HAARLEMSCH Eerste Blad. PREMKREIIRTEN m. No. '26. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Zevenentwintigste Jaargang. 144 144. van ZATERDAG I April TE HAARLEM Zondag 2 April 1905. KRONIEK TELEPHOONNUMMEK Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden25. franco p. poet .40. ifzonderlijke nommers 8 centen per stuk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. 9% heures, Ecole du Dimanche. In „Volksbelang" Jansweg 40. 10% heures, Mr. Hirseh. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5:/2 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorin. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Va nie, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt, 's Avonds 51/a ure, Ds. v. d. Vegt. Luthersche Kerk, Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Nassaulaan. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Belijdenispreek. Kemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Repetitie van het Zangkoor 11 Va ure, in de Kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst, 's Midd 12 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure, Openbare Samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8 ure, Bidstond en Bijbelbe- spreking. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 are, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Lutb. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar niet» ander» vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerthvan Wijk Collecte voor de Kerk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. I luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Van Leeuicen. 's Avonds 61/3 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom Voorm. 10 ure, Ds. Meerburg. Nam. 2 ure, Ds. Meerburg. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. B. Baljon. DoopBbedieuing. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarudam. Niet ingekomen. Veis en. Niet ingekomen. Velseroord. Niet ingekomen. Onbekend Zandvoort. In de Raadsvergadering van Woens dag wenscht de Heer Sneltjens den Voorzitter geluk met zijn herbenoeming tot Burgemeester, en brengt in herin nering wat gedurende de jaren van zijn bestuur is tot stand gebracht. De Voorzitter bedankt den spreker en brengt den hem toegebrachten lof over op het college van B. en W. Medegedeeld werd dat de bouw van het slachthuis is aanbesteed voor de som van 333.000. De Heer Thiel wenscht een minder beslist optreden der politie inzake de Melkverordening aangezien die anders minder populair zal worden, met het oog op de werkzaamheden der Com missie in deze. Voor kennisgeving werd aangenomen het Proces verbaal van de opneming der kas van den gemeenteontvanger. OP zijn verzoek werd eervol ontslag verleend aan den onderwijzer J. B. Schrameyer. Vastgesteld werd het tweede supple- toire kohier van de plaatselijke directe belasting dezer gemeente tot een bedrag van 3481.661/3. Gcedgekeuid werd de rekening en verantwoording over 1904 en de be grooting over 1905 van het tweede douchebadhuis, ingediend door het be stuur van de afdeeling Haarlem der Noordhollandsche Vereeniging Het Witte Kruis. In behandeling kwam een voorstel tot wijziging van de verordening op het vergunningsrecht, en zulks ten ge volge van bij den Minister van Binnen- landsche Zaken gerezen bezwaren tegen enkele bepalingen, ofschoon die bezwa ren niet gedeeld worden. Het voorstel werd aangenomen. Ter tafel kwam een eigenaardige kwestie. De zoon van den Heer J. R. du Rieu was in November 1904 als leerling van de Hoogere Burgerschool overgegaan naar het Gymnasium. Voor de Burgerschool werd het volle schoolgeld betaald, terwijl óók het volle schoolgeld wordt geéischt voor denzelf den t(jd voor het Gymnasium, waardoor de Heer du Rieu nu tweemaal school geld betaald voor denzelfden leerling, waarvoor thans teruggaaf verzocht wordt van het schoolgeld voor de Hoogere Burgerschool. B. en W., ofschoon toegevende dat het verzoek niet onbillijk is, vinden in de bepalingen omtient de heffingen van schoolgelden geen vrijmoedigheid om anders te adviseeren dan tot afwijzende beschikking. De Heer Groot had gehoopt, dat een voorstel zou gedaan zjjn door B. en W. om terug te betalen, doch daar dit niet geschied is stelt de Heer Groot voor een half jaar schoolgeld H. B. S. terug te betalenook de Heer Schram wenscht de billijkheid toegepast. De Heer Thijssen wenscht een aan vulling van de verordening in deze. Hoe die wijziging zijn zal, wordt gaarne aan B. en W. overgelaten. De Voor zitter deelt mede, dat de verordening geen terugbetaling toelaat, doch