. W. Koks 2 j. iStaten Bolwerk. 15 April. C. J. Legierse 88 d d., Gortesteeg. J. Hendriks 31 j„ Maerten v. Heemskerkstr. 16 April. A. Lasone» 66 i-, Gasthuisvest. G. van Galen 71 jBeeksteeg. VEEMARKT 16 April 1902. Aangevoerd: Prijs: 169 N. Kalveren 9.—7.— 78 Schapen 23.f 20. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 22 April 1902, dea namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA 1. Prelndiim en F'ugaJ. S. Bach. 2. Lied ohne WorteFr. Lui. 3. Sonate No 3 Mendelssohn. a. Con moto maestoso. b Andante traoqoillo. 4. Meditation (Aria)Rheishërger. 5Fluit Concert (2e deel)Rinck.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 2