Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 7 October 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,TE HUUR" worden voor onze abonnó't gratie gedurende een maand opgeno men woningen, kamera enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprlje en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergr acht. Nn. 75rood. Bovenhuis, f 5.—p.w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 n. w., ters'nnd No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 8.95 p. w.. terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.— p. m., terstond. No. 68. Gem. kam. met slaapoabinet. ƒ25.— p. m„ terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Prankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, f 1.— p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.— p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, f 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamera, van 20 tot 94.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 335.per jaar, terstond. Jaoobij nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m„ terst. No. 91 rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 91 zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 96. Een Bovenslaapkamertje, 8.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gaz en waterleiding, 376.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.per week. No. 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, 4.— per week terst. Klein Heiligland. No. 16. Twee gemeubileerde Kamers, f 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 6rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers f25.— n m. No. 93. Huis, 1 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, f 25.— p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o. f 950.— p. j„ terst. Korte Begljnestraat. Ne. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30swart. Een Winkelhuis met raime kelder en twee zolders, f 6.50 per week. Korte Heorenetraat. No 99. Huis met tain, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen eion, 35 per maand. Ne. 17. 2 Gem. benedenk.,/32 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion. 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No, 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 99rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m.. terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.— p. m. Leidsohestraat. Hoek Leideche Dwarsstraat. Vrjj Huisje met tuintje, 846.per jaar. Naasaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, f 94 of 96 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2, Flink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 37rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 k f 50 p. m. Oranjestraat. No. 89. Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en 60.— p. m„ terstond. Raamvest. No. Srood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Schagohelstraat. No. Wrood. Eea Boveahuis, 250.— per jasr. November. Schoterweg- No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sohotersingel. No. 91. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 16.p.m., terst Sophiaplein. No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiaatraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 810.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.— p. w. 15 Oct. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 19. Heerenhuis met tuin, f 600.per jaar, terstond. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.95 per week, terstond, Wouwer m a na traat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, f 35.p. m„ zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne No. 84a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, 925.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86, Gem. Kamers, /30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, /550.— p.j. Mei. Bij O. GROENEWEGEN, Eerste Frojekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsehe Ïlein en de Waldeck Fyrmontstraat. n het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zjjlweg en aan de Olieslagers- laan bjj den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat, Huiaen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Nu bljjkt achteraf dat er te Altenberg, waar door samenwerking van de Duit- sche met de Belgische regeering de speelzalen waren opgeruimd, op onzijdig gebied, toch doorgespeeld werd, na de uitvaardiging van het bekende verbod. De burgemeester heeft het speelhol ge sloten. De spelers hielden pas op, toen zjj met geweld bedreigd werden. De Daily Mail gaat een referendum houden, durende van nu tot 28 Novem ber, om uit te maken, in welke ver houding de voorstanders van vrjjen handel, van voorkeurrechten met inbegrip van rechten op voedingsmiddelen en van vergeldingstarieven zonder rechten op levensmiddelen tot elkander staan onder de volwassen mannen van het Vereenigde Koninkrjjk. Aan de ijverigste inzame laars van stembiljetten looft zjj prjjzen van 1000, 500, 108 pond enz. uit. Prins Ferdinand, Vorst van Bulgarjje heeft zgn residentie Zondag weer eens verrast met een van zijn bekende aller onverwachtste spoorlooze verdwijningen, 's Morgens te negen uur begaf hij zich nog als gewoonlijk naar de kerk, maar in plaats van naar het paleis terug te keeren, liet hij zich per rijtuig naar het station brengen en verdween! Men meent nu te weten maar heel zeker is het niet dat hjj op jacht is gegaan ergens in de buurt van Kostenitz. Tot in den