JONGEN Stenograaf. Advertentie-Bureau Te Hnur aangebeden, Papa David Tobias Bamberg DIENSTBODE, Tweede Meid, Kost en Inwoning ADVERTENTIEN. SCHOUWBURGMAATSCHAPPIJ. Le petit Nelusko. TWEEDE MEID Dienstbode, Dienstbode, Vrijdag verschijnt N°. 65 van het ZandTOort. Elfde Jaargang). Orgaan van de Algemeens Vereeniging voor Bloembollencultuur. Uitgevers: DE ERVEN LOOSJES, te Haarlem. Dit blad, dat Vrijdags verschijnt en door alle Bloemisten gelezen wordt, is zeker wel het meest geschikt voor het plaatsen van Advertentiên, welke op den Bollen- en Zaadhandel betrekking hebben. Prijs der Advertentiên van 15 regels 60 cent, elke regel meer 10 cent Advertentiên worden ingewacht tot Donderdagsmorgens 10 uur. Een Bovenhuis te huur, DE ERVEN LOOSJES LIJST DE ERVEN LOOSJES, HAARLEM 20 Mei 1902. Troosteloos weer gedurende de Pinksterdagen; regen, hagel, wind, als gevolg hiervan morsige straten en mod derwegen, buiten, niet uitlokkend tot -wandelen. Nu zegt de statistiek wel, dat het weer elk jaar tusschen 15 en 20 Mei erg ongestadig is, maar dat helpt ■ons niet veel. Medelijden kon men hebben met de genen, die Maandag naar het terrein der feestvierende Jongelings vereen!- gingen trokken. Wy troffen een knapen vereeniging aan, zoo pas uit 't spoor, om te voet er heen te trekken. Och, och! in de Kruisstraat gekomen waren de feest vierders al doornat; 't is te voorzien, dat menige knaap thuis terugkomt met voor 't minst een zware verkoudheid. Natuurlijk bemerkte men niet veel van feestelijke stemming en zelfs de geleiders keken heel bedenkelijk. De gewone toevloed van reizigers bleef voor een goed deel Maandag achterwege. Slechts enkele waaghalzen, maar met jaskragen op en het onmisbare regen scherm mochten wij ontmoeten. Voor hen, die gerekend hadden op een groot bezoek aan onze omstreken, was het weer met een thermometer stand van 48 tot 50° een geduchte tegenslag. Toch, laten wij niet klagen. Terwijl elders de natuurkrachten dood en ver derf verspreiden, vulkanische uitbar stingen, aardbevingen en cyclonen den mensch in herinnering brengen, dat niets op de wereld bestendig is, leven wij tot heden vrij van de hevige, onheil aan brengende natuurverschijnsels,die heftige uitersten van onzichtbare werkingen. Het oude Europa moge volgens sommigen afgeleefd zijn, toch biedt het velen mil- lioenen menschen een te huis, vrij wat veiliger dan het veelbewogen Westen, waar een meer opgewekt, rusteloozer werken en streven gelijken tred houdt met den bijna rusteloozen aardbodem en wat zich daaronder beweegt. Men komt er toe hen gelijk te geven, die de meening zijn toegedaan, dat het karakter der menschheid zich vormt r.aar het oord dat hij bewaart. De firma F. J. Frölich, Zijlstraat, gaat voort zijne collectie prentbriefkaar ten uit te breiden. Behalve de Serie be trekking hebbende op oude poorten is er thans ook een verschenen over het kasteel van Brederode, die zoowel door de his torische waarde als door goede bewer king uitmunt. Zaterdag werd het stoffelijk over schot van wijlen den heer Jac. Leyh, in leven architect der gemeente Haarlem, in het Mausoleum bijgezet. Talloos velen gaven door hun aan wezigheid bewijs van hun belangstelling, terwijl een zoo groot aantal bloemstukken en kransen daarvan getuigden dat, een afzonderlijk rijtuig in den stoet daarvoor gebezigd weid. Aan de groeve werd gesproken door de heeren mr. Th. de Haan Hugenholtz, waarnemend burge meester, H. J. Geyl namens de Haarlem- sche Ambachtsschool, een hoofdbestuur der der Ned. My. van bouwkunst. G. L. van Lennep, als vice-voorz. der af- deeling Haarlem, A. Rinkema, namens de Vereen, van Industriëelen en koop lieden, J. Michielsen, namens het corps ambtenaren, terwijl ds. Barbas namens de familie bedankte. Het Haarlemsche muziekcorps voerde onder directie van den Heer Kriens een koraal uit. Vrijdagavond vergaderde de katho lieke kiesvereeniging tot het stellen van cadidaten