zich heeft, op ruim 150,000 man waar van 6000 ruiters met een artillerie van 648 vuurmonden. Ook om Moekden moeten de Russen eene menigte ondergrondsche mijnen gelegd hebben. Vrjjdag werd voor Port Arthur een korte wapenstilstand gesloten tot het begraven der dooden. Verder is om de vesting weer moord dadig gevochten. Loopgraven werden genomen en gewonnen, telkens werden de Japanners teruggeslagen. Van de bezetting was het uiterste gevergd. Een aanval wordt verwacht op Wla- diwostok, maar het is door de Russen geducht versterkt. Volgens gerucht zal Alexejef vervan gen worden door grootvorst Nicolaas, een neef van den czaar. Het leger in Mansjoerije komt dan onder zijn bevel. Men heeft groote verwachtingen van hem, daar hij als zeer kundig en vér ziend hoofdofficier bekend staat. De Daily Telegraph verneemt uit Hsinminting: Naar het schijnt, hebben de Japanners het plan om naar Moek den op te rukken prijsgegeven, hetgeen een bewijs zou zijn dat zij weifelen en zich zwak voelen. De Daily Telegraph verneemt uit Tsji- foeTachtig Chineezen zijn hier uit Port Arthur aangekomen. De slimste onder hen vertelde, dat de bestormingen van de vorige week de Japanners op 50,000 dooden en gewonden te staan zijn gekomen. Het Japansche geschut vuur, op de schepen in de haven ge richt, doet veel schade aan de stad o.a. zijn Stoessel's huis, een Russische kerk en een politiebureau vernield. Een Rus, die sedert uit Port Arthur is gekomen, bevestigt in hoofdzaak het verhaal van een Chinees. Hij voegt er bij, dat er weer een stoomschip met levensmidde len in geslaagd is de blokkade te ver breken. Zondag is te Rotterdam in een ver gadering van glasblazers, leden van den Nederlandschen Glasblazersbond, beslo ten de algemeene werkstaking te pro- clameeren voor glasblazers, stellers, aanvangers en aanverwante vakgenoo- ten in de afdeelingen Leerdam, Capelle a/d IJsel, Zwijndrecht, Vlaardingen, Schiedam en Delft, ingaande Zondag nacht om twaalf uur. Dit het op deze vergadering besprokene kan opgemaakt worden, dat er geen weerstandskas is. Is dit juist, dan zou het wel kunnen zijn, dat ook deze staking te niet loopt, na het maken van eenige slachtoffers. In de bijeenkomst, waartoe de Eerste Kamer is saamgeroepen, zal vermoede lijk terstond, dus op Dinsdag 11 dezer, de Drankwet in openbare behandeling worden genomen. Het is thans gebleken dat Sazonow, de moordenaar van den Russischen minister van Plehwe, student was te Moskau en werd gedeporteerd naar Tomsk, vanwaar hij ontvluchtte en naar het Zuiden van Rnsland terugkeerde. Hij werkte daarna aan dagbladredactiën en aan de administratie der spoorwegen. Zijne wonden zijn bijna geheel gene- en hq zal spoedig uit het ziekenhuis naar de gevangenis worden overgebracht. De jongste romantische berichten omtrent zijn vlucht zijn geheel en al ongegrond. De vrouw van een daglooner te Kal- tern bij Innsbruck heeft haar vierjarig dochtertje laten verhongeren. Men vond het lijk met gebroken ledematen, steken en krabben achter de kachel. Tusschen Rome en Albano is weer een spoorwegongeluk gebeurd. Een locomotief spoorde met vollen stoom zonder bestuurder op een personentrein die van Rome kwam. De machinist en de stoker werden zwaar, 30 reizigers licht gewond. Een bende dieven heeft het postrjj- tuig geplunderd, waarin de Ameri- kaansche mail naar Havre werd ver voerd. Men onderstelt dat zij langs de treeplank van den trein zijn geloopen en daarna de afsluiting hebben verbro ken. Met hun buit zijn zij daarna naar hun coupé teruggewandeld en aan een usschenstation afgestapt. Te Rotterdam deed Zondag een der' tienjarig dienstmeisje bij de politie aan gifte, dat zij en het