het stuk is samengesteld door den Fran- schen Etat inajor en dat verschillende Duitsche militaire autoriteiten schrifte lijk verklaard hebben, nooit iets met Dreyfus uitstaande gehad te hebben. Die schriftelijke bewijzen moeten bestaan. Het doel zou geweest zijn Esterhazy buiten beschuldiging te houden, doch deze moet de verrader zijn. Rusland houdt nog altijd Mardsjoerije bezet, zeer tegen den wensch van China als regeerder van dat zeer uitgebreide gebied, terwijl ook andere mogend heden, vooral Engeland met leede oogen aanzien, dat Rusland er schijnt te willen blijven. Toegevende aan den drang van buiten, heeft Ru-land nu gezegd te zullen heengaan, maar onder zulke voorwaarden, dat zijn invloed in Mand- sjoerije bestendigd blijlt. Natuurlijk komt men daar tegen op en Japan maakt er zich zoo boos over, dat het nog drie oorlogsschepen bij wjjze van demonstra tie naar de Chinee>che wateren zendt. Wat Rusland in deze zal doen is niet te voorzien, maar het is vrijwel zeker, dat het er zich niet zal laten afbrengen van zijn plannen, die niemand buiten hem kent, kalmpjes door te zetten. Een hevige storm heeft de Australische havenstad Townsville (in Queensland) voor een groot deel verwoest. Verschei dene huizen, scholen en kerken vormen één groote ruïne. Van het groote stede lijke ziekenhuis viel een zijmuur om; vele patiënten werden begraven onder het puin. Het aantal dooden is talrijk. De verpleegsters en verplegers in de ziekenhuizen te Rome zijn een loonbe- weging begonnen. Zij hebben niet de patiënten in den steek willen laten, maar 2ij weigeren te gehoorzamen aan de orders der dokters, zoolang hun sala ris niet verhoogd wordt. Nog is president Loubet niet terug van zijn reis naar Algerië, of weer een nieuwe reis is in uitzicht gesteld, thans naar Engeland. De Londensche raad moet reeds doende zijn een programma voor de ontvangst samen te stellen. Door de overstrooming van den Noord Kethelpolder tusschen Schiedam en Delft is hef te begrijpen, dat de schade voor hen, die daar hunne woningen, stallen of landerijen hebben, groot zal zijn, want vooreerst is men niet van dien overlast bevrijd. Eerst zal de bezweken kade hersteld dienen te worden, wil men het water kunnen wegmalen. In den spoordijk is een groot gat ge slagen, dat met zakken zand is gevuld, terwijl de dwarsliggers door stevige palen worden geschoord. Zoo ver het oog reikt naar Delft, ziet men niets dan water. In den trein tusschen Schiedam en Delft heeft men er een goed gezicht op. Sommige woningen staan met de ramen in bet water, van sommige boomen ziet men alleen den kruin, een spoelingkar in het land staande, steekt ongeveer 20 cM. boven het water. Het hooge water blijft aanhouden. Een gedeelte van Rozendaal in Noord- Brabant staat onder water en aan weerezijden van de spoorlijnen Antwer pen en Vlissingen staat alles blank. Ruim 3000 bunders weiland zijn overstroomd. De doorbraak bij Schiedam veroor zaakte in het kanaal te 's Gravenhage een halve meter daling en men verwacht er nog lager stand. Met zekerheid kan worden medegedeeld, dat te Zandvoort aan de dr. Joh. Mez- gerstrüat een gebouw zal verrijzen, dat ingericht zal worden zoowel voor circus als voor variéteiten-theater. De benoo- digde gronden zijn daarvoor van de Zandvoortsche Terrein- en Hotel-Maat schappij aangekocht en het uitzetten van het gebouw is reeds geschied. Met het grondwerk zal eerstdaags een aan vang worden gemaakt. Het bericht van de Post, dat Carnegie, die herhaald zijn schatten tot nuttige doeleinden beschikbaar stelde, 1,500,000 dollars schonk voor den bouw van een paleis voor het permanente Hof van Ar bitrage wordt bevestigd. Deze gift werd den Duitschen gezant, baron Gevers, aangeboden, met dien verstande dat Nederland verantwoordelijk is voor het