Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 11 Februari 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. SO. S Gem. kamer», met ot tonder pen sion, resp. 38.en/ 18.terst. Barteljoriastraot. No. 1». Gem. Zit- en Slaapk., 35 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhui» met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, f 2.25 p. w„ terst. Burgwal. No. 13. Winkelhuis, 3.50 p. w. Camphuij sstr aat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huiien met tuin en Bovenhuiien. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /3Q, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slsapcabinet, 25.— p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 /40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, f 1.p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. /350 Aanvaarding 1 Mei. Groots Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24 No. 91rood. Bovenhuis. 250.— per jaar, 1 Mei te aanvaarden. No. 167. Ongem. Zit-en Slaapkamer, 20.— p. m., terstond. Harmenjansweg No. 31. Heerenhuis met tuin, ƒ300.— p. j. Jacobij nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of «onder pension 18 tot ƒ20 p. m., terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21»wart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 16. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat, o. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. Ha. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. f 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.n. m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.— p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.— p. m., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heorenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, f 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., ƒ35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidsohestraat. Hoek Leidfche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.—per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kaaaers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of/26 per maand, terstond. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjeboomstraat. No. 89rood. Bovenhuis, 3 kam. en keuken, g. t., 3.- p. w. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gom. Kamers met pension, f 80. en 60.p. m„ terstond. Popelingstraat. No. 7. Bonenhuis, terstond, 2.40 p, w. B.uychavestraat. No. 19. Een Huis, ƒ350.— per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.— p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of f 15.p. m„ terst Sohermerstraat. No. 20. Kamer 2.50 p. w., met pension, 25.p. m., terst. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.— p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, ƒ225.— p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, /550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Onder een inboedeltje, dezer dagen door een opkooper gekocht van de erf genamen van een oude weduwe te Groningen, die jarenlong door het arm bestuur onderhouden was, zijn twee spaarbankboekjes gevonden, waarin se dert 1880 de rente niet was bijgeschre ven. De waarde der boekjes beloopt ongeveer 2000. Verder werd een be drag van 600 gevonden en in het bedstroo een bankbiljet van ƒ25 in een geheime la van een secretaire. De vrouw had vroeger eens te kennen gegeven, dat men bij haar dood het bedstroo niet wegwerpen moest. Aan het door generaal Botha uitge bracht verslag over de Europeesche reis der drie generaals ontieenen wij de volgende zinsneden over hun komst naar ons land en de andere door hen be zochte landen: „Naar ons oordeel, niet kunnende slagen bij den heer Chamberlain, besloten I wjj toen namens het volk een beroep op de geheele beschaafde wereld te doen. De liefdadigheid heeft geen grenzen en daarom bepaalden wij ons niet slechts tot een enkel land, doch beriepen ons op de philantropie van alle volkeren. In dit beroep verklaarden wij ons ge negen de voornaamste steden van de oude wereld te bezoeken. Wjj zjjn toen in Nederland begonnen, en bezochten achtereenvolgens al de hoofdsteden. De gulheid der ontvangst die wjj overal genoten is niet in woorden te verklaren. Overal werden wij vriendelijk ontvangen en geholpen. Wij werden werkdadiglijk in onze moeilijke taak bijgestaan door de burgemeesters en andere plaatselijke beambten der Hollandsche steden. Ieder gaf en hielp wat hij kon. Na Holland bezochten wij België, Frankrijk en Duitschland. Ook in deze landen was onze ontvangst uitstekend hartelijk. Na dat wij Duitschland bezocht hadden, keerde generaal De Wet terug, ik werd ziek en generaal De la Rey was feitelijk de ziekste van ons allen, doch hij moest maar houden. Daarna kwam toen ons tweede onderhoud met den kolonialen secretaris van staat en dit liep veel ge lukkiger af." Bjornstjerne Björnson heeft in een gesprek met een redacteur van het Deensche blad Politiken de volgende politieke geloofsbelijdenis afgelegd: „Ik ben een socialist, maar geen, die aan de verwezenlijking van droombeelden gelooft. Ik heb ook geen vertrouwen