Orgelbespeling Tennisveld. BURGERLIJK WETBOEK, Een Dagmeisje Flinke Jongens Meid-Alleen, Dagmeisje Tweede Dienstbode, Dienstbode, DIENSTBODE, Keukenmeid Dames Handschoenen IVT. H. J- ROMEIJN, adv£rtenti en. Dagmeisje Kerkgebouw der Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente. LOUIS ROBERT. op Woensdag 27 Mei 1903, DIENSTBODE Werk-Tweede-Meid KAMER, AANGEBODEN: Ongemeubileerde Kamers 9 Gierstraat, over de Botermarkt FANTASIE BOEZELAARS. *001021 IE EEVEN LOOSJES, UITGAAF VAN J. F. VAN DRUTEN TE SNEEK. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen, 334 bladz. 334 blcidz Den 20sten Mei is in het Museum ■van Kunstnijverheid alhier geopend een Tentoonstelling van Oude en Nieuwe Kantwerken, breed uitgestald in vjjf zalen. Zonder ons te te veel verdiepen in de waarde der rijke verzameling, meenen wij wel te doen er beknoptelijk de aan dacht op te vestigen. De tentoonstelling dankt haar merk waardigheid aan de welwillende mede werking van verschillende partikulieren aan inzendingen van groote buitenland- sche firma's en aan werkproeven van Scholen. Alles is keurig gerangschikt. Eerst trekt de aandacut wat men zou noemen de historische ontwikkeling van kantarbeid, hoe van trap tot trap de bewerking de volmaaktheid nadert en 4e motieven met meer zorg zijn vast gesteld. Dan de gekloste kant, waar de fonds voor het werk tegelijk met de teekening ontstaan, een en ander om tot versiering te dienen en niet uitsluitend voor dames on zoo geeft de expositie een opeen volging van verrassingen, die het oog aangenaam aandoet en tevens den fijnen kunstsmaak der bewerksters doet be wonderen. Vergeten wjj niet hulde te brengen aan de families waarin de geslachten oude kunstwerken met zóóveel piëteit zqn bewaard. Wjj meenen, dat de Directie van het Museum een goed werk verricht een en ander onder de aandacht van het publiek te brengen. Een perspectivische afbeelding in het Bouwk. Weekblad geeft een in aan bouw zijnd perceel te zien op de ter reinen van „Onder den St. Maarten", 4e bekende fabriek van meubelen enz., thans gevestigd aan de Maarten van Heemskerkstraat alhier. In de plaats van de houten schutting die thans het bouwterrein nog van den openbaren weg afscheidt, zal een ijzeren hek op steenen voet worden aangebracht. Een breede oprijlaan leidt naar een door boomen omgeven binnenpleintje, op het midden waarvan een pomp is geplaatst. Het gebouw bevat vjjf in elkaar loo- pende vertrekken, elk groot pl.m. 45 M1.; deze zullen dienst doen als mon sterzalen. Ze zullen aangekleed worden als huis-, ontvang-, eet- en slaapkamers, zoodat de bezoekers een beter en vol lediger overzicht zullen verkrijgen van de producten der fabriek dan tot nog toe 't geval was. De zalen zullen waarschijnlijk om streeks het midden van Augustus a.s. geopend worden om aan hunne be stemming te beantwoorden. Hel ontwerp voor dit typische gebouw in zijn gezellige omgeving is geleverd door den heer J. A. G. van der Steur, bouwkundig ingenieur alhier. In de afgeloopen week zijn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 528 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zjjn in de afgeloopen week genomen 384 baden. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 23 Mei 1903 in de „Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een Hoerenhuis en Erre met Tuin aan den Kinderhnissingel nabij den Zijlweg. No. 68a. f 7950. G. v. Dobben. No. 2. Eeu Winkelhuis en Erve aan de west zijde van de Oranjeboomstraat No. 102, ƒ990. F. C. Piët q q. No. 3. Twee achter elkander gelegen Pakhui zen, waarvan één met afzonderlijk opgaande Bo venwoning en Erven, aan de westzijde van de Groote Houtstraat tusschen het Verwulft en de Paarlaarsteeg. No. 42 zwart en rood. No. 4 Een groot Winkelhuis waarin de Krui- deniarsaffaire sedert onheugelijke jaren met het beite succes is en nog wordt uitgeoefend en Erve naast het voorgaande perceel en uitgang door een Poort in de Koningstraat. No. 44 Üe perceelen No. 3 en 4 gecombieeerd 29905. Opgehouden. No. 5. Een Huismanswoning bevattende stal ling voor 22 