beheer. De NederUndsche regeering schijnt1 er evenwel nog niets van te weten. Het scheidsgerecht heeft, ofschoon het nog ongeveer 70 der voor ontslag voor gedragen Amsterdamsche gemeentewerk lieden moet hooi en, reeds ten aanzien van een aantal appellanten uitspraak gedaan, en bijvoorbeeld omtrent 150 vroegere vaste werklieden der gasfabrieken de door B. en W. voorgedragen straf,ontslag, toe passelijk verklaard. Daar er zeer velen in gelijke positie als de gaswerklieden verkeeren, zal dus over 't algemeen de uitspiaak van het scheidsgerecht ongun stig voor de werklieden uitvallen. Men weet echter, ten eerste, dat B. en W. ten slotte een lichtere straf kunnen i opleggen dan het scheidsgerecht toe passelijk verklaart, en ten tweede, dat de ontslagenen altoos zich nog als losse werkman in de gemeentebedrijven kun nen aanmelden. De Heer Oudegeest weerspreekt thans in het Volkdat de voorstelling door Pater Weyers gegeven van „de plannen tot omwenteling door het Comité van Verweer" bij de jongste staking gesmeed. Er was zegt de heer Oudegeest geen sprake van een samenzwering, alleen van een werkstaking; er was geen kwestie van oproer. „Het Volk" gaat nog altijd voort de mislukte werkstaking te bespreken. Vrij dag deed dit de meermalen genoemde Reens. Hij noemt een aantal feiten, die tot de mislukking leidden, een opeen volging van stommiteiten. Men zou vragen, wat zou hebben plaats gehad, als de regeering eens bjj de be handeling der bekende wetsartikelen het hoofd had verloren en zich had gestoord aan de pressie op haar uitgeoefend. Welke plannen bestonden voor het geval de leiders hun doel bereikten, wordt niet medegedeeld, wel ontkent Oudegeest de loopende geruchten in deze. Op verschillende wijzen wordt nog gepleit voor het in dienst stellen van ontslagen werklieden. Gebrek en ellende staan voor de deur als het niet spoedig geschiedt, hulp van buiten schijnt niet verwacht te worden en de corporaties blijken niet bij kas te zijn, zoodat de ondersteuning gering is. Omtrent het bezoek door Hare Majes teit de Koningin en Prins Hendrik aan de hoofdstad te brengen is bij het ge meentebestuur tot heden officieel niets bekend. Wel hoopt men dat de Vorstin in de volgende maand de hoofdstad be zoeken zal, doch een besluit is nog niet genomen. Een Comité ter bereiding van een feestelijke ontvangst heeft zich reeds ge vormd. Verschillende Vereenigingen heb ben hun medewerking toegezegd. De Amsterdamsche Barbiers-en Kap perspatroons Vereeniging heeft besloten haar tarieven te herzien. Een zeer bedroevend feit als gevolg der werkstaking valt te vermelden. De vrouw van een der werklieden bij de Amsterdamsche gasfabrieken, die reeds weken lang in een staat van overspan ning verkeerde als gevolg van het ge beurde, is, toen zij den ontslagbrief onder oogen kreeg, waanzinnig geworden. De vrouw moest uit haie omgeving worden weggevoerd. Van de Maas komen onrustbarende berichten. In de laatste 24 uren is zij meer dan 1 meter gewassen en van boven meldt men voortdurend nieuwen was. Het gevaar dreigt, dat het laag gelegen weiland in Maas en Waal spoedig onder water staat en dat in een tijd waarin hel yemoestworden ingeschaard! Onder Beverwijk zijn Maandagochtend vier koeien dood in het land gevonden. De beesten waren van de koude en door het water omgekomen. Een der oudste ingezetenen van Haar lemmermeer, de heer P. Knaap, oud lid van den Raad, Wethouder en heemraad van den Haarlemmermeerpolder, is in den ouderdom van 96 jaar overleden. i Het water in den Haarlemmermeer- polder is ontzettend hoog. Vele laag gelegene landen hebben zeer veel last van 't water, dat zeer nadeelig is voor de veldgewassen. Ciuqius, Lynden en Leeghwater zijn druk aan 't malen. Van val is nog weinig te bespeuren. HAARLEM 28 April 