van WOENSDAG 19 Augustus 1903. Tweede Blad TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 20. 2 Gem. kamers, met ot tonder pen sion, resp. 38.en f 18.terst. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terat. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Ben gedeeltelijk Bovenhui», f 2.25 p. w.. terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, d.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huiten met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met alaapcabinet, f 25.— p. m.. terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, f 1.— p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. /350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van f 20.— tot 24. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. No. 31. Heerenhuis met tuin. ƒ300.— p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.— per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21 rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuia, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met aleoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. f 350 p. j. No '24. Gestoffeerde kamers ƒ25.— p m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.en ƒ25—p.m., terstond No. 10. Gem. Kamers, ƒ25.p.m.,terst. No. 43. Bovenhuis, b o 250.p. j., terst. Korte Begijnestraat, No. 30. 'Winkelhuis, 6.per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee solden, 6.60 per week. Korte Hesrenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion. f 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., 28 of 12 p. m.. terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- eu Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidschentraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.— p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of f5.— p. m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p. j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, Augustus. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., ƒ1.50 p. w., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met? pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienliuis, 225.— p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Frojekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kieverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenliuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. HET GEMEENTEVERSLAG. Het Gemeenteverslag vermeldt vijf Begrafenisbossen, die alle hun rekening sloten met een voordeelig saldo. Van vijf andere hier bestaande was geen op gaaf ingekomen. Het Algemeen Ziekenfonds, in 1859 opgericht, telt 2340 leden met 1405 kinderen. Het leverde 18524 recepten af en verleende hulp aan 106 kraam vrouwen. Het geneeskundig personeel bestaat uit 7 genees-, heel- en verloskundigen, 2 oogheelkundigen en 3 vroedvrouwen. Landbouw wordt in deze Gemeente slechts op kleine schaal uitgeoefend. Voor den landbouwer was de toestand onver anderd, voor den veehouder iets beter. Omtrent Bloembollencultuur vermeldt het Verslag der Vereeniging voor dit vak dat zij 2051 contrubueerende leden met 28 afdeelingen telde en haar finan- cieele toestand gunstig was. De Beurs werd bezocht door 3067 personen. De Vereeniging besloot tot het oprichten van een stichting ter na gedachtenis van den Heer J. H. Krelage. Het doel is een gebouw te stichten met den naam Krelage Stichting. De oogst der hyacinthen en de meeste andere bolgewassen was vrij gunstig. Het aantal leden der Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren was ongeveer 100. In de asphyxtiatie-inrichting der Ver eeniging werden ingebracht 707 dieren, waarvan 111 tegen betaling werden afgemaakt. Het Verslag der Kamer van Koop handel bracht nog in herinnering de kwestie betreffende den spoorweg, terwijl verschillende zaken, handel en nijverheid betreffende, door de Kamer zijn be sproken. De toestand der Haarlemsche Am bachtsnijverheid is over't algemeen zeer gunstig geweest, waartoe de bouwlust in onze gemeente zeer heeft mede ge werkt. Het getal aannemers in het bouwvak neemt jaarlijks toe. Zelfs komt het voor, dat werklieden zichonderlingvereenigen, om, alleen met hulp van Bankinstel lingen of particulieren nieuwe werken tot stand te brengen en als aannemers optreden, soms