Tweede Blad. 1 van WOENSDAG 13 Januari 1904. TE HUUR. Nieuwsberichten. HAMÖH Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratie gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergr acht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., tent. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w ters'ond No. 108 Brood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuij astraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huiren met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a 30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaap cabinet, ƒ25.— p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.p. w„ terat. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 18b. Een Huis, 1.per week, terst. No. 51. Bovenhuis,2kam.,keuken, ged. solder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van f 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met. tuin, 325.per jaar, terstond. Jacobij nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of sonder pension 18 tot ƒ20 p.m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21swart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.—. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p m. No. 92. Huis, 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.— en ƒ25— p. m., terstoud. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder eu twee solders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 29. Huis met tuin, 4.50 p. w., lerst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk. 22 p.m..terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. G m.' Zit- en Slsapksmmet pen sion, 30.— p. sa., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Lakenstraat. No. 5. Pakhuis m. zolder, 1.50 p. w., terst. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of sonder bed., ƒ28 of ƒ12 p. m„ terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tat. Leidscheplein. No. 4irood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leid-che Dwarsstraat. Vrjj Huisje met tuintje, 246.per jaar. No. 142. Een Huis, /700.— p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.— p. jaar, terstond. Nassaulaan. No, 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkam er, 24 of ƒ26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.p. m terstond. Baamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schoteraingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of s. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein. No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oot. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. TJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w., tsrst. Wagenweg. No. 36 Bovenhuis met Gas-en Waterleiding 18.p. m., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Borenhuis, ƒ225.p. j., terstond Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GBOENEWEGEN, Eerste Frojekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koninginneweg. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop Te Huur een HeereDbuis met Tuin, Oranje- kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAN BEIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhui» met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Ken Bovenhuis met vrjjen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met aleooi, keuken ea bjjkauk,, gm- ea watwlsMmg, teftu Mti a.s. Huldeblijk aan H.M. de Koningin- Moeder. De Commissie, die zich hier ter stede op initiatief van den Burgemeester heeft gevormd voor het hierboven vermelde doel, verzocht ons het navolgende te plaatsen Den 28en Januari 1904 zal het 25 jaren geleden zijn, dat H. M. de Ko ningin-Moeder Haren intocht in de Residentie deed. Dit feit is van beteeke- nis voor geheel Nederland en het is voorzeker niet noodig er aan te her inneren, hoeveel het Nederlandsche volk aan de Moeder onzer regeerende Koningin heeft te danken en op welke voortreffelijke wjjze de belangen van ons volk door Haar gedurende vele jaren zijn behartigd. Ten einde bljjk te geven van gehecht heid aan Haar, die niet alleen als Vorstin, maar ook als weldoenster op velerlei gebied aanspraak heeft op onze oprechte erkentelijkheid, heeft zich eene Hoofdcommissie gevormd, welker doel is leiding te geven aan eene algemeene huldebetuiging van het Nederlandsche volk. Ook te dezer stede heeft zich op initiatief van den Burgemeester eene commissie gevormd om het streven van genoemde Hoofdcommissie t« steunen en met aandrang verzoekt zjj U haar daarbij te willen bijstaan. Het is bekend, hoe groot belang de Koningin-Moeder stelt in de nieuw op gerichte gestichten tot verpleging van longlijders. De vorstelijke mildheid, waarmede Hare Majesteit op 10 April 1899 de stichtig Oranje Nassau's Oord in het leven riep, leeft nog in ieders geheugen. Na dien tijd gaf de Ko ningin-Moeder herhaaldelijk blijk, niet 't minst door telkens ünancieelen steun te verleenen dat deze stichting