VERLOTING Voor Maaglijders. Paarden, Rytuigen em. Teyler'sStichting. Een Bnrgerjnffronw, A. 00IJEVAAR, 8?te Jaarlijksche Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. ADVERTENT1EN Haarlem 1905 Voor Haarwerken is het beste adres 91, Groote Houtstraat 91 9 Gierstraat, over de Botermarkt Gekleurde Katoentjes. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men verlange uitsluitend Hubert OTrich'sche Kruidenwijn, Het tweede deel van het concours ■wordt a.s. Zondag 4 Juni gehouden voor Gemengde Koren. Wie mooi wil hooren aingen verzuirae niet er heen te gaan. B. Het verslag over 49041905 der Haarlemsche Ziekenverpleging deelt het volgende mede: Aan de Yereeniging bleven zeven Zusiers verbonden. Twee Zusters moest de Vereeniging missen, vier, allen ge diplomeerd, namen haar plaatsen in, zoodat, naardien een proefverpleegster 4 Juni vertrekt, thans tien verpleegsters ■werkzaam zijn. Aan alle aanvragen ongeveer drie honderd ton niet voldaan worden iets minder dan de helft. Het getal verplegingen bedroeg 3395, met 123 gratis verplegingen. Voor behoeftige patiënten kwamen vier honderd en zes aanvragen voor versterkend voedsel in. Uitgereikt werden ruim vijfduizend «ieren en liters melk. Verschillende verplegingsartikelen wer den in bruikleen gegeven. In het Bestuur kwam geen verande ring. Het bestaat uit Mevrouw Postma, Mejuffrouw Reinwand, Mevrouw Ever wijn Lange, Mejuffrouw Groenewegen, Mevrouw Westerman, Mejuffrouw van Gelder, Dr. Fyan, Dr. Bijleveld en de j Heer Westerman, art$. De rekening sloot met een voordeelig saldo van f 49.05Va Zooals reeds is medegedeeld, is de Oommissie van het Museum van Kunst nijverheid voornemens van 15 Juli tot 15 September een tentoonstelling te houden in verband met de opvoeding van het kind. Door de medewerking van velen kan zij zeer aantrekkelijk worden, daar het kind in vroegere dagen van af zijne geboorte door degelijke en schoone voorwerpen, die voor zijne kleeding, zijne spelen, z\jn onderwijs dienden, werd omringd. De Commissie ontvangt gaarne opgave van voorwerpen, tot dit doel betrekking hebbende, of directe toezending der voor de tentoonstelling bestemde voorwerpen te richten aan den Directeur van het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem. De voorwerpen zullen met de mee6te zorg worden behandeld en tegen brand schade worden verzekerd, terwijl het uit- en inpakken en het franco terug zenden voor rekening van het Museum komt. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 4032 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zjjn in de afgeloopen week 749 baden genomen. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 27 Mei 1905 in de -Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een Bnia en Erf aan de noordzijde van de Brouwerstraat. No 59. No. 2. Een Huis en Erf asn de noordzijde van de Brouwe straa'. No. 61. De perceelen No 1 en 2 gecombineerd, 3105. J. Machielse q q. Nos. 35. Drie Huizen en Erven met Tuinen met afzonderlijke Bovenwoningen, aan de westzijde van het Zuider Buitenspaarne en wel: No. 3. No. 52. No. 4 No 52a. No. 5. No. 52b. No. 6. Ken Woonhuis met Tuin in een poort grenzende aan bovengenoemde perceelen. No 54a. De perceelen No. 3 en 4 gecombineerd, 6880. D Sabelis. De perceelen No. 5 en 6 gecombineerd, f 4475 D. Sabelis No. 7. Een Woonhuis met Bovenwoning, Erve en Grond, aan de westzijde van de Lange Raam straat. f 980. Opgehouden No. 8 Een dubbel Pakhuis en Erve, bekend als -De Oude Kamperkerk», aan de noordzijde van de Bnrretstraat nabij de Turfmarkt en het Spaarne. No. 1 en Ia. f 5480. Opgeh No. 9. Een Huis waarin sinds vijftig jaren een Schilderszaak wordt nitgeoelend met Bovenwoning, aan de Kerkstraat, strekkende tot aan de Korte Houtstraat. No. 22. f 5900 M. Schnitger q q. No 10. Een Huis met uitgebouwde Keuken. Serie, Tuin en afzonderlek opgaand Bovenhuis en Erve, aan de oost/yde van de Dnvenvoorde- straat by de N. v. d. Laanstraat. No. 69 zwart en rood. f 6180. Opgehouden. Nos. 11—20. Tien perceelen Bouwterrein, aan de Reitz-, Tugela- en President Steijnstraten te Schoten. No. 11. Grcot 77 centiaren. No. 12. Groot 77 centiaren. No. 13 Groot- 76 centiaren. No. 14. Groot 77 centiaren. No 15. Groot 86 centiaren. No. 16. Groot 66 centiaren. No. 17. Groot 68 centiaren. No. 18. Groot 84 centiaren. No. 19. Groot 84 cet.liaren. No. 20. Groot 83 centiaren. De perceelen No. 11 tot en met 20 gecombi neerd. f 4285. Opgeboudtn. No. 21. E n Bouwterrein met een gevelbrtedte van 6.25 M., aan de oostzijde van de Eaamakade tegenover de R.K. Kathedrale Kerk op den hoek van de Koorst aat uitkomeode aan de Emroastraat en Koninginneweg. Groot 1 are, 14 centiaren f 1240. J. P Maas. No. 22. Een onlangs nieuw gebouwd Woon- en Winkelhuis aan de Zijlstraat. No. 90. f 14000. L. .T. ValleDtgoed q q. No. 23. Een Winkelhuis met uitgebouwde Keuken, Open Plaats, Tain, afzonderlijk opgaai de Bovenwoning, aan de noordzijde van de Hage- straat bij de Antboniestraat. No. 5 zwart en rood. 2530. rf. J Znurendonk. No. 24. Een Hnis en Erve met Open Plaats waarin Café en met