vijfjarig kindje uit het gezin waar zij in dienst was door een onbekend man was verwond. Bij nader onderzoek is gebleken, dat zij zelf de verwondingen, die gelukkig niet ern stig waren, had toegebracht. Men twijt feit aan de geestvermogens van he- dienstmeisje. De Warenhuis-plannen" te Amster dam zijn nog altijd niet van de lucht. Een er van heeft, naar het N. v. N. mededeelt, reeds in zoover vasten vorm gekregen, dat de benoodigde plaats er voor in handen is, en wel het oude I schouwburglokaal, bekend als het Salon van Boas en Judels in de Amstelslraat. Gelijkvloers zullen komen, in het mid den van het lokaal, drie-en-twintig winkeltjes, elk voor een bepaald arti kel, en die winkeltjes zullen, te zamen kunnen draaien om een spil, zoodat bij beurten elk winkeltje een week vóór aan de straat komt. Natuurlijk hebben die winkeltjes Het Bestuur bestaat thans uit de Heeren P. J. L. Huet (Eere Commissaris), Mr. Th. de Haan Hugenholtz, (Voor zitter), A. J. Kluppel, Dr. E. van der Ven, J. A. Fontein (Boekhouder), K. A. L Blok van Laer, J. de Koek, Mr. C. G. von Reeken, J. R. du Rieu. J. Willems, (Thesaurier), L. de Breuk, (Secretaris), Mr. H. J, D. D. Enschedé, U. J. K. Versfeit, A. Ratelband, Mr. J. J. de Graaff, F. H. de Burdes, Mr. H. Man ger Cats, F. L. van Ammers, Mr. II. Ph. de Kanter, W. M. v. Bemmelen, J. B. Rutgers v. d. Loeff, Mr. L. R. v. Sloterdjjck, L. E. J. Kleijnenberg, A F. A. v. Scherpenberg, J. J. Verwijnen, Jhr. Mr. E. H Teding v. Berkhout, Mr. A H. J. Merens, J. L. Taiema, (Kassier), P. Dyserinck, N. J. Dardenne, Ankringa, B. Braat en M. Lugt. Het Strijkorkest van Haarlemsch Muziekkorps opende Zondagmiddag zijn wintercampagne in het Brongebouw met een even deugdelijk als aantrekke lijk programma. Met onverdeeld genoe gen hebben wij met de vele aanwezigen Heden werd alhier door den Heer George Busé en iZoon een mooie ver zending druiven aan de groentenmarkt gebracht gebracht. Er waren vaatjes bjj die een eigenaardige verpakking hadden en wel in geraspte kurk, hetwelk hier op de markt nog nooit is voorgekomen. Deze firma brengt veel Italiaansche druiven aan de markt. Het eerste vaatje is opgekocht door W. Nijssen, wonende Gasthuisstraat. slechts één verdieping; de middenruimte deze uitvoering gevolgd. Zij maakte de daarboven in het gebouw blijft vrij. Maar langs den kant komen gaanderijen vier hoog, mede natuurlijk tof verkoop plaatsen ingericht, terwijl twee liften de verbinding tusschen de verschillende verdiepingen zullen onderhouden. Een bewoner van de Bemuurde Weerd te Utrecht is heden met zijn 9jarig zoontje dood in zijn woning gevonden, volgens geneeskundige aanwijzingen ge stikt door kolendamp. Uit zeer goede bron verneemt Het Volk uit den Helder, dat Hr. Ms. Evert- sen met een geheime opdracht naar Amsterdam is gezonden. Een en ander zou volgens dat bericht, in verband staan met de strubbelingen in het havenbe drijf te Amsterdam. H1ARLEH 4 October 1904. Door het Bestuur der Spaarbank van het Nutsdepartement alhier, zijn de rekeningen over de eerste helft van het jaar 1904 afgesloten en is de balans op 30 Juni definitief vastgesteld. Op 1 Januari was aan de gezamen lijke deelhebbers (4390) verschuldigd 779785.72, dit bedrag vermeerderde door inbreng in 1918 posten met 94894.54, door de bijgeschreven rente a 3 °/0 met 11398,83Vs doch ver minderde door terugbetaling in 1312 posten met 91584,52%, blijft saldo op 30 Juni (4241 deelhebbers) ƒ794494,57. Van de ingebrachte posten waren er 94 van minder dan 1.688 van ƒ1.— tot ƒ10.877 van 10.tot 100. 