Tweede Blad. van WOENSDAG 20 Mei 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,T E HUUR'' worden voor onze abonr.é's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Aneganft. No. 20. 2 Gem. kamer», met ot ronder pen sion, resp. f 38.en/18.terst. Bakoneesergracht. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., terst. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuij sstr aat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /3Q, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension. 10.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, 25. p. m„ terstond, No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongera. Kamer, 1.— p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.-— p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Grooto Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24. No. 167. Ongem. Zi'-en Slaapkamer, ƒ20.— p. m., terstond. Harmenjanswe g No. 31. Heerenhuis met tuin. 300.— p. j. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met ot zonder pension 18 tot f 20 p. m.. terst. No. 2Irood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21 zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jan8weg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, f 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.—. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.— P. m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.—p. m., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee solders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.25 per week, terstond. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- eu Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidscheotraat. Hoek Leidrche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of/26 per maand, terstond. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Buyohavestraat No. 16 Bovenhuis, 16.— per maand, een Benedenhuis met tuin, 15.per maand. No. 19. Een Huis, 350.— per jaar. 1 Mei. Sehoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermans'r&at. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne No. 2+a. Bovenhuis, f 300.p. terst. No. 76a Botenhuis, 225 p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamera, 30 p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GBOENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck ryrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Sehoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers- laan by den Koniuginneweg. Bij J. BOEB.EE, Coornhertstraat, Huizen met Tuin en een Winkelkuis te koop. Te Huur een Heerenbuis met Tuin, Oranje- kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Een Engelsch blad deelt in allen ernst mede dat de Keizer aan het Hohen- zollern-museum te Berljjn een klein stuk boomschors ten geschenke gegeven heeft, dat, blqkens een daaraan bevestigd briefje, door Z. M. gebruikt is om, bjj het ongeval in het Grünewald op 27 Maart, den gebroken arm van de Keizerin voorloopig te verbinden. De infante Isabella heeft een leeljjke trap gehad. Ze stapte van het paard en kreeg toen onverhoeds een van de achter boeven in het aangezicht, zoodat zij be wusteloos achterover sloeg. In een hospitaal is zjj verbonden. De eene wang en de mond zijn deerlijk gehavend, de lip is nu op zes plaatsen genaaid, doch het been is nergens ge schonden. Eerst had de infante nog al koorts maar thans is haar toestand vol komen geruststellend. De infante Isabella is reeds een dame op leeftijd, zij is de tante des tegen- woordigen konings Alphonsus XIII, zus- ter van Alphonsus XII, in 1851 geboren, sedert 1871 weduwe van prins Karei van Bourbon-Sicilië, graaf van Girgenti. Sedert de stad Weenen eigen elec- trische centrale's en lichtfabrieken heeft opgericht, wil zjj zich van de concur rentie der particuliere maatschappijen bevrijden. Te dien einde heeft zij getracht, de aansluitingen onder de straat met de huizen te verhinderen, en toen haar dit door den rechter als in strijd met de concessie verboden werd heeft de ge meente er iets anders op gevondenhet graven in de straten door de maat schappijen verboden, en waar dit toch geschiedde, de particuliere werklui en ingenieurs door de brandweer laten wegjagen. Daar die handelwijze in strijd is met den geest der concessie, werkt dit ruwe optreden van de stad als een uitvloeisel van concurrentie-nijd groot opzien. De heer J. R. Jacobs, oud-luit.-kol. N.