voor den raad. Gesteld werden de heeren mr. J. N. J. E. Thjjssen, commies ter provinciale griffie, (kath.) en mr. C. M. Rasch (lib.). De Protestantsche Kiesvereeniging hield mede een vergadering tot het stellen van candidaten voor den ge- meenraad. Besloten werd mr. Rasch candidaat der kiesvereeniging Haarlem" te steunen, en geen tweeden can- didaat te stellen of te steunen, doch eene afwachtende houding aan te nemen in dezen. Onze Haarlemsche dillettanten muziek- en zanggezelschappen zyn, voor zoo verre zy deelgenomen hebben aan de Pinksterdagen-concoursen zeer ge lukkig geweest. Opnieuw hebben zy bewezen den strijd aan te durven en te kunnen overwinnen. In de eerste plaats mag worden vermeld het schit terende succes van de muziekvereeniging Harmonie, bestaande uit personeel der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij. Onder de leiding van den heer H. W. Hofmeester Rz. behaalde zij in den wedstrijd voor harmonie-en fanfare korpsen te Rotterdam den eersten prijs en den eereprijs. Willen is Kunnen van de werf »Conrad" zag zich den tweeden prys toegekend. In den wedstrijd voor mannenkoren, te Amsterdam gehouden, won Caecilia, directeur de heer Henri Pielage, in de 3de Afdeeling den eersten prys en bovendien den Eere-prys. Zanggenot onder jeiding van den heer N. H. Andriessen verkreeg den 4den prijs in de 2de Af deeling. In de afdeeling, Gemengde Koren, kampten met goeden uitslag Onder One en D.J.N.D.V.A., waar aan resp. een derden prys en eene eervolle vermelding werden toegekend. Aan de verschillende vereenigingen onze warme hulde. Zij hebben inderdaad den goeden naam van Haarlem op kunst gebied wakker gehandhaafd. Ook het bestuur der Haarlemsche Kiesvereeniging Burgerplicht heeft zich, als de Kamer van Koophandel, in verbin ding gesteld met den Heer van Hasselt, gedelegeerde der Hollandsche Spoorweg maatschappij. Verschillende vragen be treffende de spoorwegplannen werden door genoemden Heer beantwoordt: Het plan goederenbureau is door den Minister goedgekeurd, dat van het per- soneristation met eenige wijziging. De tijd waarop een en ander zal gereed komen kan niet bepaald worden. Aansluiting met een haven, door de gemeente Haarlem te maken, behoort tot d mogelijkheden. De tijden, gedurende welke de spoor brug zal geopend zyn, hangen af van de dienstregeling. Een richting voor een lokaalspoorweg Amsterdam— Haarlem is nog niet door den minister goedgekeurd. Waar de eindpunten van dezen weg zullen zijn hangt nog in de lucht; een station in het noorden is echter zeer verkieslijk. De tarieven zyn nog niet vastgesteld, zij zullen echter de thans bestaande buurtverkeerpryzen niet te bovengaan. Het plan bestaat een directe ljjn te maken naar Hoofddorp, in elk geval, of die loopt over Hoofddorp of Vijfhuizen, is Haarlem het eindpunt. Het belang der spoorwegmaatschappij is een waarborg voor het behoud der sneltreinen Haarlem—den Haag. Het verkeer van Haarlem met Noord Holland blijft behouden. Waarschijnlijk zal nog grond van Haar lem noodig zyn, maar Haarlem zal voor de verbinding moeten zorgen. Men zou zoo meenen, dat óók deze antwoorden aanleiding tot meerdere ge rustheid voor de toekomst geven. Op de bloemenmarkt zyn Zater dag aangevoerd ongeveer 12000 potten met bloemen. De markt was fiiettegen- staande het slechte weer reeds den avond te voren druk bezocht. In het douchebadhuis zyn in de afgeloopen week genomen 402 baden. Woensdag treedt in onzen Schouw burg de Heer David Tobias Bamberg op. 