HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 64 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 met AMSTERDAM. ƒ-, 25. van ZATERDAG 9 Augustus 1902 TE HAARLEM Zondag 10 Aug 1902. Z B 0 N I E TELEPHOONNÜMMER TELEPHONISCHE VERBINDING ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden Afzonderlijke nommers franco p. post—,40. 8 centen per stuk. Prft per Advertentie van 1—5 regel» 10.25, elke regel meer 5 eenta, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentvèn worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk iu>g worden geplaatst. Eglise Wallonne. IOV. heure8, Mr. Picard Pasteur a Arnhem. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 'gAvonds 5Vi ure, Godsdienstoefening. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. van der Dussen. Pred. te Amsterdam. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Pred. te A vereest. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Nam. 2Vs ure, Dr. Jonker. Doopsbediening. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. Pred. te Haarlem. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Collecte voor het Diakoniehuis. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau niet» ander» vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Dr. Gerth van Wijk. Emerit. Predikant. Beverwijk. Votrm. 10 ure, Ds. Boon. ICvang. Luthersehe Kerk. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Y muiden. II Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. Voorm. 10 ure, Ds. Molenaar. Doopsgez. Pred. te Zaandam. Het nieuwe Raadslid de Heer C. M. Rasch, werd bij den aanvang der Raads vergadering beëedigd en door den Voor zitter met een hartelijk woord verwel komd. O ntrent het overnemen van werklieden der gasfabriek deelt de Voorzitter mede, dat die voor zoover mogelijk zal plaats hebben, tegen 18 tot 23 cents per uur ot een weekloon van/10 tot ƒ15 per week. Een en ander gaf aanleiding tot bespre king. De Heer J. N. Kruseman gaf enkele ophelderingen. De Heer V. d. Kamp meent nog iets in 't midden te brengen, doch hem wordt herfnnerd dat dit buiten de orde is. Dr. J. G. Vürtheim verzoekt en ver krijgt eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium en tevens als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. De Commissie van voorbereiding tot oprichting van een openbaar slachthuis verzocht beschikbaarstelling van gelden. In 1899 waren de kosten geraamd op 397.777.doch door verschillende veranderingen, b.v.b. keus van terrein, met hiertoe noodige werkzaamheden, verhooging der uurloonen voor de werk lieden e. a. zal nu 94 911.meer, of in 't geheel ƒ492688.noodig zjjn. De raming der exploitatie in uitgaaf is f 55047.in ontvangst 44475. makende een te kort van ƒ10572. welk bedrag nog met ongeveer f 7000. kon verminderd worden. De Heer Roog wenschte dat teeke- ningen en begrooting alsnog aan den Raad overgelegd zullen worden, en dat de te benoemen Directeur van O. W. ook kennis zal nemen van het geheel, opdat hij ook eenige verantwoordelijk heid drage. Bovendien is het thans niet de geschikte tjjd voor aanbeste dingen. Ook de Heer Beijnes heeft in deze het woord. Hij vraagt waarom een stuk, door hem ingezonden, niet is rondgezonden. De Voorzitter beantwoordt deze vraag als ook eene van den Heer Hugenholtz. De Heer Schram wil uit stel. De Heer H. D. Kruseman, herinnert dat de Comm. reeds vier jaren doende is en dus niet ingenomen met het voor stel tot uitstel. De Heer V. d. Berg deed opmerken dat het hooge cijfer een gevolg is van verschillende Raadsbesluiten, is dus te gen uitstel. De Heer Tjeenk Willink bespreekt nog het voorstel uitstel. De Voorzitter meent dat er niet op de bestaande plannen moet ingewerkt worden, maar voortgemaakt. Weer de Heeren Beynes en Roog, die niet begrijpen waarom geen uitstel mo gelijk is; hij bedoelt het bouwkundig gedeelte. De Heer de Breuk zegt dat wjj een weldoordacht plan hebben. Zeker zal de Directeur in de détails kunnen wijzigen. Voorstel Roog in stemming wordt aangenomen met 12 stemmen tegen. In behandeling komt het plan tot reorganisatie van den Hout, waarvoor B. en W. 6,800 aanvragen. De Comm. van den Hout is vóór de reorganisatie. Van het College B. en W. is één er