HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 92 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 15 November 1902 TE HAARLEM Zondag 16 Nov 1902. N ieuwsberichten TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden ,25 franco p. post —,40. Afzonderlijke nommerg 8 centen per stnk. Prijs per Advertentie van 1—5 regels i 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentien worden, aangenomen tot DINSDAG eri VRIJDAG des middags ten, 12 ure, die alsdan zoo 'mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. lOtt heures, Mr. Perrisan. Pasteur h Groningue. Gereformeerde Kerk (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Ringnalda. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tihhen. 'b Avonds 5Va ure, Ds. Tihhen. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Avonds 5 Vs ure, Ds. Schotel Woensdag. 's Avonds 8 ure. Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Junod. Evang. Luth. Pred. te Kampen. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 nre, Ds. de Vries. Avondmaal. 'b Avonds 7 ure, Ds. Plantenga. Dankzegging. Remonstrantseh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Repetitie van het Zangkoor. Precies te 11'/j uur in de Kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, onderlinge Vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Haverkamp. Pred. te Nijmegen. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1, ingang Oranjestraat. 's Avonds 6i/s ure, Ds. P. J. Proost. Pred. te Wormerveer. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Pred. te Zandvoort. 's Avonds 6i/s ure, de Heer van Os. Zendeling onder Israël te Amsterdam. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. 's Avonds 7 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Nam. 5 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, de Heer J. W. Hil- brander, van Haarlem. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Donderdag 's Avonds 6 ure, Sciopticon, vertoond door den Heer C. Karmelk. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Pred. te Bloemendaal. KRONIEK. De Raadsvergadering van Woensdag was niet bijzonder belangrijk, hoewel het toch alweer een dure zitting was dit niet met het oog op de bijna vol talligheid van den Raad, wel op de extra uitgaven die misschien, althans voor een deel in de begrooting konden opgeno men zijn, Medegedeeld wordt dat ingekomen is het rapport der Commissie in zake ge meentelijke Brandverzekering. Een stuk grond, gelegen in den Haar lemmerhout, was in huur afgestaan. In stryd met de bedoeling van B. en W. is deze grond door den huurder A. Franken ingericht tot biertuin, waar door B. en W. voorstellen den huur op te zeggen. De Heer Willink vroeg of B. en W. bedoelden dien verkoop van bier aldaar te doen ophouden. De Heer Van Styrum deed opmerken, dat het huurcontract de bestemming niet omschrijft, wenscht dat dit in 't vervolg geschiedt. De Heer Schram is voor voorstel B. en W. De Heer de Breuk doet opmerken, dat de gronden aldaar verhuurd worden tot vergrooting van tuinen, de Heer Franken heeft een andere bestemming aan den grond gegeven. De Heer Wil link is niet tevreden. De Heer V. d. Kamp óók niet; ten minste als er geen bijzondere redenen voor opzegging be staan. Na nog veel discussie werd voor stel B. en W. verworpen. Tot vernieuwing van den vloer in de gymnastiekzaal der Opleidingsschool voor jongens vragen B. en W. f 850. De som werd toegestaan. De aanbesteding voor het bouwen van een hulpschool in het voormalige huis van bewaring heeft een cijfer aangewe zen; 1000 hooger dan de raming. Hierdoor en voor het toezicht vragen B. en W. f 2000.Aangenomen. Door den bouw van de brug over de Leidsche vaart bij de Schouwtjeslaan is noodig geworden het uphoogen van den j weg aldaar, waarvoor met de kosten van toezicht f 2450 wordt gevraagd. De Heer Willink vraagt of de ophoo ging niet in de aanbesteding begrepen is. De Heer de Breuk zegt dat de weg niet in het bestek is opgenomen. Dus eene fout, meent de Heer Willink. De Heer Roog heeft het woord nog en toen werd voorstel B. en W. aan genomen. Voorgesteld wordt aan den Ingenieur voor den dienst der Openbare Werken, den Heer