GLCWE" POMTRid Voor Maaglijders. namaaksels Recepten van de De Eleetriciteit m hare techniek. Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. J. SVf. SPAAN, Bedden- en Matrassenmaker. 28, Oranjestraat 28. (57i).P, Vraagt slechts FRITZ SCHULZ Jun Yoor den vakman en hen die het willen worden. I. JACOBSON, —.85. DE ERVEN LOOSJES, A. OOI JE VA AR, Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten nu 5 musici 9 Sierstra&t over de Botermarkt Specialiteit in Gemaakte Ondergoederen. 20ste druk. Prijs ƒ1.25. Men verlange uitsluitend Hubert TOrich'sche Kruidenwijn. prees wegens zijn goed inzicht in onder wijszaken. De Heer Luyten bracht den verschillenden sprekers dank. Tot slot hield de Heer van der Ley een korte toespraak, in hartelijke be woordingen uitdrukkende hoe diep de hulde van zoo velen hem getroffen had, hem de verplichting opleggende om met kalmen moed op den inge slagen weg voort te gaan. Met uitbundige teekenen van instem ming werd deze toespraak ontvangen, waarna ieder, die hieraan behoefte ge voelde, gelegenheid had om den feest vierenden Directeur de hand te drukken. In de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieker alhier werd de heer H. J. Geyl J.Cz. als lid geïnstal leerd en werd mededeeling gedaan van den uitslag van het onderzoek omtrent hetgeen reeds door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam was verricht, in zake eene gewenschle rechtstreeksche verbinding van Neder land met Amerika, voor zoover den postpakkettendienst betreft. In aansluiting aan het door genoemde Kamer reeds ingezonden adres, was op advies van een der leden, van wege deze Kamer aan den Heer Directeur- Generaal der post en telegraphie, te 's-Gravenhage, een schrijven gezonden, bedoelende het verkrijgen van recht- streeksch vervoer van postpakketten naar Amerika, welke thans over Zwitserland geschiedt en alsdan soms twee maanden onderweg blijven, hetgeen b.v.b. voor het verzenden van bloembollen zeer ongewenscht is, aangezien zij zelfs bij de zorgvuldigste verpakking op dien langen weg bederven. Te verzoeken te willen overwegen in hoeverre het moge lijk zou zijn met de Ver. Staten eene overeenkomst aan te gaan, betrekkelijk eene rechtsti eeksche verbinding voor den pakketdienst. Op Donderdag 11 Mei a.s. zal in de Concertzaal van de „Sociëteit Ver- eeniging eene groote buitengewone uit voering plaats hebben door een koor van ruim 150 dames en heeren. Uitgevoerd zal worden: „De slag der guldene spooren." Dit werk behandelt eene episode uit den strijd der Vlamingen tegen de Franschen. In Vlaanderen had zich in de middel eeuwen een machtige burgerstand ge vormd, bloeide door landbouw en nijver heid. Trotsch op hunne vrijheid ver dedigden de Vlaamsche wevers hunne rechten met hand en tand tegen elk, die inbreuk daarop wilde maken. Het was in die dagen, dat zij onder aan voering van Jan Breydel en Pieter de Coninck tegen het leger van den Fran schen koning Filips IV optrokken en in den jare 1302 de Fransche ridders bij Cortrijck versloegen, die in grooten getale sneuvelden. Zij droegen Gouden of Guldene Sporen Vandaar den naam. De Vlaamsche dichter Guido Gezelle heeft dit feit tot onderwerp gemaakt van een schoon gedicht. Onze jeugdige stadgenoot Willem Andriessen heeft dit gedicht getoonzet, terwijl de Mannenzangvereeniging „Cres cendo" dit werk zal uitvoeren, versterkt door een groot aantal dames voor de vrouwenkoren. Wanneer een componist door zijn werk, eene belangrijke gebeurtenis, zoo als hierboven vermeld, bezingt, heeft dit steeds voor 't publiek een groote aantrekkelijkheid. De Leeraren van het Conservatorium zullen de uitvoering met hunne tegen woordigheid vereeren. Met ijver is op de repetitiën gestu deerd, zoodat door „Crescendo" iels nieuws en tevens, zoo wij verwachten, iets schoons ten gehoore zal gebracht worden. Steunt den jeugdigen Componist, die voor zijn ijver en toewijding ieders be langstelling verdient. Solisten de heeren: Fr. Andreoli, tenor, Den Haag en A. van der Stap, baryton, Delft. