Tweede Blad, van WOENSDAG 29 April 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. iH MRTEHISBUD Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 20. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en 18.terst. Bakenessergraeht. No. 7Srood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., terst. Bartelj orisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 O. w ters'ond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a 30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, 25.— p. m„ terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Erankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, 350.— Aanvaarding 1 Mei. Ged. Oudegracht. No. 43. Bovenwoning, ƒ220.p.jaar. Mei Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groots Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24. No. 167. Ongem. Zi'- en Slaapkamer, 20. p. m., terstond. Harmenjansweg No. 31. Heerenhuis met tuin. 309.— p. j. Jacob) j nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamera ƒ25.p. m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. Ne. 8. Gem. Kamers, 16.— p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. SOzwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., ierst. Korte Lakenstraat. I No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.25 per week, terstond. Korts Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gcm. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer roet of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3 50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leid'che Dwarsstraat. Vrij Huisje met tnintje, 246.— per jaar. Hassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, f 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80.— en 60.p. mterstond. Buychavestrsat. No. 16 Bovenhuis, 16.— per maand, een Benedenhuis met tuin, 15.— per maand. No. 19. Een Huis, ƒ350.— per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met ot z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.— p.j., terst. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, W ouwerm ans' raat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m,, terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. terst. No. 76». Boi enhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen san het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koninginneweg. De „Figaro" weet te vertellen, dat op reis de Koning van Engeland zijn bagage is kwijtgeraakt. De koerier van den Koning had in last de koffers naar Malta over te brengen. Toen de koerier den 16den te Syracuse aankwam en hq de koffers wilde uitpakken, bleek dat ze niet waren aangekomen. De koninklijke ba- gagemeester speelde ongemakkelijk op aan het station, met het resultaat, dat in minder dan geen tijd het geheele stationspersoneel in de weer was om naar de vermiste kollers te zoeken. Naar alle hoeken werd getelegrafeerd en wel dra bleek dat tengevolge van een ongeval met den goederenwagen de koffers te Reggio waren achtergebleven. Den vol genden avond echter kwam wel de trein van Reggio, maar weder zonder de kof fers. Groote wanhoop van den koerier, die naar Malta seinde, vanwaar een kruiser kwam om hem naar Reggio te brengen ten einde een onderzoek in te stellen. Tot dusver is de bagage nog niet ge vonden. Koning Eduard van Engeland brengt een bezoek aan den koning van Italië en aan den Paus. Veel moeite heeft het gekost te zorgen, dat het bezoek geen der twee machten tot gevoeligheid prik kelde. Koning Eduard zal ook Parijs be zoeken. Ment kent de eigenaardige ver houding tusschen Engeland en Frankrijk, aangezien de Fransche nationalisten niet bijster met het bezoek zijn ingenomen. Zij meenen, dat de koning heel officieel moet ontvangen worden, zonder gejuich, zonder kretenslechts „Leve Rusland" staat op het programma, andere wel komstgroeten zouden zij niet willen toelaten. Maar het Fransche volk laat zich niet zoo gemakkelijk naar de hand zetten door enkelen, als wel elders, en dus mag wel aangenomen worden, dat de ontvangst van den koning hartelijk zijn zal. De werklooze boeren te Galatina in Italië ontvangen van regeeringswege gratis brood. Tot dank hebben zij in verschillende huizen de glazen ingesla gen en bjj de opstootjes te dezer ge legenheid vielen er dooden en gewonden. De Engelsche regeering zendt vrouwen naar Zuid-Afrika, doch men is met die dames daar niet bijzonder ingenomen. Zij komen uit onder voorwendsel van huisbedienden te zullen worden, maar de uitgezonden vrouwen zijn in vele gevallen ongeschikt gebleken en denken slechts aan één ding, namelijk om zoo gauw mogelijk getrouwd te raken. De Advertiser