ten koste van de solidi teit der bouwwerken» De toestand van het Fabriekwezen was over het algemeen gunstig te noemen. Ook de kleinhandel en winkelnering, hoewel niet belangrijk vooruitgegaan, had niet ongunstig gewerkt. Gedurende 1902 kwamen 24 faillisse menten voor. De scheepvaart is in 1902 toegenomen. De vaart werd gedurende acht dagen door vorst gestremd. [Slot). In verband met het Parjjsche tun nel-ongeluk heeft de Pruisische minis ter van openbare werken onmiddellijk een onderzoek doen instellen naar den viaduct- en tunnelspoorweg te Berlijn, dienende om te bepalen of er verbete ringen aan te brengen zijn, wat zeker het Duitsche publiek, wat zwaartillen- der dan het Fransche, zal gerust stellen. Ofschoon er omtrent den electrischen ondergrondschen spoorweg te Londen geruststellende verklaringen worden 'gegeven, schijnt het publiek, door angst bevangen, er dezer dagen niet mee te willen reizen. Zeker is 't, dat een brand daar erger zou kunnen zijn dan te Parijs, want de Londensche spoorweg ligt veel dieper onder den grond en is slechts met liften en zeer nauwe, hooge trappen met den bovengrond verbonden. In een rapport aan de Pruisische regeering was onlangs van geneeskun dige zijde beweerd dat er in Berlijn 600 kwakzalvers waren. Zoodra hem dit bekend was geworden, plaatste zekere Jacubi, een bekend heksemeester in de geneeskunde, in eenige bladen een ad vertentie, behelzende dat niet de 600 te Berlijn gevestigde „heelkundigen" kwakzalvers waren, maar de 2000 dok ters die te Berlijn praktiseerden. In denzelfden zin hadden, zoo zeide hij, prof. Virchow en andere geneeskundige autoriteiten zich uitgelaten. De Berlijn- sche geneeskundige kring diende een aanklacht wegens smaadschrift tegen Jacobi in. Voor de rechtbank verklaarde Jacobi, dat hij slechts geantwoord had op de ernstige beleediging, hem en zijn gilde in het ambtelijke verslag aange daan. Daarom moest hij evengoed het recht hebben, de betiteling van kwak zalver op zijn gestudeerde collega's toe te passen. De rechtbank kende hem nochtans dat recht niet toe en veroor deelde Jacobi tot een boete van 200 mk. Vorst Ferdinand van Bulgarije, die nog steeds geen lust toont, naar Sofia terug te keeren, laat het voorkomen alsof zjjn aanwezigheid overbodig is. Naar men echter meent, blijft hij op raad van generaal Petrof, den eerste- minister, van huis, omdat deze weinig lust heeft, zich in deze dagen van Ma cedonische troebelen met de bewaking van den prins te belasten. Men schjjnt daar dus bevreesd voor de veiligheid van den Vorst. Reeds vroeger vernam men in deze ongunstige mededeelingen. Natuurlijk geeft zijn voortdurende afwezigheid in deze dagen van spanning aanleiding tot ontevreden heid. Een neger, Cautrel, bijgenaamd »de Koning der Vamprys", die op het oogen- blik een vonnis ondergaat in een ge vangenis van Indiana, heeft bekend, dat hij met eenige medeplichtigen een aantal moorden om geldelijk voordeel heeft gepleegd en vele graven opengebroken heeft om lijken te leveren aan genees kundige scholen. In de laatste twee jaren heeft hij niet minder dan zes moorden begaan of medegepleegd. De bijzonderheden, welke hij mededeelde, kloppen volkomen met de gegevens der politie, zoodat deze hem volkomen gelooft en zelfs vermoedt, dat hjj nog niet alles heeft verteld. Te Esch, in Luxemburg, heeft een slagersknecht van het „abattoir", die door den directeur was weggejaagd, in zijn woede daarover met een groot mes, alle voorbijgangers aangevallen, die hij ontmoette, en drie menschen gedood letterlijk aan stukken gehakt. De moordenaar, een Duitsch deser teur, is over de Fransche grens ge vlucht en nog niet gevat. In de negerrepubliek Liberia zijn dia manten ontdekt. De monsters moeten zeer zuiver zijn. Van den wervelstorm op Martinique wordt nog gemeld, dat hij in den nacht van den 7en op den 8en dezer over Fort-de-France trok, komende uit het ZO. Van vele huizen werd het dak mee genomen. In de districten Ste. Marie Franfoise, St. Joseph Corbet en la Tris- tesse zijn bjjna honderd woningen ver nield. In de afgeloopen week zijn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 532 baden. Ih het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 362 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5