Tweede Blad. van WOENSDAG 12 Augustus 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Allegan*. No. 20. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en 18.terst. Bakenessergracht No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Barteljoriestraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 D. w., ters'ond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, f 2.25 p. w„ terst. Camphuij sstraat No. 1. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. .Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met alaapcabinet, f 25. p. m„ terstond. No. 09, Pension 30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 07. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van f 20 tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. No. 31. Heerenbuis met tuin. ƒ300.p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.— per jaar, terstond. J aoobi j nestraat. Mo. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot f 20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 05. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 20. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 70. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gav en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, f 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.p. m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension-, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, ƒ25.p.m.,terst. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.— p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.60 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Krnisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m.. terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidschestraat. Hóek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorltamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Elink Winkelbuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gern. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sohotersingel. No. 21. Gem. Boveuvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophlastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, Augustus. XJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteog. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m„ zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. terst. No. 76a. Bovenhuis, ƒ225.— p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, ƒ30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Andrew Carnegie heeft nu weer 6 millioen gulden in obligaties van de staaltrust geschonken aan zijn geboorte plaats Dunfermline (in het Schotsche graafschap Fifeshire). Eenigen tijd ge leden heeft Carnegie reeds het landgoed Pittencrieff bij Dunfermline gekocht en de zes millioen gulden moeten nu ge deeltelijk dienen om dit landgoed te maken tot een openbaar lustpark. Er zal een schouwburg worden gebouwd, waarin alleen eerste-rangstukken mogen gespeeld wordenverder moet het geld besteed worden voor tentoonstellingen, de aanmoediging van den tuinbouw onder de arbeidende klassen en de be vordering van ambachtsonderwijs in het district dat het middenpunt is van de Schotsche linnennijverheid. Het kapitaal zal beheerd worden door een bizondere commissie. In 1888 werd een zekere Bowles ter dood veroordeeld wegens vergiftiging van zijn zoon en de huishoudster, die na den dood van zijn vrouw zijn huis bestierde. Kort voor de terechtstelling werd de straf door den minister van binnenlandsche zaken in levenslang ver anderd. Een kolonel van het Heilsleger, die Bowles in de gevangenis leerde ken nen, raakte van zjjn onschuld overtuigd. Drie jaren geleden had generaal Booth een paar maal een gesprek met Bowles, en ook hij werd daarvan overtuigd. Nu is Bowles begenadigd en een vrij man. Het geloof aan zijn onschuld schijnt thans algemeentrouwens de bewijzen waren indertijd reeds zwak; na twee uur beraadslagen? kon de jury het niet eens worden. Zij werd toen nog een uur opgesloten en eerst daarna werd het schuldig uitgesproken. In de pers werd dadelijk op een nieuw geding aange drongen hooger beroep bestaat er in Engeland van zoo'n vonnis niet en de minister van binnenlandsche zaken zeide in het openbaar, dat hjj als lid van de jury den beschuldigde, vrjj had gesproken. Maar het recht had zjjn loop Nu heeft Bowles 15 jaar gezeten, en h(j is een arm man, onder dak gebracht in een toevluchtsoord van het Heilsleger. Het schijnt, dat aan de ongelukken in de Alpen nog steeds geen einde komt. Een jong Amerikaan viel met doodelijken afloop in een ravijn. Kapitein