247 van ƒ100.tot ƒ1000.en 12 van ƒ1000.en daarboven. overtuiging levendig dat ons uitnemend orkest den bezoeker van het Brongebouw gedurende het seizoen veel, zeer veel muzikaal genot zal geven en de uit voeringen niet achter zullen staan bjj die van vorige jaren. De heer Kriens heeft het goede voor nemen op elk der uitvoeringen eene symphonie van Beethoven te maken. De eerste ging Zondagmiddag en liet niet na, dank zij de waarlijk voortreffelijke vertolking der verschillende deelen, stemming te wekken. De waardigheid van het orkest kwam aan het licht in Oberon van Weber en in Die lustigen IVeiber ton Windsor van Nicolai. 't Was een lust de heeren aan het werk te zien. Alles klonk even duidelijk en geaccen tueerd. Er zat ziel in het orkest. Heerlijk speelde het kwartet twee melodiën van Grieg, terwijl in de Cavalleria-Fantasie de ontplooiing van kracht hare mee- sleepende werking niet miste. Met llochzeits-reifjen Walzer van Bilse de heer Kriens geeft gaarne elk wat wils, sloot het programma. Ongetwijfeld zullen de volgende con certen door de leden van het Bronge bouw, gelijk dit heerlijk geslaagde eerste, op den rechten prijs worden gesteld. B. Naar wij vernemen legt Louis Couperus thans de laatste hand aan een nieuwen modernen roman, getiteld: »Van oude Menschen, de dingen, die verdwijnen". De jaargang 1905 van Groot Neder land zal hiermede openen. De dienstweigeraar Klaas Ris is Zondagochtend reeds vroeg uit de ge vangenis alhier vrijgelaten en naar Van de terugbetaalde posten waren Amsterdam geëscorteerd. Toen de geest- er 954 van niet meer dan ƒ25.-,208 van 25.tot 100. 119 van 100 tot ƒ500.en 31 boven de 500. Het gemiddelde bedrag der posten van inbreng beneden de 100was ƒ16 63, dat van de hoogere ƒ259.85. Het gemiddelde bedrag der posten van uitbetaling ten hoogste van lOO. was 23.07, dat van 100.tot 500. 244.29% en dat van boven de 500. 1151.78. Een der deelhebbers is de School- spaarbank, die op 2 scholen hier ter stede in werking is. Van 1 Januari tot 30 Juni werd daar aan kapitaal inge bracht 415.66%aan rente bijgeschre ven ƒ20.49 en terugbetaald 566.93%, terug aan rente werd uitbetaald 3.56. Op 30 Juni 1904 hadden 249 leer lingen te zamen ƒ1528.22 indeSchool- spaarbank belegd. Het geheele kapitaal der Spaarbank bedroeg op 30 Juni 1904 892294.69%, waarvan ƒ113200.was belegd in hypotheek, ƒ18000.in obligatiën 1/1 der Prov. Noord-Holland, ƒ15620. in obligatiën 1/1 der Gem. Rotterdam, ƒ19000.in leening aan den Grooten IJpolder, ƒ725200.in prolongation, overigens kasgeld ƒ16.27, in saldo bjj Guepin en van der Vlugt ƒ481.42% en de waarde der Meubelen te boek staande voor 777. De reserve, zjjnde de waarde van het kapitaal boven hetgeen aan de deel hebbers verschuldigd is, bedroeg 97800.121/2 op ruim 123/,0% van het aan de deelhebbers verschuldigde. verwanten tegen half negen kwamen opzetten, begonnen een paar personen te colporteeren met de biljetten die ook op lotingsdagen verspreid worden. Een dronken persoon maakte wat lawaai en werd ingerekend en tegen tien uur trokken de anderen af. Donderdag 6 October a.s. gaat als 4e abonnementsvoorstelling in „de Kroon" „De Tirannie der Tranen" uit het Engelsch van R. Chambers. Dit stuk opgevoerd door de Neder- landsche Tooneelvereeniging, heeft in Londen verbazend succesruim een jaar lang trok het avond aan avond volle zalen. Het wordt door de meeste too- neelverslaggevers het beste blijspel ge noemd, wat in den laatsten tijd ten tooneele werd gebracht, j De Dames v. d. Horst en Ternooy Apel, benevens de Heeren Faassen, Ter nooy Apel en v. d. Horst, die de hoofd rollen vervullen, staan ons borg, dat de opvoering hier in Nederland superieur zal zijn. De zaal van sde Kroon", deelt de Schouwburg Directie mede, bevat 500 zitplaatsen, maar is tot nog toe nimmer