Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 18 Maart 1903 Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 90. 9 Gem. kamers, met ot tonder pen sion, resp. f 38.en 18.terit. Barteljorisgtraat. No. 19. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 10^ Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond. No. 108 B rood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Burgwal. No. 13. Winkelhuis, 3.50 p. w. Camphuij setraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 95. Huieen met tuin en Bovenhuieen. No. 35. Gem. Kamers, 20 k /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapoabinet, ƒ25.— p. m„ terstond. No. 69, Pension f 30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. G-asthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.— p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Ged. Oudegracht. No. 43. Bovenwoning, 220.—p. jaar. Mei. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24 No. 167. Ongem. Zit-en Slaapkamer, 20.— p. m., terstond. Harmenjansweg. No. 31. Heerenhuis met tuin, 300.— p. j. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of tonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21awart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. f Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35. per maand. Kleine Houtstraat, o. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers f 25.— p. m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, tergt. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. Ne. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30awart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee solders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 21. Huis met tiin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Qem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein, No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension k 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidrche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gom. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Boven voorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 97rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Nieuw Kerksplein. No. 24. Bovenhuis, huurprijs ƒ190.p.jaar, met inbegrip van waterleiding. Aanvaar ding 1 Mei a.s. Oranjeboomstraat. No. 89rood. Bovenhuis, 3 kam. en keuken, gf 3.— p. w. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Buychavestraat No. 19. Een Huis, ƒ350.per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m., terst Schermerstraat. No. 26. Kamer f 2.50 p. w., met pension, 25.— p. m., terst. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bo\enliuis, ƒ225.p. j„ terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bjj den Koniuginneweg. Een Engelsch geleerde Annett, heeft een onderzoek ingesteld naar de gevaar lijkheid van de sputa op de openbare straat. Hij heeft daartoe in de eerste plaats door telling van de sputa in eenige van de hoofdstraten van Liver pool vastgesteld, hoe dikwijls de kwa de gewoonte van het spuwen op straat inpractjjk werd gebracht, en hierbij natuurlijk een rijken buit verkregen. Daarna heeft hij deze sputa met steriele watjes opgenomen en op cavia's geënt. Het bleek dat slechts in vijf percent tuberkelbacillen te constateeren waren. Niettegenstaande deze verontrustende uitkomat blijft hij toch maatregelen te gen het spuwen op straat noodzakelijk achten. Acht jaar geleden werd een 18-jarige jongeling uit Augsbnrg door zijn ouders naar Neurenberg in de leer gezonden, maar verdween van daar zonder iets van zich te laten hooren. Een week geleden huurde in het huis der ouders een jongeman, die aan een groote fabriek te Augsburg een aanstelling had ge kregen, een kamer. Toen de huisheer hem het gewone formulier aan den huurder ter teekening voorlegde, schreef deze er den naam onder van den ver loren zoon, die door zijn ouders niet herkend was, maar nu met open armen werd ontvangen. Volgens het „Berl. Tageblatt" heeft het bezoek, dat de Duitsche Keizer, eerstdaags aan den Koning van Dene marken te Kopenhagen brengt, o. a. ten doel, kennis te maken met prinses Alexandra van Cumberland, de 20-jarige dochter van den onverzoenlijken preten dent voor Hannover en een kleindochter van Koning Christiaan. Men beweert, dat deze bijzonder mooie prinses bestemd is om de vrouw van den Duitschen kroonprins te worden. Te Milaan is in Juni 1901 een groot volkslogement, in den trant der Rowton- houses in Engeland, geopend. Het bevat 530 slaapkamers, waar voor 20 centen per nacht een bed is te krijgen. Reeds in het eerste jaar is de toeloop zoo groot geweest, dat er 2 van het kapitaal is overgebleven, welke winst echter voor afschrijvingen werd bestemd. Deze goede uitkomsten hebben tevens tot liet be sluit geleid 250,000 lire 124.000) bijeen te brengen om nog een goedkooper logement te stichten, waar dus slechts 7Vj cent per nacht zal gevraagd worden. De politie in Moskou heeft een prach tige vangst gedaan. Ze was te weten gekomen, wanneer een bekend lid van de Moskauer dievenbende, juffrouw Elisabeth T., jarig was, en