HAARLEMS C PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 38 Vieren I winligsle Jaargang. 144 van ZATERDAG 10 Mei 1902 Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM BUITENGEMEENTEN. Zondag 11 Mei 1902. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht «8. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden -,25. franco p. poet —,40. Afzonderlijke nommers 8 centen per stuk. Pr||i per Advertentie van 1—5 regels I 9.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Olnsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën. worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG da middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeiing. Waai niets Anders vermeld wordt, wordt de Hed. Hervormde Kerk bedoeld. Eglise Wallonne. 10V* heures, Mr. S. Cler. Pasteur a Leyde. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorin. 10 ure, Ds. Mulder. 'g Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Openbare belijdenis. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Aïonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 's Avonds 5Vi ure, Godsdienstoefening. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Horst. Rem. Pred. te Lochem. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. van Wijk. Ev. Luth Pred te Amsterdam. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbesprcking. Afdeeiing Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 uro in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Ev&ng. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Kleef. Pred. te Leiden. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. Voorm. 10 ure, Ds. van Witzenburg. Pred. te Zaandam. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 9 Vs ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. T. Hoog. Em. Pred. te Haarlen. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Avonds 6Vs ure, Dr. Klap. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Nam. 3 ure, Ds. Hulsman. Doopsbediening. KRONIEK. Uit de mededeelingen in de Raads zitting van Woensdag noteerden wij De Heer G. J. v. Dieren Bjjvoet geeft kennis, dat hij wegens ziekte ontslag neemt als lid van den Raad. De Voor zitter, Mr. Th. de Haan Hugenholtz, spreekt een woord van eerbiedige hulde aan den aftredende, die gedurende vier en dertig jaar de belangen der gemeente op de beste wijze heeft voorgestaan. Den Heer L. Dekker Kzn., leeraar aan de H.B.S. met driejarigen cursus, wordt op verzoek eervol ontslag ver leend. In behandeling komt een voorstel van den Heer Van Linden Tol e.a. tot het bouwen van een nieuw vaccinatie-gebouw met het doel het te verhuren aan het Pare vaccinogène. De Heer van Linden Tol déelt mede, dat het te doen is, om den huidigen toestand te verbeteren, die zeer treurig is. De Heer Hugenholtz blijft zijne be zwaren volhouden, meent dat wel een bestaand gebouw zou kunnen dienen en vindt verder er geen gemeentebelang inziet er een luxe uitgaaf in. De Heer Tjeenk Willink meent ook dat een nieuw gebouw niet noodig is, als de zaak maar goed geregeld is. De lymphe kan toch wel verkregen worden. De Heer H. D. Kruseman zet uiteen dat Haarlem veel meer aan subsidie uitgeeft dan het aan lymphe ontvangt. De Heer vd. Berg zet het nut van een Pare vaccinogène uiteen, vooral tot het verkrijgen van steeds virulente stof en weerlegde verschillende bezwaren. De Heer Stolp meent dat een nieuw gebouw hier bepaald noodig is, en van groote beteekenis voor de gemeente. Weer de Heer Kruseman, vindt de 15000, hiervoor noodig, geen goede geldbelegging te zijn, daar nu reeds bij het Park geldgebrek heerscht. Nog eens de Heer Willink en de Heer Hugen holtz, die het pare zou willen afschaffen. De Heer vd. Berg weerlegt nog eenige bezwaren. De Heer de Braai zet zijn standpunt in deze uileen. De Voorzitter meent de zaak genoegzaam toegelicht, doch nog verlangen de Heeren Holland, Modeo en Roog het woord, waarbij de eerste en de laatste zich vóór een nieuw gebouw verklaren. Voorstel stichten gebouw komt in stemming en wordt verworpen. B. en W. stellen voor, het wonen in de gemeente van gemeenteambtenaren, wier werkkring binnen de gemeente ligt, (wier bezoldiging niet meer dan f 300 be draagt volgens een am. van den Heer Spoor) verplichtend te stellen. Dit wordt ondersteund en wordt dus