afzoiderlijk opgaande Boven woning aan de noordzijde van de Westergracht, voorheen geprojecte rde kade aan de Leidache vaart op den hoek van en met zyuitgarg in de Verlengde Oranjeboomstraat. No. 47 zwart en rood. 5505. Opgehouden. No. 25. Een Huis en Erve, aan de zuidzijde van de Van Marumstraat. No. 56. ƒ1880. N.S. Blesgraaf No. 26. Een Huis en Erve met Tuintje, aan de westzijde van de Delftstraat. No. 32 Uit de hand verkocht. Nos. 27 en 28. Twee Huizen en Erven, aan westzijde van de Dubbele Buurt, en wel: No. 27. No. 50 No. 28. No 52 Nos. 29 en 30. Twee Huizen en Erven, aan het Zuider Buitenspaarne, en wel: No. 29. No. 47. No. 30. No. 49 De perceelen No. 27 tot en met 30 gecombi neerd f 3255. Opgehouden. Markt van 29 Mei 1905. AardappelenAangev. 16 HL., verk. 16 H.L. L. pr. - ƒ1.50 H. pr. ƒ2.— p. H.L. Appelen. Aangev. 0 H.L., verk. 0 H.L. L. pr. f H. pr. fp. H.L. Peeren. Aangev. 0 HL., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. Bloemkool. Aangev. 1200 st. verk. lOOOst. L. pr. ƒ10.—, H. pr. f 30. Spinazie. Aangev. 680 m., verk. 370 m. L. pr. 15H. pr. ƒ25. Slade. Aangev. 370 m. verk. 300 mand. L. pr. /0.50, H. pr. 6 Wortelen. Aangev. 1000 bos, verk, 1000 bos. L. pr. f 13.H. pr. f 15. 7e Muziekuitvoering, op Woensdag 31 Mei'sav, van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aus -Ahalia- 2. Ouverture -Der Wassertrager 3. Serenade voor Piston Solo 4. Grande fantaisie de l'opéra «He- rodiade- 5. Ouverture -Le Domino noir»... 6 -Specialberichte Walzer 7. -Schmeichelkatchen." Salonstück. 8 -Musikaliacbe Momentaufcahme» Potpourri Mendelssohn. Cherubini. Eilenberg. Massenet. Auber. Czibulka Eilenberg. Ertl. 8e Muziekuitvoering op Donderdag 1 Juni, des nam 2% uur, door het Haarlemsch Muziekkorps. Dir. luit-kapelmee>ter O. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. -Cornelius.* Mar?ch Mendelssohn. 2 Ouverture -Les Martyrs-Donizetti. 3. -Ghana ValseFontenelle. 4 Grande Fantaisie de l'opéra-Ma- non»...Massenet. 5 Ouverture -Tantalnsqualea-Sappe 6. -Fackeltanz» aus der Oper -Die LaDdfriede- Brull. 7. Fantaisie -Gastibelza-Bui98ens. Op Donderdag I Juni, Hemelvaartsdag, zal het Museum des middags van 1—4 uur geopend zijn. P.G., nog enkele dagen in de week vrij hebbende zag die gaarne bezet met liebte huiselijke bezig heden, tot hulp van een dame in huis of op de wandeling of iets der gelijks. Br. fr. onder No. 711 aan het bur. van dit blad. in elk genre, Dames haarwassching met Machinale droging. Specialiteit in van te houden bij gelegenheid der Paardenmarkt alhier, op den 208ten Juli 1905. De LOTEN a 15000 stuks in bovenstaande Verloting zijn ver krijgbaar by inschrijving, biljetten franco in te leveren Haarlemsche Bankvereeniging alhier, in gesloten couvert, waarop be nevens het adres van het Comité der Haarlemsche Paardenmarkten vermeld staat: „Biljet van Inschrijving" op den 6en en 7<"> Juni a.s. Bij niet plaatsing van alle loten bjj Inschrijving, be houdt het Comité het recht, deze op dezelfde conditiën, bij één of méér bij de Haarlemsche Bankvereeni- ging verkrijgbaar te stellen. Inschrijvers van 10 pakjes in eens wordt eene reductie van f 2.50 toegestaan. Op 10 Loten wordt een Lot toegegeven en de uitgifte bepaald op 10 Jnni a.s. Als hoofdprijzen worden aange kocht 1 Dos A dos, bespannen met een paard. 1 Oliewagen, bespannen met een paard. 1 Dogcart, bespannen met een paard. 1 Boerenwagen, bespannen met een paard. Alles geheel compleet met Tuigen, Zweppen enz. Verder 15 fraaie Koets- en Werkpaarden, Tuigen, Zweepen, enz. Namens het Comité voor de Verloting C. J. VAN TIENHOVEN, Secretaris. Haarlem, 27 Mei 1905. AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeieljjk te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaglijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERING of VERSLIJ MING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zijri. Het is de Deze Kruidenwijn Is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings-organen van den mensch zonder een laxeer- middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zunr in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bjj chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwijls na eenige malen drinken genezen. Vfr^tonnillif en ''e onaan8ename gevolgen daarvan als benauwdheid z. koliekpjjnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert door een zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekelijken toestand van de lever. Bij gebrek ami eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen k Fl. 1.50en 2.in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenhage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prjjzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. i Mijn Kruidenwijn is geen geheimraiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100.0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas besseDsap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, ai ijs, alanta- wortel, Amerik. krtchtwortel, gentiaanwortel, kalmoesworttl 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3