in de ver wachting, dat de galante collega's van de jonge dame dezen dag niet onopge merkt zouden laten voorbijgaan, om singelde de geheime politie haar huis. Inderdaad duurde het niet lang, of er hield een deftige equipage stiler stapten twee heeren uit, de eene in ingenieurs uniform, de andere in civiel, naar de nieuwste mode. De „ingenieur" was een gevaarlijke dief, naar wien de politie al lang gezocht had. Beiden werden in alle stilte in hechtenis genomen. Zij waren nauwel jjks achter slot en grendel gebracht, of er hield een tweede rijtuig stil, waarin een hoogst elegant gekleed heer zat. Het was een oude bekende van de politie, een der meest gevreesde paardendieven. Ook hjj werd ingerekend. Na hem volgde, slechts enkele minuten later, een gemeene oude landlooper, die vroeger al eens naar Siberië was ge zonden, maar ontvlucht was. Er kwamen er nog meer, de meesten per rijtuig; de jonge dame scheen in haar kring zeer gezien te zijn en de beurzen der heeren dieven stonden hun blijkbaar toe zich te laten rijden. Allen werden door de politie met open armen ontvangen. Tot besluit werden de jarige Elisabeth en een vriendin, een listige winkeldie vegge, in hechtenis genomen. In een Engelsche kerk, zoo meldt de Magdeburger Zeitung, bemerkte de gees telijke van den kansel, dat een paartje onder de godsdienstoefening liefkoozin- gen wisselde. Verontwaardigd gaf hij terstond te kennen, dat hjj de beide jongelui den volgenden Zondag met name noemen zou, indien zij niet na de preek in de sacristie kwamen om vergiffenis te vragen. Vervolgens ging hij voort met zjjn preek. Na de godsdienstoefe ning was hjj niet weinig verrast, voor de deur van de sacristie niet minder dan zes wachtende paartjes te zien staan. De gemalin van prins Bernhard van Saksen-Weimar is op een rit, die zij Woensdag in het Stadspark te Hannover deed, door een onwelzijn bevangen, waar aan zij spoedig daarna overleed. Haar gemaal was naast haar in het rjjtuig gezeten en reed zoo snel mogeljjk naar de woning van een geneesheer. Prins Bernhard van Saksen-Weimar had 24 Mei 1901 afstand gedaan van zjjn groot-hertogelijke titels en rechten, en den naam aangenomen van prins Von Crayenberg; zijn gemalin was een ge boren Ella Brockmüller, markiezin we duwe Lucchesini, sedert October 1900 met den prins gehuwd. De czaar schjjnt eindelijk gevolg te willen geven aan een plsn al in 1890 toegezegd, tot hervormingen op gods dienstig, economisch en politiek gebied. In een manifest aan het Russische Volk verklaart de czaar de hervormingen niet vroeger te hebben kunnen invoeren van wege de binnenlandsche onlusten, die gedurende de laatste jaren bestonden en noodigt allen uit, hem in deze be hulpzaam te zijn. De Russische bladen betoonen zich zeer ingenomen met deze toezegging. De meeste bladen zjjn met de denk beelden in het manifest uitgedrukt nog al opgetogen, vooral de te verwachten godsdienstvrijheid maakt diepen indruk. Andere bladen zijn van meening, dat de drang der tijden den czaar in deze tot handelen dringt. Nu kan het laatste wel waar zijn, maar als men nagaat over welke groote macht de czaar beschikt als hij eens geen hervormingen wensche- lijk achtte, dan zal men zeker aan het manifest meer dan gewone waarde toe kennen. De Kopenhaagsche geruchten over een voorgenomen verloving van den Duitschen Kroonprins met eenige Deensche prinses of met de tweede dochter van den hertog van Cumberland worden hier even ronduit tegengesproken als de be wering dat zulk een verloving meteen Cumberland zou zijn bedacht als een middel tot wegneming der aanspraken van den Hannoversch-Drunswijkschen pretendent. Te Utrecht is Vrijdag namiddag overleden Prof. Dr. Nicolaas Beets. Geboren te Haarlem den 13 Septem ber 1814, bezocht hij daar tot zjjn tiende jaar de beroemde lagere school van den Heer P. J. Prinsen. De school tafel, waaraan de kleine Beets zjjn eerste schoollessen ontving, wordt nog als aan denken aan den later beroemden letter kundige door den Heer van der Wilk, hoofd der Meisjesschool in de Jacobijne- straat, in eere gehouden. Vervolgens werd de z. g. Fransche, daarna de Latjjnsche school te Haarlem bezocht. In September 1833 werd Beets inge schreven als theologisch student. Hjj onderscheidde zich daar spoedig door zjjn letterkundige gaven. Van zjjn prozawerken zal een bljjvende plaats in de Nederlandsche letterkunde bljjven bekleeden De Camera obscura waarvan de eerste druk in 1839, de een en twintigste in 1902 het licht zag, en sedert in ongeveer zestigduizend exem plaren zjjn weg heeft gevonden. Als dichter staat Beets mede hoog aangeschreven. Zijn gemoedelijk vers heeft veel aantrekkeljjks. De eerste standplaats van Beets was Heemstede, waar hij als predikant de gemeente zeer aan zich verplichtte, en ook later te Utrecht vond hjj steeds een zeer dankbaar gehoor. Negen jaar heeft Beets het ambt van Professor aan de Utrechtsche Universi teit bekleed. Ook in deze gewichtige betrekking was hjj door zijne studenten zeer gezien. In het douchebadhuis zjjn in de afgeloopen week genomen 577 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5