Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 2 December 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. BaEenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelik Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camp huij setraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, f 25. p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. terst. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis. 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot f20 p.m.. terst. No. 21 rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. 70.per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met aleoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.d m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, f 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10 Gem. Kamers, ƒ25.p.m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o 250.p. j„ terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. SOzwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heorenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., lerst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,f 22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w,, terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., torst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidsehestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Leidsche Vaart. No. 142. Een Huis, ƒ700.— p. jaar. Mei. No. 140. Een Huis, 550.— p. jaar, terston d Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, f 24 of ƒ26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Nieuwkerksplein. No. 28. Bovenhuis, 2.45 terstond te aan vaarden. Oranjestraat. No. 89. Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sehotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p.m., terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oct. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENE WEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat, Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bp den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAN REIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vrijen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met aleoof, keuken en bykeuk., gas- en waterleiding, tegen Mei a.s. De correspondent van de „Standard" seint aan zijn bladVrijdag was de Stromboli hevig aan het werken en wierp stukken rotssteen en asch op. Een onderaardsch gerommel liet zich hoorenuitbarstingen, een geluid gevend als een kanonschot, werden van tijd tot tijd waargenomen, en houden nog steeds niet op. Een nieuwe krater heeft zich gevormd en stoot groote hoeveelheden gloeiende lava uit. Uit berichten aan de Engelsche bladen over de krijgsverrichtingen in het achter land van Aden blijkt, dat daar door de Engelschen dezelfde methode wordt ge volgd als in Zuid-Atrika. Mobiele colon nes trekken door bet land, alles op hun weg vernielende, alle dorpen werden verwoest en de oogst verbrand. De be volking wordt voor zoover zij gevangen kan worden genomen in kampen opge sloten. In Lissabon is men zeer ongerust over het lot van den luchtschipper Belchior en twee personen, die Zaterdag met hem van het Kristallen Paleis te Porto zijn opgestegen. De ballon werd onmiddellijk naar zee gestuurd en verdween in Zuide lijke richting. Tot nog toe zijn er geen berichten over de reizigers ingekomen, men vreest een ernstig ongeluk. Men weet, dat het uitgekomen is, dat de schrijvers van eenige dreigbrieven, die de bevolking van Groot Wyrley, Engeland en den omtrek, berucht gewor den door de dierenverminking, den laat- sten tjjd in opschudding hadden gebracht, twee knapen waren. Maandag zijn de kwajongens, elf en twaalf jaar oud, ieder begeleid door zyn vader, te Penkridge voor den politierechter verschen. Deze besliste, dat de jongens met de roede moesten hebben. In een vertrek naast de gerechtszaal werden de vaders uit- genoodigd hun zoon te kastijden, den elfjarige met zes, den twaalfjarige met acht slagen. Weldra drong het gegil van de jongens tot de gerechtszaal door. Vervolgens werden de deugnieten weer voor den rechter gebracht, en deze diende hun nog een ferme vermaning toe. Uit St. Louis wordt bericht dat aldaar eene lading van 43,900 