koeien en 2 Paarden met afzonder lijk Hooihuis, Karnmolen, Houtloods en Dorach; voorts Erf, grooten Tuin en een stak Weiland te Schoten. Get. 48B, tusschen den Rijksstraatweg en den Vergierden weg. No. 6. Een stuk Wei- of Hooiland, gelegen als voren. No. 7. E*n stak Wei of Hooiland gelegen als voren aan den Vergierden weg. De perceelen No. 5, 6 en 7, simen groot 11 hectaren, 83 aren, 88 centiaren, met uitgang naar den Rijksstraatweg, gecombineerd, f 27456. H. J. Janzen Sz. No. 8. Een stak Weiland en Weg te Schoten aan het Schoollaantje nabij den Straatweg tegen- oeer de R. C. Kerk. f 95*0. H. J. Feije. No. 9. Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning, open Plaats, Bergplaatsen Erve, aan de zuidzijde van de Saenredamstraat en uitgang door een poort uitkomende in de Frans Halsstraat No 28 zwart en rood. f%500. E Boots. No. 10. Een Bouwterrein met de daarop staande Ruïne aan de oostzijde van de Gedempte Onde Gracht, tegenover de Raaks No. 11. Een Winkelhuis waai in Kruideniers affaire en Erve naast het voorgaande perceel No. 15 De perceelen No. 10en 11 gecombineerd, ƒ5560. J. Nonnekes. No. 12. Een Hui9 met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve met Tnin aan deoostzyde van de Pieter Kiesstraat. No. 59 zwart en rood. 6980. R. Slot. No. 13. Een Huis en Erve met Tuin aan de zuidzijde van de Gaelstraat. No 22. 3875. H. J. Peper. No. 14 Een Huis en Erve met Tuin naast het voorgaande ƒ3910. J. v. d. Wateren. No. 15. Een Winkelhuis en Erve aan de west zijde van den Burgwal nabij de Hagestraat No. 56, ƒ2000. Opgeh. No 16. Een Huis waarin Bierhuis met afzon derlek oppaande Bovenwoning eu Erve aau de oostzyde van de Lange Raamstraat met uitgang in een poort. No. 39 «wart en rood. ƒ2680. Opgeh. No. 17. Een Dubbel Huis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erve met Tnin aan de Rolhnizen en uitgang aan de Rolsteeg. No. 10 zwart en rood. f8605. Opgeh. L. pr. f 6.50, H. pr. f 9.p. stuk. Schrammen. Aangev. 10, verk. 8 stuks. L. pr. /13.— H. pr. 17.— p. stuk. Aardappelen. Aangev. 21 HL., verk. 21 HL. L. pr. f 3.— H. pr. f9>.p. H.L. Bloemkool. Aang. 1000 st. verk. 1000 st. L. pr. 11 ets, H. pr. 20 ets. Roodekool. Aangev. St., verk. st. L. pr. H. pr. ets. Spinazie. Aang. 280 Mnd., verk. 280 Mnd L. pr. f 0.25, H. pr. f 1.50 p. Mnd. Sla. Aang. 167 Mand, verk. 140 Mand. L. pr. 3 ct., H. pr. 5 ct. Wortelen. Aang. 1000 bos, verk. 1000bos; L. pr. 10 ets., H. pr. 20 ets. Rabarber. Aangev. 300 bos, verk. 300 bos L. pr. 11, H. pr. 75 ets. Muziekuitvoering, op Woensdag 27 Mei,'sar. van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1. Einzng der G'adiatoren. Marsch.. Fufih. 2. Ouverture Ein Morgen, Mittag und Abend in WienSuppé. o a.) Le Dernier Sommeil de la Vierge. Massenet. b.) Marsche MilitaireSchubert. 4. Fantaisie MignouThomas. 5. Ouverture Zehu Madchen und kein ManSuppé. 6. Gitana Valse EspagnoleFontenelle. 7. Rondo voor Picolo SoloDonjon. Dit te voeren door GEORGE SCHMIDT. 8. Fantaisie La Grande Duchesse... Offenbach. Markt van 25 Mei 1903 Boter. Aangev. 64 K.G., verk. 64 K. G. L. pr. f 1.40, H. pr. f 1.45 p K. G. Biggen. Aangev. 65, verk. 57 stuks. ORGELBESPELING in de Groote- of St. B&vokerk alhier, op Donderdag 28 Mei 1903, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Preludium en FngaJ. S. Bacb. 2. AndanteNiels W. Gade. 3. SonateKrausse. a. Allegro Moderato. b Adagio. c. Menuet. 4. AdagioG. v. Krieken. 5. Aria uit: »Eliaa"Mendelssohn. gevraagd. Adres: Wagenweg 92. te geven door Met welwillende medewerking van Mejuffrouw M. HAENTJENS, Zang, van Arnhem; en den Heer TH. C. DE MAARÉ, Violoncel, van Amsterdam, des namiddags te 2% uur. Verplicht Programma 15 cent, verkrijgbaar bij de Heeren MET MEYL1NK, Lange Begijnestraat, W. VERNOUT, Warmoesstraat, B. LANGEVELD, Groote Hout straat en op den dag der Uitvoering aan het Kerkgebouw. Door ziekte omstandigheid wordt terstond of met Aug. verlangd eene fatsoenlijke in een klein gezin, P.G., boven 20 jaar. Adres: Floraplein 24. gevraagd, niet beneden 14 jaar, 4at meer gediend heelt, van 8 tot 1 