gelooft niet dat het streven van Lord James of Hereford een succes zal blijken. In de Fransche bladen komen weer aanhoudend stukken voor, beschikking hebbende of de Dreyfus-zaak. Maar 't wordt zoo'n warwinkel van tegenstrij digheden, vervalschingen enz dat de loop der kwestie bijna niet is te onder kennen. Wij zullen om die reden voor- loopig de zaak onbesproken laten, tot eenig resultaat bereikt is. Te Genève is een bijeenkomst gehou den van tegenstanders van hazardspelen, vooral van het Rüszlispel, om middelen te beramen tot opruiming der speelhui zen in Zwitserland. Een commissie, be staande uit mannen van verschillende staatkundige richting, zal de maatregelen onderzoeken, welke werden voorgesteld om te komen tot een strenger toepas sing van art. 35 der Zwitsersche grond wet, dat het houden van speelbanken of speelhuizen verbiedt. Het stamhuisje van de familie Krupp, waarin wijlen F. A. Krupp tot zijn dood toe kantoor had gehouden, is op last van Mevrouw Krupp voorgoed gesloten, Eer het huis geheel voor de buitenwe reld gesloten werd, heeft men het in den ouden toestand, zooals het hij het leven van de bewoners was, hersteld. Er worden echter geen bezoekers meer in toegelaten en het blijft enkel als herinnering bestaan. Naar wij vernemen zijn thans bij de Staatsspoor ook eenige onslagen machine beambten in tjjdelijken dienst gesteld. Het is te verwachten dat bij de a.s. zomerdienstregeling op de spoorwegen geen gebruik behoeft te worden gemaakt van de bevoegdheid om met beperkten dienst te rijden, als gevolg van de spoor wegstaking. De France Militaire bericht, dat de Fransche minister van oorlog de aandacht der corpsbevelhebbers heeft gevestigd op het gebruik van Hollandsche kaas, die van minderwaardige qualiteit is en dus uit de troepenleveranties moet ge weerd worden. In den schouwburg te Darmstadt werd een treurspel gegeven. Terwijl het pu bliek met de grootste spanning de aan grijpende handeling van het stuk volgde, veroorloofden zich een paar jonge dames en jonge heeren, die in de hoogere regi onen hebben plaats genomen, voortdurend uitbundig te lachen, waarover het pu bliek zich zeer ergerde. Een bediende van den schouwburg kreeg de opdracht, den lachers stilte te gebieden. Hij ging naar het gezelschap toe en zei met luider stemme: „Hoort eensD'r wordt niet gelachen, als er niet gelachen wordt: als jullie lachen willen, dan moet je komen, als er gelachen wordt 1" Op deze woorden volgde een uitbar sting van vroolijkheid ig de geheele zaal. De laatste hand wordt aan de nieuwe Beurs te Amsterdam gelegd; o. a. is men nu bezig aan het voltooien van het uurwerk; reeds zijn de uurwijzers op de beide wijzerplaten aangebracht. Een definitieve dag voor de opening is nog niet vastgesteld; wel spreekt men van 15 Mei, doch de datum staat in verband met het bezoek van H. M. de Koningin aan de hoofdstad. Men hoopt nl. dat de Koningin bij de plechtige opening tegenwoordig zal zijn. Den I4den Februari 1.1. werd door dr. Hofstede de Groot te 's Gravenhage per Staatsspoor aan het adres van den heer P. de Laraf te St. Petersburg gezonden een houten kistje, waarin een schilderij op hout van Rembrandt een mans portret was gepakt. Het kistje zou te Arnhem in ontvangst worden genomen door de Duitsche post, doch dat is blijkbaar niet geschied; de Duitsche past weet ten minste niets van het kistje af en de geadresseerde heeft het nooit ontvangen. Dus zou het binnen onze grenzen zoek geraakt of gestolen zijn. De officier van justitie te's Graven hage is met de verdwijning van het kostbare stuk in kennis gesteld en stelt thans een onderzoek in. Wjj vernemen, dat de stationschefs der spoorwegmaatschappijen gemachtigd zijn tot intrekking der maatregelen, hun bij geheime instructie voorgeschreven met het oog op de werkstaking van het spoorwegpersoneel. Aan de chefs is overgelaten, in overleg met de militaire autoriteit, de bewaking der stations en omliggende spoorbanen geheel of gedeeltelijk op te heffen. Aan de Handelskade te Amsterdam is het thans overal leven en beweging. Niet minder dan 1100 man is daar weer aan den arbeid. Gelost worden 15 groote booten en 17 Rjjnschepen, behalve tal van kleinere vaartuigen. De bewaking door militairen en politie is nu belangrijk verminderd kunnen worden en zal ook voortaan des nachts de Handelskade niet meer worden af gezet. Evenwel blijft het terrein nog bewaakt door een detachement politie onder bevel van den hoofd inspecteur H. J. C. Die- deriks, terwjjl voorloopig de terreinen in de Rietlanden evenals de vorige weken bleven bewaakt door militairen en po litie.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5