Hollandsche bloembollen, bestaande uit verschillende soorten tulpen, irissen, hyacinthen en crocussen is aangekomen. Deze bloem bollen zijn bestemd voor de wereldten toonstelling van 1904 en zullen eerst daags worden geplant in een vierhoekig terrein van 210 voet lengte en 250 voet breedte. Door rangschikking der kleuren znllen de bloemen, als alles in vollen bloei is, eene levende teekening geven, waarvan de Amerikaansche vlag het middelpunt zal zyn. Links daarvan zal de oud -Fransche lelie omringd zijn door de namen Jefferson en Napoleon op gekleurden band, terwijl rechts het wa pen der Ver. Staten zal worden aange bracht met de namen Mac. Kinley en Roosevelt. Het geheel belooft, aldus eindigt het bericht, een prachtigen indruk te zullen maken. Men schrijft uit Steenderen aan de Zutph. Ct. Er gebeuren in onze goede gemeente zonderlinge dingen. Bekend is 't dat enkelen hier de kunst verstaan om kwalen en gebreken te belezen, doch thans spotten bovennatuurlijke machten met alle menschelijke kracht. Het staat n.l. vast, dat 't sedert j.l. Donderdag bij den landbouwer Verbeek op de Baker- markt op onzichtbare wijze spookt. De spokerij geschiedt aldus: V. knoopt zijn koeien als ze uit de weide komen met de touwen vast aan de stijlen in den stal; en nauwlijks is hij in het woon vertrek, of alle koeien loopen los en de knoopen uit de touwen zjjn verdwenen. Zoo gebeurde het Zaterdag dat ze 7 maal achtereen op onzichtbare wijze los kwamen. Buurlui werden te hulp ge roepen, weddenschappen zijn gemaakt en toch loopen telkens de koeien weer los ondanks de sterkste mastworpen (een bijzondere soort van knoop) die in de touwen gorden gelegd. Spirististen beweren dat een spotgeest V. is komen plagen. Ongeloovigen drijven er den spot mee, terwijl het voor de huisgenooten en een schare bijgeloovigen (die met den dag grooter wordt en vast aan spokerij gelooft) 't ergste is; want velen verkeeren in angst en vreeze ook door 't spook bezocht te zullen worden. Dan is nog tot grooten schrik 'n kat met 'n schoof rogge van de balken komen rollen, maar 't bleek niet 't ware spook te zijn. Verschillende ingezetenen houden de wacht om 't geheim te ont dekken. VERGADERING van den Raad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 2 December 1903, des namiddags te lys ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W.W. vaststelling staat beschikking uit post onvoor ziene uitgaven, dienst 1903, met rapport Commissie Bijstand beheer gemeente-financiên. 4. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording gemeentelijke Bank van Leening, dienst 1902/1903. 5. Id. id. adres Wed. A. J. Duijfjes, om financieelen steun. 6. Id. id. levering gas en electrischen stroom in aangrenzende gemeenten. 7. Id. Commissie ontwerpen en herzien strafverordeningen, wijziging Alge- meene Politieverordening. 8. Id. B. en W.W. adres Wed. W. P. Weijers, verlenging geldelijken steun. 9. Id. id. aangaan overeenkomsten Spaarndamschen weg. 10. Id. id. verhuring gronden en water. 11. Id. id. vergunning overbouwen Damsteeg. 12. Id. id. beschikbaarstelling gelden houten hulpschoolenschoolmeubelen. 13. Id. id. id. id. beharding terrein bij Papen torenvest. 14. Id. id. id. id. onderzoek aanbie dingen vernieuwing orgel Groote- of St.-Bavo's-kerk. 15. Id. id. adres H. IJ. S. M. en Société Anonyme Beige de Tramways Neerlandais, overdracht concessie stoomtram. 16. Id. id. nader adres Afd. Haarlem Nederl. Behangers-, Stoffeerders- en Beddenmakersbond, beschikbaar stelling lokaal voor cursus. 17. Id. id. onbewoonbaarverklaring per- ceelen No. Nos. 10a en 10b. 18. Id. M. de Braai kosteloozen toegang Gemeentelijk Museum. 19. Id. id. Adressen 10-urigen arbeids dag. 20. Id. W. A. J. van de Kamp staten art. 2 pensioensverordeningen. 21. Id. B. en W.W. herziening huis houdelijk reglement Commissiën tot wering van schoolverzuim. 22. Id. id. beschikbaarstelling gelden voor medailles tentoonstelling Ky- nologen-club Amsterdam. 23. Benoeming 2 leden Commissie van Toezicht Middelbaar Onderwijs. 24. Id. gemeentevroedvrouw. 25. Voordracht B. en W.W. benoeming personeel Bujgeravondschool. 26. Id. id. id. onderwijzer 2e klasse Tweede Burgerschool.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5