Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 20 Januari 1904. Nieuwsberichten. hmmsce aromm Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonnë's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., ter.t. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ5.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Ben gedeeltelik Bovenhui» 2.25 p. w„ terst. Camphuij sstraat. No. 1. Hui», 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Geru. Kamer», 20 4 30, desver- langd met pension, terat. Du ven voordestraat. No. tl. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, 25.— p. m., terstond. No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.p. w., terat. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat, No. 18b. Een Huis, 1.— per week, terst. No. 51. Bovenhui»,2kam.,keuken, ged. solder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24.—. No. 153. Bovenhui», 240 p. j. Mei. Harmenjansweg. No.-29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1- Gem. Kamers met of sonder pension 18 tot ƒ20 p.m., terst. No. 21 rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 2t»wart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland- No. 16. Twee gemeubileerde Kamera, 55. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en penaion, 30 per maand, terat. No. 11a. Bovenhui», bevattende 8 kamers, gaa- en waterleiding. Direct aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.p. m. No. 92. Huis, f 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamera, 15.— en ƒ25— p. m., teratoud. No. 41. Bovenhuis, b o. 250.p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30awart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee solders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Hui» met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte SpRarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk. 22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkam. met pen sion, 30.— p. terat. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Lakenstraat. No. 5. Pakhuis m. zolder, 1.50 p. w., terst. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of sonder bed., 28 of f 12 p. m„ terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.— p. m. Leidschestraat. Hoek I.eid'che Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.— per jaar. No. 142. Een Huis, 700.— p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.— p. jaar, terstond. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terat. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkam er, /24 of ƒ26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 i f 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Fieter Kiesatraat. No. 33. Gem. Kamera met pension, 80. en f 60.p. m., terstond. Baamveat. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat. No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oct. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w., terat. Wagenweg. No. 36. Bovenhuis met Gas- en Waterleiding 18.p. m.. terat. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 200.p. jaar, terstond. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, W ouwer m ans traat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met penaion, 35.— p. m„ zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhui», ƒ225.p. j„ terstond Zijlvest. No. 19, Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij O. GBOENEWEGEN, Eerste Frojekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pjrmontatraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuia te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje- kade 7 en Onder- en Bovenwoningen Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAN EEIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vrijen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met alcoot, keukan ea bjjkeak., gas- ca waterleiding, tegen Mei a.i. De prins aartsbisschop van Olmütz, mgr. Kohn, is door den Paus naar Rome ontboden, naar men wil om zich te ver dedigen tegen de beschuldiging dat hjj het geheim van de biecht niet eerbiedigt. Het heet dat mgr. Kohn niet naar zijn bisdom zal terugkeeren, maar te Rome zal blijven als aartsbisschop in partibus. Daardoor zou de Oostenrjjksche Regee ring verlost worden van een lastig per soon, een kerkvorst die met zoo groote zelfstandigheid wilde optreden dat hij niet alleen het departement van eere- dienst, maar zelfs de nunciatuur te Weenen links liet liggen. Als opvolger van mgr. Kohn noemt men Prins Hohenlohe. De Russische studenten blijken nogal lastig te zjjn tegenwoordig, erger dan vroeger: men spreekt van een algemeene werkstaking op alle universiteiten. Koning Peter had het kalm, Donder dag 14 Januari, den Servischen nieuwe- jaarsdag, want gene der gezanten was te Belgrado, allen zijn nog uitstedig wegens gezondheidsredenen zeggen op last van hun regeeringen, die er niet in kunnen berusten, dat de koning de moordenaars in dienst houdt en daar door den schgn op zich laadt, als zou hij van dat gespuis gediend zijn. Wel zijn een paar officieren verplaatst, maar de mogendheden wenschen ontslag van hen uit den militairen stand. De