Tweede Blad. van WOENSDAG 1 April 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anaganp. No. 20. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en f 18.terst. Bartoljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Burgwal. No. 13. Winkelhuis, 3.50 p. w. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duvep voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, f 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, f 25. p. m., terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, 350.— Aanvaarding 1 Mei. Ged. Oudegracht. No. 43. Bovenwoning, 220.— p. jaar. Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20— tot 24.— No. 167. Ongem. Zit- en Slaapkamer, 20. p. m., terstond. Harmenjansweg. No. 31. Heerenhuis met tuin, ƒ300.— p. j. Jaoobijnestraat. No. 1: Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21 rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No- 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met aleoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p. m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. Ne. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.60 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., lerst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.25 per week, terstond. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer roet of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein, No. 41 rood. Bovenhuis 3 50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.— p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrjj Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Ruyohavestraat No. 19. Een Huis, 350.— per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk- met of z. pension, 45.of 15.p.m., terst Schermerstraat. No. 26. Kamer 2.50 p. w„ met pension, 25.p. m., terst. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. Ursulas traat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j-, terst. No. 76a Botenhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Ears te Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Men heeft er in Berlijn de lucht van gekregen, dat men in Vatikaansche kringen te Rome het aanstaand bezoek van Keizer Wilhelm zou willen maken tot een luisterijke betooging tegen Frankrijk, bij wijze van protest tegen alle politieke euveldaden, die de Fransche regeering en volksvertegenwoordiging zich in den laatsten tijd tegenover de moederkerk gepermitteerd hebben. Maar dadelijk heeft de Pruisische gezant, bij den Paus geaccrediteerd, opdracht ont vangen ter kennisse van kardinaal Ram- polla te brengen, dat elke manifestatie in dezen zin, onder welken vorm ook gebracht, den Duitschen souverein on getwijfeld zou ontstemmen. De Londensche politie maakt zich sterk, dat zij de hand heeft gelegd op den onvindbaren Jack the Ripper. Dezevreese- lijke vrouwenmoordenaar van wiens vrouwenmoorden in Whitechapel de heele wereld eenige jaren geleden vol is geweest, zou dezelfde persoon zijn als Klossowski, alias Capman, een moderne Blauwbaard, die dezer dagen ter dood is veroordeeld wegens vergiftiging van drie vrouwen. De politie vestigt haar vermoeden op deze feiten: Klosowski kwam in Januari 1888 in Engeland en vestigde zich in Whitechapel; de beruchtste moorden van den onbekenden Jack the Ripper werden bedreven in April en November van hetzelfde jaar. Volgens de schaarsche aanduidingen van enkele van zijn over levende slachtoffers droeg de moordenaar een bjj zonder soort pet, die ook door Klosowski werd gedragen. Onder de vermoorde vrouwen komt er eene voor, die Chapman heette; dat is dezelfde naam, die Klosowski soms aannam. In 1889 hadden in Amerika, in New-Yer- sey, een reeks moorden plaats, die vol gens het stelsel van Jack the Ripper waren bedreven, en juist bevond Klo sowski zich in dien tijd in de Ver. Staten, in New-Yersey, met een vrouw, die van hem vluchtte, omdat hij haar wilde ver moorden. Men zal de terechtzitting van Klo sowski wellicht nog wat uitstellen, om achter het groote geheim te komen. De redacteuren van Duitsche bladen, die in den vervolge zullen moeten „zit ten", mogen ?ich verheugen, dat zij voortaan niet meer als misdadigers zullen behandeld worden. Bij ministe- rieele beschikking is voor het geheele Pruisische staatsgebied de behandeling van journalisten in de gevangenis ge regeld. Zoo mogen zjj zich met geeste lijken arbeid naar eigen keuze voortaan bezig houden, mits zij betalen voor het gemis aan ander productieven handen arbeid; dan hoeft de zittende journalist zijn eigen cel niet schoon te houden en hij zijn dageljjksehe wandeling op de binnenplaats niet meer in