HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN No. 89 Uitgave van DE ERVEN ROOSJES Gedempte Oudegracht 88. Vijfentwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 7 November 1903 TE HAARLEM Zondag 8 Nov. 1905. TEIEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS P#r drie maanden 125, franco p. post —,40. Afzonderlijke nammerg 8 centen per stnk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentien worden acnigenomm tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. BUITENGEMEENTEN. Waar niets anders vermeld wordt, wordt de Ned Hervormde Kerk bedoeld. Eglise Wallonne. 91/, heures, Ecole du Dimanche. 10Va heures, Mr. Anet. Pasteur a Bruielles. Collecte pour la Société Gustave Adolphe. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vi ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'g Avonds 51/s ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5i/j ure, Ds. Schotel. Woensdag. 'b Avonds 8 ure. Ds. Schotel. Dankuur voor het gewas. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. van Bakel. Nam. 1 ure, Zondagsschool. (Nassaulaan). 'sAvonds 6y, ure, Ds. Poolman. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Avondmaal. 'sAvonds 7 ure, Ds. de Vries. Dankzegging. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Tideman. Emer Pred. te 's Gravenhage. Repetitie Zangkoor 11 Vj ure in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Avondmaal. Nam. 12 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Dinsdag. 'sAvonds 8i/j ure, Bidstond. Maandag. 'sAvonds 8 ure, Jongedochtersvereeni- ging, Smedestraat 14. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandseh Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Voorbereiding. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Voo m. 10 ure, Ds. Loman. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Avondmaal. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 'sAvonds 6Va ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. 's Avonds 7 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. Van Druten. Pred. te RijnBburg. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Doopsbediening. Spaarndam. Niet ingekomen. Velsen. Voorm. 10 ure, De de Sopper. 's Avonds 6 ure, Ds. de Sopper. Velseroord. Voorm 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling- Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Pred. te Haarlem. KRONIEK. De Raadsvergadering van Woensdag werd bijgewoond door 26 Raadsleden. De Heeren Van Lennep, Rinkema en Welsenaar waren afwezig. De Voorzitter was door ongesteldheid verhinderd. Wethouder de Haan Hu- genholtz, vervulde dit ambt. De Heer V. d. Kamp maakt de op merking dat de Heer Roog had toegezegd zijne bemerkingen omjrent het onderwjjs aan de Burger-Avondschool. Vindt een optreden van den Directeur daar tegen over ongepast wat ook de Heer Schram meende. De Heer Van Linden Tol ver dedigde den Directeur, de Heer N. Kruseman lichtte toe. De Heer V. d. Kamp bedoelde niet een smet op de school te werpen. Aan den onderwijzer J. L. J. Staal werd op zjjn verzoek eervol ontslag verleend. Voorgesteld werd de vaststelling van het tarief van onderstand, door het Burgerlijk Armbestuur ontworpen. De Heer V. d. Kamp vraagt of 't niet mogelijk zou ziin dezen winter ruimer brandstoffen uit te reiken, wenscht het Armbestuur er toe in staat te stellen. De Heer de Braai stelt voor dit punt te behandelen bij de cokes-aanvraag. De Heer Kleynenberg wenscht gelijk tijdige behandeling. Hoewel de Heer Hugenholtz niet van die meening is. Vijf en dertig uitgeslotenen, sedert 6 April werkeloos ten gevolge van de spoorwegstaking, verzoeken den Raad eenige verlichting in hun moeielijken toestand te brengen, door het voor hen beschikbaar stellen van cokes gedurende de wintermaanden tegen geringe prijs. B. en W., van meening, dat er geen reden bestaan om adressanten te be- voordeelen boven andere werkloozen en het leveren tegen geringen prijs tot misbruik kan aanleiding geven, stellen afwijzende beschikking voor. De Heer Hugenholtz meent dat het niet goed is, hierover te stemmen, wencht de kwestie te moeten laten rusten tot rijper gelegenheid. De Heer Kleynenberg licht de kwestie toe. B. en W. willen dit als Armenzorg aangemerkt zien, wat niet|de bedoeling is. De Heer Modoo wenscht ook het Arm bestuur te machtigen aan behoefte in brandstof te voorzien en het adres af te wijzen. De Heer Hugenholtz