bekwame Inleggers IDA e. MUIS lonstnij verheid, C. H. B. TOLLENAAR. Het Wetboek voor iedereen. Het Wetboek voor iedereen. Voorhanden in den Boekhandel van DE ERVEN LOOSJES, EenDAGMEISJE Prijs: gebonden 1.35. Prijs: gebonden 1.25 e ADVEtt i ENT1EN. SCHOOL voor HAARLEM. Bijzondere cursus Woecsdag- en Zaterdag* aiddagcursus. Avondcursus Tweede Meisje, Een Verstelnaaister Er biedt zich aan: Bij DE ERVEN LOOSJhS, Ged. Oude gracht 88, kunnen terstond aan de Snelpers geplaatst worden. Aanmelding in persoon. J. M. SPAAN, Bedden- en Matrassenmaker, 28, Oranjestraat 28. AANGEBODEN: Ongemeubileerde Kamers MEISJE Wordt gevraagd, Piane-Onderwyzer. Koningstraat 16. G. A. KILIAN, Mr. Kleermaker, Lange Lakenstraat 24rood, Heeren- en Dames- MASSEUSE. Parklaan 5, Haarlem, Verzameling bevattende MR. NI. NAUTA. (SUPPLEMENT.) MR. M. RTAUTA. GED- OUDEGRAGHT. Van t^jd tot tijd een koi\e regenbui, nooit zoo erg, dat men er voor naar binnen behoefde te vluchten, soms moest de parapluie er aan te pas komen en enkele malen gaf een iichtballon het op, maar toch kon men, dank den zoelen avond, buiten bljjven. Het Haarlemsch Muziekkorps voerde onder directie van den Heer Kriens een mooi programma uit, waarvan enkele nummers werden geapplausd. Was het op het feestterrein gezellig druk, ook de toeschouwers van buiten waren in grooten getale opgekomen, in de eerste plaats om het vuurwerk, dat te half elf werd ontstoken op een tijd toen het tamelijk droog was. Donderende kanonades, flitsende vuur- peilen en mooie lichteffecten van ver schillende stukken werden zeer toege juicht, vooral het slotbouquet was ver rukkelijk mooi. Dit eerste deel van het feest was te elf uur afgeloopen. Door jong Holland werd hat op den dans vloer voortgezet, in de zaal, omdat die in den tuin door den regen onbruikbaar geworden was. Het is te denken, dat de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en Om streken door haar uitnemend geslaagd feest opnieuw de aandacht zal getrokken hebben en dat het zich zal openbaren in een steeds aangroeiend ledental. De heer A. C. Laane heeft ontslag genomen als lid van den Raad. De verdeeling van de medailles voor het Bloemencorso is als volgt: Particuliere rijtuigen of vereenigingen: Zilveren Medaille, gegeven door den heer Van Tienhoven. 2 kleine Zilveren Medailles van de vereeniging Koninginnedag. 1 Bronzen Medaille van de vereeniging Koninginnedag. Voertuigen van industriëelen Zilv. Medaille gegeven door het Vreem delingenverkeer. Zilv. Medaille gegeven door Mr. Ever- wjjn Lange. Bronzen Medaille gegeven door idem. Voertuigen van verschillenden aard: Kleine Zilv. Medaille, Vereeniging Koninginnedag. 2 Bronzen Medailles gegeven door id. Rijwielen, Clubs of Vereenigingen: Zilv. Medaille, Koninginnedag. 2 kleine Zilv. Medailles, idem. 1 Bronzen Medaille, idem. benevens aan iedere deelnemer een di ploma. Rijwielen bereden door heer of dame of 2 dames of 2 heeren: 2 Zilv. draagmedailles,Koninginnedag. 2 Bronzen idem, idem. Enkele rijwielen, bereden door eene dame of heer. Kleine verguld Zilveren Medaille. Koninginnedag. Zilv. Medaille, Vreemdelingenverkeer. Zilv. Medaille, A. N. W. Bond. Klein Zilv. Medaille, Koninginnedag. Bronzen Medaille, idem. Automobielen. Zilv. Medaille van den heer Boreel van Hogelanden. Idem van den heer Gompertz. Idem van de Automobielenclub. 