1903. Bij de opvoering van In Uniform door de Rotterdammers, Zaterdagavond in den Schouwburg, was de zaal goed bezet, ondanks het minder aangename weêr. Het wil ons voorkomen dat het stuk een familietrek vertoont met het oudere Inkwartiering, wat echter de waarde van het stuk niet vermindert. Dit was nu weer eens een blijspel, dat tot vrooljjkheid stemde en waartoe in de eerste plaats Mevrouw Van Eysden- Vink en de Heer Brondgeest het hunne deden. Vooral de eerste met het eigen aardige Engelsche Hollandsch was aller- vermakelijkst. De aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd. Aanstaanden Woensdag wordt in onzen Schouwburg verwacht de Konink lijke Vereeniging Het Nederlandsch Too- neel, als wanneer zal opgevoerd worden het Tuoneelspel FrouFrou van Meilhacen Halevy, in welk stuk Mevrouw Mann- Bouwmeester de hoofdrol vervult. Tooneelliefhebbers die het stuk kennen en de machtige creatie van onze eerste Nederlandsche actrice zeer zeker in her innering bewaard hebben, zal het een genoegen zijn het na enkele jaren nog eens te zien, en die het niet kennen zij Woensdagavond een gang naar den Schouwburg aanbevolen. Van de Binnenlandsche Explotatie- Maatschappij van Onroerende Goederen, gevestigd te Haarlem, is in liet licht gegeven «Kijkjes in de Bezittingen der Maatschappij,! bestaande uit lichtdrukken en bijschriften van den Heer J. Craandjjk. In volgorde worden besproken en ge schiedkundig toegelicht Duin en Daal met vijf en twintig uitstekend geslaagde licht drukken van sommige mooie uitzichten en villa's. Kweekduin, Kleverpark, 't KloosterAer denhoutDe llartekamp, worden vervol gens op dezelfde v. ijze toegelicht, terwijl een duidelijk kaartje van de in exploitatie zijnde terreinen het geheel besluit. Menig liefhebber van natuur- en bouw kunstig schoon zal zich het werkje, tegen den uiterst geringen prijs van f 1.90 willen aanschaffen. In den nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken in het koetshuis van den Heer van Sypestein aan de Meester Lottenlaan. Ontvreemd zjjn een klok en een jas. Maandag is alhier door Gebr. Wit kamp, Commissionairs in groenten en fruit, de eerste Hollandsche bloemkool aan de groentenmarkt gebracht. Ze zijn opgekocht door W. Nijssen. wonende Gasthuisstraat. Het nieuwe tooneelseizoen 1903 1904 zal volgens het Handelsblad een nieuw gezelschap zien geboren worden volgens plannen van den Heer Louis Bouwmeester en onder diens directie. De zetel zal gevestigd zjjn te Haarlem. Voor de onderneming zou reeds garantie kapitaal aanwezig zijn. Hier ter stede zou dan elke week een voorstelling ge geven worden en ook te Amsterdam en verder in de provincie. Het personeel zou voor een goed deel bestaan uit artisten van het Lyrisch Tooneel, maar omtrent anderen liet de Heer Bouw meester zich niet uit. Nog zou het plan bestaan het volgende jaar Duitschland te bezoeken met jDe Koopman van Venetië." Hoeveel artisten het nieuwe plan weer zal kosten aan de Koninklijke Vereeniging is dus nog niet te bepalen, wel zou het te betreuren zijn als dit nog altijd mooie gezelschap opnieuw een of meer van zijn meest uitmuntende krachten er bij moest inboeten. In de afgeloopen week zijn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 359 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 250 baden. 2353 Ailoop van de verkooping van Huizen, gehouden den 25 April 1903, in de „Gouden Leeuw' te Haarlem. No*. 13. Ilfie Heerenhu.-zen en Erven met Tuinen, naait elkander aan de we tzijde van den Kleinen Houtwee, en wel: No. 1. No 6. /7015. A. Koen. No 2. No. 8. ƒ7060. A. Koen. No. 8 No. 10 71 SO. A. Kun. Nu 4. Een lluia en Erve aan de noor lzijde van de Zijlstraat No. 23. J 5375. 