-l. L., directeur der Ned. Fabr. van Oorlogsmateriaal, heeft een uitvinding gedaan, die, beantwoordt zij aan de verwachtingen van groote beteekeDis zal blijken voor onze scheepvaart. Tot nu toe werd bij stranding van schepen getracht van de kust af een schip te bereiken door het afschieten van een projectiel waaraan een lijn was verbonden. Dit ging echter met groote moeilijkheden gepaard; 't bleek dikwijls onmogelijk het schip te bereiken. De heer Jacobs heeft nu een pneumatisch- dynamietkanon geconstrueerd, zeer ver nuftig somengesteld en dat met groote juistheid een lijn kan brengen van de kust op een in gevaar verkeerend schip. Den 26n dezer zullen in Den Haag de officieele proeven genomen worden, waar toe zijn uitgenoodigd de beide redding- maatschappijen, de voornaamste scheep vaart- en sleepdienst-maatschappijen en verschillende autoriteiten. In de laatste dagen wordt vanwege de hoofdadministratie der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht een ernstig en nauwkeurig onderzoek ingesteld, op verschillende hoofdstations, naar de beweegredenen, die de tot dusver uitgesloten beambten tot staking bewogen hebben. Ofschoon hun volstrekt geen zekerheid van her plaatsing gegeven wordt, vleien velen zich toch met de hoop, dat zij die niet tot de raddraaiers der beweging hebben behoord want die blijven onverbid delijk uitgesloten binnenkort weer voor eene plaatsing zullen in aanmerking komen. Het onderzoek dat thans wordt inge steld betreft vooral ook het tegenwoordig gedrag der uitgestotenen. Op de werf van Fairfield te Govan is een pantserschip te water gelaten, dat een Engelsch blad het grootste oorlogs schip ter wereld noemt, maar een der sprekers bij het van stapel loopen be scheidener het grootste oorlogsschip dat ooit aan de Clyde gebouwd is. Het schip, dat de Commonwealth heet, meet 16,350 ton en is 425 Eng. voet lang; de machinerie zal 18,000 paardekrachten sterk zijn en moet een snelheid van 18i/j knoop ontwikkelen. Het schip is in slechts acht maanden tijd zoover ge komen. Een bericht over de spoorwegstaking te Melbourne, Australië luidt: Voordat de werkstaking afgekondigd werd, hadden betoogingen plaats voor de bureau's van de dagbladen. Troepen werden uitgezonden om te patrouilleeren, maar overigens is het rustig gebleven in de stad. Van overheidswege zjjn maatregelen genomen ter verzekering van een be perkten dienst voor reizigers, maar het goederenvervoer staat geheel stil. Tot dusver bepaalt de staking zich tot de machinisten en stokers De pi ijzen van levensmiddelen en brandstoffen zjjn reeds aanmerkelijk gestegen. Nadat de Bond van Staatsspoorweg- personeel (11,000 man) den eisch der regeering had geweigerd, om de ver binding met den Centralen Arbeiders bond af te breken, kondigde de bond van machinisten de staking tegen mid dernacht af. De regeering belooft den niet stakers dubbel loon. Het publiek staat in deze aan de zijde der regeering. Stratford-on-Avon, de geboorteplaats van Shakespeare, is een van de steden die van Carnegie geld hebben gekregen voor een openbare boekerij. De commis sie van uitvoering wil het gebouw zetten dicht bij Shakespeare's geboortehuis, en daarvoor moeten een paar oude huisjes vallen. Storm van verontwaardiging in heel den lande. Men wil die schilder achtige huisjes, nagenoeg grenzende aan dat van Shakespeare en een aardig stuk straat vormende, niet missen. Nu kwam de zaak in het Lagerhuis, maar Balfour zeide, dat de regeering er niets aan doen kon. De gemeenteraad van Stratford- on-Avon heeft het plan goedgekeurd. De j raad acht de huisjes van geen historisch belang. Carnegie zegt, dat hjj voor de uitvoering van zjjn schenking niet ver antwoordelijk is. Ons land is niet het eenige, dat last van het water heeft. In de Transkas- pische provincie heeft de rivier de Tedgen plotseling een dijk doen bezwijken waar door een oppervlakte van een 30 vier kante kilometers onder water is gezet, op sommige punten wel twee meter. Het geheele spoorwegstation der stad Tedgen staat onder water, verscheiden gebouwen zijn verwoest en de spoorweg is over een afstand van een kilometer of tien beschadigd. Soldaten werken aan 't herstel der Ijjn en men hoopt over een week weer te kunnen rijden. Er zjjn geen menschenlevens te be treuren, maar de bevolking, die toch al gebukt ging onder de misoogsten der laatste jaren, is materieel zwaar getroffen door de ramp. De directie der werf Tecklenborg te Bremerhaven heeft uitvoering gegeven aan hare bedreiging: 1600 werklieden zjjn naar huis gezonden en de werf is gesloten. Deze stap is gedaan nadat op een vergadering van werklieden de ten aanzien van de werf genomen maat regelen slechts ten deele waren opgehe ven. Men verwacht nu uitsluitingen ook in andere bedrjjven. De werkstaking van spoorwegperso neel in Victoria is geëindigd met de onvoorwaardelijke onderwerping der stakers. De werkstaking begon den 8en dezer. In de afgeloopen week zjjn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 500 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zjjn in de afgeloopen week genomen 361 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5