heeft nog het woord. Vindt een prijsverlaging voor enkelen nu juist geen armenzorg. Wil dit punt niet beslissen. De Heer Groot wordt door den Heer Hugenholtz ingelicht, dat goedkooper levering niet mogelijk is, wegens een bestaand contract. Nog de Heeren Mo doo, Kleynenberg en V. d. Kamp. De Heer V. d. Kamp wenscht beide punten aan te houden, en het Armbe stuur te verzoeken een supplement op het tarief, wat de Heer Bijvoet niet wenscht, maar wel om in het tarief óók cokes op te nemen, rekenende met de omstandigheden van het gezin en hierop het advies van het Armbestuur in te winnen. De Heer Rasch vindt dit onge motiveerd. Tarief en verzoek cokes uit te stellen wordt aangenomen. In handen van B. en W. werd ge steld een verzoek van de Heeren Roes en Goemans tot verbetering van den weg langs de Leidsche Vaart. Alzoo be sloten. Bewoners van de Ruychaverstraat verzoeken voorziening in den slechten toestand van den weg langs hun wonin gen, die, zooals men weet onbestraat is. De reeds bestaande toestand van stof en modder is nog erger geworden sedert het verkeer er door van bespannen en onbespannen wagens van de Melkinrich ting de Sierkan is toegenomen. B. en W. stellen voor adressanten te berichten, dat hun verzoek bij de be grooting van 1905 in overweging ge nomen zal worden. Goedgekeurd. In de bepalingen voor de Gemeente reiniging wordt de volgende wijziging voorgesteld voor het ophalen van andere stoffen dan vuilnis en asch. De vergoeding bedraagt: Voor iedere kar zuivere afbraakpuin (puin met grond)f 0.50 Voor iedere kar zuivere koolasch 0.50 grond1.— rommel1.— n slijk0.75 Eene gedeeltelijke karrevracht wordt voor eene geheele berekend. De stoffen worden niet door den reinigingsdienst geladen. De Heer V. d. Kamp vraagt naar het laadloon. Toegelicht wordt dat dit dcor B. en W. bepaald wordt. De Raad besluit alzoo. Voorgesteld werd de goedkeuring van de ontwerpstaten betreffende het ver- leenen van pensioen aan gemeente ambtenaren en hun weduwen en weezen. De Heer Thijssen vraagt naar het niet voorkomen van enkelen in die lijst. Heeft vernomen dat van de lijst zjjn afgelaten zulke menscheri in dienst der gemeente, die ook andere verdiensten hebben. Vraagt of dit met opzet is gezet en vanwaar de splitsing. De Heer V. d. Kamp wenscht overlegging van de vol ledige lijst en aanhouding. Dit werd aangenomen. In behandeling komt het adres van F. J. T. Keeken, bedoelende het beëin digen der vergunning tot plaatsing van kiosken. De Heer Groot heeft het woord over het verbreken van het contract. De ver gunning wordt ingetrokken. Tot uitbreiding en verbetering der waterleiding in het Stads Armen- en Ziekenhuis wordt f 250.gevraagd. De Heer V. d. Kamp wenscht tegen te stemmen. De f 250.wordt toegestaan. De beschikking wordt verlangd over f 600.tot het aanschaffen van school meubelen en het maken van een rijwiel- bergplaats aan de Hoogere Burgerschool. De Heer Modoo meent dat die f 600. niet moet worden toegestaan, maar de post met f 285.te verminderen voor een fietsenbergplaats. De Heer N. Kru seman verdedigt f 600.De Heer Groot wil de bergplaats alleen bestemmen voor leerlingen van buiten. Amendement Modoo wordt aangenomen. De Heer Caalen wenscht ontslagen te worden van de huur van walgrond aan het Donkere Spaarne. Toegestaan. Vastgesteld werd de rooilijn voor een perceel Kleine Houtweg. Onbewoonbaar wordt verklaard het perceel Begijnhof No. 7, omdat er thans geen goed drinkwater is, naardien de waterlevering is gestaakt wegens wan betaling van het geleverde water. Onbewoonbaar werd verklaard perceel No. 48 De Witstraat. In behandeling komt het adres van bestuursleden van het Haarlemsch Ar beiders-Secretariaat in zake voeding en kleeding van schoolgaande kinderen. Zooals men weet heeft het Gemeente bestuur de bevoegdheid hiervoor gelden uit te trekken. In een uitvoerig stuk zetten adres, santen de zaak uiteen. Bestreden wordt de meening dat tusschenkomst der ge meente niet gewettigd zou zijn. Erkennende, dat reeds de Vereeniging Warm voedsel voor behoeftige kinderen belangrijke hulp biedt, meenen adres santen, dat, terwijl maar vier dagen per week in de behoefte aan een maaltijd wordt voorzien, een gemeentesubsidie noodig is om dit zes dagen te kunnen doen, terwijl nog een betrekkelijk kleine som gevraagd wordt voor kleedtug. Het antwoord van B. en W. mogen

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 1