1). J. W. Bouw meester q.q No. 8. Een Huis en Erve, a,n de uoordzjjde van de Korle lleere .straat No. 27. /1845. C. W. Jaus.su Hendriks q q No. G Een Heerenhnis en Erve met Tuin, aan de Leidaejie Vaart op den hoek vao en met uit gang a ui de Leidachestraat. No. 132, f G680. li. v. Zalen. No. 7. Een Huia met afzonderlijk opgaande Boven woning en Erve, aan de westzijde van de Witte Hoeren.teeg No 28z wart en rood. f 8925. J. Lon-lon q q Noï. 8 en 9 Twee Winkelhuizen en Erven, aan de zuidzijde vau de Brunwerstraat op den hoek van eu met uirgang aan de Voorzo-gstraat, als No. 8. No. 92. No. 9. No. 90. De percte'en No. 8 en 9 gecombineerd, 4705. H. Soe'aart. No. 10. Een Winkelhuis met afzouderlijk op- gaaude Bovenwoning en Erve, te Schoten aan de oo.tzijde van den Schoterweg en metuitgung aan dc Paul Krugerstraat. No. 80 zwart en rood. ƒ3980. Opgehouden. No. II. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, te Schoten aan de uustzjjde van den Schoterweg. No. 76 zwart eo rood. 3780. Opgehoudeo. No. 12 Een Huis en Erve, aan de zuidzijde van de Boerensteeg. No. 28. ƒ876. J. Smit. No. 13. Een dubbel Heerenhuia en Erve met grooten Tuin aan de noordzijde van ae Nieuwe Gracht en uilgang aan de Parklam. No. 48. f 10900. C. J. Cramer q q. No. 14. Een Huis en Erve. aan de westzijde van de Ged. linde Gracht. No. 20. ƒ4:95. J. W. G Druate q q. Noa. 15-26. Twaalf Huizen en Erven, aan de Haarlemiuerliedestraa- met nitga: g in een poort, uitkomende aan de Amslerdamstraat, elk groot ometreeka 50 centiaren, als: No. 15. No. 4 11150. M. J. Muk. No. 16. No. 6. ƒ1125. L. v. Noordt. No. 17. No. 8. ƒ1125. Opgehouden, No. 18 No 10. ƒ1125. Opgehouden. No. J9 No. 12. ƒ1125. Opgehouden. No. 20 No. 14 /1125 Opg houden No. 21. Nu. 16. f 110(1. J. P. C. Gunter. No. 22. No. 18. 1100 Opgehoudeo, No, 23. No. 20. ƒ1105. J, lloikemade. No 24. No. 21. ƒ1150. J. Dolkemnde. No. 25 No. 24 ƒ1120. J. lloikemade. No. 26. No. 26. ƒ1100. J Dolkemade. No. 27. Een Huis en Erve, aan de oostzijde van de Nieuwe Groenmarkt. No. 5. ƒ5500. J. v. d Boogaard. No 28. Een Pakhuis met afzonder'ijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan de noordzijde san de Scheepmakersdijk. No 49 Niet geveild. No 29. Een Winkelhuis en Erve, aan deooat- zjjde van de Gierstraat. No. 55. ƒ4050. P. Hoo- geveen. No. 30. Een dubbel Huis en Erve, aan de noordzijde van de Twijader.slaan en uitgang inde Meester Jouatenlaan. No. 21 ƒ1660. J. J. Gul. demond. No. 31. E-n dubbel Huis en Erve, nevens het voorgaande jerceel, op den hoek van de Meester Joostenlaan. No. 23 ƒ1571. W. en M Nieuwjaar. No. 32. E n Huis en E ve, aan de zuidzijde van het Nieuw Heiligland. No. 10 ƒ1425. J. Nederkoorn Markt vod 27 April 1903. Boter. Aaugev. 72 K.G., verk. 72 K. G. L. pr. 1.30, H.pr. ƒ1.40 p. K.G. Biggen. Aangev. 69, verk. 59 stuks. L. pr. ƒ7 50, H. pr. ƒ10.p. stuk. Schrammen. Aangev. 9, verk. 9 stuks. L. pr. 44.H. pr. ƒ22.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 18 HL., verk. 18 HL. L. pr. ƒ2.- H. pr. ƒ3.50 p. H.L. Appelen. Aangev. 6 H.L. verk. 6 H.L. L. pr. ƒ10.—, H. pr. ƒ10 p H.L. Peren. Aangev. 0 H.L., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. p. H.L. Bloemkool. Aang. 200 st verk. 200 st. L. pr. 20 ets, H. pr. 30 ets. lloodekool. Aangev. 200 st., verk. 200 st. L. pr. 6, H. pr. 8 ets. Wittekool. Aangev. stverk. st. L. pr. 0, H. pr. 0 ets. Savooiekool. Aang. St., verk. st. L. pr. 0 ct., H. pr. 0 ct. Wortelen. Aang. 160 bos, verk. 160 bos; L. pr. 20 ets., H. pr. 30 ets. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 30 April 1903, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERM.AN. PROGRAMMA. 1.Preludium en Fuga No. 2.... Mendelssohn. 2. AdagioM. Brosig. 3. Sonate No. 6Mendelssohn. a. Korsaivariatien. b Fuga. c. Finale. 4. AllegrettoA. Guilmaat. 5. HallelujahHandel.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 2