Tweede Blad, van WOENSDAG 18 Januari 1905 TE HUUR/ Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE KUUR" worden voor onze abonne sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakonessergr acht. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 56 p. w„ tersh Cronjéiiraat. No. 87. Bovenvoorkom. met kast en stookpl. f 1.— per week, terst Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56 Geai. Kamer» met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huu-prijs ƒ450.—terat. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No. 140. 2 Gen. Kame'8 met aparte opging, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240 p j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr 350.p j. No. 3t. Gemeubileerde Zit- niet twee Slaap kamers, voor 2 personen met peneion. /6°. p. m. Kinderhuisvest No. 4 rood, Vrij Bovenhuis, ƒ300 Mei. Kleine Houtstraat, No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 22. Etn Bovenvoorkamer ƒ1.75 p.week. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6 50 p. w., terst Korte Heorenatraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w.,'erst. Korte Lakenstraat. No. 8. B,venhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pen«ion voor twee personen, a ƒ35. per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Hui), 550.— p. jaa-, terst nd Melkboersns eeg. bij d.e Amsterdam che Poort. No. 3. Groote Loid», 1.— per wiek. Nassaustraa*. No. 2. Elink Winkelhuis, 40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuw Kerksplein. No. 24. Bovenhuis met vr. opgang, 3.25 per week, Januari a s. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamera met keuken, en zolder. Pieter Kiesstrsat. No. 33. Gem. Kamers met pensinn, 80. en 60.— p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af tO.per maand. Kipperdspark. No. 3. Huis met tuin, 210.—, half Juui. Schagchelstraat. No. 9. Een ret Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jaar. 1 Oct. Schotersingol. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No, 4. Kelder, —.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met wate'leid. en tuin, 175.— per jaar, terstond, Sophastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, 475.— per jaar, terstond. K'o. 6. Heerenhuis met eerre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. 16. Heerenhuis met 'ou terrein en tuin f 600.per jaar, terstond Wagenweg No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 21,0.p. jaar, terstond. Witte Beerensteeg. No. 35. Bovenslaapkaner, ƒ1.25 p. w terst. No. 39 Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. terst. No. 76a Bovenhuis, ƒ225.p. j„ terstond Zijlstraat No. 85. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.—tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. Vo. 19. Huis met tuin, 650.— p.j. Mei. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat Huizen iret Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn- wouderstraat. Bij C. GB O ENE WEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1 In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéitraat. 3. In de Generaal de La Keijstraat. 4 Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huiten met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterhiding. f 250 per jaar. Deze buizen rijn ook te ko p, met zeer weinig k&pi aal. Te Tokio schat men nu weer de ver liezen, die de Russen te Port Arthur geleden hebben, op de tusschen de 38,000 en 40,000 man, met inbegrip van matrozen. Het aantal gesneuvelden, ver misten en aan ziekte gestorvenen wordt op 10,000 gesteld. De Petersburgsche correspondent van de Echo de Paris, vertelt dat de lijk diensten, in de Izaiik-kerk en de kathe draal van Kazan te Petersburg ge houden voor de bij Port Arthur ge sneuvelden, zeer weinig de aandacht hebben getrokken: geen vijfhonderd menschen woonden de plechtigheden bij. „In deze plechtigheden, zoo zegt de correspondent, schijnen eigenlijk de Russen geen belang te stellen. Geen enkele groep menschen stond buiten de kerk. Stoessel zou in zijn gesprek met Nogi nog het volgende gezegd hebben: De ware oorzaak van den oorlog ligt hierin dat de Russen de militaire eigenschappen der Japanners onderschatten. Hij had gecapituleerd, aangezien h jj het nog maar enkele dagen kon uithouden, en dan sle. hl s met opofferin g van veel menschen- levens. De komst van de Japansche kanonnen van 29 cM. op het oorlogs terrein bij Port Arthur was het keer punt geweest van het beleg. Hij was verbaasd geweest, te hooren datKoero- patkin verslagen was. En danhet was onnoodig, nu nog de Oostzeevloot uit te zenden. Reuter's correspondent in Nogi's kamp zendt een beschrijving van den aftocht der Russen dpor de Japansche liniën naar het spoorwegstation T.--jang lin- tsoe, waar zij op den trein naar Dalni gingen. De officieren, die hun sabel aan hadden, overeenkomstig de voor waarden van de overgaaf liepen met hangend hoofdook aari de manschappen was de uitwerking te zien van de geeste lijke en lichamelijke overspanning, door het langdurige beleg veroorzaakt. Zij schenen aangenaam verrast door de vriendelijke wjjze waarop de Japansche soldaten zich gedroegendeze toonden zich natuurlijk wel nieuwsgierig, maar zij boden de gevangenen bier. voedsel en sigaretten aan, en droegen zelfs de bagage voor hen die te vermoeid schenen te zijn. De Fransche Kamer afgevaardigde Doumer, thans president der Kamer, heeft zich vroeger over den gang van zaken in Oost-Azië herhaaldelijk uit gelaten over de Japanners, nu negen jaar geleden, ongeveer op de volgende wijze Dronken van hun onlangs behaalde zegepraal en hongerig geworden van de aanwinst van land, veroverd op China, voelen de