I Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 4 November 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonnë's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakent ssergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Bilderdijkstraat. No. 4. Een Huis met tuin, ƒ425 p. jterst. Brouwersvaart. No. 108 Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w ters'md No. I8 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuij setraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst.. Coomhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension 4>0.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, ƒ25.— p. m.. terstond. No. 09, Pension ƒ30 ƒ10 per mnd. Frankest raat. No. 25. Ongem. Kamer, p. w., terst. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2kam.,keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. ofOngemeub. Kamers, van 20 tot 21.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.— per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gein. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 2! rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst,. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. ters». Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapksmer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49 3 kam, keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met turn. 70 per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. 1'wee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met aleoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.n m. No. 92. Huis, 375.rer jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.—en ƒ25—p. m., terstond. No. 10. Gem. Kamers, 25.—p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o 250 p j., terst. Korte Begijnestraat, No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 3f zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee solders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat, No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No, 17. 3 Gem. benedenk. 22 p.m.,tent. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.S0 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., ƒ35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., 28 of 12 p. m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en, Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek l.eidfche Dwarsstraat,. Vrij Huisje met, tuintje, 246.per jaar. Leidsche Vaart. No. 142 Een Huis, 700. - p. jaar. Mei No. 140. Een Huis, 550.p. jaar, terst,nd. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of ƒ26 per maand, terstond. Nassau straaf. No. 2. Elink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruine plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat No. 89. Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.— p. m„ terstond. Raam vost. No. f rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Schagchelstraat. No. 9rood. Een Bovenhuis, 250.per jaar. November. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Scho tersingel. Nd. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophtaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jsar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Hnis met tuin, 175.—p.j, terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst, 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4 p. w. 15 Oct. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600per jaar, terstond. Ursulas traat. No. 19. Bovenvoorkam1.50 p. w„ terat. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wou wer m ans t raat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer is et pension, 35.— p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne No. 24a. B venhuis, 300,p. j., terst. No. 76a. Bo> enbuis, 225.— p. j„ terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENE W F, GEN, Eerste Projekstraat in de Coomhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers- laan by den Koninginneweg. Bij J. BOEREE, Coomhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Er begint te Balbao al gebrek te komen. Brood is niet meer te krijgen en particuliere telegrammen deelen mede, dat de stakers zich met geweld van levensmiddelen hebben voorzien. Het socialistisch comité doet al zijn best de arbeiders tot kalmte aan te sporen. In een proclamatie verzoeken zij de mannen dringend elke botsing met de troepen te vermjjden. De patroons zouden niets liever zien dan dat de ar beiders met de soldaten aan de klop gaan, deze en dergelijke beweegredenen doen dienst, die ook al niet oorspronke lijk Bilbao'sch zijn. Tengevolge van de werkstaking der gasarbeiders te Barcelona loopen daar nu ook 15,000 andere werklieden leeg. Over de gebeurtenissen van Woensdag meldt de correspondent van Central News nog uit Madrid: Woensdagavond werd de Galdacano-dynamietfabriek te Bilbao door een groote menigte aange vallen. Een groote hoeveelheid ontplof bare stoffen werd weggehaald, waar mede men later den spoorweg en de huisdeuren van de jezuïeten vernielde. Alle treinen naar Bilbao houden buiten de stad stil, daar de sporen opgebroken zijn. Ook zijn de meeste electrische ge leidingen afgesneden. De winkels van levensmiddelen