Tweede Blad. van WOENSDAG 1 Februari 1905. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,TE HUUR" worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneerte aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 15.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning /2 5Ü p. w., Iers». Cronjéstraat. No. 87. Bovenvoorkam. met kast en atcokpl. f 1.per week,, terst Coomhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs ƒ450.— terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met aleoof, f 35.— p. m. Nov. No. 140. 2 Gem. Kamers met aparte opgang, f 35.— No. 153. Bovenhuis, f 240.— p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. f 350.p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. /60. p. m. Kinderhuisvest. No. 4 rood. Vrij Bovenhuis, /3G0.— Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, f 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer /1.75 p. week. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, f 6.50 p. w., terst. Korte Herenstraat. No 22. Huis met tuin, f 4.50 p. w., terst.* Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a f 35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.—p. jaar, terstond Melkboerensteeg. bij de Amstcrdamsche Poort. No. 3. Groote Locd«, 1.— per week. Nassaustraat. No. 2. Klink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, f —.50 p. w, terstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en f 60.— p. m., terstond. Raamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Bipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Schagchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs 500 per jaar. 1 Oct Scho tersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, —.75, terst, Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin. 175.p.j„ terst. No. 17E (Hofje). Vrij Huisje met gas- en waterle:ding, f 1.70 p. w., terstond. No. 18rood. Bovenhuis, terst 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a Heerenhuis met tuin, f 475.— per jaar. terstond. No. 6. Heerenhuis met rerre en tuin, f 500. per jaar, terstond. No. '6. Heerenhuis met iou'terreiu en tuin f 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, f 2L0.p. jaar, terstond. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapkamer, 1.25 p. w terst. No. 39. Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terht. No. 76a. Botenhuis, /225.p. j terstond Zijlstraat No. 85. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, f 550.— p j. Mei. Bij J. BOEREE, Coomhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. OROEHEWEOEN, Langendijkstraat 18, bij de Coomhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1 In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronié lraat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwertkade. 6. In het Kleverpark, Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. Aan de Frf. Ztg. is uit Brussel geseind: Niettegenstaande de waarschuwing van het nationaal mijnwerkerscomité voor een gedeeltelijke staking, is de sinds eenige dagen aangekondigde strike in Borinage uitgebroken. Voorloopig zijn het slechts honderd-werklieden van de mijn Grand Hornu die loonsverhooging eischen en niet willen werken Deze ver klaring heeft op de opgewonden arbeiders der omliggende mijnen een diepen indruk gemaakt. Men vreest, dat de staking zich snel zal uitbreiden, Oproerige strooi biljetten worden verspreid. Het is niet te ontkennen, dat er door een langdurig gebrek aan voldcende werk veel ellende onder de arbeiders heerscht. De werkstakingen in het Roergebied blyven aanhouden. Geen der partyen wil van teruggaan welen. In Thessalonië zijn weer hevige aard bevingen voorgekomen. Een dorp werd grootendeels verwoest, verscheidene per sonen lieten hierbij het Ie en. Zware plasregens hebben in geheel Griekenland groote schade veroorzaakt, zooals in Sparta waar de rivieren buiten hare oevers traden. In verschillende streken is het verkeer gestremd. De groote brand in de marine-werk plaatsen te Sewastopol is, zooals nu blijkt door de matrozen van de Zwarte-Zee- vloot aangestoken. Zy beklagen er zich over, dat zy door hunne officieren stelsel matig in hun soldij en voedsel worden bedrogen. Zij moesten dagelyks twaalf tot zestien uur werken zonder extra-soldy Wanneer er afdeelingen naar Oost-Azie werden gezonden, mochten zij niet eens hun vrouwen en kinderen vaarwel zeggen. De Daily Expresz zegt uit de beste bron te hebben vernomen dat de kleine Tsarewitsj te Zarkojerslo ernstig is aan getast door longontsteking. De ministerieele commissie die be noemd is in zake der werkstaking, za! zich in verschillende subcommissies splitsen, opdat het onderzoek naar de grieven die de werklieden ten aanzien van de verschillende mijnen hebbeD, sneller kan afloopen. Het aantal stakers beliep gisteren 195,004 of 272 minder dan den vorigen dag. Onder groote geestdrift hebben 2000 mijnwerkersvrouwen Ie Essen ver gaderd. Van mijlen ver waren de vrouwen samengestroomd. Behalve ge wone burgervrouwen met schort, jak en hoofddoek, zag men er ook als dames gekleede vrouwen by. De so ciaal democratische woordvoerster me vrouw Plum sprak de vergadering toe. Anderhalf uur lang handelde zij over de onwaardige behandeling van de mijnwerkers door de mijnbeambten, de hongerloonen, het stilzetten van mynen om de voortbrenging te be perken en hoogere prijzen voor de steenkolen te maken. In New-York is dezer dagen een vrouw van 18 jaar, die haar man heeft vermoord ter dood