Tweede Blad, van WOENSDAG 2 September 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,T E HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 20. 3 Gem. kamera, met of tonder pen sion, resp. 38.en 18.terst. B akenessergr acht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., lerst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, /3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duveu voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.— p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet. f 25.— p. m., terstond No. 69, Pension /SO ƒ40 per mnd. Prankestraat. No. 85. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gas thuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.— p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 3lrood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 81swart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No, 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.—. per maand. Kleine Houtstraat. No, 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. f 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.o. m. No. 98. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, ƒ25.p.m.,terst. No. 43. Bovenhuis, h o. 250.— p. j„ terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. SOzwart. Een Winkelhuis met raime kelder en twee zolders, 6.60 per week. Korte Heerenstraat. No 93. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Qem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, f 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., 28 of 12 p. m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.p. m. LeidscheBtraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrjj Huisje met tointje, 246.— per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 34 of 86 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 h 50 p. n>. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam.' met Slaapk. met of z. pension, 45.of f 15.p. m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spokstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 18. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. TJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, f 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, ƒ30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij O. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan by den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huisen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje- kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Het inrichten van het eiland Pichels- werder tot keizerlijk verblijf, of beter gezegd de openbaarmaking van de denk beeldige plannen er toe, wordt in de Duitsche bladen druk besproken, ook in verband met de gevangenneming van den verantwoordelijken redacteur van de Vorwarts wegens majesteitschennis. De Vorwiirts, die zich eerst wat had terug getrokken, begint weer een anderen toon aan te slaan. Het blad blijft volhouden, dat het te doen is om een nieuw kies district te scheppen. Nu het proces Humbert te Parijs ach ter den rug is, gaan verschillende per sonen, die in de zaak genoemd zijn, zich schoon wasschen, en verklaren, dat zij noch met de Humberts, noch met Regnier ooit iets te maken gehad hebben niemand wil iets van de oplichtersbende weten. De Zuid Afrikaansche Volksstem schrijft In een Europeesche koerant vonden we vermeld dat er reeds 25 personen zijn, die zich elk verheugen in het bezit van oud-president Kruger's Bijbelhon derd personen bezitten ieder de rijzweep van generaal de Wet en drie dozijn hoe den worden zorgvuldig bewaard welke generaal Botha gedurende de vredes onderhandelingen te Vereeniging heeft gedragen. Te Birmingham bestaat een fabriek waar kogels gemaakt worden welke ondersteld worden van Zuid Afri kaansche slagvelden te zijn opgetild. Kort na de inneming van Pretoria werd in gebroken bjj een welbekend plaatselijk behanger, die voor doeleiden van straat versiering enz. een grooten voorraad vlaggen bezat. De inbrekers hebben enkel de Transvaalsche en Vrjjstaatsche vlag gen weggenomen, en deze doen heden wellicht dienst als krijgstrofeeën! Turkije heeft reeds onder de wapenen 32 bataljons Havé en 20 bataljons Redifs (t. w. 16 in het vilayet Adrianopel en vier in Saloniki). Thans is besloten alle nog met verlof zjjnde Europeesche Redifs van het tweede en het derde legerkorps op te roepen. Dit bevel treft 16 batal jons Redifs van de divisie-Panderma en 36 bataljons Havé van het tweede leger korps. In het geheel zijn nu in Macedonië onder de wapens of gemobiliseerd bijna 