1 Klein Zilv. Medaille van Koningin nedag. 1 Bronzen Medaille, van idem. Extraprijs, van den heer v. d. Mersch, voorzitter der vereeniging, ter beschik king van de Jury. Aan iedere deelneemster of deelne mer wordt een diploma uitgereikt ter herinnering. De inschrijving tot deelneming blijft voorloopig nog opengesteld. VEHOADEBING van den Baad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 19 Augustus 1903, des namiddags te li/i ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten tullen aan de orde worden gesteld: 1. Beëediging en installatie nieuw in komend lid. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw in komende leden. 4. Voorstel B. en W.W. adres B. SchoutenGrijzen, bestendiging toelage W. C. Schouten. 5. Id. id. beschikbaarstelling gelden tot versterking post volgn°. 136 begrooting dienst 1903. 6. Id. id. id. id. verbreeding en op hooging opritten spoorwegoverweg Harmenjansweg. 7. Id. id. id. id. straat- en rioolwerken gronden westzijde Leidsche Vaart. 8. Id. id. onbewoonbaarverklaring per ceel Begijnhof No. llrood. 9. Id. id. id. id. Morinnesteeg No. 9a. 10. Id. id. vaststelling gewijzigde rooi lijn gedeelte Gierstraat. 11. Id. id. id. adres afd. Haarlem Nederl. Behangers-, Stoffeerders- en Bed- denmakersbond, beschikbaarstelling lokaal met voldoend vuur en licht. 12. Id. id. intrekking raadsbesluiten van 1 Augustus 1900 No. 11, 19 December 1900 No. 9 en 1 Mei 1901 nos. 16 en 17. 13. Id. id., adres J. Joosten e.a., kin dervoeding en -kleeding van ge meentewege. 14. Id. id herbenoeming leeraar Gym nasium. 15. Aanbeveling B. en W.W. benoeming leeraar H. B. Scholen met 5 en 3-jarigen cursus. Markt van 17 Aug. 1903. Boter. Aangev. 66 K.G., verk. 66 K. G. L. pr. 1.45, H. pr. ƒ1.50 p K. G. Biggen. Aangev. 53, verk. 44 stuks. L. pr. 6 50, H. pr. 9.p. stuk. Schrammen. Aangev. 5, verk. 5 stuks. L. pr. /14.H. pr. 18.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 374 HL., verk. 300 H.L. L. pr. 2.H. pr. ƒ3.50 p. H.L. Appelen. Aangev. 21 H.L. verk. 13 H.L. L. pr. f 12.H. pr. ƒ20 p H.L. Peeren. Aangev. 30 HL., verk. 10 H.L. L. pr. f 12.— H. pr. 20.—. Heereioonen. Aang. 370 Mnd., verk. 370 Mnd. L. pi. 1.25 H. pr. 1.50. Snijloonen. Aang. 31 Mnd., verk. 31 Mnd. L. pr. 1.50 H. pr. 2.25 Wortelen. Aang. 1000 bos, verk. 1000bos; L. pr. 8 ets., H. pr. 10 ets. Muziekuitvoering, op Woensdag 19 Aug. 'sav. van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAM M A. 1. «Echtes Wiener Blut." Marsch... 2. Ouverture «Der Wassertrager". 3. Valse rapide 4. -Terpsichore." Fantaisie-ballet.. 5. Ouverture „Les Martyrs" 6. Fantaisie de l'opéra comiqne „La Vivandière" 7. -Juristenball." Tauze Walzer..... 8. Selection de l'opérette -Madama Favart." Komzak. Cherubinï. Meister. Ganne. Donizetti. Godard. Strams. Offenbach ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 20 Aug. 1903, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaS. de Lange. 2. Adagio uit de 5e Symphonie... Beethoven. 