wijzi ging nog niet van B. en W. verwacht kan worden. De Heer Kleijnenberg heeft nog het woord. De Heer Groot is van meening dat de Raad niets minder hoog zou staan als de verordening gewijzigd wordt. De Heet Thiel voelt volstrekt geen motief om hier van billijkheid te spreken. De Heer Thijssen heeft een motie, bedoelende B. en W. uit te noodigen om wijjiging of aanvulling der ver ordening te cntwerpen. Den Voorzitter begint na de opmer kingen van den Heer Thiel de billijk heid zeer problematisch te vinden en meent wijziging niet goed. Nog de Heer Thijssen, wil het rekest van den Heer du Rieu aan houden, tot na wijziging. Motie Thgsseri komt in stemmingen wordt verworpen met 15 tegen 13 stemmen. Voorstel Groot wordt verworpen met 16 tegen 12 stemmen. Voorstel B. en W. wordt verworpen. Het Bestuur der Schermvereeniging var. het bataljon der dienstdoende Schut terij heeft voor het Gemeentelijk Mu seum of voor het Gemeente-Archief aangeboden de korpsprijzen erediploma's door de Vereeniging in verschillende wedstrijden behaald. B. en W. stellen voor deze geschenken voor de gemeente te aanvaarden, evenals de banier der afdeeling Haarlem van den Nederlandsche Schutterij Kaderbond, tot hetzelfde doel aangeboden door het Be stuur der Kaderveieeniging Wilhelmina. Voorgesteld wordt het werklieden reglement in werking te doen treden op 1 Mei 1905. Nog zijn enkele wijzi gingen voorgesteld. Het geheel wordt zonder stemming aangenomen. Door J. Etmans is tot den Raad ge richt een verzoek tot goedkeuring van een plan tot bebouwing van gronden ten zuiden van de Amsterdamsche Vaart. Van een gedeelte van dat terrein het plan reeds vastgesteld zijnde, stellen B. en W. voor ook het stratenplan voor het overige deel vast te bepalen. De Raad besluit alzoo. De Raad van Beheer der Electrische Spoorwegmaatschappij, voornemens haar wachtlokaal te vergrooten, wenschte hiertoe van de gemeente in huur te ontvangen een stuk grond ter breedte van 17 Meter, gelegen aan de Tempe- lierstraal. Voorgesteld wordt bedoeld stuk grond te verhuren tegen 60 cents per M5., aldus tegen een huurprijs van ƒ197 47 per jaar en zulks voor den tijd van 5 jaren. Het voorstel werd aangenomen zonder discussie. Dezelfde Maatschappij wenscht ook een wachthuisje te maken bij de halte aan den Kampersingel bij de Eendjes- brug. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen, den huurprijs te bepalen op 2.per M2. 20.voor het benoodigde stuk mede voor 5 jaren De Heer Stolp drukt zijn spijt uit, dat de E.S.M. geen gebruik maakt van het huren van gelegenheid bij particu lieren. De Heer de Breuk licht toe. De Voor zitter deelt mede, dat in de eerste plaats het belang van het publiek dient in acht genomen. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. De Heer Jacobi had aan B. en W. vergunning verzochtom voor zijn perceel, het Hotel Funkier, aan de Kruisstraat een luifel te mogen aanbrengen. B. en W. hadden bezwaar gemaakt, doch de mogelijkheid niet uilgesloten dat ver gunning zou kunnen verkregen worden tot het hebben van een luifel niet verder dan de stoep van het perceel. Adressant wendt zich thans tot den Raad, verzoekende een luifel te mogen maken als bedoeld bij zijn aanvraag aan B. en' W., nog mededeelende, dat hjj bij toestemming gaarne de stoep voor zijn hotel van gemeentewege door een trot toir zou vervangen zien, waardoor dan tevens het luifel niet over den rijweg heensteken zal. Adressant doet nog opmerken, dat bjj een luifel van kleiner afmetingen de bezoekers en gasten hun rijtuigen niet zullen kunnen bereiken, zonder gehin derd te worden door den regen. B. en W. stellen voor het stuk tot afdoening in hun handen te stellen. De Raad besluit alzoo. Regenten van het St. Elisabeths Gast huis dragen aan den Raad voor, om te benoemen als assistent-geneesheer aai die Inrichting den Heer F. B. de Walle. med. doet. en arts te Amsterdam. Deze voordracht bestaat slechts uil één persoon omdat de beide anders sollicitanten eerst sedert November 1.1. het artsdiploma verwierven en dus geen waarborgen bieden voor de practische ervaring, noodig voor een inwonend assistent- geneesheer. De Heer De Walle wordt benoemd. Vervolgens had de benoeming plaats van het stembureau voor de verkiezing van een lid voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken. Daarna had een zitting plaats met gesloten deuren. De Heer Schram had het woord over de wijziging van de mindering op het schoolgeld voor leerlingen van buiten de gemeente. Wenscht een bepaald ant woord.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1