koning blijkt er niet toe te kunnen overgaan. De Tsaar heeft in de vermaarde Witte Zaal van het Winterpaleis, ter gelegen heid van het (Russische) nieuwjaar, het diplomatencorps ontvangen. Toen de Tsaar binnenkwam, waren allen aan wezig. De Tsaar sprak met elk van de diplomaten, met verscheidene onderhield hij zich geruimen tijd. Er kwam groote belangstelling onder de aanwezigen toen de Tsaar den Japanschen gezant Koerino naderde, en hem zeer hartelijk toesprak. De Tsaar legde nadruk op de groote waarde die hjj hecht aan goede buurt schap met Japan, >niet alleen op dit oogenblik, maar ook in de toekomst, en zeide dat zijn hoop op een voor beide natiën bevredigde schikking ongeschokt bleef. Koerino was diep getroffen door de woorden van den Tsaar. Deze ver zekerde McCormick, denAmerikaanschen gezant, dat hij geen bezwaar had tegen het pas gesloten Chineesch-Amerikaan- sche handelsverdrag, en Amerika's rech ten en belangen in Mantsjoerije niets in den weg zou leggen. Zich tot alle diplomaten gezamenlijk wendende, zeide de Tsaar nog: Ik wensch, en zal doen wat ik kan, om den vrede in het verre oosten te bewaren. Het aloude kasteel Blitterswijek, in Limburg op ongeveer drie kwartier uur gaans van de spoorweghalte Meerloo- Tienray gelegen thans klooster van de uit Frankrijk verdreven zusters Trap pisten, en voor korten tijd geleden als zoodanig door mr. Drekmanns, bisschop van Roermond, als zoodanig ingewijd, heeft met die veranderde bestemming een geheel ander uiterlijk aangenomen. De oude grachten zijn gedempt, en het voormalige kasteel en de omliggende weilanden worden thans dooreen hoogen, kolossalen muur ingesloten. Binnen den omtrek van dien muur zijn veestallen gebouwd, ten dienste van het door de kloosterlingen uitgeoefende landbouw bedrijf, en binnenkort zal er eene kapel verrijzen. Voorioopig worden de gods dienstoefeningen in de voormalige rid derzaal gehouden. Van lieverlede wordt het aantal kasteelen in het Limburgsche, die niet in het bezit van kloosterlingen overgingen, schaarsch. Een merkwaardig geval van zooge- naamde psychische besmetting heeft zich te Berlijn voorgedaan. Een geheel gezin, bestaande uit twee broers en een zuster met de dienstboden, is naar het krank zinnigengesticht gebracht, omdat zich bjj hen allen verschijnselen van ver volgingswaanzin vertoonden. In de Fransche Kamer is de regeering geïnterpelleerd over den inval der politie in de arbeidsbeurs te Parijs. Minister Combes erkent dat agenten de Beurs zjjn binnengedrongen, zonder reden de sabel getrokken en zich aan uiterst be treurenswaardige handelingen schuldig gemaakt hebben. Maar de prefect van politie had geen bevel tot den inval in de Beurs gegeven. Combes keurt het gedrag der agenten gestrengelijk af. In dien de schuldigen bekend waren, zouden zij reeds gestraft zjjn, maar het onder zoek heeft de schuldigen niet doen ken nen. Combes eindigde met te zeggenóf ik zal thans van uwe meerderheid het vertrouwen hebben óf mijn ontslag zal volgen. Ik vorder uw vertrouwen. Brisson deelde mede verscheidene mo- tiën te hebben ontvangen. Die tot het eenvoudige overgaan tot de orde van den dag waarmede Combes genoegen neemt heeft den voorrang. Deze motie werd met een meerderheid van 50 stem men aangenomen. Het Vaderland vertelt het volgende stukje Haagsch volksleven De Lage Nieuwstraat in den Haag in opschudding. Kerels met verloopen ge zichten, schunning gekleed, gelapte broeken, afgetrapte schoenen, magere, vieze jongens blootshoofds, vrouwen met verlepte gezichten on behangende haren, die allen lollen en krijsehen, vloeken en lachen, gillen en schreeuwen om een oude vrouw, die, netjes gekleed, met gr(jze handschoenen, zwarte japon en mantel, meer aan Bachus geofferd heeft dan goed voor haar is. De hoed met grijze veeren staat haar schuin achter over op de grijze haren, mantel en rok hangen haar om het lichaam. Met we- zenloozen doffen blik kjjkt ze naar de joelende menigte, die haar in de maling neemt, haar dan hier dan daar heen- duwt en alleen ontsteeEt ze in woede als een brutale jongen haar haar mandje, waaruit de hals van een flesch steekt, poogt te ontnemen. Langzaam nadert een agent van po litie. Goedig maant hjj haar om door te loopen, verzoekt den menschep, haar met rust te laten. Het vrouwtje loopt eventjes door, struikelt, gaat op de pui van een vleeschwinkel zitten. De me nigte dringt weer op, een jongen slaat haar tegen den hoed. „Ga jjj nou maar mee," zegt de agent, neemt haar onder den arm. De ruwe troep om haar heen zingt „rijen, rijen op een wagentje en as je dan niet loopen wil, dan draag ik je." Een zestal halfdronken mannen komen een kroeg uitloopen „geef ze maar hier, agentje, ze lust 'r nog wel eentje, niewaar moeder?" Een tweede agent komt er bjj, neemt da vrouw onder den anderen arm, en zegt dat is nou de vierde maal al, je schjjnt ze te lusten." De treurige stoet gaat het Westeinde in en verder naar het politiebureau. In de afgeloopen week zjjn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 453 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 230 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5