Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 6 Januari 1904. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhui, met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Ben gedeeltelik Bovenhui», 2.95 p. w., terst. Camphuij ss t raat. No. 1. Huis, 3.50 p. w., terst. Coornhertstraat. No. 25. Buizen met tuin en Bovenhuisen. No. 35. Gem. K&mers, 20 a f 30, desver- langd met pension, terst. Duveu voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension. 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet. 25.— p. m., terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem, Kamer, 1.p. w., terst. Gasthuissingel. No. 56. Benedenhuis. ƒ350. Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 18b. Een Huis, 1.per week, terst. No. 51. Bovenhuis,2kam.,keuken, ged. solder. Grooto Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot f 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.per jaar, terstond. Jaeob i j nestraat. No. 1Gem. Kamers met of tonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21 rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21swart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.per week. No. 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, f 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. 70per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met aleoof en pension, f 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers f 25.o. m. No. 92. Huis, f 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.en ƒ25—p.m., terstond. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.— p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30iwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee solders, f 6.60 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk. 22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Krnisweg. No. 10. G m. Zit- en Slsapksmmet pen sion, 30.— p. St., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slsapk. m. kost en bed., 35 per masnd, terstond. Lange Lakenstraat. No. 5. Pakhuis m. zolder, 1.50 p. w terst. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of sonder bed., /28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein, No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- eu Slaapkamers met pension a 35.— p. m. Leidsohestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. No. 142. Een Huis, 700.— p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, ƒ550.p. jaar, terstond. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers engnite m. pension, 40 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keaken. en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Raam vest. No. 5rood. Bovenkuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Bolhuizen. No. 6. Voorkamer met aleoof, 1.60, met bovenkamer 2.p. w., terst. Sohotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of i. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jsar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oot. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jsar, terstond. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., f 1.50 p. w„ terst. Wagenweg. No. 36 Bovenhuis met Gas- en Waterleiding 18.p. m., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, W ouwer mans t raat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., sonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Botenhuis, ƒ225.p. j.,terstond Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop. gelegen aan het Leidsche Ïlein en de Waldeck Pjrmontstraat. n het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zjjlweg en aan de Olieslagers laan bg den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huisen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAN REIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vryen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met aioooi, keuken en bykeuk., ga*- sa waterleiding, tegau Mei a.a. Kerite Kamer. De beide wetsont werpen bankoctrooiwet en intrekking van de muntbiljetten zjjn door de Kamer goedgekeurd benevens eenige andere wetjes. Een aanvang werd gemaakt met de behandeling der Staatsbegrooting. Rampzalig was de Oudejaarsdag te Chicago. Daar werd in een nieuw ge bouwden Schouwburg een voormiddag voorstelling gegeven, voornamelijk be zocht door vrouwen en kinderen. Plot seling brak er brand uit op het tooneel. Over de oorzaak van den brand is men het nog oneens. Sommigen spraken van een defect aan de electrische ge leiding, maar de Manager verzekert, dat de brand ontstond door bet bersten van een reservoir met caicium-carbid dat op het tooneel voor verlichting gebruikt werd. Dat zou ook de aanstonds zoo groote felheid van den brand verklaren. Men trachtte op het tooneel wel het vuur te stuiten door het laten dalen van het asbestgordijn, maar ongeluk kigerwijze bleef dit halverwege steken, en door de ruimte, die nu van onderen openbleef, zoog, de vlam zich nu als het ware den schouwburg binnen. Met een vervaarlijk geloei sloegen de vlammen over de hoofden van het publiekj in de stalles en parterre, ook spoedig de toe schouwers van het eerste balcon be reikende. Het publiek, dat 1300 personen talrijk was en meest uit vrouwen en kinderen bestond men gaf eene middag-voor stelling van de