HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 40 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM Zondag 18 en Maandag 19 Mei 1902. TEIEPHOONNÜMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM, ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden f—,2b. franco p. po8t—,40. Afzonderlijke nommers 8 centen per stuk. Pr|i per Advertentie van A—B regels f 9.25, elke regel meer 5 cents, groote letten naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Ie en 2e Pinksterdag. Eglise Wallonne. Eerste Pinksterdag lOVs heures, Mr. Giran, d' Amsterdam. Gereformeerde Kerk. {Ged Oudegracht.) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel, 't Avonds 5Vs ure, Ds. Schotel. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Collecte voor het Nederl. Zendeling Genootschap. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. De opbrengst der gewone Collecten na de Godsdienstoefening op de beide Pinksterdagen is bestemd voor de Doops gezinde Vereeniging tot Evangelie ver breiding. Remonstrantsch Geref. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Kerk der Broedergemeente. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) Eerste Pinksterdag. Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 nre, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootsohap voor In- en Uitwendige Zending. Eerste Pinksterdag. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Ww aiets ander, vermeld wordt, werdt de Ned. Hervormde kerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 nre, Ds. Gerth van Wijk. Collecte voor de zending. Beverwijk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. EvantfLuthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Geen dienst. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Bloemendaal. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 nre, Ds. van Leeuwen. lweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Pred. te Zandvoort. Hillegom. Eerste Pinksterdag. Voorm. 9V, ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 nre, Ds. van Veen. Doopsbediening. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Op beide dagen Collecte voor de Zending. Heemstede. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Houtrijk en Polanen. Eerste Pinksterdag. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Tweede Pinksterdag. Voarm. 10 ure, Ds. Ippius Fockens. Pred. te Purmerend Santpoort Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Bevestiging van Lidmaten. Collecte voor de Zending. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Spaarndam. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 nre, Ds. Baljon. Velsen. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 nre, Dr. Klap. 's Avonds 6Vs ure, Dr. Klap. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Pred. te Bloemendaal. KRONIEK. De Raadsvergadering van Woensdag was goed bezocht, afwezig waren de Hee- ren Beynes en Klein. Omtrent het wonen van gemeente ambtenaren binnen de gemeente, waar over de vorige week de stemmen staak ten, was door den Heer Spoor een am. voorgesteld om te bedoelen de ambtena ren wier bezoldiging meer dan ƒ300. bedraagt. De Heer V. d. Kamp had den Raad herinnerd, dat er vele ambtenaren zijn beneden ƒ300.— wier diensten men op onverwachte oogenblikken noodig heeft, en het dan niet aangaat ze in andere gemeenten op te sporen. Het voorstel B. en W. werd aange nomen met algemeene stemmen op één na met amendement Spoor, ingaande Mei. Ingevolge het Raadsbesluit van de vorige week kwam opnieuw de kwestie Beynes ter tafel. Men herinnere zich, dat vier Raadsleden een Commissie van deskundigen noodig achten, maar daar scheen de Raad niet aan te willen, te meer daar B. en W. ongunstig advizeerden. Door den Heer Roog was de volgende motie ingediend. „De Raad, „van oordeel dat de motie, aangenomen „in de vergadering van 8 Januari 1902 „betreffende het raadslid Beynes, na het- „geen nader omtrent deze zaak is open baar geworden, niet mag worden ge handhaafd „Trekt die motie in. „Betreurt evenwel, dat de Heer J. J. „F. Beynes, door bij herhaling in uitzicht „te stellen, dat de firma J. J. Beynes de „voor haar bedrijf benoodigde electrische „kracht zou betrekken van de gemeen- „telijke Centrale tot misverstand aanlei- „ding heeft gegeven; „Sluit discussiën over deze zaak en „gaat over tot de orde van den dag." En door den Heer Jhr. Mr. F. W. van Stirum. „De Raad, „overwegende dat het niet op den weg „van den Raad ligt een oordeel uit te „spreken over een zgner leden als zoo- „danig „Besluit „Zonder verder op de zaak in te gaan, „in te trekken de motie d.d. 8 Januari 1902 No. 5 door den Raad aangenomen." Nog een motie van de Heeren Schram, Bijvoet, Laane en Roog, als volgt: De Raad, erkennende dat de aanneming der motie in zake de levering van elec trische beweegkracht door de gemeente aan de firma J. J. Beynes, in de zitting van 8 Januari 1902 gegrond was op de kennisgeving der lichtcommissie dato 21 November 1901 Overtuigd dat wèl door den Heer J. J. Beynes lichtvaardige toezeggingen zgn gedaan Overwegende dat nadere mededeelingen echter om trent de zaak aan het licht hebben ge bracht, dat de feiten in bedoelde kennis geving vermeld, niet geheel juist zjjn; trekt de motie van 8 Januari in en gaat over tot de orde van den dag." En ten slotte een motie van Dr. H. D. Kruseman, luidende: vDe Raad, kennis genomen hebbende van de verschillende stukken, verschenen naar aanleiding van de in zijne vergade ring van 8 Januari 11. sub. N. 5, aan genomen motie Tjeenk Willink, gehoord de in zijne bijeenkomsten gehouden dis cussiën, overwegende, dat de oorspron kelijke kwestie „Beynes" sedert de indie ning der motie van lieverlede is omgezet in een reeks van technische vraagpunten, zich niet in staat achtende de tusschen deskundigen gerezen electro technische geschillen juist te beoordeelen.Besluit: De laatste alinia van bovenbedoelde motie te wijzigen als volgt; betreurt dat genoemd Raadslid zijn toezeggingen niet heeft gestand gedaan en gaat over tot de orde van den dag. De Heer Roog trekt zijn motie in. De Heer Schram zet uiteen de wen- schelijkheid van beëindiging der zaak. De Heer Beijnes heeft lichtvaardig ge handeld, maar de lichtcommissie kan zelf niet alle punten staande houden en de prijs is te hoog. Wij moeten recht vaardig zijn jegens beide partgen. De Heer D. Kruseman licht zgne motie toe. Een Commissie wil de voorsteller niet. Motie Van Sty rum wentelt de han deling wel wat veel op den Raad, maar het kan toch wel voorkomen, dat de Raad moet kritiseeren. Motie Schram gaat te ver met de motie geheel in te trekken hoewel de Raad wel wat boud heeft gesproken. De Heer Hofland bespreekt de kwestie in verband met de voorgestelde Commis sie. Als men af gaat op gegevens zou de Raad alleen willen hooren de partg aan de zijde van den Heer Begnes. Uit den hoofde is de Comm. voorgesteld om ook de lichtcommissie kans te geven; onpartgdig onderzoek is dus noodig en hoopt de Commissie benoemd te z>en. De Heer Van Slyrum deelt mede, dat het niet zijne bedoeling was gemakkelgk van de zaak af te komen, het is de eenige weg om tot een geschikt resul-

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1