3. Sonatea. Mailiij. a. Allegro maes'oso. b Andante. 4. Marche funèbreChopin. 5. Lied ohne WorteMendelssohn. voor Decoratiescliilderen, Liitografeii, «de Artistieke Metaalbewerking, de Artistieke Houtbewerking en verder het teekenen en ont< werpen voor de verschillende Kunstambachten. Het teekenen naar de natuur. voor verschillende Ambachten. De lessen worden hervat voor den Dagcursus 1 September; voor den Avondcursus 1 October. Programma en inschrijvingsbil- let kunnen worden aangevraagd aan het Museum van Kunstnijver heid, dagelijks van 104 uur. Mevrouw ROODENBURCH—j van Heijst, vraagt met November een fatsoenlijk van den P.G., goed kunnende naaien, mazen, stoppen, met de wasch omgaan en tafel dienen. Zich aan te melden in persoon 's morgens vóór 12 uur of 's avonds tusschen 7 en 9 uur, Nieuwe Gracht 76. gevraagd. Zich aan te bieden bij v. d. GOES de Clercqstraat 102. zoekt eenige naaihuizenof werk aan huis. Adres: Brouwersstraat 39. terstond, een Werkvrouw van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 594 aan het bureau van dit blad. in een flink Huis met Tuin, met PENSION. Br. fr. onder No. 595 aan het bureau van dit blad. 1337. »ii 1337. In- en Uitwendige Schoonmaak van WOONHUIZEN. Eenig Kantoor: RAAMGRACHT NO. 18, C. HULSEBOSCH ZONEN Wegens ziekte van haar Dienst bode, zoekt Mevrouw BUEKERS van de Velde, Bloemhofstraat 1, terstond een fatsoenlijk P.G., als noodhulp of voor vast. tegen 1 November of later, voor ven jong Meisje een betrekking als a8BiBtente in de huis bonding of bij kinderen. Brieven onder No. 591, aan het bureau van dit blad. Dipl. Ned. Toonk. Ver. beveelt zich beleefd aan voor het maken, vermaken, keeren, repareeren van alle mogelijke de Grondwet, het Burg. Wetboek, de Kieswet, de Gemeentewet, de Wet op de Grond belasting, de Wet op de Personeele Belasting, de Wet op de Vermogensbelasting, de Wet op de Bedrijfsbelasting, de Wet op het Recht van Vereeniging en Vergadering, de Faillissementswet, de Wet op het Recht van Successie, de Zegelwet, de Wet op de Fabrieks- en Handelsmerken, de Arbeidswet, de Wet op de Kamers van Arbeid. Biet de meest belangrijke bijbehoorende Besluiten. Uitgegeven onder toezicht van Verzameling bevattende: het Wetboek van Koophandel, de Wet op het Lager On derwijs, de Wet op het Middelbaar Onderwijs, de Wet op het Hooger Onderwijs, de Wet op het Militair Onderwijs, de Artsenwet, de Veeartsenwet, de Hinderwet, de Veiligheidswet, de Stoomwet. de Wet op de Nat. Militie, Voorschriften betreffende het Reservekader, de Burgerlijke Pensioenwet, de Wet op het Armbestuur, de Wet tot regeling van het Staatstoezicht op krankzinnigen, de Coöperatiewet, de Wet tot regeling der Jacht en Visscherij, de Wet tot regeling van den Kleinhandel in Sterken Drank, da Wet op de Brievenposterij, de Wet op de Postpakketten, de Wet op de Rijks-Post- Spaarbanken, de Borgtochtenwet, de Wet op het Auteursrecht, de Wet op het Vee- artsenijkundig Staatstoezicht en de Veeartsenij kundige Politie, de Wet op de Maten e*» Gewichten. Met de meest belangrijke bijbehoorende Besluiten. Uitgegeven door

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 3