Jaarboekje voor de stad Haarlem, Dagmeisje, Eiken Meubels. Rronings-ldjlle, Buitenmeisjes Dienstbode Keukenmeid, DIENSTBODE, KEUKENMEID, HET H. L. JANSSEN VAN RAAY. Prijs één Galden. 9 Gierstraat, Dames Handschoenen ADVERTENTIEN. flinke Dienstbode. Wordt gevraagd, KEUKEN-WERKMEID, Er biedt zich aan: AANGEBODEN: Heden verscheen voor 1902, Voorhanden in eiken Boekhandel en bij de Uitgevers DE ERVEN LOOSJES. Voor 't oog van de wereld VINCENT LOOSJES, Haarlem. over de Botermarkt, FANTASIE BOEZELAARS. Maandag middag hield de Heer Springer voor vele leden van den Raad de aangekondigde voordracht over den Hout In de eerste plaats ontwikkelde de Heer Springer de stelling dat reorgani satie zeer noodig was. Het eerst is noodig herstel van de onbegaanbaar geworden wandelpaden, waardoor ook fraaie boo- men meer tot hun recht zullen komen. Het opruimen van slechte en het bij- planten van nieuwe boomen is, met het oog op den vervallen toestand, hoog noodig. Een verkeersweg is in den Hout noo dig gebleken. De twee reeds beharde wegen hebben geen aanleiding gegeven tot klachten; er kan niets tegen zjjn nu ook de fraaie laan van de Buiten- Sociëteit westelijk te beharden en verder wenscht de Heer Springer het einde van den Kleinen Houtweg te verbinden met den weg naar Heemstede. Verder zal het maken van wegen noodig zijn in verband met den aanleg van villa's om den Hout. De mooie Spanjaardslaan, zegtSpreker, is onbegaanbaar. De drie oorspronkelijke wegen worden niet meer gebruikt, wél teen pad, door het publiek zelf gemaakt. Ook deze drie wil de Heer Springer hard maken. Het hakhout behoeft niet weg, maar behoort beter beschermd. Door verschillende Raadsleden wer den inlichtingen gevraagd en bezwaren te berde gebracht, welke Spreker be antwoordde De harde wegen zullen aan het gewas geen schade doende fontein dient verplaatst naar de zijde van het Paviljoen; vaste rijwegen zullen den Hout rustiger doen zijn en op die wegen kunnen alleen rijtuigen toegelaten wor den, die thans van ieder voetpad gebruik makende slingerpaden kunnen gerust vervallen. Men moet beginnen met ver betering en veel overlaten aan de wel willendheid van het publiek. Besluit de Raad het geheele plan uit te voeren, dan zal hiervoor 25000 noodig zijn, inbegrepen de rioleering van de Span jaardslaan, doch het werk kan over «enige jaren verdeeld worden. De Burgemeester was het geheel met den Heer Springer eens. Ten opzichte van reeds gemaakte verbeteringen was men het eerst ook niet eens, doch later juichte men ze toe. Hjj oordeelt het goed dat de Raad vertrouwen stelt op de ad viezen van den Heer Springer en beveelt aanneming van het plan ten sterkste aan. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 569 baden. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem ontving als legaat van wijlen Jhr. Mr. G. J. A. Quarles van UfTord twee biscuitgroepen op voetstukken van Serre porselein. De eene groep draagt op het voetstuk het opschrift: Pour donnet a l'argile uoe ame Ce n'est point, kl'aetre du jonr, qne Promethée a dérobé la Flamme, XI l'a ravie au flambeau de l'amour. Op de andere leest men: Si Pigmalion la forma Si, le ciel anima eon être L'amour fit ploa, it l'enfiamma Sana lui que serviroit de naitre. Aan genoemd Museum werd eveneens gelegateerd door wijlen den Heer Rut gers te Arnhem eene met notenhout ingelegde kast, die thans in de Raads zaal is geplaatst. Bij de firma H. D. Tjeenk Willink is verschenen „Gods hulp en haar Doel", Feestrede op 1 Juni 1.1. bij gelegenheid zijner veertigjarige ambtsbediening uit gesproken door Ds. de Vries, Predikant bjj de Doopgezinde Gemeente alhier. Voor zjjn gemeentelieden, en zijn vele