namiddag bleef op het prinselijk paleis te Sofia de standaard wapperen, terwijl de gewone schildwacht bleef staan een bewijs dus, dat men van eenig plan van den vorst zelfs in zjjn naaste omgeving niet wist. Het plotseling vertrek wordt daarom, druk ker dan wellicht noodig is, besproken en men wil, dat de geweldige volks uiting ten gunste van de Macedoniërs, den zenuwachtigen prins weer tot zijn reismanie heeft gebracht. Berlijn verkeert onder den invloed van staking, of beter, van uitsluiting der metaalwerkers. Zjj hadden hun eischen gesteld, doch die waren niet ingewilligd. Toen hebben de patroons de uitsluiting geproclameerd, waardoor thans vjjftien duizend menschen zonder werk zjjn. Alleen eenige kleinere fabri kanten hebben met hun werklieden een overeenkomst getroffen. Te Nizza zijn het de straatreinigers, de vrachtrijders en de gaswerkers die staken. Er bestaat kans, dat de toestand spoedig verbetert, want er is den eersten een verhooging van loon toegestaan. Een meisje van acht jaar dat sedert 48 Augustus 1901 te Hannover ver dwenen was, is bg een Zigeuner-troep teruggevonden. Een kleine jongen te Stassfurt had het kind uit de beschrijving die van ambtswege openbaar was ge maakt, herkend. Toen de politie het echter in den wagen kwam zoeken, hadden de Zigeuners het reeds naar een anderen wagen gebracht. Twee gen darmes gaven het zoeken echter niet op en ontdekten het meisje eindelijk in een wagen, nadat zij de Zigeuners een paar dagen nagetrokken waren. Er is werkstaking onder de Londen- sche politie. De graafschapsraad had aan de agenten, die in de parken dienst doen, opgedragen in de uren dat zjj niets te doen hebben, in de parken papier en ander vuil goed op te ruimen. Zjj hoef den 't niet in uniform te doen. Maar 51 man weigerden dat werk als zjj nde beneden hunne waardigheid. Te Rjjssel zal een socialistische we verij opgericht worden met een kapitaal van honderd vijftigduizend francs in aandeelen van vjjftig francs. Het Engelsche publiek enkelen uitgezonderd wil nog niet in af keurenden zin hooren spreken over den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Een predi kant te Londen durfde dit te doen, maar zjjn toehoorders lieten hem niet uit spreken en bediende zich van een tegen argument van de meergebruikte soort om den spreker te overschreeuwen. De zaal jouwde den geestelijke uit en toen een der aanwezigen verontwaardigd vroeg hoe rev. Campbell zich na het bezigen van zulke woorden en met het koesteren van zulke gedachten nog een christen durfde noemen, scheen het kabaal niet meer te zullen bedaren. Zoo ziet men, hoe de inblazingen derjingo- pers nog nawerken. Het ljjkt wel dat in Rusland van officieele zijde de Israëlieten ineen kwaad daglicht gesteld worden. Eenige dagen geleden maakte het officieele orgaan van den minister van binnenlandsche zaken melding van de mishandeling van een 11-jarig Christen-kind door drie Joden. Volgens een bericht aan de Petit Bleu, stelde men dit ter plaatse als een ritueele moord voor. Na een onderzoek, door den gouverneur van Minsk en de pers ingesteld, bleek echter, dat het kind van 11 jaar een jong werkman van 18 was, die in een vechtpartijtje een lichte wond aan de linkerhand gekregen had. Men klaagt in Engeland over de ge stadige waardevermindering der Engel sche Consols en dit wel sedert de Heer Chamberlain zitting had in het kabinet. Opmerkelijk is zeker de statistiek door de Weetm. Gat. gepubliceerd, waaruit bljjkt, dat s jdert 1896, het jaar van den Jameson-raid, de prjjs der consols voort durend gedaald is. Het geheele bestuur van het Kabinet, waarin Chamberlain zitting heeft, schijnt van invloed daarop geweest te zjjn. Het Engelsche staats- crediet heeft door de staatkunde van dit ministerie een ernstigen schok ge kregen. En volkomen verdiend is de scherpe hatelijkheid van Gould, die als pendant van het standbeeld voor Peel, met het onderschrift: „Hjj gaf het volk goedkoop brood", het standbeeld van Chamberlain teekent met het onder schrift: „Hjj gaf het volk goedkoope consols". De oneenigheid onder de uiterste lin kerzijde in de Italiaansche Kamer over de houding, aan te nemen bij de komst van den Tsaar, verloopt langzamerhand. Thans hebben weer vjjf leden der groep verklaard tegen elke vjjandige betooging te zjjn tjjdens de reis van den Tsaar in Italië. De bekende socialistische professor Enrico Ferri, die ook hier weer vooraan stond om een kabaal op touw te zetten, zal wel eindigen door met zjjn overge bleven getrouwen zich te bepalen tot een zuiver vormeljjke en onschuldige mani festatie. Als staaltjes van de wonderlijke wijze waarop in Amerika het tarief der in voerrechten wordt toegepast, bericht men aan de «Frankforter Z." uit New- York het volgende: Onlangs kwam een bezending hamertjes voor pianino's aan. Voor de hand lag, ze te rangschikken onder «bestanddeelen van muziekinstru- mnnten"maar de ambtenaren maakten er fabrikaten van vilt van", waarop een hooger recht is gesteld. Grappig is de benaming, waaronder een ambtenaar in Kentucky den inhoud van een kist met levende slakken meende te moeten opnemen, nl. onder de post... wilde dieren". Geen weg wisten anderen met ingevoerde „mummies". Ten einde raad brachten zjj die onder de bepaling «fabrikaten, niet elders in de wet ge noemd". De importeur kwam in verzet en nu bepaalde de administratie in hooger beroep dat die gebalsemde Egyptenaren behooren tot „anatomische praeparaten".

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5