Puzday, die te paard de manoeuvres volgde, werd afgeworpen en stortte in een spleet, zoo dat hjj beide beenen brak en zijn toe stand hopeloos is. Een advocaat uit Leipzig, dr. Ben- scher, is bij een beklimming van den Dachstein omgekomen. Ten gevolge van uitputting bleef dr. B. te midden van een sneeuwstorm liggen. Zijn gids haalde onmiddellijk hulp, maar toen hij met deze terugkeerde vonden zij den toerist reeds dood. Waarschijnlijk is hij dood gevroren. Santos Dumont heeft zijn bestuurbare luchtballons aan de Fransche regeering aangeboden, op voorwaarde dat daarvan geen gebruik zal worden gemaakt in een oorlog met de Vereenigde Staten of met Brazilië. De Fransche Regeering heeft het geschenk in dank aanvaard en zal door twee officieren proeven met de ballons laten nemen. Koning Peter I van Servië heeft een afkeer van alle plaatsen waar zijn ver moorde voorganger heeft getoefd. Te Belgrado heeft hij het nog ongebruikte nieuwe palèis betrokken en nu is ook Nisch, de gewone zomer-residentie van wijlen koning Alexander, in ongenade gevallen. Koning Peter heeft zich Toprla, vanwaar de familie Karageorgewitch af komstig is, gekozen tot zomerverblijf. In den Berlijnschen dierentuin is een speeltuin voor roofdieren geopend. Men heeft namelijk succes gehad met een methode, om jonge roofdieren niet in hokken, maar in een groote ruimte op te kweeken. Daar ontwikkelen zij zich buiten verwachting en groeien op met huns gelijken en met honden, terwijl zjj voortdurend in aanraking komen met menschen. Het merkwaardige is dat de dieren zoo tam zijn als goedaardige en welopgevoede honden, en men met hen doen kan wat men wil. Een van de be ambten neemt bv. een luipaard in zijn armen, rijdt op een leeuw en loopt gearmd met een beer, wien hij ook lekkere hap jes tusschen zijne lippen vandaan laat halen. Op het oogenblik zijn in den speeltuin een grooten leeuw uit Duitsch Zuidwest-Afrika, een uit Senegal en een uit Abessinië, waarbij 00k een in den dierentuin opgevoeden leeuwin is geko men. Verder is er in den speeltuin een Indisch luipaard, een grappige beer uit den Kaukasus en een hyena, die allen vrij met elkaar verkeeren en hun meester op slag gehoorzamen. Onder de arbeiders van de spinnerijen en weverijen te Krimmitschau, in Sak sen, is een levendige beweging gaande die zich uitstrekt over 73 bedrijven met 6000 arbeiders, waarvan er 4000 tot een vakvereeniging behooren. Sedert 1899 doen de werklieden moeite om den tienuurswerkdag ingevoerd te krijgen, maar totdusver blijven de patroons hard nekkig weigeren. Als de eisch weer wordt afgswezen, zullen de arbeiders algemeen liet werk neerleggen. Te Newcastle-on-Type zaten dezer dagen in de wachtkamer van een poli kliniek een aantal patiënten te wachten. De dokter outdekte nu dat een vrouw de pokken had. Een dokter van den stedelijken geneeskundigen dienst werd toen gehaald en deze deelde het feit mede aan de wachtende patiënten en ried hun aan zich te laten herinenten. Nauwelijks hadden de menschen echter van pokken gehoord of in paniek dron gen zij naar de deur en de uitgang werd versperd. Toen verbrak men de ruiten en vluchtte door het raam. En kelen die nog in de polikliniek waren stemden er in toe ingeënt te worden. Men kent de adressen van de anderen, en zoo hoopt men nieuwe gevallen van pokken dadelijk te weten te komen. Men deelt het volgende mede: In Duitschland begint men in te zien, dat nu eerst recht de Boeren de hulp van Europa noodig hebben en dat al de mooie voorspiegelingen van hulp door Engeland tot niets hebben geleid. Het Generale Boerenhulpfonds is daarom weder opgetreden en heeft »Een woord aan de beschaafde wereld" gericht, waarin gewezen wordt op de ellende, die onder de Boeren eer toe- dan af genomen is na den oorlog. Met aan halingen uit Engelsche bladen wordt deze nood geschilderd. Het is te ver wachten dat ook andere afdeelingen weder krachtdadig zullen gaan optreden om in den nood in Zuid-Afrika te voor zien. Aan een Duitsch blad wordt uit Czen- stochau in Russisch-Polen geschreven, dat de Joodsche bevolking daar in onrust is over dreigende vervolgingen. Vele inwoners hebben reeds de stad verlaten. Het bestuur der Joodsche gemeente heeft den gouverneur de afzending van troepen verzocht, maar dit verzoek is geweigerd omdat «de Regeering geen onomstootelijk bewijs er voor had, dat de geruchten op een feitelqken grond slag berustten." Koning Eduard gaat op bezoek naar den keizer van Oostenrijk. DeWeeners zullen bij die gelegenheid de straten

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5