Hare bij zondere sympathie geniet. Thans is de stichting twee jaren in werking; reeds vele patiënten hebben heil gevonden bij de uiterst zorgvuldige verpleging, welke den lijders daar te beurt valt. Eene verpleging, die aan de hooge eischen, welke de medische wetenschap stelt, wil voldoen, is echter zeer kost baar en velen zjjn de minvermogende lijders, voor wie naar de bedoeling der Koningin-Moeder de stichting ook is bestemd. Het Emmafonds tot tegemoetkoming in de verpleegkosten, op initiatief van H. M. gesticht, verleent op dit oogen- blik aan een 25-tal patiënten steun, terwijl reeds velen, die den steun ge noten belangrijk verbeterd het Sanato rium hebben verlaten. Versterking van dit fonds is zonder twijfel noodzakelijk, terwijl de stichting zelve ook nog be hoefte heeft aan geldeljjken steun. Met de Hoofdcommissie zijn onder- geteekenden overtuigd, dat de meest welkome hulde, welke het Nederland sche volk bjj deze gelegenheid aan de Koningin Moeder zou kunnen aanbie den, het bijeenbrengen van een flinke bjjdrage voor deze Hare stichting zoude zijn. De Commissie bestaat uit de heeren K. Bakker, Ds. P. E. Barbas, J. J. F. Bejjnes, M. de Braai; Dr. H. Bron- gersma, Mr. F. A. Bijvoet, Mr. J. de Clercq van Weel, L. Cohen, Comman dant Depót Escadron, 2e. Reg. Huza ren, Monseigneur B. Dankelman, R. J. van Dieren Bijvoet, Mr. Joh. En schedé, P. B. J. Ferf, J. A. Fontein, Dr. S. Fjjan, Dr. A. H. Garrer, Jhr. P. Gevaerts v. Geervliet, P. Goedkoop Dz., W. B. Guskens, Mr. Th. de Haan Hugenholtz, H. L. Janssen van Raajj, J. C. Joekes, P. H. Kemper, J. W. Knottenbelt, A. C. de Koek, J. de Koek, A. M. de Kruijff, Mr. A. A. Land, Fr. Lieftinck, W. K. Loeff, H. S. Loran, F. M. Baron van Lijnden, Mr. B. Baron Maekaij, Mr. A. A. v. d. Mersch, S. R. A. v. d. Meulen, W. H. Moll, G. v. d. Most van Spjjk, A. G. M. J. Baron van Oldeneel, Mr. W. F. C. C. Pjjnacker Hordijk, Mr. C. M. Rasch, F. T, Roeters van Lennep, O, J. A. Schwarz, J. J. Sneltjes, J. A. G. van der Steur, Jhr. Mr. F. W. van Styrum, Mr. A. W. Thöne, Mr. J. N. J. E. Tbijssen, E. J. Westerveld, Jhr. C. C. v. d. Wjjck, J. Trimpe. Te Gwithian bij Hayle in Cornwallis heeft Dinsdagochtend een ernstige ont ploffing plaats gehad in de Nationale Fabrieken van Ontplofbare Stoffen. De geheele streek werd in een zwaren rook gehuld, zooals die bij ontploffingen van dynamiet of cordiet ontstaat. Te St. Ives, een afstand van bijna 5 K.M., is geen ruit heel gebleven; te Penzance, ruim 12 K.M. verwijderd, zijn er zelfs vele gesprongen. Tot op het oogenblik weet men slechts van vier dooden, maar het aantal ge kwetsten blijkt zeer groot en er komen er steeds meer bij. Een twaalftal is levens gevaarlijk gewond. De ontploffing had plaats in de afdeeling der nitro glycerine- meng8els. De slag, als van een aardschok, werd in geheel westelijk Cornwallis ge voeld. De paniek was ontzettend. Men dacht natuurlijk dat het aantal slachtoffers onder de 600 arbeiders bij dozijnen zou zijn te tellen, en vrouwen en kinderen snelden dan ook in doodsangst uit het dorp naar de fabriek. Dit bleek geluk kig onjuist. Van de vier bovenbedoelde mannen weet men echter zeker, dat zij dood zjjn. Slechts hier en daar heeft men fragmenten hunner lijken terug gevonden. Het was de eerste ramp, die de maat schappij, sedert de oprichting der fabriek in 1888, heeft getroffen. De socialistische bond van het Seine- departement heeft een gewichtige be slissing genomen, hij heeft Millerand uitgezet. De oud-minister van koophandel heeft de partij zeer gegriefd door 23 November in de Kamer met de niet-socialistische meerderheid mee te stemmen, en de af deeling van de Seine, waar Millerand als Kamerlid van het 12de arrondissement van Parjjs toe behoort, heeft in deze houding een reden gezien om met hem te breken. Het betrof het voorstel om Frankrijk het initiatief te laten nemen tot de internationale ontwapening. De Duitsche fabriekanten in het weef- vak zjjn voornemens een bond te stich ten, om in de toekomst voor goed tegen overdreven eischen van sociaal-demo. rratische arbeiders gewapend te zijn. Een curieus resultaat heeft de politie te Kief dezer dagen bereikt met het gebruik van X-stralen. Zjj had een net gekleed persoon wegens dronkenschap op straat opgepakt en in het cachot geduwd, waar zich reeds een vijftal andere arrestanten bevonden. Toen de dronken jongeman zijn roes had uitge slapen, ontdekte hij, dat hij een bedrag van ongeveer f 750 miste. Een kleine f 500 werden op de vijf mede-arre stanten bij fouilleering gevonden, maar de rest was niet te ontdekken. De po litie onderzocht hen toen door middel van Röntgen stralen en daarbij kwam aan 't licht, dat de ontbrekende stukken door de dieven waren ingeslikt. In de afgeloopen week zijn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 335 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 182 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5