Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 14 October 1903. Nieuwsberichten. 1MMSCE «IBTM Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonnó's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Bilderdijkstraat. No. 4. Een Huis met tuin, 425 p.j., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk: Bovenhuis, 2.35 p. w.. terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver-. langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet. ƒ25.— p. m., terstond. No. 09, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gtasthuissingel. No. 26. Benedenhuis, 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 07. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p.m.. terst. No. 2(rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 05. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. 70.per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p. m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.en 25p.m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, 25.p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o. ƒ250.—p. j„ terst. Korte Begijnestraat, No. 30, Winkelhuis, 0.- per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 29. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 39rd. Gein. Voorkamer met of zonder bed., 28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.— per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 k 50 p. m. Oranjestraat No. 89. Bovenhuis, 3 kamera met keuken en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Kaam vest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Schagclielstraat. No. 9rood. Een Bovenhuis, ƒ250.per jaar. November. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sehotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m., terst Sophiaplein- No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oct. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. TJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, W ouwer m ans traat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m„ zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Boxenhuis, 225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENE WEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pjrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEKEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te knop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. In sommige vilajets hebben Macedo nische opstandelingen zware verliezen geleden. Zij trekken nu naar de bergen om de Turken van daar te overvallen. De Turksche regeering bljjft beweren, dat de meeste opstandelingen Bulgaren zjjn, die onder de bevelen staan van Bulgaarsche officieren. Zij schijnen niet van plan den strijd op te geven. Het treden uit het ministerie van den graaf van Devonshire noemt men een slag voor het nieuwe Engelsche kabinet, dien men niet gemakkelijk zal te boven komen. Inmiddels is Chamberlain op reis om in openbare vergaderingen het publiek tot zijn protectionistische plannen te be praten. Dat met bedelen soms beter zaken gedaan worden dan met werken bewijst een bedelaar te Weenen, wiens ver mogen bij zijn overlijden 350.000 bleek te bedragen. Amerikaansche bladen wisten mede te deelen, dat president Rooseveldt tweehonderd pond zwaar was. Om het publiek zekerheid te verschaffen, heeft hij zich laten wegen; zijn gewicht bleek honderd vier en negentig pond te zijn. De stad Parijs wil een leening aan gaan van 100 millioen frs. met de be doeling de beoogde verlaging van den gasprijs te bestrijdenen een verhooging der gemeentelijke salarissen toe te staan te beginnen met 1 Januari 1906 wil men den gasprijs op 5 centimes per kubieke meter brengen. Het aantal zelfmoorden nam in de laatste tien jaar in de Vereenigde Staten sterk toe. Door een statisticus werden, om den toestand te leeren kennen, de statistieken van 50 steden, gezamenlijk met 15 millioen inwoners, bestudeerd. Het cijfer van den zelfmoord wisselde van 9 in Massachusetts tot 25:7 op de 100,000 in St. Louis. Het geheele aan tal zelfmoordenaars in één jaar in al de steden bij elkaar bedroeg 2452. Bij ons te lande was het laatste totaalcijfer, van 1902, 319, dat is, naar verhouding, niet meer dan ruim een derde. Reeds eenigen tijd geleden werden in de Vereenigde