O. Gunning, een gratificatie te verleenen van /14Ó0.wegens het waarnemen der werkzaamheden van den Heer J. Ley, sedert diens ziekte en over lijden. Een amendement was ingekomen dit subsidie te bepaleu op f 70Ö. De Voorzitter licht het voorstel toe, doch meent, dat niet in bijzonderheden zal getreden worden. De Heer Thijssen verdedigt het am. De voorstellers meenen dat den Heer Gunning de jaarwedde van den Heer Ley toekomt, hoewel den ijver van den Heer Gunning ten zeerste waardeerende. De Heer van Lennep merkt op, dat de Commissie van Openbare Werken in deze alweer niet gekend is, dan zou misschien een ander voorstel gekomen I' zijn. De Heer Roog meent dat/1400 alles zins gemotiveerd is. De Heer van Linden Tol vindt dat de Heer G. toekomt ƒ1400. De Heer Willink meent, dat zóó de gracie van de zaak afgaat. Alles te ver leenen wat vrijgevallen is, gaat niet aan. De Voorzitter verdedigt het voorstel opnieuw in verband met de buitenge wone inspanning door den Heer Gunning betoond. De Heer Hofland heeft nog het woord. Voorstel amendement 700 komt in stemming en wordt aangenomen. Voorgesteld wordt aan den schrijver bij het Bureau van Openbare Werken (C. D. Antonisse) in verband met zijn drukken werkkring een personeele toe lage toe te kennen van f 300.'s jaars. De Heei* V. d. Kamp vraagt of de toelage in aanmerking komt bij 't pen sioen, wat de Heer Willink erkent. Het voorstel werd aangenomen. In behandeling komt het tarief van den onderstand voor 1903, zooals dit is ontworpen door het Burgerlijk Arm bestuur. De Heer V. d. Kamp doet opmerken, dat sommige gezinnen 4 Kilo brood ontvangen, vraagt of het mogelijk is dit in termijnen uittereiken en vindt de vergoeding voor een verlaten kind f 2.per week te gering, wenscht f 3.Dit laatste komt in bespreking. De Heer Hofland gaat daarmee ten volle mee. De Heer H. D. Kruseman meent, dat het advies van het Armbestuur in deze moet gevraagd worden. Weer de Heer Schram, wenscht er door te bereiken, dat zulke kinderen voortaan in betere gezinnen geplaatst worden. De Heer V. d. Kamp brengt nog in 't midden dat enkele gezinnen achteruit zijn gegaan. Zou wenschen daarin ver betering te brengen. Ook de kraambe- deeling zou anders kunnen zijn. De Heer Modoo is óók voor termijn- bedeeling van brood. De Heer Spoor vraagt of 't niet beter zou zijn turf en steenkolen uit te reiken. Over een en ander zal het advies van het Burgerlijk Armbestuur gevraagd worden. B. en W. wenschen een vaste aan stelling voor den assistent aan het laboratorium van de gemeentelijke duin waterleiding. Zij wenschen aan die be trekking te verbinden een jaarwedde van 500 tot 1000.en tevens te bepalen dat op dien ambtenaar ook van toepassing zal zijn de verordening re gelende de aanstelling bij genoemden tak van dienst. Het voorstel wordt aangenomen. Voor meerdere lesuren aan de Bur geravondschool is noodig 216.66 deze som wordt aangevraagd. De Heer Schram vraagt of zal voor komen worden dat op die school de H. B. S. leerlingen de jongens voor wie eigenlijk bestemd is, verdringen. De Heer J. N. Kruseman zegt dit toe. De som zelve gaf nog aanleiding tot eenige besprekingen. De 216.66 werd toegestaan. Tot onderwijzers aan de Zesde Tus- schenschool worden benoemd de Heeren J. de Nobel alhier J. D. Hoitingh alhier; A. C. Nakken te Hillegom; K. Reiding alhier; J. Berrevoets te Haarlemmer meer. Aan de Tweede Burgerschool de Heer D. de Wit te 's Hertogenbosch. Aan de Opleidingsschool voor jongens de Heer J. de Jong te Leiden en Me juffrouw F. J. C. Cremer te Amsterdam. Het verslag van den gasopziehter over de maand September wordt voor ken nisgeving aangenomen. Na het sluiten der openbare verga dering had er nog eene plaats met geslo ten deuren. De tegenstanders van den verkoop der Deensche Antillen hadden, na de ver werping van het voorstel, eene inschrij ving geopend voor eene leening van 4 millioen kronen voor een stoomvaartlijn derwaarts. Daarop evenwel is slechts voor een vierde ingeschreven, zoodat de voorstan ders van den verkoop nu terecht vragen, wat men met de ver verwijderde be zitting nn eigenlijk voor heeft en doen moet.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1