Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 16 December 1903. Nieuwsberichten. dB OTRUHEELU Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Baken c sser gracht. No. 75iood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, f 20 a /30, desver- langd met pension, terst. DuveD voordestraat. No. 11, Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, f 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, ƒ25.— p. m., terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Prankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gaathuissingel. No. 26. Benedenhuis, 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot f 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 48 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 81rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 16.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, f 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. f 70.per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.—. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.— n m. No. 92. Huis, 375.— rer jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.— en ƒ25 p. m., terst oud. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.—p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 3Czwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a f 1.80 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, f 30.— p. m., terst. Bange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., 28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tat. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis f 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- eu Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met. tuintje, 246.per jaar. No. 142. Een Huis, /700.— p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.p. jaar, terstond. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat. No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m„ terstond. Baamvest. No. 5rood, Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Bolhuizen. No. 6. Voorkamer met alcoof, 1.50, met bovenkamer 2.p. w., terst. Sohotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, f 45.of 15.p. m., terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p.j.» terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, f 4.p. w. 16 Oct. Staten.Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, f 600.per jaar, terstond. XTrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwer manstraat. No. 4raod. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, f 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bosenhuis, f 225.— p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GBOENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagert- laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop Te Huur een Heerenbuis met. Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAN BEIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vrijen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met alcoof, keuken en bijkeuk., gas- ea waterleiding, tegen Mei a.a. Reeds nu worden toebereidselen ge maakt te Rome voor een grootsche ont vangst van president Loubet bij zjjn aanstaand bezoek. Er heeft zich een commissie gevormd, waarin de aanzien lijkste inwoners mede zitting hebben, en deze heeft 60 commissarissen benoemd, die de bijzonderheden der feesten moeten regelen. De ontvangst zal alles overtreffen wat sedert 1870 voor een Rome bezoe kend staatshoofd is gedaan. Twee rede nen leiden de Italianen daar in hoofd zaak toe. Ten eerste is Loubet het eerste katholieke staatshoofd, dat het Quirinaal een bezoek brengt; men ziet in hem mogelijk wel het bekende schaap dat andere over de brug zal doen komen. Afgescheiden daarvan was men in Italië gewoon dat aanzienlijke Franschen in den regel meer om den Paus dan om den Koning te Rome kwamen. In de tweede plaats wil men zijn erkentelijk heid betoonen voor de schitterende ont vangst den Koning en zjjn gemalin on langs te Parijs bereid. Ook andere Italiaansche steden berei den zich reeds voor op huldebewjjzen aan Loubet op diens doorreis. Van de processen wegens soldaten- mishandelingen is het einde niet te voor zien. Nu heeft weer de onderofficier Kirchner te Halle terechtgestaan, die zijne recruten zoo barbaarsch toetakelde dat zij in onmacht vielen, en die de vaste gewoonte had, om hun in het ge zicht te spuwen. De soldatenbeul kreeg 1 jaar en 2 maanden gevangenisstraf en zal gedegradeerd worden. De behandeling van de zaak geschiedde met gesloten deu ren en duurde twee dagen. De zaak van sergeant Breidenbach heeft nog een naspel gehad. Men zal zich herinneren dat Breidenbach onlangs wegens mishandeling in meer dan 