HAARLEMS CH Eerste t5iaü. PREDIKBEURTEN enz. No. 102 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegrachi 88. Vierentwintigste Jaargang 144 van ZATERDAG 20 December 1902 TE HAARLEM Zondag 21 Dec 1902. ERONIEK TELEPHOONNUMMER TILEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden >25 franco p. post ,4Ü. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertmtüm worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. POSTERIJEN. De DIRECTEUR van het postkantoor te Haai lem geeft kennis, dat de gelegen heid wordt opengesteld om brieven, ge drukte nieuwjaarswenschen en kaartjes welke op 1 Januari a.s. besteld moeten worden, reeds van 23 December a.s. af ter post te bezorgen. Bedoelde stukken moeten voorzien zjjn van een over de geheele lengte van het adres getrokken kruis. De Nieuwjaarsdag zal worden aan gemerkt als een Zondag. De directeur voornoemd DOFFEGNIES. Afdeeling Haarlem van het Nederlandseh Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsehe Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niet» anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Remonstrantsch Geref. Kerk. Voorin. 10 ure, Ds. Schim van der Loeff. Rem. Pred. te Leiden. Repetitie van het Zangkoor te half 12 in de kerk. Woensdag, geen Spreekuur. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocg van Scheltinga. Voorbereiding. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderlinge Vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Bennebroek. 's Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Bax. Pred. te Zaandam. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Kielstra. Emerit. Pred. te Leiden. Eglise Wallonne. IOVs heures, Mr. E. Sugier. Pasteur it Rotterdam. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. '8 Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5'/, ure, Ds. Schotel Woensdag. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, ure, Ds. de Groot. Pred. te Woerden. Kerk der Feroemgde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. 's Avonds 6 ure, Dr. Elhorst. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 'sAvonds 6V2 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. 's Avonds 7 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Doop8bediening. Houtrijk en Polanon. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn. Pred. te Haarlem. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. Klaassen. Pred te Uitgeest. Heide. Voorm 10 ure, de Heer Gutteling. sAvonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Nam. 3 ure, Ds. Hulsman. Doopsbediening. De Statenzaal herbergde Woensdag onzen gemeenteraad als proefneming. De atmosfeer is echter niet frisch en om de Sprekers te kunnen volgen is veel in spanning noodig. Wij zouden meenen, dat er heel wat gedaan zal moeten wor den om de zaal, wat verwarming, ver lichting en ventilatie betreft voor Raad zaal geschikt te maken. De Voorzitter herdenkt met een har telijk woord het overleden Raadslid den Heer Van Thiel, dat met instemming werd begroet. Eerst de mededeelingen. Het procesverbaal van de kasopneming by den gemeenteontvanger werd voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd een post van on voorziene uitgaven tot een bedrag van 212.58y3 en een van f5011ys. Een suppletoire begrooting van de huiszittende armen en het stads Armen- en Ziekenfonds tot een bedrag van ƒ4850 werd ter goedkeuring aangeboden en goedgekeuid. B. en W. worden gemachtigd de vaste goederen ten behoeve der gemeente ver bonden tot zekerheid van het richtig beheer van den Heer J. C. Gerlings als gemeenteontvanger uit het verband te ontslaan. Toen eene geheime zitting van ruim drie kwartiers. Aangezien het maximum der jaar wedden van de leeraren aan de H. Bur gerscholen belangrijk lager zijn dan in andere gemeenten, achten B. en W. een andere regeling wenschelijk, welke van de gemeente een hoogere uitgaaf van ƒ5000 zal eischen. Een en ander met het oog op de mogelijkheid dat goede onderwijskrachten de gemeente zouden kunnen verlaten. De Heer schram wenscht het voorstel aan te nemen ondanks het hooge offer. Ook de Heer v. Linden Tol zal voor stemmen, heeft nagegaan dat te Haarlem de lesuren hier het slechtst betaald wor. den. Bovendien is het Rijk voorgegaan- Het M. O. hier moet steeds hoog blijven aangeschreven. De