uitverkocht geweest, wel een bewijs, dat een grooter Schouwburg in Haar lem nog niet noodig is, wat ons wel bevreemd voor een stad van circa zeventig duizend inwoners. Aan de stukken ligt het zeker niet want het zijn de nieuwste en beste werken, opgevoerd door de eerste too- neelgezelschappen van ons land. Postkantoor Haarlem. OPOAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende personengedurende de tweede helft der maand September 1904, welke slakken thans door de Ajzenders kunnen worden teruggevraagd. BINNENLAND. Brieven. J. v. d. Bijl, Mevr. Drost, Mevr. Hardenrood, D. Houwehng, J. te Poel,v. Veen, Witkamp, allen Amsterdam; ii Bakele, Arnhem; Huize Jagt.de BiltAnua Weiselink, Bloemendaal; v. d Pol, Breda; C. Bestemen, v Genen, P. Meneva, D. Veldhuizen, allen deu Haag; No. 2, 's Graven- zande; B. J. v. d Geest, J. de Haan, de Jager, J Philippo, tam. Timmerman. 1'. J. J. Verwers, (2) allen Haarlem; No. 1444 by de uitgevers. Haar lem; Mevr. Hulaeboscli, Heemstede; W. Verhey- den 's Hertogenboach J. C. de Vries, Hillegom; P. Delth, Hilversum; Monas Purm-rendVrouw Schipper, Schoten; N. v. Laar, Fy je; Mej. C. G. Kerkhoff, Utrecht; J. F. Siebrands, Utrecht; J. L. Plaat, Zaandam; G Nagelkerk, Zeeland; Mej. M. Trip, GelderlandH. Vlok, Zuid-Holland (Emmerik AmsterdamjvoorW. d.Torveni, Haarlem. Briefkaarten. L Appel, J. Beekhuis, Mej. M. van Det, Mej. M. Dir':s, P. de Haan, F. F. oe Haau, F. W. Harraen, Wed. Hoek, Mej. C Hofman, J. R. Jansen, C. H. Krechting, W J. Paalman, J. J. Schmidt, 11. Smid, Wiseman, Mej. A. Zwart, allen te AmsterdamM. v. Wijngaarden. Wed. H. Kok, H. Tevanderen, Mevr. S. M. Ulrich, K. Valk, allen 's-Gravenhage; B. van Dorp, M. Jansen, Pierie, alten Haarlem; Mevr. v. Doorn, Purmerend; Bos, Rotterdam; G Rieper, Rotter dam; A. van Oostveen, Utrecht; Mevr. E. Weijers, Utrecht; J. Smit. Schoteu; Mej. L. Kamper, Hazenbroekstr No. 81 Mej. L. Boersteeg', Wauroesstraat 47 BUITENLAND. Brieven. O. Boissevain, Dresden; T. v. Dorotka, Getève; v. d. Wal, Lerwick; W. v. d. Berg, Londen; C. de Habocoff, Lucerne. Briefkaarten. T. Schulte, Berlin; C. Höum, Brooklyn; Wil lems, Brussel; J. Timmer, Kevelaar; J. v. Ga teren, London; Mme. Starchenhorg, LucerneMej. G. Humbert, Duitschland; A. N. Btogaard. Ned.-Indië. Staat van de Aardappel- en Vruch- tenmarkt over de maand Sept. 1904 Aardappelen. Aangev. 2540 H.L., verk. 2490 H.L..L. pr. ƒ1.80 H.pr.fS,— Appelen. Aangev. 2310 H.L. verk. 2115 H.L., L. pr. ƒ4.—, H. pr. ƒ16. Peeren. Aangev. 2090 H. L., verk. 1905 H.L., L. pr. ƒ4.H.pr. ƒ36. Bloemkool. Aangev. 24000 st. verk. 24000 st., L. pr. 6 ct. H. pr. 16 ct. Snijboonen. Aang. 2670 Mnd., verk. 2670 Mnd. L. pr. 0.70 H. pr. 3.50. Heereboonen. Aang. 14800 Mnd., verk. 14800 Mud. L. pr. 1.20 II. pr. 3.50. Wortelen. Aangev. 24000 bos verk. 24000 bos, L. pr. 5 ct. H. pr. 12 ct. Markt van 3 Oct. 1904. Aardappelen. Aangev. 570 HL., verk. 570 H.L. L. pr. 1.40 H. pr. 2.50 p. H.L. Appelen. Aangev. 160 H.L.,verk.l23 H.L. L. pr. ƒ4.H. pr. ƒ12.p. H.L. Peeren. Aangev. 120 HL., verk. 116 H.L. L. pr. 5.H. pr. 24. /fooi/c/l-ooi. Aangev. 5000 st., verk. 4000 st. L. pr. ƒ2.H. pr. f 8. Wittekool. Aangev. 1000 st.,verk. 1000 st. L. pr. 6. H. pr. f 8. Savooiekool. Aangev. 8000 St., verk. 8000 st. L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ6. Wortelen. Aang. 1000 bos, verk. 1000 bos. L. pr. 5.H. pr. 10. Botermarkt 3 Oct 1904. Boter. Aangev. 48 K.G., verk. 48 K. G7 L. pr. 1.40, H. pr. ƒ1.45 p. K. G. Biggen. Aangev. 59, verk. 51 stuks. L. pr. ƒ6.—, H. pr. 9.— p. stuk. Schrammen. Aangev. 12, verk. 9 stuks.' L. pr. ƒ13.— H. pr. ƒ20.p.stuk"

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 2