Tweede Blad. van WOENSDAG 26 Augustus 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anogang No. 20. 2 Gem. kamer», met ol zonder pen sion, resp. 38.en 18.terst, Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, f 2.25 p. w.. terst. Camph uij setraat. No, 1. Huis, f 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, ƒ25. p. m.. terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, ƒ1.p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. üem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. 350. Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemenb. Kamers, van 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29 Heerenhuis met. tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No 2rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No 49. 3 kam, keuken, plat en bergplaats, f 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 26.p m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o ƒ250.p.j, terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.per week. No. SCzwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15, Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. Na. 17, 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gent. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer roet of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p m. Leidschestraat. Hoek Leid'che Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, f 24 of/ 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 4 50 p. m. Fieter Kiosstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. jterst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sohotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkara. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, f 600.per jaar, terstond. TTrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wo uwer m ans t raat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, 225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan by den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. De Matin heeft een wedstrijd uitge schreven onder haar lezers over den uitslag van het proees Humbert. De redactie van het blad stelt 6 vragen, eerst 4 vragen over de vermoedelijke straffen der beschuldigden. De eerste vraag betreft Thérèse. Wordt Thérèse vrijgesproken of veroordeeld? Zoo ja, zal zy dan worden veroordeeld totdwang- arbeid, gevangenis, hechtenis of boete en hoeveel jaren, maanden of dagen zal haar straftijd duren? De 2de vraag luidt evenzoo voor Frederic, de 3de voor Emile en de 4de voor Romain. De 5de en 6de vraag zjjn subsidaire vragen, zij zullen alleen gelden voor het geval er gelijk heid bestaat tusschen de antwoorden, in te zenden op de 4 eerste vragen. Deze laatste vragen betreffen den duur der beraadslagingen van de jury en van het Hof. De lezers van de Matin, die ruim een jaar lang af en toe zulke boeiende verhalen aan de tamilie Hum- bert te danken hebben, mogen dat ge smaakte genot wel beloonen door haar en de haren met algemeene stemmen vrij te spreken. De heeren Crawford staan niet op het vragenlijstje. Zij heb ben als echte klaploopers wel de ver lovingsdiners in de avenue de la Grande Armee bijgewoond, maar nu de slagen vallen, zijn zij niet te vinden. Mogelijk hebben zij de regeering omgekocht. Zij hadden een levenslange opsluiting ver diend op het kasteel Marcotte. De Z.-Afrikaansche Volksstem schrijft: De eenige persoon van Engelsche nationaliteit, die zich ernstig heeft wil len bemoeien met onderzoek naar en leniging van de nooddruft onzer arme menschen, is Miss Hobhouse geweest. Zij reist door het land rond, niet om op slagvelden te piknikken, doch om uit eigen aanschouwing waar te nemen hoe 't met de nieuwe Britsche onderdanen gesteld is. Dit werd haar erg kwalijk genomen door sommige harer landgenooten, en de regeerings-gezinde koerant te Preto ria werd kwaad, noemde Miss Hobhouse een „mischief"-maakster en drong er op aan dat ze schielijk 't land zou ver laten Den 21sten Juli heeft zich zekere fuselier Hill van het 4de regiment van de garde te voet te Berlijn doodgeschoten. Hill had tegen zijn kameraden erover geklaagd, dat de onderofficier Breiden- bach hem mishandeld had. Voor den krijgsraad gedaagd, konden 300 gevallen van ernstige en 1500 gevallen van lichte mishandeling van minderen bewezen worden. Breidenbach is deswege Vrijdag tot 3VS jaar gevangenisstraf en degra datie