Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 20 Uitgave van DE ERVEN DOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Zesentwintigste Jaargang. van ZATERDAG 12 Maart 1904. TE HAARLEM Zondag 13 Maart 1904. TELEPHOONNUMMER H AARLEMS CB Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Par drie maanden - ,25. franco p. post ,4G Afzonderlijke nominers 3 centen per stuk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die ahdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. 9Vi heures, Ecole du Dimauche. lOVo heures, Mr. M. Dupont. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Da. Mulder. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tïbben. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening. '«Avonds 5Vj ure, Godsdienstoefening. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. van Bakel. Nam. 1 nre, Zondagsschool. (Nassaulaan). Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. jRemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Loenen Martinet. Emer. Pred. te Bussum. Repetitie Zangkoor 11 ys ure in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Westerman. Herst. Ev. Luth. Pred. te Amsterdam. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare samenkomst. Nam. 12 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, Openbare samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8'/i ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 nre, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 nre, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. Verhoefj. Pred. te Noordwijk .Binnen. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C. Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar niet» anders vermeld vordt, wordt de Nad. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerlh van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. de Lang. Emer. Pred. te Haarlem. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Glasz. Doopsgez. Pred. te Alkmaar. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Houtrijk en Folanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaar ndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. van Noort, van 'Amsterdam. Rede in 't .belang van de Zondagschool- arbeid te Velsen. Nam. 6 ure, Geen dienst. Velseroord, Nam. 5 ure, de heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds. Boon. Pred. te Beverwjjk. KRONIEK. Bij de Raadsvergadering van 9 Maart waren drie leden afwezig. Aangenomen voor kennisgeving werd het Proces-verbaal van de opneming der kas van den Gemeente-Ontvanger. Aan den Onderwijzer aan de open bare kostelooze School Lr. A Tuyn werd op verzoek eervol ontslag verleend. Punt 2 was een zitting met gesloten deuren. Aan B. Grjjzen, Wed. W. C. Schou ten werd voorgesteld een pensioen toe te kennen van 162.en voor elk der vier kinderen van f 32.20' per jaar. De Heer V. d. Kamp meent, dat het pensioen niet volgens de verordening is stelt voor dit in verband er mee te brengen. Wethouder Kruseman verde digt voorstel B. en W. Raadt aanne ming aan. De Heer Sneltjes meent dat de Weduwe alsnog de bewijzen behoort te leveren, dat zjj behoort tot een andere categorie. De Heer Stolp had nog het woord. Nog de Heeren Kruseman en Spoor. Uitstel wordt bepleit. De Heer Hofland bespreekt het uitstel. De Heer Bijvoet zal tegen voorstel V. d. Kamp stemmen. Uitstel wordt verworpen. Voorstel V. d. Kamp terugneming van het voorstel wordt aangenomen. Vastgesteld werd een 2e suppletoire begrooting over 1903 tot een bedrag van f 4902.16'. B. en W. stellen voor over den tjjd van driejaren een architect te benoemen op een jaarwedde van 2500.aan gezien de Directeur van Openbare Wer ken in de naaste toekomst over meer zelfstandige werkkrachten behoort te kunnen beschikken dan thans, opdat de geregelde gang der werkzaamheden niet geschaad worde. De Heer Schram wenscht voor die betrekking sollicitanten op te roepen en de benoeming door den Raad te doen plaats hebben. Zal over drie jaar die ambtenaar niet meer noodig zijn? Het werk zal eerder toe- dan afnemen, doch wenscht de Raad ook verantwoordelijk te stellen. De Heer Thijssen wil, omdat de be noeming samenhangt met buitengewone openbare werken, die betrekking ook als buitengewoon aangemerkt zal wor den. De Heer Rinkema zegt, dat de Com missie eerst geen architect wenschte doch het personeel wilde uitbreiden. De Hofland ziet de noodzakelijkheid van een architect niet in, zet uiteen, dat er reeds vermeerdering van personeel heeft plaats gehad. Wenscht nadere toelichting van B. en W. De Heer V. d. Berg heeft nog het woord. Is bevreesd, dat de man na drie jaar zal blijven. De Heer Kleynenberg meent, dat de achterstand bij publieke Werken te wijten is aan te klein personeel. De Heer Be ij nes wil de architect toe staan. B. en W. zullen niet zijn tegen be noeming door den Raad, doch aanvulling is dringend noodzakelijk. Sollicitanten kunnen opgeroepen worden. Amendement Schram wordt verworpen. