van WOENSDAG 27 Mei 1903. Tweede Biad, TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „T E HUUR' worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. SO. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en/18.terst. Bakent ssergi acht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.— p. w., terst. Bartoljorisatraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., tersL B rou wersvnart. No. 108 Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w iers^nd No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Iluis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Du ven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension 40.— p. m., terstond.^ No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, ƒ25.— p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Prankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w„ terat. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.— p. m terstond. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding l Mei. Gierstraat- No. 51. Bovenhuis,2 kam.,keukrn, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamera, van 20 tot 24. No. 167. Ongem. ZP- en Slaspkamer, f 20.— p. ro., terstord. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, f 325.per jaar, terstord. No. 31. Heerenhuis met tuin, ƒ300.p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.- per jaar, terstond Jaoobij nestraat No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 2'rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21 zsvart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76 Benedenhu's met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervaat. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.— per week. No. 49 3 kamkeuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kl6ine Houtstraat. No. 5rd. Gera Kamer met alooof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.p. m. No. 92. Huis, 375.— rer jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m ter-tond. Koningstraat. No. 8. Gere. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winke huis met ruime keider en twee soiders, f 6.50 per week. - Korte He.renstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w.,'erst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met wa'erleiding, 2.25 per week, terstonr. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk., 22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30. p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelbuis met bovenwoning, tat. Leidscheplein No. 41rood. Bovenhuis 3 50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leid'che Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, /94of/26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a f 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pensim, 80. en 60.p. m., terstond. Ruychaveatraat No 16 Bovenhuis, 16.- per maand, een Benedenhui'» met tuin. 15.— per maand. No. 19. Een Huis, ƒ350.— p6r jaar. 1 Mei. Schoterweg No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk- met rf z. p-nsion, 45.of 15.p.m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p-j-, terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 220.— p. j. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600per jaar. Augustus. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwerm ans'raat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.— p. m, terstond. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a Bo-enhuis, 225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. üem. Kamers, /30.— p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornherts tra at. Bouwterrein te koop. gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Ziilweg en aan de Olieslagers- laan bjj den Koniugiuneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Een der laatste nummers van Globus bevat een bericht van de Sarasins over den door hen in de bergen van Zuid- Celebes gevonden stam der Toala of boschmenschen. Tot voor korten tijd woonden deze menschen, die klein van stuk zij n, in holenen zelf nu nog houden enkelen verblijf in rotswoningen, sla pende op den grond met een onderlaag van gras. Ze zjjn in ontwikkeling zeer achterlijk, en op bijna alles wat hun gevraagd werd antwoordden zjjik weet het niet. Vroeger waren de Toala, zoo als o. a. uit de gevonden steenen pijl punten bljjkt, een jagersvolkthans doen zjj aan landbouw. Volgens de Sarasins heeft men hen te beschouwen als de autochthonen van Celebes, de oorspron kelijke bewoners des eilands, levende van de jacht met boog en pijl. Op deze laag der Toala volgen die der Toradja en dan komen de Boegineezen. Een door de Sarasins vervaardigde afbeelding van een Toala is opgenomen in het Museum voor Land- en Volken kunde en het Maritiem museum Prins Hendrik. Een Pruisisch huisvader, die zijn doch ter uithuwelijkte, heeft voor het brui loftsfeest nog een extra uitgaaf te be talen gehad. Hij gaf het feest in de zaal van een hotel en er ontbrak daar ook geen muziek. Een paar dagen later ont ving hij een aanslag van 6 mark inde belasting op de „vermakelijkheden". Hiertegen kwam hij op, bewerende dat een