vrienden buiten de gemeente zal het een behoefte zijn, zich dezegelegenheidspreek aan te schaffen. De prijs is 25 cents. Het Gemeenteverslag over 1901. Als naar gewoonte werden de wandel plaatsen, parken, de Hout en de plant soenen door werklieden der Gemeente onderhouden. Bjj verschillende boomen werden ter bescherming hekjes geplaatst. De aanleg van het groote gazon en de bloemperken in het Kenaupark onder ging eenige wijziging en aan twee zijden met een verhoogd voetpad omgeven, en ook elders hadden verbeteringen en nieu we aanleg plaats. Aan den adviseur voor den Hout en de plantsoenen werd een opzichter toe gevoegd. De verkoop van gevelde boomen bracht op ƒ2168.10, die van het gevallen blad ƒ343.25. De verkoop van blad werd beduidend beperkt. De bloemen en planten tot vulling der parken werd werden betrokken uit de bloemkweekerjj, de boomen van de boomkweekerjj. Slechts weinig boomen en verder plantsoen behoefde aangekocht. In de Hertenkamp waren 34 herten. De visscherrj in de gemeentewateren is verpacht. In 1901 werden verschillende gronden door de gemeente in eigendom aanvaard. Door de overdragende partjjen werd in de kosten voor bestrating en rioleering bijgedragen een som van ƒ49573.40. Vastgesteld werd een bouwplan van gronden ten westen van de Koninginne weg. Tot verbetering van den Harmenjans- weg werd ƒ13200 en tot ophooging van het terrein bestemd voor het gemeente lijk slachthuis 50000.toegestaan. Met de verschillende eigenaren van walgronden langs het Spaarne werd een dading aangegaan betreffende het in eigendom overgaan aan de gemeente. Trottoirs ter vervanging van stoepen werden aangelegd tot een lengte van 105 25 Meter, de kosten ervan, uitge zonderd de hardsteenen banden, beliepen f 54375.— Langs den Kruisweg, van de Kruisweg tot den spoorwegovergang werden boven dien aan beide zijden trottoirs aange bracht, wat een uitgaaf eischte van 3698.93. Ten behoeve van de bestrating werd aan de gemeente het benoodigde mate riaal geleverd voor voor ƒ20314.895. De verstrate oppervlakte bedraagt 75334.69 M'. Voor de bestratingen verricht voor anderen werd ontvangen 5558.40. Ter vervanging van open goten door riolen werd ƒ2500 beschikbaar gesteld. De kosten voor andere rioleeringen enz. eischte van de gemeentekas 49844.80. Weer een stadspomp werd opgeruimd. Omtrent de gemeentelijke waterleiding het volgende: Het kantoorpersoneel onderging eenige wjjziging evenals dat voor de techniek. De gebouwen aan het pompstation ondergingen geen buitengewone her stellingen. In den centralen windketel is een verbetering aangebracht, waardoor het kolenverbruik met 10% verminderd is. Het kolenverbruik varieerde tusschen 48 en 60 KG. per 100 M3 water; het gezamenlijk kolenverbruik was 508650 Kilogram. De hoogdrukmachines werkten 3809, de filtermachines 4235 uren. De regenmeter wees een totale neer slag van 754 millimeter. Er werd in 1901 opgepompt 864.144 M3 water. Het gemiddelde waterverbruik was op werkdagen 2470 Ms, op Zon en feestdagen 1822 M'. Het water werd zoowel scheikundig als bacteorologisch onderzocht. Aangelegd werden 751dienstleidingen. In gebruik waren 8330 watermeters. Het aantal verbintenissen voor water verbruik is in 1901 toegenomen met 716. In het geheel waren op 31 December 9113 verbintenissen looperide. De uitgaven voor baggerwerken be liepen ƒ2530.39, behalve ƒ8200, voor het op voldoende diepte brengen der gemeentewateren. De wallen en bruggen waren in onder houd bjj aanbesteding. Voor den bouw eener jjzeren draai brug over het Spaarne werd ƒ158.000 beschikbaar gesteld. Wordt vervolgd.) Markt van 23 Juni 1002. Boter. Aangev. 219, verk. 219 K. G. L. pr. 1.35, H. pr. ƒ1.25 p. K. G. Biggen. Aangev. 