pantomime „Blauw baard'' had dus wel een weinig reden om te schrikken, toen de brand zoo spoedig dien geweldigen omvang aan nam. Men zag toeschouwers van de hoogere rangen omlaag springen. Maar beneden gekomen vonden zq geen uit weg, daar alle toegangen door eene worstelende menigte versperd waren. Er werd gedrongen en gevochten en mannen, maar vooral vrouwen en kin deren, werden onder den voet getreden. De brandwachts klommen met ladders naar de bovenste verdiepingen en slaag den er in, een aantal personen van de galerijen naar buiten te brengen, van wie het meerendeel bewusteloos was. Bij een onderzoek door den commandant der brandweer vond deze op het balcon tusschen de drie en vijf honderd men- schen, die op stapels lagen, voor het meerendeel verminkt en deerlijk ver brand. De bezoekers van de bovenste galerijen werden als in een val gevangen. Daar werden ook stapels lijken gevonden; sommigen stonden rechtop gekneld tusschen de banken en waren afschu welijk verbrand. Tot overmaat van ramp sprongen spoedig ook de beide gas-reservoirs, waardoor het dak werd opgelicht en het vuur verder voedsel kreeg. De vlammen vonden ook haar weg naar de achterzijde van den schouwburg tot de „foyers" der artisten en de kleedkamers. Het geheele personeel der acteurs kon bijtijds ontsnappen; doch een aantal balletdanseressen worden vermist. De thermometer stond beneden nul en het licht-gekleede volkje had veel van de koude te lijden, alvorens onder dak te kunnen komen. Een groot aantal doctoren en ver pleegsters waren weldra ter plaatse om den gewonden bijstand te bieden. Van alle zjjden werden groote hoeveelheden lakens, dekens, verbandstofTen en pluksel aangebracht. Rijtuigen werden ter be schikking der overheid gesteld, om de gewonden naar de hospitalen te vervoeren. De naburige huizen werden tot voor- loopigo hospitalen ingericht, daar de ambulancewagens onvoldoende waren om de gekwetsten spoedig genoeg naar de gasthuizen te vervoeren. Het getal dooden en vermisten bedraagt ruim zes honderd. Het Iroquois-Théktre was eerst 28 November jl. geopend en kon 1750 personen bevatten. Het had een millioen dollars gekost. Eenige leden van het personeel van den Iroquois-schouwburg zijn in hech tenis genomen, o.a. de regisseur enonder- regisseur, op de beschuldiging van mede plichtigheid aan doodslag. Een aantal koristen worden als getuigen aange houden. Vrijdag en Zaterdag werden er in de stad geen zaken gedaan, als teeken van rouw. De burgemeester heeft de sluiting gelast van negentien schouwburgen, welke niet voldaan hebben aan de voor schriften in het belang der veiligheid. Op het eiland Vancouver (bij Britsch- Columbia) is op romantische wijze goudhoudende grond ontdekt, naar Daily Express verhaalt. Eenige toeristen in het gebergte bjj het meer Teslin weken van den gewonen weg af en kwamen in een verlaten streek, waar zij midden in een bosch een vervallen hut en in die hut het geraamte van een man vonden een mijnwerker, te oordeelen naar gereed schap dat bjj hem lag. Bjj nader onderzoek vonden zjj goud klompen in de hut en de grond daar omheen bleek in aanzienlijke mate gouderts te bevatten. De ontdekking der toeristen bleef geen geheim en nu trekken natuurlijk tal van goudzoekers naar het meer Teslin. De goudgraver in de hut moet volgens deskundigen al 30 jaar geleden te mid den van zjjne gevonden schatten zjjn gestorven. Een der lotelingen uit Haarlemmer meer, die als gebrek idoofheid" had opgegeven, verscheen voor denMilitieraad en bjj alle proefnemingen bleek, dat het jongmensch in niet geringe mate doof was. Reeds werden bjj de besprekingen de woorden „onbruikbaar" en „ongeschikt" genoemd, toen een der leden van den Militieraad vrjj zacht zeide: „je kunt gaan!" Onmiddellijk wilde de doove vertrekken, doch werd teruggeroepen en met een flinken uitbrander „geschikt" verklaard. In de afgeloopen week zjjn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 210 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zjjn in de afgeloopen week genomen 51 baden. Postkantoor Haarlem. OP O AVE van de door dit kantoor vertonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende pert on en, gedurende de tweede helft der maand December 1908, welke etukken thane door de Af - eendere kunnen worden teruggevraagd. B ri eren. D. Tener Amersfoort; mej. A. E. Mejrer, I. C. H. Scholten, mej. Visser, I,. r. Scbendet, mej. Elkamp, Klautz en F. C. Vos, L. Gcrbert sllen Amsterdam; mej. A Weseeling, W. G. Dedel, N. Ooiterbaan, Aalberae, mej. de Kroee, de Bas, J. da Vos, Snrier, Baron t. Gensan allen den Haeg; J. Geidennen, J. Bntehbach, mevr. Bern, P. Biemadyk ellen Haarlem; W. A. Terbrngge Nan- erna; U. t. d. Fent Nieuw veenJ. J. Kamps Sittaid; mej. R. Hogeboom TerwispelM. Rie- beck Uithoorn; Langeveld en W. HeerdingPf Br'efkaarten. v. Swaninge, H. r. Cittert, A. Borf mej. E. Benker, Halsman, Gps, Oostermeyer allen Am sterdam; C. H. de Jong den Haag; mej. A. Mssess Utrecht; Greidenss HaarlemK. v. Leeu wen Zandvoort; W. t. Dongen Bosehstr. BU1TENL A ND. Brieven. J. Rose Dortmnnd; M. Fletcher Germiston; C. AUes Herten; G. v. Lente Kaapetad; N. Baker N.-Castle. Briefkaarten. M. Grimt Anrere; P. Landing Doratfeld; P. Clundt Gardasee.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5