Voor Maaglijders. jongste Bedi Motor- en Rywielwet Muskietengaas. Een Borgerjnffrouw, Dames Handschoenen geldelijken steun TE HUUR 9 Sterstraat, Hnbert Ullrich sche Kruidenwijn. NGEZONDEN. ADVERTENT1ËN P. H, JORDENS. Prijs f 0.25 DE ERVEN LOOSJES, J, PANDER, Kruisstraat 22 A. OOIJEVAAR, 91, Groote Houtstraat 91 EAU DE COLOGNE, TANDMIDDELEN, TOILETZEEPEN, J. M. SPAAN, Bedden- en Matrassenmaker, 28, Oranjestraat 28. over de Botermarkt Specialiteit in Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men verlange uitsluitend Hubert Hllrich'sche Kruidenwijn, FANTASIE BOEZELAARS. In den kampstrijd om de eere-prijzen, het slot van den avond, was het wederom Onder Ons die uitblonkzij verwierf de zilveren medaille, geschenk van H. M. de Koningin Moeder. Nevens haar werd met den tweeden eereprijs beloond de Amsterdamsche Vereeniging Onderling Kunstgenot onder de zeer kunstvolle leiding van den heer Albert Heijloo. Toen wij na afloop van den wedstrijd een oogenblik verpoozing zochten in de Kroon aan de Groote Markt klonk ons van eene vereeniging, die daar was neer gestreken, plechtig-indruk wekkend tegen Ave verutn van Mozart en onder den indruk van dit eenvoudige schoone lied vroegen wij ons af, waartoe toch de moei- ljjke verplichte koren, die zangers en publiek maken tot de dupe van een ave- rechtsch kunstgenot. B. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 946 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 919 baden genomen. Heden zijn alhier door de Com mies. in groenten en fruit Govers en Baggerman de eerste bezending dop erwten en jonge tuinboonen aan de groentenmarkt gebracht, de eerste zijn opgekocht door Aalders, wonende Gen. de Wetstraat en de tuinboonen door Jacob Groenendaal, wonende Brouwer- straat No. 9. Dit is 12 dagen vroeger als het vorige jaar. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld dat door J. Graanman, Landgoed Hoefgeest, en door Oorthuis, wonende te Santpoort, de eerste Aard beziën van de kouden grond aan de groentenmarkt zijn gebracht, en door de schrijf bazen van Leeuwen en Heij- boom, verkocht aan Jacob Heijboom, wonende Breestroat, en aan de eerste Bloemendaalsche groenten en fruit winkel, L. Verkooy; dit is 1 dag vroe ger als het vorige jaar. VKRGADEBING van dsn Baadde.) Gemeente Haarlem, op Woensdag 7 Juni 1905, des namiddags ten 11 a ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten lulti» aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Adres onderwijzer le kl. Oplei dingsschool voor jongens tot het M en H. O. 2. Voorstel B. en W.W. vaststelling staat betaling uit onvoorziene uit gaven, dienst 1905, met advies Comm. van bijstand gemeentefinan- ciën. 3. Id. id. vaststelling begrooting, dienst 1906, Huisz. armen en Stads Armen- en Ziekenhuis. 4. Id. id. id. corporatiën neeringen, ambachten en bedrijven. 5. Id. id. verhooging post volgn. 97 begrooting, dienst 1905. 6. Id. id. aanvrage concessie gasleve ring Schoten. 7. Id. id. verhuring grond Leidsche Vaart aan H. Bisschop. 8. Id. id. id. aan P. Reeuwgk. 9. Id. id. aanvaarding voor straat be stemden grond van de coöperatieve bouwvereeniging „Onderling Be lang." 10. Id. id. id. van M. Engelen. 11. Id. id. onbewoonbaarverklaring perceel Korte Poellaan No. 7. 12. Id. id. Commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, vaststelling verordening uit art. 29 Leerplichtwet. 13. Id. id. id. verordening op het bouwen voor de gemeente Haarlem enz. 14. Aanbeveling B. en W.W. benoeming lid Commissie C tot wering van schoolverzuim. WAARSCHUWING. In 't 14-daagsch blad »de Vrouw" komt 't volgende bericht voor. WERELDTENTOONSTELLING TE LUIK. Jonge meisjes worden zeer dringend en op goede gronden gewaarschuwd zich niet naar Luik te begeven om daar eene betrekking op de Tentoonstelling of daarbuiten te aanvaarden, zonder voor afgaand deugdelijk onderzoek. Reeds zijn verschillende meisjes op advertenties in Nederl. bladen naar Luik gelokt bedrogen uitgekomen, daar de aangeboden betrek king niet bestond of alles behalve aan bevelenswaardig was. Wie kosteloos vertrouwbare inlichtingen begeert wende zich tot het Nationaal Bureau van infor matie, Noorderstraat 20 te Amsterdam, onlangs door de verschillende vereenigin- geo in Nederland, die zich bescherming van minderjarigen ten doel stellen, op gericht. Bij dit bureau zijn de volgende Vereenigingen aangesloten Nederl. Vereeniging tegen de Prosti tutie. Nederl. Vrouwenbond tot verhooging van 't zedelijk bewustzijn. Vereeniging ter behartiging van de belangen der jonge meisjes. Nederl. Middernachtzending-Vereeni ging- Vereeniging totsteun van verwaarloos den en gevallenen. Roomsch-Katholieke vereeniging tot bescherming van meisjes. Vereeniging Onderlinge Vrouwenbe scherming". Ned. Bond tot Kinderbescherming. Rein leven beweging. Ned. Christen-Vrouwen Geheel ont houders-Unie. Nationaal bureau voor Vrouwenarbeid. STAAT van de Aardappelen, Vruchten- en Groentenmarkt over de maand Mei 1905 Aardappelen. Aangev. 