33, verk. 29 stuks. L. pr. 9.H. pr. ƒ12.p. stuk. Schrammen. Aangev. 11, verk. 8 stuks. L. pr. ƒ18.H, pr. ƒ16.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 46 HL., verk. 46 HL. L. pr. 2 H. pr. 6.p. H.L. Spinnazie. Aang. 72 Mnd. verk. 72 Mnd. L. pr. ƒ0 40 H. pr. ƒ0.50. Salade. Aangev. 210 Mnd., verk. 210 Mnd. L. pr. 2 ct. H. pr. 4 ct. p. stuk. Wortelen. Aangev. 2000 B., verk. 2000 B. L pr. 0.05 H. pr. 0.10. Bloemkool. Aang. 5000 st., verk. 5000 st. L. pr. 5 ct. H. pr. 10 ct. p. stuk. 14e Muziekuitvoering, op Woensdag 25 Juni, s' av- van 8 tot 10 uur door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeeater C. P. W. KRIENS. PROGRAM M A. 1. Marsch aus der Oper. „Taunhau- ser"Wagner. 2. Ouverture „Juliu9 Caesar"Schumann. 3. "Poigofo de Main." Polka Corlin. 4. Grande fantaisie de 1'opéra „Fauat". Gounod. 5. Ouverture -Obéron"Weber. 6. "Gilda." Walzer au» «Der Vice Ad miral"Millöcker. 7. Ballet Russe Luigini. 8. Finale de l'opéra Vittore Piaany". Peri. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 96 Juni 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Allegretto graziosoBertbold Tours. 3. Sonate No. 2Ch. Fink. a. Allegro moderato. b. Andaute. c. Allegro risolato. 4. AdagioHaydn. 5. Aria: «-Undob die Wolke.". Weber. AANGEBODEN en GEVRAAGD met goede getuigen, ook Noodhulp en Dagmeisjes «nz. bij Juffrouw WONNINK, Raaks 26. Mevrouw KERKHOVEN, Villa „In de Eiken", Aerdenhout, 10 minuten per Electrische tram van Haarlem, vraagt tegen Augustus, •wegens huwelijk der tegenwoor dige, een flinke die goed kan koken. Loon 120, met verval etc. ruim 150. Wordt verlangd met 1 Augus tus, een tevens voor huiswerk. Br. fr. onder No. 1855 a/d Boekh. H. N. MUL, Kruisstraat 25. Gevraagd tegen 1 Aug. eene Adres: Schotersingel 101. Gevraagd met 1 Augs. a.s. een als meid-alleen. Zich te vervoegen Wilhelmina- park No. 2. wegens ziekte der tegenwoordige, «ene alleszins bekwame P.G., die tevens genegen is huis werk te verrichten en voorzien van goede getuigen. Zich aan te melden Zjjlweg 28, Mevrouw ENSCHEDÉModder man, vraagt tegen 1 Augustus, een flinke P.G., van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden ten huize van Mevrouw MODDERMAN, Haarlemmerhout D 49, achter Hotel Schotten. tegen Augustus of later, een net Buitenmeisje, als Tweede Werkmeid, in een deftig gezin, 't liefst op een buiten, P.G., oud 22 jaar en van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 91 aan het bureau van dit blad. Mevrouw DE VRIESJarman, Kleine Houtweg 13, vraagt met 1 Augustus een niet beneden 16 jaar, P.G. Nadere inlichtingen te bekomen 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Bekwaam heid in naaien, mazen en stoppen strekt tot aanbeveling. TE KOOP voor spotprijs een Bufiet 45.— zes hooge Rugstoelen, 45.—, Eiken Taiel, ƒ18.50, zes imt. Rugstoe- len 30.Kabinetje f 10.Rid dertafeltje 3.Copieerpers-Ta feltje 7.50, Boekentafeltje 7. gesch. Boekenkast 20.met glazen deuren, enz. Adres: Gasthuisvest 23. 3 afzonderljjk Gem. Slaapka mers. 6.—, ƒ8.—, ƒ10.—per maand, met pension 25.p. m. Adres: Oudegracht 93. V e rschenen Teekeningen van CHRIS KRAS Kzu. Gedichten van KEES VAN PONTEN. Programmavan den buitengewonen Gala-optocht van zijn dooiluchtigen Majesteit. Keizer, Koning en Heer EDUARD (No. 7). 27 geestige teekeningen met leuke bijschriften. PRIJS f 0.75. Voorhanden in den Boekhandel van DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oudegracht. DOOR Zooeven verscheen: DOOR SUZE LA CHAPELLE-ROOBOL. Schrijfster van „De familie de RegC\ Schuld", enz Prijs Ing. 2 din. I 8.00. Keurig gebonden f 4.50. en

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 3