worden sterk bewaakt, op de stakers niet alleen mondvoorraad weghalen. Geestelijken wagen zich niet op straat. Sedert moet de toestand wel wat verbeterd zijn, althans wat de levens middelen betreft, terwijl ook het verkeer met Madrid hersteid is. Men houde hier in 't oog dat deze laatste berichten officieel zijn, aangezien andere zooveel mogelijk worden belemmerd. Al de mogendheden behalve Duitsch- land hebben zich vereenigd metdecon- tröle-maatregelen den Sultan opgelegd door Rusland en Oostenrijk. Weigert de Sultan dan zon het consequent zijn als de mogenheden tot dwang overgingen, zooals dit indertijd met Creta gegaan is. In Hongarije is het nog niet tot een verzoening gekomen. De oppositie paatjj blijkt nog steeds sterk gekant te zijn tegenover de militaire maatregelen, welke de keizer wenscht ingevoerd te zien krachtens zijn bevoegheid als leger bevelhebber. Uit Petersburg worden eenige mede- deelingen gedaan over de hulpexpeditie van ingenieur Broesnief, die naar het lot van de Poolexpeditie baron Toll een onderzoek instelt; baron Toll, die met den sterrekundif e Seeberg en twee Ja- koeten door Nieuw-Siberië den Pool wilde bereiken, is vermoedelijk op Ben net-eiland verdwaald en afgesneden. Een hulpexpeditie van luitenant Koltsjah vertrok reeds in deze richting, terwijl die van Broesniéf met hetzelfde doel onderweg is. Men zal evenwel geen resultateu kunnen bereiken vóór Maart, daar dan pas de gemeenschap tusschen Nieuw-Siberië en het vasteland her steld is. De heer Ballu, lid der Fransche Kamer, heeft voorgesteld het enkelvoudig brief port voor Frankrijk (binnenland) en de koloniën tot 10 centimes te verlagen, en naar verhouding het port voor ge drukte stukken, monsters en brieven met aangeteekende waarde. Terstond wenscht hij den maatregel te zien toe gepast voor de brieven binnen de grenzen van hetzelfde departement. Op verzoek van den ondersecretaris voor de posterijen is dit voorstel naar de begrotingscom missie verwezen, zoodat er spoedig ver slag over zal worden uitgebracht. Met ingenomenheid maakt de Duitsche pers melding van de lofuitingen van der, Italiaanschen physioloog Angelo Mosso op den Duitschen parademarsch. In zijn pas verschenen boek: Mens sana in corpore sano" noemt hij dien marsch uit physiologisch oogpunt een van de beste oefeningen, om de kracht van de beenen te versterken en een uitstekend middel, om vele overdrijvingen van onze gymnastiek weer goed te maken. Hij beveelt het Italiaansche legerbestuur aan, dien marsch over te nemen, omdat de Italianen van alle Europeeshe naties de kortste beenen hebben. Sedan, zoo zegt Mosso nog, is in zekeren zin ge weest de triomf van de Duitsche beenen. Sprak heel Parijs pas over den strijd op de Aarbeidsbeurs, morgen of over morgen zullen waarschijnlijk de Capu- cijner-monniken uit de rue de la Santé zorgen voor conversatief. Door een ver gissing waren deze monniken in 't bezit gelaten van hun goederen, maar die fout is nu hersteld en de broeders zullen moeten vertrekken. Zij zijn echter be sloten zich tot het uiterste te verzetten, ook met geweld, en van hun klooster desnoods een nieuw fort Chabrol te maken. Natuurlijk zal de overheid deze plan nen ten spoedigste verijdelen door zoo zacht mogelijk, maar ook zoo beslist mogelijk den sterken arm te belasten met de tenuitvoerlegging. Wat de Ca- pucijners anders denken te bereiken dan een mal figuur te slaan of in 't ergste geval bloed te zien vloeien, is onbegrij pelijk. En een van de twee resultaten zullen zij tocg wel niet wenschen, De pauselijke rijtuigen met het wapen van Pius IX, die Leo XIII ongebruikt heeft laten staan, worden thans, tot algemeene verrassing, netjes opgeschil derd en voorzien van het wapen van Pius X, een veelbeteekenend feit dat schijnt aan te duiden dat de Paus zich op een goeden dag in de straten van Rome zal vertoonen. Vrijdag is ook de derde der gebroeders Driessen gepakt. Men schrijft dienaan gaande uit Arnhem dat hij door den burgemeester van Didarn in een bosch werd opgemerkt. Hij zette het op een loopen, waarop de burgemeester een veldwachter waarschuwde, die den vluchteling achtervolgde. Hij liep toen terug en viel zoo in handen van den burgemeester, die hem arresteerde. Hjj is naar de strafgevangenis te Arnhem overgebracht, waar ook zijn broeder Antoon zit. De muurschildering aan den ooste lijken wand van de voorhal in het Rijksmuseum te Amsterdam is nu gereed gekomen.Bij de schilderingen is thans nog rechts aangebracht een tafereel met het onderschrift »16 Eeuw. Nederlandsche Beoefenaren der Kunstnijverheid, 17 Eeuw". Men ziet daar een aantal man nen, een met een gedreven koperen schotel, een met een schotel van aarde werk, twee staan er bij een gegoten klok enz., allen werkers in kunstnijver heid, tot een groep verzameld. Op een kleiner tafereel is neerge schreven: Exod. XXXV vers 3032, waar sprake is van mannen door den Heer geroepen „om te bedenken ver- nuftigen arbeid, te werken in goud, en in zilver, en in koper." In de afgeloopen week zjjn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 472 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 658 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5