314 H.L., verk. 314 H.L., L. pr. 1.H. pr. ƒ18. Appelen. Aangev. H.L. verk. H.L., L. pr. f H. pr. Peeren. Aangev. H.L., verk. H.L., L. pr. f H. pr. f Bloemkool. Aangev. 7000 st. verk. 6000 St., L. pr. ƒ10.H. pr. ƒ30. Spinazie. Aang. 1250 m., verk. 1250 m. L. pr. ƒ10.H. pr. f 25. Slade. Aang. 760 m., verk. 760 m. L. pr. ƒ0.40 H. pr. ƒ4.75. Wortelen. Aangev. 675 bos verk. 675 bos, L. pr. ƒ7.H. pr. ƒ20. Bloemendaal. Mevr. KROL. Markt van 5 Juni 1905. Aardappelen. Aangev. 51 HL., verk. 51 H.L. L. pr. ƒ1.40 H. pr. ƒ2.p. H.L. Appelen. Aangev. 0 H.L., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. p. H.L. Peeren. Aangev. 0 HL., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. Bloemkool. Aangev. 5000 st. verk. 4000 st. L. pr. ƒ7.H. pr. 15. Spinazie. Aangev. 560 m., verk. 560 m. L. pr. 5H. pr. 20. Slade. Aangev. 470 m. verk. 400 mand. L. pr. ƒ0.30, H. pr. 3 75. Wortelen. Aangev. 2000 bos, verk. 2000 bos. L. pr. ƒ7.H. pr. 13. 10e Muziekuitvoering, op Woensdag 7 Juni 'sav. van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aus der SuiteLacbner. 2. Ouverture *Oberon»Weber. 3PolonaiseLiszt. 4Grosse Fantasie aus der Oper Der fliegende Hollander»Wagner. 5JubelouvertureFlotow. 6. Czardas - Ungarische Ballet... Gros9mann. 7. -hreuet euch des Lebeus.» Walzer Strauss. 8 «La Favorite." Grande Fantaisie.Donizetti. P.G., nog enkele dagen in de week vrij hebbende zag die gaarne bezet met lichte huiselijke bezig heden, tot hulp van een dame in huis of op de wandeling of iets der gelijks. Br. fr, onder No. 751 aan het bur. van dit blad. Een fatsoenlijk gehuwd Heer, koopman, P.G., eigen zaakkennis drijvende, vraagt een wegens 2 jaar achteruitgang van zaken, tegen behoorlijke rente en aflossing. Ook niet ongenegen voor zetlieden geplaatst te worden. Br. fr. onder No. 752, aan het bureau van dit blad. gevraagd tegen half Juni, in een handelszaak hier ter stede. Zich aan te melden per eigen handig geschreven brieven onder No. 753, aan het bureau van dit blad. Verschenen: ontleend aan de beraadslagingen en gewisselde stukken en alpha etiech register door Voorhanden in den boekhandel van Ged. Oudegracht 88. een gemeubileerde of onge meubileerde Slaapkamer, desverkiezende met of zonder ontbijt. Br. fr. onder letter 755 aan het bureau van dit blad. 40 coupons van 2.70 NI. lang en 2 M. breed, f .75 de conpon. i)C De gebeele voorraad 5 f —.65 de conpon. COIFFEUB, niet alleen fijne soorten, doch ook goedkoope voor dagelij ksch gebruik. (758) i ntóci AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijk te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaglijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJK E VERTERINGol VERSLIJMING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zijn. Het is de Deze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings-organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bij chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwij Is na eenige malen drinken genezen. hlllli ilSjr en *'e onaangename gevolgen daarvan als benauwdheid I4 koliekpjjnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert dooreen zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen. zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekeljjken toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! mr- KRUIDENWIJN is te verkrijgen in Uessclien a Fl. 1.50 en 2.in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenhage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100 0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas besseüsap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, ai ijs,alant8- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoesworttl 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd. en i

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3