gezelschap van andere gevangenen te doen. En wat het voornaamste is: de gevangen jour nalist zal geregeld de krant mogen lezen. De zaak Dreyfus zal dezer dagen weer in de Fransche Kamer gebracht worden door Jaurès. Of de onthullingen het stuk met die zoogenaamde kantteeke- ningen van keizer Wilhelm betreffen zullen, waaromtrent een lid van den krijgsraad aan generaal Mercier vroeg, of 't niet van een ander borderel kon zjjn nagetrokken, welke vraag Mercier toen ontweek met het dubbelzinnig antwoord: „die veronderstelling is op dat oogenblik nooit aan het ministerie van oorlog gemaakt"? Men betwijfelt ot Jaurès' poging zal pakken. Sommigen denken er een ver- kiezings-kwestie van te maken. Men heeft zich verbaasd afgevraagd of in deze dagen Rusland niet een min der gevaarlijk geschenk aan Servië kon aanbieden dan tien millioen geweerpa tronen. Uit Petersburg deelt men nu mede, dat de patronen pas zullen over handigd worden in het laatst van Mei en slechts in geval de orde en rust op het Balkan Shiereiland niet verstoord zouden zijn. Maar dan vraagt men zich weer af; wat heeft Servië aan tien millioen patronen als het ze niet verschieten mag De „Times" ontvangt uit Weenen het bericht, dat de Macedonische opstand waarschijnlijk in den zomer zal uit barsten, wanneer de opstandelingen in de open lucht kunnen kampeeren. De positie van vorst Ferdinand blijft tot half October hoogst kritiek. Uit Salzburg wordt aan het Berliner Tageblatt gemeld dat prinses Louise buiten zichzelve is over het laatste ma nifest van den Koning van Saksen, vooral over de zinsnede betreffende de »diep gevallen vrouw". Hare omgeving verliest haar geen oogenblik uit het oog. De princes riep uit: „Hoe is het mogelijk, dat men mijn zwijgen op deze wijze beloont!" Zjj dreigt met onthullingen om te zeggen, waarom zij tot de vlucht heeft besloten. De opgewondenheid, waar in de prinses verkeert, moet naar de meening van den geneesheer van zeer ongunstigen invloed zijn op den toestand van de prinses. De natuurkundige Ruhmer heefteen stelsel voor draadlooze telegraphie uit gedacht, waarmede in tegenwoordigheid van vele vertegenwoordigers van het departement van Marine bij Berlijn proe ven zijn genomen. Het nieuwe stelsel maakt het, naar men verzekert onmo gelijk dat derden de gewisselde tele grammen opvangen. Dit opvangen ge schiedt door middel van parabolische spiegels; alleen de stations die in de straalinrichting van de spiegels zijn ge legen, kunnen de seinen opvangen. De proeven moeten goed gelukt zijn. Een groot gedeelte van de bosschen, die Aken omringen, staan sedert gister middag in brand. Door aldeelingen mili tairen wordt getracht den brand in zjjn omvang te beperkende schade is tot dusver reeds aanzienlijk. China zit niet al te best in het geld, en de schadeloosstellingen kunnen niet heelemaal worden afbetaald, hebben de Chineesche hoogwaardigheidsbekleeders reeds uitgerekendmaar niettemin is er nog wel geld het paleis te Paoling-fu te restaurearen en uit te breiden. De keizerlijke familie, die het te Pe king zoo onder Europeesch toezicht niet al te aangenaam vindt, is voornemens in April de hoofdstad te verlaten voor een pelgrimstocht naar de voorvaderlijke graven, om daarna verblijf te nemen te Paoling-fu. Een spoorlijntje naar de vor stelijke graven zal worden aangelegd. Op geld wordt dus voor dit keizerlijke uitstapje niet gezien. Curzon, de onderkoning van Engelsch- Indië, begint nu ook bang te worden, dat de Russen zullen doordringen in zijn grondgebied. Rusland, laat men hem zeggen, Rusland met zijn groote ambi ties, zijn onweerstaanbaar doordringen, zijn mededingers en zijn bondgenoolen, staat aan de Ineische grens. Groote ver anderingen zjjn onvermijdelijk. Onze bezorgdheid moet toenemen. Wij moeten leger en vloot slagvaardig houden, onze verdedigingswerken gereed hebben, en ons plan van actie zuiver uitwerken. Op de zon waren in de laatste jaren weinig vlekken waar te nemen, wat door sommigen in verband werd ge bracht met de koele, regenrijke zomers. Thans vinden wij vermeld, dat zich meer vlekken beginnen te vertonnen, sedert eenige dagen zelfs een die 30,000 kilo meters middellijn heeft, maar die voor wie de zon met een berookt glaasje bekijkt, niet grooter is dan een stip, ongeveer in het midden van de schjjf. Men beschouwt zulke vlekken als een bewjjs van sterker werking op de zon, met grooter uitstraling van warmte, en daaraan is wellicht de vroegere lente toe te schtijven, welke wij dit jaar ge nieten. Men verwacht ook 's avonds her haaldelijk verschijnselen van nooderlicht.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5