AARLEMSC Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. 144 Uitgave van DE ERVEN DOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Zesentwintigste Jaargang. 144. van ZATERDAG 31 December 1904 TE HAARLEM. Zaterdag 51 Dec. 1904 en Zondag 1 Januari 1905. No. 104. TELEPHOONNTJMMER Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Psr drie maanden,25. g franco p. post ,40. ifzonderlljke nommers 3 centen per stuk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen, tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. (Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag). Figlise Wallonne. Oudejaarsavond. 7% heures, Mr. Dupont Nieuwjaarsdag. IOVj heures, Mr. Dupont. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. Mulder. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. '8 Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Oudejaarsavond. 's Avonds 7 Vs ure, Ds. Tibben Nieuwjaarsdag Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure Ds. v. d. Vegt. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt !s Avonds 5y, ure, Ds. v. d. Vegt. Donderdag. 's Avonds 7ys ure, Ds. v. d. Vegt. Luthersche Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Dr. van Bakel. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Oudejaarsavond. 's Av. 8Vs Bidstond. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst, 's Midd. 12 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure, Openbare Samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8 ure, Gem. Vergadering. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbcibespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Nieuwjaarsdag. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde kerk bedoeld. Bennebroek. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk. Buitengewone Collecte voor de Diaconie. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Geen dienst. Nieuw iaarsdag. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. de Vries. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Oudejaarsavond. 'sAvond8 7 ure, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Nieusj aarsdag. Voorm. 10 ure, Prof, Cannegieter, Hoogleeraar te Utrecht. Woensdag geen spreekuur. Kerk der Broedergemeente. Oudejaarsavond. 's Avonds 11 Vs ure, Ds. Schmidt. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Gedurende do eerste week van het nieuwe jaar wordt er in de Kerk der Broedergemeente, behalve op Woens dag, op eiken dag 's avonds 8 ure, biduur gehouden. Beverwijk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. Boon. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Bvang. Luthersche Kerk. Oudejaarsavond. s Avonds 6Vs ure, Ds. Loman. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Oudejaarsavond. 's Avonds 6Vs ure, Ds Sepp. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Bloemendaal. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. van Leeuwen. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Dr. Jonker. Nieuwj aarsdag Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Oudejaarsavond. 's Avonds 6i/a ure, Ds. Meerburg. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Meerburg. Houtrijk en Polanen. Oudej aaravond. 's Avonds 6 ure, Ds Baljon. Beroepen Pred. te Houtrijk en Polanen. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Pred. te Haarlem. Doopsbediening. Santpoort. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. Kitsch Lojenga. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Bevestiging van Ouderl. en Diak. Spaar ao am. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 ure, Ds. Baljon. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Vel» en. Oudejaarsavond. 's Nam. 6 ure, Ds. de Sopper. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Velseroord, Nieuwjaarsdag. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Y muidon Oudejaarsavond. 's Avonds 8 ure, Ds. de Sopper. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 5 ure, Ds. de Sopper. Zandvoort. Oudejaarsavond. 