in het staatssocialisme; geenstaatkur.de kan de socialistische toekomsttheorieën ten grondslag kiezen. Maar ik wil gaarne steun verleenen aan alle practische po gingen, welke worden gedaan in het belang van den werkman, als b.v. de werkdag van acht uren. „En dan wenschte ik wel, dat de socialisten wat meer liefde, en wat minder haat betoonden. Op die voor waarde zou ik gaarne medestrijden aan de zijde der socialisten.als ik nog eenigen tjjd voor mij had." Een correspondent van de Standard te Tientsin maakt melding van zonder linge toestanden aan het hof Peking. Hij geeft te verstaan dat het onlangs verspreide gerucht van den dood der Keizerin-Regentes misschien waar is, maar dat men het doodsbericht achter houdt tot na de nieuwjaarsfeesten. Chamberlain zeide o.m. dat zijn rond reis hem getoond had, hoe Tranvaal en Vrijstaat veel gemeen hadden, maar op vele punten verschilden. Dat zou verschil van bestuursinrichting noodig maken, maar het voortreffelijke Engelsche stel sel zou dit juist gemakkelijk maken. Chamberlain moest erkennen dat de verwoesting, door den oorlog teweegge bracht, grooter was dan hij gedacht had. De ergste verwoesting dagteekende ech ter uit het laatste tijdperk van den oor log. Indien de vrede gesloten was na den val van Pretoria en het vertrek der Boeren-regeeringen, dan zou negen tiende der verwoesting vermeden zijn. Het verheugde hem nochthans, te zien dat de bevolking thans overal er op uit was, de gevolgen van den oorlog zoo snel mogelijk uit te wisschen. Ziedaar een goed voorteeken. Het spoort de Engelsche regeering aan, harerzijds mede te werken. Engeland verheugt zich een gelukki gen slag te hebben geslagen door de hand te leggen op een van de wapen leveranciers van den Mullah van Soma liland, zekeren YoessoefAli en diens zoon, beiden stamhoofden in Obbia in Italiaansch Somaliland. In een der dorpen is een partij geweren gevonden. Het stamhoofd zal naar Massaoeah gezonden wordnn, en met het verdwijnen van dezen tegenstander, is een groote moeieljjkheid uit den weg geruimd. Men verneemt ten minste, dat een Engelsche colonne nu van Obbia naar Mudvec zal kunnen vertrekken en dat de stamgenoten van den gevangen Yoessoef-Ali geen bezwaar meer maakten de soldaten van levensmiddelen te voor zien. Een incident is gerezen tusschen Rusland en Bulgarjje. De Russische gezant te Sofia richtte verwijten tot Prins Ferdinand over openbaarmaking van een vertrouwelijk schrijven van een minister te Petersburg, waarin een hooggeplaatst persoon werd genoemd de verwijten van den gezant zouden in nog al heftige bewoordingen zjjn geuit. Doch de prins bleef er het antwoord niet op schuldig. Van bet een kwam het ander en prins Ferdinand beklaagde zich in de hitte van het gesprek, dat de Tsaar de geruchten had laten verspreiden, dat hij de Macedoni sche opstandelingen aanmoedigde en het Opstandelingen comité zelfs van fondsen voorzag. De woordenwisseling is van dien aard geweest, dat de Russische gezant onmiddeljjk Sofia verlaten heeft en naar Petersburg is gereisd. Een machinist aan boord van den torpedojager Orwell, die den 30en Ja nuari in de Jonische zee door de Pioneer aangevaren werd en 15 koppen van de bemanning verloor, vertelt in een brief hoe het ongeluk gebeurd is. Men hield met een aantal oorlogsschepen nachte lijke oefeningen en zou elkaar aanvallen. Alle lichten werden daarbij gedoofd en de nacht was stikdonker; „natuurlijk was het gevaarlijk werk", schrijft de machinist; hij had sterker uitdrukking kunnen gebruiken. De Pioneer sneed den voorsteven van de Orwell, een derde van de geheele lengte vau het schip, glad af. Dit deel zonk met die er op waren. Het overblijvende stuk kon boven water blijven. Om een denkbeeld te geven hoe er in Engeland over ons land gedacht wordt. Een artikel in de Manchester Guardian over muziek in Amsterdam, feitelijk een lofuiting op het Concert gebouworkestals uitvoerders vanStrauss, begint aldus: Wij Engelschen hebben eeuwen lang zooveel grappen, meest flauwe grappen, verkocht over al wat Hollandscb is behalve natuurlijk de Hollandsche schilders dat het bepaald eenige intellektueele inspanning kost om te begrijpen dat Amsterdam in deu laatsten tijd wezenlijk een belangrijke middelpunt in de muziek geworden is." Men schrijft uit Monaco: Als een staaltje van brutale inbrekerij het volgende: Een juwelier die zijn winkel in de Csndamine heeft, op een van de drukke punten waar o.a. om de 5 minuten van elke richting een tram passeert, heeft de gewoonte tusschen twaalf en half twee zjjn winkel met ijzeren blinden te sluiten, om thuis koffie te drinken. Niettegenstaande de sluiting van een nieuwerwetsch systeem is en er een drukke passage langs dien winkel is, zjjn dieven er in geslaagd zich toegang te verschaffen tot dien winkel, daar voor 200,000 francs aan juweelen, horloges enz. te stelen, en ougezien weg te komen. Tot nu toe is men het spoor van de dieven bjjster. Niets was verzekerd. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 400 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5