Staten eenige hoogge plaatste postambtenaren wegens bedrog ontslagen. Nu zijn weer vijftien ambte naren gearresteerd. Het schandaal heeft nu verbazende afmetingen aangenomen men doet het hier en daar zelfs voor komen of het waarlijk een georgani seerde dievenbende is, die in Amecika het postwezen bestuurde. Een senator uit New-York, een ex-postdirecteur, een ex-administrateur en vele andere voor name ambtenaren zouden medeplichtig zijn aan dit reuzenbedrog. Het rapport van de commissie van onderzoek zal onmiddellijk aan president Roosevelt worden overhandigd. Deze wil zoo streng mogelijk tegen de schuldigen optreden en het postwezen zuiveren van de schadelijke elementen, die er reeds lang bij schijnen te hebben gewoed. Op den Broeken heeft de storm Woensdag het geheele dak van het groote Broeken-Gasthof weggerukt. De eene helft van het dak sloeg honderd meters verder tegen de rotsen stuk, de andere helft werd tegen den uitkijk toren gesmakt. Van het Treppenhaus zijn steenblokken van honderden kilo's naar beneden geslingerd. Te New-York was voor een aantal jaren op aanstichting der Christelijke vrouwenvereeniging voor geheel- ont houding het onderwijs in het alcohol vraagstuk op de openbare scholen in gevoerd en in vele Staten was dit voorbeeld gevolgd. Menigeen nam echter aanstoot aan den tekst der boeken die gebruikt werden, en er werd een com missie benoemd om een oordeel uit te spreken. Haar rapport luidt ongunstig. Het onderwijs dat gegeven werd was aanbevolen als een wetenschappelijke leermethode der matigheid. Het was echter niet wetenschappelijk, niet ge matigd, niet leerzaam. Gebruik werd met misbruik geheel gelijk gesteld en gruwelijke gevolgen voorgespiegeld van iedere afwjjking van de geheel-onthou ding. Het werd niet opvoedkundig ge acht kinderen te dwingen dingen te leeren die zjj nog niet begrijpen konden, en waaromtrent zij in hun later leven zeker andere ondervindingen op zouden doen, en men oordeelde het verkeerd de onderwijzers te noodzaken onderwijs te geven, waardoor, volgens hun eigen er varing, het doel niet kon bereikt wor den. Groote ontevredenheid heerscht onder de lagere beambten in Pruisen over het feit, dat de meerderheid van den Pruisischen Landdag niet heeft willen toestemmen in een afschaffing van de arreststraffen van beambten, nu daar voor bij de wjjziging van het „Diszipli- nargesetz" van 1852 zoo prachtig ge legenheid was. Volgens deze wet kunnen lagere beambten, nader door de ministers aangewezen, zooals boden, bedienden, politie- en post-, spoorweg- en belas tingbeambten, behalve met berispingen en boeten, ook met arreststraffen van ten hoogste acht dagen worden gestraft. Deze beambten nu, een dergelijke straf voor burgers schandelijk en het eergevoel doodend achtend, zullen zeer waarschijnlijk irf een groote petitie trachten, in dit opzicht herstel van grieven te krijgen. Met het slechten van de Oude Beurs te Amsterdam is men volgens het H.bl. genaderd tot de gewelven. Maar bij een naderen scheen het tot nog toe te blij ven tenminste een sloopen van de blijkbaar zeer sterk gebouwde werken, op de gewone manier, schijnt niet moge lijk te zijn. Naar men verneemt, heeft de aannemer thans vergunning gekregen de gewelven door middel van dynamiet te laten springen, mits dit geschiede door geniesoldaten onder leiding van een officier. De politie te Sneek heeft weer de hand gelegd op een zwendelboel, en wel naar aanleiding van ingekomen klachten over De Friesche Tombola zonder Nieten, gevestigd te Sneek, dir. Stoelinga, Bre mer Co., prijs per aandeel 25 ct. Overal in den lande werden die loten aan den man gebracht, maar niet in Sneek of in de onmiddellijke omgeving ervan. Ook werd er niet mee geadver teerd. Ie. Hoofdprijs: compleet kamer-ameu blement, t. w. van 300. Een pianino, t. w. v. 225. 3e en 4e. Heeren- of damesrijwiel. 5e. Gouden horloges. 6e. Naaimachine. Verder honderden schoone prijzen van kunst en smaak. Nu blijkt 't, dat de trekking heeft plaats gehad en dat de aandeelhouders alleen gezamenlijk ge wonnen hebben 7 prijzen, varieerende tusschen 30 en 35 ct. en eenige asch- bakjes, ter waarde van 2 ct. Eén directielid wordt vastgehouden, een ander is aan den haal, een derde wordt gezocht.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5