HAARLEMS CH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN ent. No. 46. Uitgave van DE ERVEN DOOSJES Gedempte Oudegracht 88. Zevenentwintigste Jaargang. 144. 144. van Z aTERDAG 10 Juni 1905 TE HAARLEM Zondag '11 en Maandag 12 i Mei 1904. K R 0 IT I E TELEPHOONNUMMER Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden ,25. franco p. post ,40. fc&onderlljke nommerg 3 centen per gtnk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. AdvtrUntïtn worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo 'mogelijk nog worden geplaatst. (Iste en 2e Pinksterdag.) Bglise WaUonne. Eerste Pinksterdag. 10y3 heures, Mr. Chouillet. Pasteur a la Haye. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5% ure, Ds. Mulder. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs uie, Ds. Tibben. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. (Zuiderstraat.) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt. 'i Avonds 5i/j ure, Ds. v. d. Vegt. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt. Luthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Bakel. Met medewerking van het Zangkoor. Collecte voor het Ned. Zend. Gen. Geen Zondagsschool. Tweede Pinkstrrdag. Geen dienst. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Ticeede Pinksterdag Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. De opbrengst der gewone collecte in de bussen na de Godsdienstoefeningen op de beide Pinksterdagen ïb bestemd voor de Doopsgezinde Zendingvereeni- gi"g- ftemonstrantsch Geref. Kerk. Eerste Pinkste. lag. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Repetitie van het Zangkoor Dinsdag avond 8y3 ure in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. Voorbereiding. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Duyvendak. Evang. Luth. Pred. te Schiedam. Eerste Pinksterdag. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schagchelstraat 6. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst, 's Midd, 12 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure, Openbare Samenkomst. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8% ure, Bjdstond. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 nre, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Bennebroek. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Pred. te Heemstede. Op beide dagen collecte voor de Zending. Beverwijk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evang. J uthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boeke, Pred. te Amsterdam. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Bloemendaal. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Van Leeuwen, Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds Bal, van Meerenberg. Heemstede. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Collecte voor de Zending. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 are, Ds. Gerth van Wijk. Pred. te Bennebroek. Hillegom. Eerste Pinksterdag. Voorm. 9ys ure, Ds. Meerburg. Collecte voor de Zending, 's Nam. 21/j ure, Ds. Meerburg. Tweede Pinksterdag. Voorm. 9i/j ure, Ds. Meerburg. Houtrijk en Polanen. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Pred. te Spaarndam. Santpoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Collecte voor het Ned. Zend. Gen. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Afdeeling Haarlem van het Nederlandseh Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Eerste Pinksterdag. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidscho Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar niets anders vermeld wordt, wordt de Ned Hervormde Xerk bedoeld. Spaarndam. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Collecte voor de Zending. Tweede Pinksterdag Voorm. 10 ure, Ds. Snethlage. Pred. te Heemskerk. Velsen. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Tweede Pinksterdag Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Pred. te Haarlem. Buitengewone Collecte. Doopsbediening. Tweede Pinksterdag Geen dienst. Bjj afwezigheid van den Burgemeester werd de Raadsvergadering van Woens dag geleid door Mr. de Haan Hugenholtz. Wegens een benoeming tot leeraar wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den onderwjjzer G. J. Bur ger van de Opleidingsschool voor Jon gens. Vastgesteld wordt een staat tot be schikking op den post Onvoorziene Uitgaven 1905, tot een bedrag van f 100.— In behandeling komt de begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens de Huiszittende Armen en het Stads-Armen en Ziekenhuis, sluitende met een bedrag van f 38975.waarbij een gemeente- bjjdrage van f 30241.07. De Raad besluit tot goedkeuring. Kvenzoo besluit de Raad tot goedkeu ring van de begrooting der goederen van corporaties voor neringen, ambach ten en bedrijven, sluitende met een ver moedelijk batig saldo van f 800. Besloten wordt tot beschikbaarstelling van f 350.voor verhooging der jaar wedden van zes gemeenteambtenaren vol gens de verordening in deze. Met B. en W. der Gemeente Schoten wordt het sluiten voorgesteld van een overeenkomst tot het leveren van gas door de gemeente Haarlem op den vol genden grondslag. Schoten verleent ge durende veertig jaar aan Haarlem het recht tot het leggen en hebben van gasbuizen en het leveren van gas in het zuidelijk deel dier gemeente, waarbij Schoten niet het recht heeft in dat deel der gemeente zelf gas te leveren. De gasprijs zal overeenkomen met dien te Haarlem. De Heer V. d. Kamp vraagt naar het aantal aanvragen, gelooft, dat ook reke ning gehouden moet worden met de Binnenlandsche Maatschappij. De Wethouder de Breuk beantwoordt. De Heer van Styrum heeft het woord in zake de concessie, doet opmerken, dat de Gemeente geen verplichting wordt opgelegd, men zal dus niet tot de uit voering overgaan eer de opbrengst ge dekt is. De Heer V. d. Kamp heeft nog be zwaar tegen het bepaalde omtrent den gasprijs. De Heer Kleynenberg wil den prijs zoo laten. De Heeren Modoo, Spoor, Thijssen, Rasch, Bijvoet, Sneltjes e« van Rossum hadden nog het woord. Er waren al vier amendementen; de Heer Rasch bracht er nog een. Het duurde lang eer men het eens was over den gasprijs aan particulieren te Schoten en aan de Gemeente voor straatverlichting. De Heer Sneltjes wilde de discussies staken. Drie amendementen werden ingetrokken; de discussies werden ge staakt. Het ontwerp werd aangenomen na een kleine wijziging. Door H. Bisschop te Hillegom is aan gevraagd het maken van een beschoeiing met los- en laadplaats aan de Leidsche Vaart. De huur voor den hiertoe be- noodigden grond wordt gesteld op f 2.01 per jaar en recognite van f 1. Een verzoek tot het huren van grond wordt gedaan door P. Reeuwijk, te Vogelenzang. Huur f 3.66. Het Bestuur der Coöperatieve Bouw- vereeniging Onderling Belang wenscht aan de Gemeente over te dragen een strook grond in het verlengde van de A. L. Dyserinckstraat en zullen gaarne zien dat vóór April a s. die strook wordt bestraat (met klinkers), gerioleerd, ver licht en van waterleiding voorzien. Voorgesteld wordt den grond te aan vaarden en als bijdrage in de kosten van ten deze uit te voeren openbare werken te storten f 4400. De beschikking wordt gevraagd over 4000.tot gemeld doel. De Heer Groot vroeg nog het woord omtrent kei bestrating, hq zag liever klinkers; het worden klinkers. Een dergelijk verzoek was ingekomen van M. Engelen, tot overneming van een strook, mede in het verlengde van de A. L. Dyserinckstraat. Voorgesteld wordt een bijdrage als boven van f 1122.en machtiging tot beschikking over 1022. Toestemmend werd besloten. Voorgesteld wordt de volgende veror- nening ingevolge art. 29 der Leerplicht wet. De ambtenaren der politie zijn ge machtigd kinderen, over wie de Leer plichtwet zich uitstrekt, die zij gedurende de schooltijden op den openbaren weg aantreffen, te brengen naar het hoofd der school, tot welker leerlingen zij behooren, tenzij die kinderen zich bevinden onder het geleide van ouders, voogden of andere in artikel 1 van die wet genoemde ver zorgers hun blijkt van eene geldige reden van lijdelqk schoolverzuim, bedoeld in artikel 12, of van een schriftelijk verlof bedoeld in artikel 16 dier wet.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1