voor; een lid is tegen de verharding van den weg en de rioleering van de Spanjaardslaan; doch wenscht opknapping. De meerderheid van het College is ook tegen wegverharding. Hoe in deze tot een meerderheid te komen! Het voorstel luidt te besluiten voor de uitvoering van de door genoemden Architect voorgestelde werken in den Hout, behalve die van beharding der bestaande wegen, ter beschikking van Burgemeester en Wethouders te stellen eene som 6,800. Naar aanleiding van een pas inge komen advies van den Heer Springer wordt besloten de zaak opnieuw te stel len in handen van de Commissie voor den Hout. Ter tafel komt de verordening voor de levering van gas. De Heer Willink bespreekt de korting voor kookgas. De Heer J. N. Kruseman stelt nog een aanvulling voor. De verordening wordt daarna zonder discussie aangenomen. De prijs voor het gas is nog niet bepaald. Voorgesteld een regeling van het her- halings-onderwijs, in dier voege, dat het hoofd ontvangt 200 per jaar, het onderwijzend personeel 75 ets. per les uur. De verordening wordt zonder dis cussie aangenomen. De verordening van dit onderwijs en de invordering van het schoolgeld wordt ook aangenomen. Door den Heer de Braai was voor gesteld om aan de bewoners van het perceel Lange Molenstraat 36 gratis drinkwater te verschaffen tot de in werkingtreding van de woningwet. De Subcommissie voor de waterleiding en B. en W. zjjn van oordeel, dat het geen aanbeveling verdient van de ver ordening af te wjjken en adviseert verwerping van het voorstel. Het voorstel wordt ingetrokken, aan gezien de woningwet is in werking gekomen. Vastgesteld wordt eene verordening op de benoeming en bezoldiging van ambtenaren voor haven- en kaaigeld. De Heer Hugenholtz bespreekt de zaak. De Voorzitter deelt mede, dat van B. en W. wel eens een arbeidscontract zou kunnen verwacht worden. De Heer Hugenholtz heeft nog eenige bemerkingen over te lange werktjjden. Weer geeft de Voorzitter inlichtingen. Een voorstel in deze wordt verworpen. De onbewoonbaarverklaring van per ceel Kennemerstraat 19rood, wordt in getrokken, onbewoonbaar verklaard Begjjnhof No. 24 en Ravesteeg No. 14. De Heer Modoo heeft nog in deze iets te vragen, omtrent Begjjnhof 24. De Voorzitter en de Heer de Breuk be antwoorden. Nu stelt de Heer Modoo uitstel voor het Begjjnhof 24 tot nader onderzoek van het water. De Heer Modoo trekt dit voorstel in en het perceel aldus onbewoonbaar verklaard. A. de Winter te Heemstede wordt ontslagen van de huur van een gedeelte grond aan de Leidsche Vaart. Mejuffrouw G. van Broekhujjse en J. Moojj bieden aan de gemeente te koop aan een stukje grond resp. groot 5 en 6 c.A. Voorgesteld wordt hiertoe over te gaan tegen betaling van 5.— per MJ. De Heer Roog meent dat 5.te hoog is en vraagt of er mee genoegen genomen is wat bevestigend wordt be antwoord. Het voorstel wordt aange nomen. Aan J. J. Thoolen le Heemstede wordt vergunning verleend tot het dempen van een bermsloot langs de Leidsche vaart ter hoogte van twintig meters. In behandeling komt een verordening voor de belasting op het houden van honden. Er wordt hierin verschil ge maakt tusschen groote en kleine honden. Voorgesteld wordt 3.voor een hond van ten hoogste 50 cM., 10. voor een van 50 cM. hoog, 2.50 voor waak- en trekhonden. De Heer Bjjvoet vraagt naar de reden van het verschil tusschen ƒ3.en 10. De Heer Bjjvoet wil de laatste brengen op f 5.of f 6.Beantwoord wordt de vraag van den Heer Bjjvoet. De ver ordening wordt daarna in haar geheel aangenomen. B. en W. achten het nuttig een ver ordening in het leven te roepen omtrent de aanstelling, schorsing en vervallen verklaring van makelaars. De verordening wordt aangenomen, nadat een vraag van den Heer Thjjssen beantwoord was. Besloten wordt de jaarwedden van de Heeren Dr. H. van Erp en M. van den Ende, leeraren aan de H. B. met 200 te verhoogen en alzoo te brengen op 2400.— Tot lid der Commissie tot het ont werpen van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd wordt ver kozen Mr. C. M. Rasch. Het voorstel tot benoeming van een Directeur van Openbare Werken wordt aangehouden na een geheime zitting die bijna een uur duurde.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1