behandeld. De Heeren Groot en Modoo z(jn tegen het am. Spoor. De Heer Hugen holtz wenscht f 1000 als minimum. Nog eenige discussie. Am. Spoor in stemming doet de stemmen staken. Het punt wordt dus aangehouden. Vastgesteld werd een tweede supple- toire begrooting dezer gemeente voor 1901, buitengewone inkomsten en uit gaven betreffende. Goedgeke' .d werd de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Arm bestuur in ontvang en uitgaaf sluitende met ƒ25059.155. De aanvraag van ƒ59400 voor een z,esde Tusschenschool komt opnieuw in bespreking. De Heer Roog had een me morie ingezonden, waarin betoogd wordt dat een zeer goede school kan gebouwd voor 43600. Voorstel. Roog komt in bespreking. De voorsteller verdedigt zijn voorstel. De afzonderlijke teekenzaal en die voor handwerken zijn niet bepaald noodig. Zet verder uiteen hoe 43600.vol doende zou zijn. Verder zou de bewaar derswoning kunnen vervallen. De Heer Schram wijst nog op een school te Dordrecht, gebouwd in een ongunstigen tijd. Die school, een model school, kostte j 43000 Te Leiden 38000.Op den bouw kan dus 15000 bezuinigd worden. Wenscht verder in 't vervolg geen bewaarders meer aan te stellen. De Heer Modoo wenscht nog enkele inlichtingen. Wethouder de Breuk wijst er op, dat een apart teekenlokaal meer en meer gewenscht is. Ook worden de bezwaren tegen de hand werklokalen weerlegd. Omtrent de privaten wordt de Heer Roog verwezen naar de Wet L. O. en zet uiteen, dat B. en W. wel zijn ver antwoord met meer geld aan te vragen. Nog de Heer Welsenaar, wenscht eene nadere begrooting. De Heer Modoo meent, dat de privaten op de gangen heel goed zindelijk en te observeeren zijn en dus geen duizenden behoeven uitgegeven voor het plaatsen in de lokalen. Nog de Heer Tjeenk Willink, die op de geschiedenis van den bouw wijsten waaruit blijkt dat privaten in de lokalen ongewenscht zijn, wat gebleken is. Weer de Heer Roog. Na een slot woord van den Heer de Breuk werd voorstel 43600 aangenomen met '15 tegen 12 stemmen. Geen bewaarderswoning te bouwen wordt verworpen met 14 tegen 13. In behandeling komt een voorstel tot het benoemen van nieuwe straten. De Heer Winkler was nogal tevreden met de historische namen. Waar al die straten gelegen zijn, zal het publiek door het gebruik moeten leeren. De naam Joubert vond wat tegenkan ting, aangezien de eigenaar van dien naam misschien niet zijn plicht heeft gedaan. De Heer Willink bracht de zaak in het rechte spoor en zal meegaan met Joubertstraat. Joubertstraat moest het bij Transvaalstraat afleggen met 6 stem men tegen. De Heer Winkler had tegen ter Kleef- straat, wenscht Sanlpoortstraat, wat werd aangenomen. Besloten werd aan den Heer P. A. J. van Tienhoven, belast met de opleiding van de officieren en het kader der schut terij, eene gratificatie toe te kennen van 200.— De Heeren Hugenholtz, Holland, Mo doo, Schram, Groot verklaarden zich er tegen. De Heer Groot en drie anderen stellen voor alsnog een Commissie te benoemen in zake Beynes-lichtfabrieken. B. en W. ondersteunen dit voorstel niet, in verband met de tweemaal ge bleken meening om zulk eene Commissie niet te benoemen. De Heer Groot lichtte dit toe als recht van bestaan hebbende na de laatste ge gevens van den Heer Doyer. Hij noemt dit thans een eisch, ten einde men wete, wat waar is. De Heer de Braai meent dat hier nog altijd de zaak is, heeft de Heer Beynes zijn woord gegeven en gehouden. De Heer Schram is tegen een Commis sie, doch acht de motie tegen den Heer Beynes niet rechtvaardig. Hoopt dat vonnis nog eens herroepen te zien. De Heer Hofland zet uiteen dat het te doen is tot klaarheid te brengen of de lichtcommissie haar plicht heeft ge daan tegenover de gemeente. De Heer Sneltjes meent, dat de Heer Kruseman nimmer heeft bedoeld te zeggen dat de Commissie fouten heeft gemaakt, dus daar behoeven de voorstellers niet zich op te beroepen. En dan zou zoo'n Commissie veel geld kosten en zouden klaar zijn met hun rapport als de licht fabrieken allang aan den gangzjjn. De Raad zal wijs doen den loop der zaken af te wachten. De Heer V. d. Kamp heeft nog het woord, meent dat de zaken niet zoo blijven mogen. Meent, dat een Commissie van deskundigen noodig is. De Heer Groot wenscht te weten of

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1