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 853 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 552 baden genomen. VfiRGADEBING van den Raad de- Gemeente Haarlem, op Woensdag 10 Mei 1905, des namiddags ten l'/j ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zult, aan de orde worden gesteld 1. Mededeelihgen en ingekomen stuk ken. Schrijven B. en W.W. mede deeling reglement kernen. Adres Mej. A E. Enklaar, eervol ontslag als leerares Meisjesschool voor M.O. Id. id. id. als vakonderwijzeres Opleidingsschool voor meisjes. Id. Mej. E. Vrijdag, id. als onder wijzeres Eerste Burgerschool. Voorstel B. en W.W. goedkeuring af- en overschrijving begrooting huiszittende armen en Stads Ar men- en Ziekenhuis, dienst 1904. Id. id. id. rekening en verantwoor ding Stads Apotheek, dienst 1904. Id. id. id. begrootingid.,dienst1906. Id. id. id. rekening en verantwoor ding Corpciatiën neeringen, am bachten en b drijven, dienst 1904. Id. id. id-, suppl. begrootingen, dien sten 1904 en 1905, St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. Id. id. gratificatie Instructeur Schut terij. Id. id. adressen sluiting tapperijen op Zondag. Id. id. verbod vrouwelijke bediening tapperijen enz. 2. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Id. Commissie Strafverordeningen vaststelling verordening art. 29 Leerplichtwet. 11. Id. B. en W.W. benaming straten. 12. Id. id. aanvaarding strookjes grond. 13. Id. id. wijziging Raadsbesluiten dd. 29 Maart 1905, Nos. 19 en 20. 14. Id. id. vergunnningen „Bosch en Vaart". 15. Id. id. adres Mannenzangvereeni ging „Proza en Poëzie", blijk van belangstelling zangwedstrijd. 16. Id. id. id. J. P. F. Dicke, om her plaatsing in onderwijsbetrekking of plaatsing in andere gemeentelijke betrekking, met adres Hoofdbestuur en Bestuur afd. „Haarlem" Bond van Nederlandsche onderwijzers. 17. Benoeming Commissie van Onder zoek voor de Schutterij. 18. Aanbeveling B. en W.W. benoe ming lid Commissie A. tot wering van Schoolverzuim. 19 Voordracht id. id. onderwijzer Ze vende Tusschenschool. VEEMARKT 3 Mei 1905. AangevoerdPrij s 3 Koeien ƒ180.— 160.- 145 N. Kalveren 10.7.- 10 Schapen 27.23. 16 Lammeren d 12.8. Botermarkt 8 Mei 1905, Boter. Aangev. 50 K.G. verk. 50 K.G. H. pr. ƒ1.40, L. pr. /1.35 p. K.G. Biggen. Aangev. 39 st. verk. 31 stuks. H. pr. ƒ13.50, L. pr. f 9 50 p. st. Schrammen. Aangev. 7 st. verk. 7 stuks H. pr. /24.L. pr. 17.— p. st' ADVERTENTIEN. Verschenen: Afl. 1 van gelijk hier afgebeeld, daar vele waardelooze verkocht worden. Aktiengesellschaft, LEIPZIG. Naar de nieuwste bronnen door Ingenieur. Ulet talrijke illustraties Compleet in 12 all. a Voorhanden in den boekhandel van Ged. Oudegracht 88. COIFFEUB, 91, Groote ilontstraat 98 EAU DE COLOGNE, TANDMIDDELEN, TOILETZEEPEN, niet alleen fijne soorten, doch ook goedkoope voor dagelij ksch gebruik. Verschenen: AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijk te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaalijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERINGof VERSLIJMING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zijri. Het is de Deze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings-organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende sloffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bij chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwijls na eenige malen drinken genezen. W t Olll* 1 ll IE en f'e onaancename gevolgen daarvan als benauwdheid *- koliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert dooreen zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen. zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekelijken toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! ,10131 Uil Lik) fjmiu DOOR Mej. A. C. MANDEN. Voorhanden in den Boekhandel van DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oudegracht 88. KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen Fl. 1.50en 2.in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel,Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenhage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen-geheiromiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100.0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas bessensap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, ar ijs, alants- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoeswort»! 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3