uur. Brieven franco onder No. 812, aan het bureau van dit blad. Wegens huwelijk der tegenwoor dige. wordt in een klein en stil gezin, tegen half Augustus eene eenvoudige gevraagd, als meid-alleen, P.G, Spreekuur 's avonds na zevenen, Hasselaersplein 21. GEVRAAGD. Adres: Rollandstraat 46. Mevrouw LUIJTEN, Oranjekade 25, vraagt een (Dagmeisje), goed kunnende stoppen. Gevraagd te Bloemendaal, tegen 1 of half Juni, een flinke als meid-alleen, P.G., niet be neden 20 jaar en van zeer goede getuigen voorzien. Brieven franco onder No. 817 aan het bureau van dit blad. Mevrouw FYAN, Ged. Oude gracht 82, verlangt met Aug. een P.G., bekend met de behandeling der droge wasch, strijken en tafel dienen. Spreekuur 's avonds tus schen 8 en 9 uur. Gevraagd een flinke tegen 1 Augustus of eerder. Adres: Koudenhorn 44. In een stillen, eenvoudigen dienst, wordt gevraagd een niet te jonge ook voor huiswerk, P.G. Brieven franco onder No. 820 aan het bureau van dit blad. Een Dame, vraagt zoo spoedig mogelijk, een eenvoudige met degelijk pension, dich' bij den Hout of het Bloemendaalsche Bosch. Franco brieven met opgave van condities onder No. 821, aan het bureau van dit blad. kunnen bjj DE ERVEN L O O S J E 8, Ged. Oudegracht 86, direct geplaatst worden. Aanmelding 's morgens vóór X in een flink Huis met Tuin met PENSION. Br. fr. onder No. 823 aan het bureau van dit blad. In het Haar'emmerhoutpark is nog een veld TE HUUR. Adres: P. DEIJS, Spijkermans laan b.d. KI. Houtweg. Ji en Verschenen: Een klaviersprookje van CATHERINA VAN RENNES. Woorden van Hilda. Teekeningen van J. Berhardina Bokhorst. Prijs f 2.40. Voorhanden in den Boekhandel van Ged. Oude Gracht 88. uitgegeven onder toezicht van Ingen Commies-Griffier van de ie Kamer der Staten-Gener aal. Prijs EDITIE 1903- Prijs f 0.75. Met de nieuwe voogdijbepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1.10. INHOUD DER TITELS: Van het genot en het verlies der burgerlijke regten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken stand. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelyk. Van de regten en verpligtin- gen der echtgenooten. Van de wettige gemeenschap van goederen en dezelver be heer. Van hnwelijksche voorwaar den Van gemeenschap of hnwelijk sche voorwaarden by tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goede ren. Van de ontbinding des huwe lijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de af- stamm ng der kinderen. Van bloedverwantschap en zwagerschap. Van de ouderlijke magt. Van mirderjarigh. en voogdij. Van bandligting. Van curatele. Van afwezigheid. Van de zaken en derzelver onderscheiding. Van bezit en de regten die daarnit voortvloeijen. Van eigendom. Van de regteu en verpligtin- gen tu89chen eigenaars van naburige erven. Van erfdienstbaarheden. Van het regt *an opstal. Van het erfpachtaregt. Van grondrenten en tienden. Van het vruchtgebruik. Van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij versterf. Van uiterste willen. Van uitvoerders van uiterste wilsbeschikkingen en van be windvoerders. Van het regt van beraad en het voorregt v. boedelbeschrijving Van het aanvaarden en ver werpen van erfenissen. Van boedelscheiding. Van onbeh. nalatenschappen Van btvoorregte schulden. Van pand. Van onderzetting of hypotheek Van verbindtenissen in het algemeen. Van verbindtenissen die uit eontract of overeenkomst ge boren worden. Van verbindtenissen die uit kracht der wet geboren wor den. Van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop. Van ruiling. Van hunr en verhunr. Van het regt van beklemming. Van maatschap of vennoot schap. Van zedelijke ligchamen. Van schenkingen. Van bewaargeving. Van bruikleening. Van verhruikleening. Van gevestigde of altijddu rende renten. Van kasovereenkomsten. Van lastgeving. Van borgtogt. Van dading. Van bewijs in het algemeen. Van schriftelyk bewijs. Van bewys door getuigen. Van vermoedens. Van bekentenis. Van den geregtelijken eed. Van verjaring. Alom verkrijgbaar en bQ den nitgever dezer courant*

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 3