's Av. 6ys ure, Ds. Posthumus Meyes. Nieuwjaarsdag. Voorm 10 ure, Ds. Posthumus Meyes. KRONIEK. Op zoo'n raadsvergadering in een der laatste dagen van het jaar zullen de raadsleden die zaken doen niets gesteld zijn, maar het algemeen belang gaat voor, dus maar weèr vergaderen. Voor kenisgeving werd aangenomen het procesverbaal van de laatste kas- opneming bij den ontvanger. Vastgesteld werd het eerste supple- toire kohier over 1904. Het bedraagt ƒ10286.12, terwijl nog besloten werd tot vaststelling van een postje van ƒ2.54, te voldoen uit onvoorziene uit gaven. Voorgesteld wordt de behandeling van de verordening op de heffing van het vergunningsrecht volgens de nieuwe drankwet. Voorgesteld wordt dit recht te bepa len op ƒ12.50, van elke 50.huur waarde van de lokaliteit waar sterke drank in 't klein wordt verkocht, vol gens schatting. Bezwaarschriften dragen B. en W. eerst aan een deskundige daarna aan den raad op. De belooning der schatters wordt door den Raad vastgesteld. De betaling geschiedt in t één termijn. Verder wordt voorgesteld voor den deskundige te bepalen op 200.en voor den tegenschatter op f100.per jaar. De Heer V. d. Kamp wenschtl in deze een vasten Raadscommissie ter voorbereiding van behandeling der be zwaarschriften door den gemeenteraad, bevoegd om van den herschatter inlich- i. tingen te ontvaogen, terwjjl ook de belanghebbende het recht heeft voor de Commissie te verschijnen tot het voor dragen van zijn belangen en wenscht voor den bolanghebbende het recht om bij herschatting ook van diens zijde een deskundige te benoemen, die te zamen met dien, door den Raad te benoemen de herschattingverrichten. Dit vervalt nu. De Heer van Styrum heeft een paar amendementen, die ons toeschijnen meer redactiewijzigingen te zjjn in verband met wetsbepalingen. De Heer vau Styrum verdedigde zijn amendementen aangezien in sommige gevallen het recht in verband met de wet gewijzigd kan worden. De Heer van Styrum licht nog een ander toe. De Heer Kruseman deelt mede, dat het amendement door B en W is aan genomen. De Heer van Linden Tol wil locaal met een K. Vervolgens am. V. d. Kamp, verdedigt zijn am. in verband met. het oog op de schatting en de reclames, Het is ge makkelijk voor den Raad en rechtvaar diger dat een Commissie voorlicht en dan is overleg en systeem mogelijk. De Heer Kruseman legt uit, commis sie niet noodig is en de reclames nemen af. Bovendien kon de geschatte be zwaren indienen rihar zjjn opvatting. Spreker vindt de zaak te groot opgevat. De Heer v. d. Kamp vindt de verde diging niet gelukkig en de herschuttir gen nemen toe, Houdt vol, dat een commis sie noodig is. De Heer Thijssen heeft nog het Woord vraagt of B en W plan hebben op de tel de wijze willen handelen, zoo niet, dan een Commissie noodig. De Heer Kruseman verdedigt het systeem van schatting, waardoor ge lijkheid is gekomen met andere plaatsen. Een schatter aangewezen door den houder van het lokaal zou aanleiding geven tot moeielijkheden. In antwoord op de vraag van den Heer Thijssen wordt medegedeeld, dat B. en W. ongeveer op dezelfde wjjze zullen werken, als een Commissie zou doen. De Heer Schram wenscht dat B. en W. de cijfers der schatting overleggen. De Heer V. d. Kamp licht nog toe, dat de Heer Schram geen tittel of jota van de zaak begrijpt. De Voorzitter vindt die uitdrukking niet in de Raad behoort. De Heer Bijvoet vindt het nuttig, dat een belanghebbende zelf zich verant woordt en zou danvööram. V. d. Kamp zijn. De Heer Rasch wenscht dat als de belanghebbende het wenscht, hjj gehoord zal worden. Am. Commissie wordt ver worpen. Thans am. Rasch, dat door den Spr. wordt toegelicht. De Heer Modoo vraagt of B. en W. bezwaar hebben tegen het aanhooren. De Voorz. beantwoordt. Voorstel Rasch wordt aangenomen en daarna de geheele verordening. De verordening op de invordering De Haarlemsche Tramway- Maatschap pij verzoekt vergunning om van den huurgrond aan de Roozenstraat nog 60.80 M5 te mogen bebouwen. Voorge steld wordt gunstig te beschikken, maar voor dat gedeelte den huurprijs met 15 ct. per M! te verhoogen. De Heer Seignette, wenscht de con cessie behandeld te zien. De Heer de Breuk licht toe, dat de vergunning zonder bezwaar kon verleend

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 1