350 bataljons, ongeveer het dubbele van de legermacht waarmede Turkjje inder tijd Griekenland heeft bestreden. Blqkbaar is de Turksche regeering voornemens met alle kracht waarover zij beschikken kan den opstand te on derdrukken, nu haar eindelijk gebleken is welk een dreigend gevaar deze op levert. De krater in den Vesuvius, sedert 1895 gesloten, opende zich Woensdag middag. De lava kwam tot 850 meter voor het station van de tandradbaan, terwijl zij omlaag gljjdt met een snelheid van 200 meter per uur. Gevaar bestaat op het oogenblik niet, maar de bevolking is zeer verontrust. De directie van de Vereenigde Stoom vaartmaatschappij te Kopenhagen heeft aan haar bootwerkers een nieuw arbeids contract ter teekening voorgelegd, waarin de bepaling voorkomt dat het verboden is, lid te worden van de bootwerkers- vereeniging. De werklieden moeten reeds gebeten zijn op de maatschappij, aan wie verweten wordt dat zij haar belof ten heeft geschonden. Op twee booten weigerden de werklieden te teekenen; de arbeid wordt echter met verminderd personeel voortgezet. Van de onlangs in Engeland gestor ven kunstenaars Whistier May worden aardige staaltjes verteld. Daardoor werd een Engelsch weekblad herinnerd aan voorbeelden van kunstenaars wraak; het blad zegt daarover o.a. het volgende: Sir Robert Sheard had den haat op gewekt van den zedenschilder Hogarth en op zekeren dag ontdekte hij, dat deze hem als een gierigaard had uit- geteekend, die voor het gerecht is ge daagd wegens een diefstal van een hond in zijn keuken. Toen Sheard's zoon dit wist, begaf hij zich tqdens de afwezig heid van Hogarth naar diens atelier en vernielde de teekening. Toen Hogarth eens het portret van een edelman ge schilderd had, weigerde zjjn lordschap het schilderij aan te nemen, omdat het volgens hem meer op een karikatuur dan op een portret geleek. Daarop schreef Hogarth hem, dat hij het portret zou versieren met een staart en een paar andere minder gewenschte bijvoegsels en het zoo zou exposeeren, indien de edelman weigerde te betalen, waarop deze dadelijk opzijn besluit terugkwam. Wiertz, de bekende Belgische schilder, kreeg ook op deze wijze zjjn geld voor een portret, nadat hij gedreigd had, zjjn model ezelsooren te zullen geven. En Rubens paste hetzelfde middeltje toe bjj Karei V, ofschoon op een beetje beleefder manier. Hjj schilderde den keizer een hand, die een leege beurs uitschudt. Dergelijke voorbeelden zijn talrjjk genoeg. Horace Vernet wist een lid der familie Rotschild te dwingeu, door hem op belachelijke wijze te schil deren; George Harlow dwong eveneens sir Thomas Lawrence tot betaling en zeker een der aardigste grappen van deze soort is de schiderjj van James Holland die een kooper, welke zjjn be lofte niet wilde nakomen, uitschilderde als dikken man op de kermis, met tal van nieuwsgierigeu om zich. Het rapport van de Koninklijke Com missie, benoemd om verslag uit te bren gen over den Zuid-Afrikaanschen oorlog, is verschenen. Het rapport geeft toe, dat er ernstige misrekeningen geheerscht hadden ten aanzien van den aard en de uitgebreid heid der operaties, veroordeelt verder de afwezigheid van eenig veldtochtplan en dringt aan op een hervorming van het militaire stelsel en een uitbreiding der krijgsmacht, en verklaart, dat de ver dediging van het vaderland tjjdens den oorlog gevaarlijk zwak was. Het rapport beschouwt de recrutee- ring als een zeer ernstige zaak en ver klaart, dat het leger in geheel niet zuiver vertegenwoordigt de mannelijke bevolking van het Rjjk. Donderdag morgen vroeg heeft men den dageljjkschen sneltrein van Boeda pest naar Konstantinopel te Kulelii Bus- gas ten zuiden van Adrianopel in de lucht laten springen. Er zjjn 7 dooden en 18 gewonden. In het Rjjks Museum te Amsterdam is men thans doende de nog open vakken van de wanden in de voorhal te vullen met door den heer Sturm geschilderde paneelen, die er op het atelier voor zjjn pasklaar gemaakt. Het zjjn dus geen muurschilderingen. Behalve zinnebeeldige voorstellingen van schilder-, beeld- en beeldhouwkunst, treft men een groot tafereel aan met den titel: Bisschop Bernulphus, bevor deraar der kunsten. Men meldt uit Bergen-op-Zoom Ruim 14 dagen geleden stortte het café de Gouden Leeuw op de Groote Markt alhier ineen. Nadat de eigenaar te vergeefs vergunning had gevraagd om elders te tappen, heeft hij er nu iets anders op verzonnen. Op de plaats waar zijn café stond, heeft hjj thans een kermistent opgeslagen, waar wordt getapt. En de metselaars bouwen het café er omheen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5