veroordeeld. De auditeur-militair en de beklaagde zjjn beiden in beroep gegaan van dit vonnis. De Russische gezant heeft heden aan de Porte een krachtige nota gezonden, ondersteund door een maritieme be tooging. Rusland verlangt volkomen tenuitvoerlegging van de opgestelde pun ten. Een buitengewone ministerieele commissie, onder voorzitterschap van den grootvizier, beraadslaagt over het antwoord, op deze nota te geven. De Borte zal Rusland's eischen toe- stemmend beantwoorden. Tot onderzoek van de slaapziekte die door de trypanosoma- parasiet veroorzaakt wordt, zal de school voor tropische ge neeskunde te Liverpool in de volgende maand een expeditie naar den Kongo- staat zenden. Deze zal het karakter en de verbreiding der slaapziekte in het Kongogebied, de dragers van de parasiet, en de wijze waarop deze werkt, bestu- deeren. Daar de onderzoekingen ook met het bloed van wilde dieren moeten ge schieden, zal het bestuur van den Kon- gostaat de leden van de expeditie ge legenheid geven, aan groote jachten deel te nemen. De geëmployeerden van de Parij - sche Métropolitain of ondergrondsche spoorweg hebben in een vergadering een motie aangenomen, waarin zij de maat schappij schuldig verklaren aan de ramp. Zij eischten verbetering van het ma terieel, wijziging onder het personeel en vervanging van de prefekten van politie, die zij beschuldigen van toegeeflijkheid jegens de maatschappij. Uit Londen wordt gemeld dat de ontvangsten van ondergrondschen spoor weg sterk zijn afgenomen, terwijl die van de bovengrondsche lijn aanzienlijk zijn toegenomen. men ten onzent over te veel water, dat het elders nog erger is, blijkt uit het volgende: De stortregens die Woensdag te Lon den zijn gevallen, hebben, naardeLon- densche bladen melden, een geschied kundige beteekenis, daar zij het zomer regen-record, dat 24 jaar geleden was opgeteekend, hebben gebroken. Deregen val was gedurende Juni, Juli en Augus tus in dat gedenkwaardige jaar (1879) 14.07 inches, maar dit cijfer is nu reeds overschreden. Vrijdag stond het cijfer nog op 13.40 inches. De buitengewone regenval van de laatste drie maanden wordt treffend toegelicht als men in aanmerking neemt dat de gemiddelde zomerregenval in de laatste 45 jaar in Londen maar 6.9 inch is geweest. Er is ook groote kans dat het jaar in zijn geheel het record zal breken. Over de zeven eerste maanden bedraagt de regen val in Londen reeds 186 percent van hst gemiddelde. In Glasgow is dit per centage 178 en in Carlow 150. Te Londen schijnt men in politieke kringen van meening te zijn dat koning Eduard blijkbaar den Duitschen Keizer mijdt. Men zegt dat Mariënbad dit jaar in plaats van Homburg opzettelijk als badplaats voor den Koning is gekozen, omdat Eduard VII er de voorkeur aan gaf, op Oostenrijksch, in plaats van op Duitsch, gebied te vertoeven. Men vindt het opmerkelijk dat koning Eduard, nadat hg den Koning van Italië en president Loubet een bezoek heeft ge bracht, den Duitschen Keizer voorbij zou gaan, wien hij na zijne troonbe stijging geen ambtelijk bezoek heeft gebracht. Men gelooft daarom dat de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland op dat oogenblik buitengemeen koel, om niet te zeggen gespannen, zijn. De Turksche regeering heeft bij de firma Krupp een bestelling gedaan van 16 batterijen van zes stukken en 22 batterijen van vier kanonnen met terug loopenden vuurmond. Het staat te vreezen, dat de kanonnen dienst zullen moeten doen. Acht mannen die schuldig werden bevonden aan de ontvoering van een rijken landeigenaar uit Marzala en het eischen van een losgeld van 100,000 lire voor zijn invrijheidstelling, zijn te Palermo elk tot 12 jaar gevangenis veroordeeld. De landeigenaar was na drie weken gevangenschap ongedeerd vrijge komen, daar de politie het losgeld be taalde. De beroemde Poolsche dichter en schrijver Henryk Sienkiewicz heeft alle Poolsche schrijvers en journalisten uit- genoodigd, een novelle of een vertelling te schrijven, lezingen te houden enz. en de opbrengst van dezen letterkundigen arbeid aan de slachtoffers van de over stroomingen in Silezië ten goede te laten komen. De proefbeschieting van het Fransche oorlogsschip Suffren heeft nu plaats gehad. De kanonnen zijn gericht op den gepantserden toren der Suffren en deze zoowel als de bemanning heeft het vuur goed doorstaan.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5