veroordeeld- Het geval is zeer tragisch. Mary Rogers werd, toen zij 15 jaar oud was, gedwongen een man te trouwen, die 30 jaar ouder was dan zij. Haar huwelijk werd een aaneenschake ling van vernedering en zwaren arbeid. Toen zij 18 jaar was, kreeg zij een ander lief en trachte zij zich van haar man te laten scheiden. Deze wou echter van een scheiding niet weten. Daarop heeft de wanhopige jonge vrouw haar man ver giftigd en zijn lijk in het water geworpen. De moord werd ontdekt, en Mary Rogers is ter dood veroordeeld, welk vonnis den 3den Februari voltrokken zal worden. Er komen nu dagelyks bij het gerechts hof stapels verzoekschriften in, om aan de jonge vrouw, met wie allen, die haar kennen, diep medelijden hebben, gratie te schenken. Haar gevangeniscel gelykt een bloementuin; en niet enkel bloemen, ook vruchten en andere zaken worden haar als bewijzen van sympathie in groo ten overvloed toegezonden. Vrijdagmorgen, even na halfdrie, ontspoorde dicht bij Darfield, in Yorks hire, een vischwagen, die aan den post trein van Leeds naar Sheffield was vastgehaakt. Eenige minuten later is de Schotsche sneltrein van Glasgow naar St. Pancras met een vaart van 80 kilometer in 't uur op den posttrein geloopen. Er hing een dikke mist. Bijna dadelyk na de botsing raakten sommige wagens in brand, en hierdoor is vermoedelijk een nog grooter onheil voorkomen. Het schijnt namelijk, dat de machinist van een derde trein, een sneltrein van St. Pancras naar Schotland, op het zien van vlammen uit alle macht heeft ge remd. Hy kon wel niet meer verhin deren, dat zjjn trein op debeide andere treinen liep, maar deze botsing was niet van ernstigen aard de derde trein heeft maar weinig schade gekregen. Er zijn by het ongeluk zes menschen omgekomentwee schooljongens, een handelsreiziger, een werkman, een sto ker en een conducteur, en gewond werden er twintig, van wie zeven in een ziekenhuis te Sheffield zijn opgeno men. Onder de ernstige gewonden is de Londensche schilder Robert Brough. In het kleine dorpje Oosterleek (N.H.) niet verre van Hoorn, wonen drie kinde ren, wier ouders, alle grootouders en overgrootouders in leven zyn. De correspondent van de Daily Telegaph te Petersburg seinde Ik verneem uit volstrekt betrouwbare bron, dat Koeropatkin den Keizer geseind heeft dat zyn aanvalsmacht_ ernstig be lemmerd wordt door den hardnekkigen afkeer der Europeesche soldaten om op te rukken tegen de vjjand in tegenstel ling met de Siberische kozakken en vrij willigers, die vol vuur .zyn. De troepen uit Europa zeggen dat nu Port Arthur gevallen is, het nergens toe dient, den oorlog voort te zetten. Engelsche bladen vermelden een ge rucht volgens welke Koeropatkin even dringend om levensmiddelen vraagt als Stossel indertijd. De aanvullingstran sporten zouden drie weken ten achteren zyn en er wordt weer vrceselijk van ge stolen. Als de staking aanhoud, zou het leger in Mantsjoerije kans loopen om te verhongeren. Het is lang ontevreden geweest en zou rijp zijn voor muiterij. Verder loopt het gerucht dat stakers op den 23 dezer 30 K. M. van den Transsi- berischen spoor hebben opgebroken. Een bevestiging van deze tydingen moet men afwachten. De Engelsche deskundigen zijn opge togen over Japan's besluit om een slag schip van 19,000 ton te bouwen. Het zal even sterk zijn, zegt men, als drie of vier linieschepen van het gewone type, wanneer pantsergordels het be schermen tegen geschutvuur. Men raamt de kosten van zulk een schip op meer dan 20 millioen gulden. Verder zijn er in Engeland nog twee Japansche pantserschepen van 16,000 ton elk in aanbouw, die echter tydens den oorlog niet afgeleverd kunnen worder. Uit Koeroki's kamp wordt gemeld' dat de soldaten in het gevecht nu ontzet tend van de koude te lyden moeten heb ben, daar na een lang tijdvak van opmer kelijk zacht weer de thermometer weer beneden nul staat. De vlakte is bedekt met een duimendikke laag sneeuw, die gisteren begon te vallen, en de (jrond is te hard om snel vooruit te komen met loopgraven. Reuter's correspondent in Koeroki's hoofdkwartier seint: Het is echt Mantsjoersch weer: hevige kou met snydenden wind en een sneeuw jacht. Langs het geheele front werd kanongebulder gehoord. De Russische artillerie zocht de geheele Japansche linie af; men achtte het nog onzeker of een algemeene stryd zich daaruit zou ontwikkelen. De Japansche kanonnen antwoordden niet, behalve op den linker vleugel, waar het gevecht, vanmorgen hervat weid. De mist en de sneeuw maakten het onmogelijk, verder dan een paar honderd voet voor zich uit te zien, zoodat de Russen op de gis moeten schieten. In den middag hield het bom bardement op. Indien het de voorbode is geweest van een aanval der Russen, wat mogelyk schynt, dan zyn hun plannen verijdeld door den storm en den mist; zij hadden geen slechter tyd- stip kunnen kiezen. De soldaten hebben in den geheelen oorlog nog niet zoo te lijden gehad als nu: zy kampeeren in de open vlakte, zonder beschutting, zonder vuur en met weinig water. Uit Gensas wordt gemeldt dat de Russen op Korea, uit vrees voor een aanval van den zeekant, hunne telegraaf stations en voorraadschuren vernield hebben en noordwaarts zyn afgetrokken, met achterlating van enkele afdeelingen verkenners. Zij trekken terug op den Mantsjoeong pas, waar groote voorraden zijn opgeslagen. VEEMARKT 25 Jan. 1905. Aangevoerd: Prys: 2 Koeien f 130.— 120.— 27 N. Kalveren 12.7- 1 Schaap 30. 5 Paarden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5