't Is lang geleden dat by in Haarlem, de laatste voorstelling gaf, maar we herinneren ons, dat er toen meer dan zeshonderd kinderen in den Schouwburg waren en dat die zich kostelijk ver maakten. Dat Bamberg in goede kringen zich beweegt, mag wel hieruit bljjken, dat hy meermalen de eer genoot voorstel lingen te geven, voor wylen Koning Willem III, Koningin Emma en Koningin Wilhelmina. De goochelkunst schynt in de familie Bamberg erfelijk. Grootpapa Bamberg goochelde voor de jeugd van voor vjjftig jaar, papa deed het voor de tegenwoor dige en weer staan een paar Bambergjes gereed om de oude tradities der familie voort te zetten. Een der zoontjes van papa zal Woensdag eenige proeven van zyn kunstvaardigheid geven, een aanlei ding te meer om den kinderen een aan- genamen namiddag te verschaffen. De Heer Bamberg had de vriendelijk heid de kinderen uit het Stads Armen huis tot deze voorstelling uit te noodigen- Markt van 20 Mei 1902. Aardappelen. Aangev. 30 HL., verk. 21 HL. L. pr. 1.50 H. pr. 2.— p. H.L. Spinnaeie. Aang. 511 Mnd. verk. 511 Mnd. L. pr. ƒ0.70 H. pr. ƒ1. Salade. Aangev. 90 Mnd., verk. 70 Mnd. L. pr. 2 ct. H. pr. 5 ct. p. stuk. Bloemkool. Aang. 500 st., verk. 300 st. L. pr. 10 ct. H. pr. 25 ct. p. stuk. Wortelen. Aangev. 200 B., verk. 200 B. L. pr. 0.10 H. pr. 0.25. 0RGELBESPELIN8 ia de Qroote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 22 Mei 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. AdagioHaijda. 3. Sonate No. 4Idendeliaoha. a. Al'egro con brio. b. Andante religioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso e vivace. 4. Vorspiel zu ParsifalR. Wagner. 6. AbendliedRSchumana HAARLEMSCHE Telefoon 579. Woensdag 21 Mei 1902. Voorstelling door den Hofartist en zijn Zoontje 'sNamidd. 2 nar en 's avonds 8 nnr t Balkon en Stalles 1.lste Loge en Parterre ƒ0.80; 2de Loge f 0.50; Gaanderij 0.30. Kinderen betalen op alle rangen half geld. Plaatsen van nu af te bespreken. Met Aug. vraagt Mevrouw FYAN, Ged. Oudegracht 82, een P.G., netjes kunnende werken, be-; kend met tafeldienen, strijken en het opdoen der droge wasch. Spreekuur Woensdag en Donder dagavond 8—9 uur. Mevrouw KERKHOVEN, Aer- denhout by Haarlem, vraagt tegen 1 Augustus, wegens huwelijk der tegenwoordige, een nette die goed kan koken en flink kan werken, tegen hoog loon. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Aanmelden tusschen 7 en 9 's avonds. Wegens ziefate terstond! gevraagd, een flinke voor dag en nacht. Adres: Zijlstraat 64. Zich te vervoegen 'sav. na 8 nnr. Mevrouw VAN HAMEL, Ged Oudegracht 104, vraagt eene boven de 18 jaar. Tegen 1 Augustus a.s. wordt gevraagd, eene nette P.G., die goed werken en koken kan, Adres: Koninginneweg 100. Er biedt zich aan een faisoenljjke DIENSTBODE, R.C., met Augustus, in een klein gezin, liefst als meid-alleen. Brieven franco onder No. 701, aan het bureau van dit blad. Gevraagd een Stenograaf, (Dame of Heer), om 1 maal per maand een gedicteerd artikel voor een Tijdschrift op te nemen en uit te werken. Stenografeertijd 2 ii 3 uur. Aanbiedingen met opgave van conditiën onder No. 702, aan het bureau van dit blad. Ter Boekdrukkerij van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht alhier, kan een geplaatst worden, om in het vak te worden opgeleid. Slechts zij komen in aanmerking die pas dë school hebben verlaten. Men zoekt gelegenheid voor een jong Meisje van ongeveer 15 jaar, in een gezin te plaatsen, waar zy in ruil voor Kost en Inwoning, kleine diensten kan verrichten. Zij is gaarne by jonge kinderen, en heeft ruim 2 jaar de Wilhelmina Naaischool bezocht. Reflecteerenden worden verzocht zich onder No. 704, met franco brieven teadresseeren aan't bureau van dit blad. aangeboden, aan 3 of 4 nette Commensaals. AdresBrouwerskade No. 1. twee ruime gemeubileerde of ongem. KAMERS, des- verkiezende met volledig pension. Adres met fr. brieven onder No. 707, aan het bureau van dit blad. voor twee eenige menschen, op drukken stand. Te bevragen Kleine Houtstraat No. 138. VAN VOORHANDEN BIJ Boekhandelaars, fe Haarlem. Een Huis en Tuin te Huur. Een Benedenhuis met Tuin te Huur. Benedenhuis te Huur. Gemeubileerde Kamers te Huur; Een Pakhuis te Huur. Een Gemeubileerde Kamer teHuur. Gemeubileerd Benedenhuis te Huur Te Huur. Verhuurd. Heden afwezig.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 3