1000 gevallen en het misbruiken van ambte lijke macht tot 8 jaar gevangenis en degradatie is veroordeeld. Vrjjdag stond nu te Berlijn ook luitenant v. Heller- mann, van het 4de regiment van de garde te voet, terecht, onder beschul diging dat hij, terwjjl hij rekruten- officier was, niet het noodige toezicht had gehouden op Breidenbach en zelf verscheidene malen recruten mishandeld of hondsch bejegend had. Aan een verzoek om de zaak met gesloten deuren te behandelen, gaf de krijgsraad geen gehoor. Luitenant v. Hellermann ontkende zoowat alles, wat hem ten laste gelegd werd. Hij zou zelfs Breidenbach gelast hebben, niet zoo dicht bij de rekruten te komen, omdat hij anders in de ver leiding kwam, ze te mishandelen. Ook loochende de luitenant dat hg den fuse lier Swacki een paar porren had ge geven, tengevolge waarvan diens arm deerlijk opzwol. Het kon zijn dat Swacki, toen hij in den looppas een verkeerde richting uitrende, met hem in botsing gekomen was en dat hjj, de luitenant, toen zonder opzet een stomp had gegeven. Swacki hield echter staande dat hjj den indruk had gekregen, dat de luite nant hem te Ijjf was gegaan. Een onder officier had hem geraden, in het hospitaal op te geven, dat hij gevallen was. De krijgsraad hechtte bljjkbaar meer waarde aan de verklaringen van Swacki dan van den luitenant, daar deze ten slotte veroordeeld werd tot 3 weken kamerarrest. De onderofficier die Swacki den raad had gegeven, om te zeggen dat hjj gevallen was, kreeg 3 dagen provoost. Volgens de Politische Korrespondenz vindt de commissie uit de kardinalen die den Pieterspenning beheert den staat van het fonds bedenkeljjk. De bjjdragen der geloovigen nemen aldoor af, vooral uit Frankrjjk. Onder Pius IX bedroeg de Pieterspenning nog zes millioen francs per jaar; en verleden jaar niet meer dan twee millioen. De rente van het kapitaal, dat buitenslands uitstaat, brengt nog drie millioen op; zoodat het inkomen van den pauselijken stoel niet meer dan een vijf of zes millioen francs bedraagt, tegen een uitgave van 7 millioen. Eenige kardinalen meenen, dat zuinigheid het gat in de begrooting dekken kan. Mis schien echter zullen op het bekend worden van den droevigen toestand van het fonds aangenomen dat het bericht in de Pol. Korr. juist is de geloovige beurzen wat wijder open gaan. VEBGADEBING van den Baad de? Gemeente Haarlem, op Woensdag 16 December 1903, des namiddags te IVi ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1. 2. 3. 4. 5. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Voorstel B. en W. W., adressen 10-urigen werkdag. Id. id. vaststelling tarief onderstand 1904. Id. M. de Braai, kosteloozen toe gang Museum. Id. W. A. J. van de Kamp, uit voering art. 2 pensioens-verorde- ningen. 6. Id. B. en W.W. herziening huis houdelijk reglement Commissiën tot wering van schoolverzuim. 7. Id. id. beschikbaarstelling gelden voor medailles tentoonstelling Ky- nologenclub „Amsterdam." 8. Id. id. onbewoonbaarverklaring per- ceelen Zomervaart Nos. 10a en 10b. 9. Id. id. nader adres afd. Haarlem Ned. Behangers-, Stoffeerders- en Beddenmakersbond, beschikbaar stelling lokaal voor cursus. 10. Id. id. beschikbaarstelling gelden voor afzetting terreinen voormalige gasfabriek. 11. Id. id. adressen overdracht concessie stoomtram HaarlemBeverwjjk. 12. Id. id. adres Hollandsche Electrische Spoorwegmaatschappij, om finan- ciëelen steun voor spoor(tram)wegen in Haarlemmermeer en omgeving. 13. Id. id. adresHaarlemscheTramway- Maatschappjj en E.N.E.T. met nader adres E.N.E.T., overdracht con- cessiën paardentram en wijziging beweegkracht. 14. Id. id. vaststelling reglement voor werklieden en daarmede geljjk ge stelden in dienst der gemeente. 15. II. id. nadere regeling jaarwedde Directeur Hoogere Burgerscholen met 5- en 3-jarigen cursus. 16. Id. id. gratificatie onder-keurmees ter slachtvee enz. 17. Id. id. regeling termjjn, om in aan merking te komen voor onderstand aan weduwen van gemeente-ambte naren. 18. Id. id. verleenen onderstand aan weduwen van gemeente ambtenaren. 19. Id. L. Modoo en J. L. E. I. Kley- nenberg, vergoeding pensioens bjj dragen aan onderwjjzend personeel. 20. Id. B. en W. W., machtiging ondershandsche aanbestedingen. 21. Benoeming Regent St. Elisabeth's- of Groote Gasthuis. 22. Id. twee commissarissen Stads-apo- theek. 23. Id. curator Gymnasium. 24. Id. lid Commissie van Toezicht Haarlemsch Muziekkorps (aftredend lidMr. W. Jager Gerlings). 25. Voorstel B. en W.W., adressen 8 personen, benoeming tot makelaar in effecten, enz. 26. Benoeming vier leden Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs. 27. ld. Stembureaux verkiezing drie Raadsleden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5