Heer Stolp vraagt nog inlichting, door den Heer J. U. Kruseman beant woord. Het voorstel wordt daarna zonder stemming aangenomen. Voorgesteld wordt, het toegestaan bedrag voor den bouw van een Zesde Tusschenschool, 43600, met 10150 te verhoogen. Het wordt dus nu 53750. De Heer Rasch heeft een vraag over de closets. De Heer Roog wijst op ver hoogingen, die hij gaarne wenscht terug gebracht zien. Voor het hek vraagt men 1400 meer. Voor bestrating is ook te hoog gerekend, wenscht slechts ƒ7860 te geven. Dit voorstel komt in behan deling. De Heer de Breuk deelt mede dat bij het hek ook een steenen voeting hoort. De bestrating is niet te hoog. Closets zijn voor de i-chool niet aan te bevelen. De Heer Rasch acht ze wen schelijk, ook de Heer Roog. De Heer de Breuk repliceert. Nog eens de Heer Rasch over de closets waar hij water leiding wenscht. De Heer Stolp is tegen de 550 voor closets. De Heer Thijsen vraagt inlich ting omtrent de closets. De Heer Rasch trekt zijn voorstel in, omdat bjj de pri vaten waterleiding komt. Voorstel Roog wordt daarna in stem ming gebracht. De stemmen staken. C. Tromp vraagt wederinhuring van de boerderjj „Het Torentje" aan de Kleverlaan. B. en W. wenschen echter de beschikking te houden over een H.A. weiland, met het oog op noodige ver plaatsing van de boomkweekerjj. Huis en erve met moestuin en weiland zullen dan verhuurd worden tegen 800 per jaar. De verhuring wordt aangegaan. Besloten wordt aan C. J. van den Berg en A. Voorting voor één jaar te verhuren resp. voor 225 en 275 twee stukken weiland gelegen in den Veerpolder en aan den Ouden Weg. De heer V. d. Kamp vraagt naar de bevoegdheid der verhuring door B. en W. De Heer de Breuk beantwoordt. Vergunning is gevraagd door C. Groe- wegen tot het bouwen van een werk plaats op grond voor tuin bestemd bij perceel Leidsehe plein 15. De verzoeker zal dan 101.10 hebben bjj te betalen. De vergunning wordt verleend. Aan Alex van Lier wordt vergunning verleend zijn perceel Magdalenastraat hooger te bouwen dan anderhalf maal de breedte van de straat. De vergunning aan P. J. Schwartz om te bouwen op den stadsmuur bij de Amsterdamsche poort, wordt weer met een jaar verlengd. Ongeschikt tot bewoning worden ver klaard de perceelen Begijnhof 15 rood en Donkere Begijnhof 2, 8 en 8 rood. Voor den Harmenjansweg worden nieuwe rooilijnen vastgesteld, na een bemerking van den Heer van der Kamp, door den Heer de Breuk beantwoord. Eervol ontslag wordt verleend aan den Heer Holterman als Opzichter over de gasverlichting. B. en W. deelen mede, dat genoemde Heer is aangesteld tot scheikundige bij de gemeente-lichtfabrieken op een jaar wedde van 1500, geljjk staande met zjjn tegenwoordig salaris. De gravenmakers op het Israëlietische Kerkhof genieten een jaarwedde van ƒ10. Zij verzoeken verhooging. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op grond dat er gemiddeld twee lijken per jaar worden ter aarde besteld en in verband daarmede de be looning voldoende kan geacht worden. De Raad besluit alzoo. De Burgemeester verlaat de verga dering. De Heer de Haan Hngenholtz neemt zijn taak over. Tot lid der Commissie van toezicht op het Haarlemsch Muziekkorps wordt benoemd de Heer Dr. H. D. Kruseman tot lid der Commissie van bezwaar schriften der Plaatselijke Directe belas ting de Heer Van Lynden tot lid der Commissie van toezicht op het stedelijk Museum de Heer H. J. Scholten tot curator van het Gymnasium Dr. J. Timmer; tot leden van de Commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs de Heeren Mr. C. G. von Reeken en P.H. van der Ley. tot leden van de Commissie van toe zicht op het Lager onderwijs de Heeren A. C. Laane, R. Broere, Boisevain en Dr. ter Haar Romeny. Tot onderwijzer eerste klasse worden bevorderd de Heeren C. H. Jacques, J. Over Az., J. H. Hoitingh en C. Drayer; tot onderwijzeres eerste klasse Mej. M. J. Doncker en C. J. Donck. Tot onderwijzeres aan School C. be noemt de Raad Mej. G. Mooy te Zand voort en aan de Tweede Burgerschool mej. S. F. M. Wissing te Osdorp. Het gasverslag over October werd voor kennisgeving aangenomen. De Heer V. d. Berg klaagt over het slechte gas en vraagt de medewerking van den Raad om daar verbetering in te krijgen. B. en W. zeggen dit toe.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1