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. De aannemer van den verbouw van het voormalige huis van Arrest tot Hulp- school, J. P. A. Nelissen, verzoekt ver goeding van de meerdere kosten voor de verzekering tegen ongelukken voor het personeel daar werkzaam. B. en W. stellen voor ƒ218.05 te ver goeden, doch, voegen B. en W. erbij Wij meenen evenwel uwen Raad erop te moeten wijzen, dat eene beslissing in den door ons aangegeven zin het hoogst moeieljjk zal maken op even- tueele verzoeken van andere aannemers die in hetzellde geval verkeeren als adres sant, afwijzend te beschikken. Het wordt aangenomen. Het Bestuur der Coöperatieve Bouw- vereeniging „Ons te huis", Roosveldt- straat, verzoekt dat op kosten der Ge meente de noodige putten in die straat worden aangebracht, teneinde het tonnen stelsel tot afvoer der faccaliën spoedig, als schadelijk voor de gezondheid, kunne vervallen. De Vereeniging is bereid het binnenwerk voor haar rekening te doen verrichten. Het college van B. en W. is van oordeel, dat het niet op den weg der gemeente ligt, een vergoeding te geven in de kosten welke zijn verbonden aan het veranderen van privaten met tonnen stelsel in doorloopende privaten. Het spijt den Heer Schram dat B. en W. afwijzend beschikken, doch vraagt of de bediening niet plaats kan hebben op beter manier dan thans. Vraagt of een voorstel te wachten is om aan het tonnenstelsel geen meerdere uitbreiding te geven. De Heer de Breuk deelt mee, dat omtrent het halen en brengen, der ton nen geen klachten zijn ingekomen. Voor stellen in deze zijn evenwel te wachten. De Heer V. d. Kamp wenscht eenige bemiddeling. Voorstel B. en W. en W. wordt aan genomen. Voorgesteld wordt tot het doen ver vallen van eenige boomen aan den Schalk- wijkerweg en aan de Zandvoortsche laan. Op de Zantvoorter laan zullen nieuwe boomen geplant worden. In 1881 bepaalde de Raad dat in eenige met name genoemde straten trottoirs zouden aangelegd worden en dat in de andere straten hetzelfde kan plaats hebben, als de bewoners er f 9. per strekkende Meter voor betaalden en het maken of hebben van kelderuit- gangen voor eigen rekening namen. Thans stellen B. en W. voor te be palen dat, overal waar de breedte der straten het toelaat en de veiligheid van het verkeer het eischt, trottoirs zullen worden aangelegd, zullende de kelder ingangen en -gaten welke in een trottoir komen te liggen, op kosten der gemeente worden gebracht in overeenstemming met de bepalingen der Algemeene Po litieverordening. Het onderhoud, komt dat voor reke ning der Gemeente, werd gevraagd. Neen, voor dat der eigenaars. Het voor stel werd aangenomen. Ongeschikt tot bewoning wordt ver klaard het perceel Dubbelde Buurt No. 8. Vergunning wordt verleend aan F. Vissers tot hooger bouwen van het per ceel Nobelstraat No. 11. Besloten wordt kosteloos voor de ge meente te aanvaarden voor straat be stemden grond in het verlengde van de Romolenstraat. Als bijdrage in de kosten voor bestrating en rioleerlng zal de overdragende 2950 te betalen hebben. Voor rioleering van den toegangsweg naar het ontworpen goederenstation wordt aangevraagd en toegestaan 4080 In verband met het uitvoeren van openbare werken aan voor straat be stemde gronden ten westen van den Koninginneweg wordt tot dit doel ƒ20000 aangevraagd, waarvan echter door de Erven A. A. Perrin ƒ13963.70 is be taald als bijdrage, zoodat alsnog ƒ6036.30 wordt aangevraagd en toegestaan. Besloten wordt tot opzegging der huur van drie stukjes grond aan den Konin ginneweg. In het reglement voor de Openbare Scholen voor Lager Onderwijs wordt een kleine wijziging gebracht. Tot onderwijzeres aan de Vierde Tus- schenschool benoemt de Raad Mej. M. de Vriestot onderwijzer aan dezelfde school de Heer C. Rooker, beiden te Haarlem. Ten slotte worden benoemd de drie Commissies tot wering van het schoolver zuim. De Heer Bijvoet deelt mede, dat het besluit tot het sluiten van den Schouw burg ontroering in de gemeente heeft teweeg gebracht en veel materieele scha de voor belanghebbenden. Vraagt of de Raad B. en W. uitnoodigt inlichtingen te vragen. De Heer Hugenholtz zou meenen, dat het goed zou zijn dit antwoord thans te vernemen. De Raad besluit in dien zin en de Voorzitter verklaarde zich bereid tot mededeelingen. De Heer Bijvoet vraagt wie het be sluit genomen heeft, de Burgemeester of B. en W. Wenscht te weten of de vergunning is ingetrokken en of ook voor de toekomst gesloten is. Hebben B. en W. zich overtuigd of de wettelijke gronden tot sluiting aanwezig zijn. De Voorzitter stelt voorop dat de Bur gemeester de bevoegdheid heeft te doen sluiten. De omstandigheden waren zoo gebie dend, dat B. en W. met de rapporten in de hand er toe besluiten moesten. De Heer Bijvoet vraagt naar de feite.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 1