Japanners zich ge roepen tot een soort hegemonie in in Oost-Azië. Zij beschouwen zich als de erfgenamen van de Europeesche landen, bepaaldelijk van Spanje, Neder land, Rusland en Frankrijk voor de Aziatische bezittingen van die rijken. Zij spannen zich in, hun militaire macht in overeenstemming te brengen met hun heerschzucht. Het denkbeeld dat zij van hun macht hebben maakt hen nu reeds onverdraaglijk. Weldra zullen zij gevaarlijk zijn. Als zij de vloot hebben afgemaakt, waarmee zij reeds begonnen zijn te bouwen, zullen zij een te duchten macht hebben voor ons. Wel zal onze marine sterker blijven, maar de Fransche oorlogsschepen moeten in Europa blijven. Trouwens, hoe sterk een land zij, 1 et het is altijd betrekkelijk zwak op 5000 mijlen afstand van zijn grond gebied. Binnen eenige jaren zou Frankijk misschien al niet meer met gelijke wapenen tegen Japan kunnen vechten in het Verre Oosten. Het is dus noodig daaraan te denken en daarnaar onze handelwijze te richten. Binnenkort zal Japan voor ons een gevaar zijn in Oost-Azië. In Frankrijk begint men ihans aan die uitspraken eenige aandacht te geven en misschien zijn zij ook wel de overdenking van andere natiën waard. Een Japanner te Padang gearresteerd. Den 9en December werd, volgens een telegram aan het Intische Nieuws v. d. Dag, te Padang gearresteerd een Japanner, die op het punt stond naar Singapore te vertrekken. De man werd in het bezit bevonden van teekeningen van de Emmabaven en van de plaatselijke verdedigings werken. Hij was reeds een tijdje te Padang en had de aandacht der politie getrokken. Te Dover heeft een groote aard- storiing plaats gehad in de St. Marga- rethabaai. Meer dan 200,000 ton rots, zich uitstrekkende over meer dan 400 meter, is in zee gerold. Heele velden zjjn verdwenen en men verwacht nieuwe grondschuivingen. De gemeenteraad van Stuttgart heeft met groote meerderheid en voorstel ver worpen, om bij te dragen tot een huwe lijksgeschenk voor den Kroonprins „van Pruisen". Maar vier leden waren er voor, om de zaak „nader te overwegen". In New York is buitengewoon veel sneeuw gevallen. Er zijn 18,6000 man nen met 5000 wag-ns bezig de straten schoon te maken. Men denkt, dat zjj minstens wel een week werk zullen hebben. Zaterdag is de sedert lang dreigende werkstaking onder de kolendelvers van de myn Bruchstrasse in het Roergebied uitgebroken. De grieven van de arbei ders zijn, de lange Seilfahrt (het op stijgen en afdalen in de mijn) welke buren den eigenlijken werktijd valt; het overmatige „nullen" van waggons 1 steenkool; de minder heusche behande- van minderen door hun meerderen enz In de maand December is de Simplon- tunnel 43 meter gevorderd. Met Kerst mis heeft het boorwerk een etmaal stil gestaan. Er moeten nu nog 192 meter worden geboord. Daarin is ook begrepen de dam van 22 meter, dien men voor- loopig heeft laten zitten. Bij Chateau d'Oex, in Waadtland, is een wagen van de electrische tram door kortsluiting in brand geraakt. Drie pas sagiers kregen brandwonden. De kort sluiting was het gevolg van sneeuw op de ljjn. Een vereeniging, waartoe 7000 Peters burgsche arbeiders behooren, heelt een vergadering gehouden, aan welke ook 50 vertegenwoordigers van 20 industriën deelnamen. Nadat gesproken was over het ontslaan van enkele arbeiders op de fabrieken van Poetilef, wegens hun lidmaatschap van de vereeniging, ver klaarden de aanwezigen dat de ver houding tusschen patroons en arbeiders in Rusland niet normaal was. Men besloot de wederaanstelling van de arbeiders van de directie te verlangen en de aandacht van den stedeljjken gouverneur op de zaak te vestigen. Anders, zoo besloot men, kan de ver eeniging niet instaan voor de rustige houding van de Petersburgsche arbeiders. Te Marseille heeft de befaamde nroode maagd" Louise Michel Maandag den geest gegeven. Evenals verleden jaar, werd zij ongesteld op een rondreis die zjj ondernomen had om in verschillende plaatsen het woord te voeren. Maar ditmaal hebben hare uitgeputte krachten den strijd met den dood al spoedig op moeten geven Te Sisteron kreeg zij na een spreekbeurt een ontsteking aan beide longen. Zij liet zich, zoo ziek als zij was, naar een van hare vriendinnen te Marseille, een hótelhoudster, over brengen en daar is zjj dan ook ge storven. Te Washington nam een paar dagen geleden een onbekend man een huur rijtuig aan het Pennsylvania station en zei tegen den koetsier dat hij hem naar het standbeeld van den ouden Frits, het geschenk van Wilhelm II aan het Amerikaansche volk, moest rjjden. Daar aangekomen, bevestigde de onbekende een helsch werktuig met ontstoken lont aan het hekje erom heen, waarna hij wegreed, onderweg uitstapte en verdween. De bom werd middelerwijl door een neger gegrepen en weggeslingerd, waarop zij sprong. Schade werd niet aangericht. In een later telegram wordt ver zekerd dat uit liet onderzoek van de ontplofbare stof is gebleken dat zij niet gevaarlijk was. Men geloolt daarom aan een flauwe grap. Aan den toren te Oirschot, waarvan onlangs een zijkant instortte, is reeds sedert meer dan een week een aan nemer vruchteloos bezig om er de muts al te trekkin, daai men bang was voor verdere instorting. Nu schijnt de oude toren echter van zeer solide constructie te zijn. In het begin der week braken twee kabels, die respectievelijk 4000 en 9500 K.G., dus te zamen 13,500 K.G. breukbe lasting hadden. Toen men nu met levensgevaar nog een kabel van 22,000 K.G. had aan gebracht en de bovengenoemde kabels mede in wei king gesteld werden, brak tot groote vreugde van het publiek en tot verwondering van den aannemer deze Zaterdagmiddag opnieuw.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5