bruiloft evenmin een „vermakelijk- heid" is als een begrafenis en dat zulk een familiefeest, dat hg verplicht was te geven en dat, enkel wegens gebrek aan ruimte in zijn eigen woning, in een hotel had plaats gevonden, toch niet onder de belasting kon vallen. Te ver geefs echter; ook in hooger beroep werd zijn verzet afgewezen op grond dat het I! doel van een feest voor het begrip van „vermakelijkheid" onverschillig is. Een zonderlinge oude heer, die in Pittsburg, Amerika, overleden is, heeft in zijn testament als zijn wil uitgedrukt, dat hij een begrafenis in een luchtschip wenscht in een vliegende doodkist. Het is de vraag, of men zijn wensch zal kunnen inwilligen. Of men hem voor dat geval onbegraven zou laten is ook niet aan te nemen. B. en W. van Breda hebben in het openbaar aan besteed het verzekeren tegen brandschade van alle roerende en on roerende eigendommen der gemeente (tot eene gezamenlijke verzekeringssom van f 1.774.370) voor het tjjdvak van en met 3 Juli 1903 tot en met 2 Juli 1913. Hiervoor waren ingekomen 8 inschrijvingsbiljetten. De hoogste inschrijving was ƒ1000.43, de laagste 789.75. Goedkooper kan het zeker niet56 cents per mille voor de hoogste, 44 ets. voor de laagste in- schrijving. Men zou haast vragen zijn de Bredasche gemeente-eigendommen brandvrij? Of, het publiek betaalt bij de bekende lage premiën nog wel veertig procent te veel. Uit Weenen is eenige dagen geleden een tweeee proef genomen om na te gaan of een luchtballon, die bijv. uit een belegerde vesting is opgestegen, door motorwielrijders kan worden inge haald. Ook dezen keer legden de laatsten het af. Na een tocht van 4 uur kwam de ballon in de nabijheid van Praag neder, zonder dat de reizigers iets hadden bemerkt van de talrjjke wielrijders die op vervolging waren uitgetogen en blijk- baar het spoor geheel bijster waren geworden. De Oostenrijksche Kamer blijft haar tradities getrouw. Een paar dagen ge leden is het er weer bar toegegaan. De socialisten en de Alduitschers hadden het nu eens aan den stok. Terwijl de socialistische afgevaardigde Ellenbogen sprak over de nieuwe wet op de Zondagsrust, riep de afgevaardigde Stein: „De Weensche socialisten zijn de grootste bende zwendelaars." Het lid Eldersch riep toen tegen Stein: „Gij zjjt een schurk," waarop deze antwoordde: „Van zulk moordenaarsvee laat ik mij niets zeggen." Toen ging het door: Eldersch: „Jij luizejongen 1" Stein: „Jij, schooierI" Malik (tegen de socialisten)„Jelui steelt de arbeiders de centen af en vreet daarvan I" Eldersch: „Jij, hansworst 1" Stein: „Hou je snater toel" Ellenbogen: „Laat ze uitrazen, die straatjongens 1" Zoo zijn onze manieren, kan men in Weenen wel zeggen. In Zuid-Tirol heeft men dezer dagen weer bemerkt, dat de beren er nog niet zijn uitgeroeid. De gebroeders Lorenzoni te Cles ontdekten eenige dagen geleden in de uitgestrekte bosschen van de Bocca die Brente een grooten beer. Zjj orga niseerden aanstonds een drijfjacht, maar de beer ontkwam. Dagenlang werd naar liet spoor gezocht. Plotseling trollen de beide jagers het wijfje van den vluchte ling aan: een magere, ongeveer tienja rige berin, die met twee schoten geveld werd Thans wordt gepoogd de streek ook alsnog van den beer-gemaal te ver lossen. Rusland blijft Mandsjoerjje bezetten ondanks zjjn beweringen van het tegen deel. Engeland, dat het doordringen in China zeer ongaarne ziet, heeft reeds gewezen op de beloften van ontruiming aan China en maakt er nu Rusland natuurlijk een verwijt van, dat het van de Chineesche regeering bij stukjes weet te verkrijgen, wat de laatste bg het geheel weigerde, want Engeland meent dat zonder den wil van China een groot deel van zijn grondgebied niet kan bezet blijven door een bevriende natie als de Russen. Zeker is waar, dat het kalm optreden van Rusland, in gevallen als een ander geweld zou gebruiken, Enge land al menig angstig oogenblik heeft bezorgd en dat Rusland alles maar zoo zonder bloedstorten gedaan krijgt, pleit wel voor de bekwaamheid en activiteit zgner diplomatieke ambtenaren. De Standard verneemt uit New York, dat volgens een daar uit Odessa ont vangen telegram 65,000 landverhuizers passage genomen hebben naar Amerika, sedert de gruwelen te Kisjinef. De uitingen van ergernis daarover in Ame rika duren voort, ondanks Rusland's verklaringen. Cassini, Russisch gezant te Washington, moet gezegd hebben dat het lynchen, zooals dat in Noord-Amerika gebeurt, geen haar beter is. In Beieren is weder een merkwaar dig staaltje van militarisme getoond. Een fabrikant had een vrouw aange klaagd wegens afdreiging en was zelf bij de behandeling door den verdediger der beklaagde nogal onder handen ge- nomen. Beiden zoo de fabrikant als de advocaat zjjn officieren bg de reserve, en de eerste daagde nu den ander uit. De advocaat bracht de zaak voor een „eereraad", die besliste dat er geen reden was om te duelleeren. Nu heeft hg echter zijn ontslag als reserve- officier thuis gekregen en wel op grond dat hg een andere officier den fa brikant in een pleidooi onaange naamheden had gezegd I

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5