Huizen, gehouden den 24 J uni 1905 in de -Gouden Leeuw" te Haarlem, No. 1. Een groot modern Winkelhuis met Kantoor, ruime Magazijnen en Werkplaa sen en Open grond aan de Zijlstraat. No. 19 No 2. Een modern Winkelhuis, met afzon derlijk opgaande ruime Bovenwoning naast en ten oosten van liet hiervoren genoemd Winkelhuis, aan de Zijlstraat. No. 19a De perceelen No. 1 en 2 gecombineerd. ƒ33500. Opgehouden. No. 3. Een winkelhuis en Erve, waarin Brood- effaire, aan den Burgwal op den hoek van de Hagestrsat. No. 60. ƒ2280 J J. Guldemond. No. 4. Een Winkelhuis en Erve aan de west zijde van de Kruisstraat, hoek Nassaustraat. No. 18. 9950.G. v. Lunenbu g q.q. No. 5. Een Fabrieksterrein alsmede het zich op dien grond bevindende Woonhuis, alsmede Werkplaats en houten Loods, te Haarlemraerliede en Spaarnwonde in den Waarderpolder, zeer gun stig gelegen aan bet Noorder Buitenspaarne tegen over de Haarlemsche Solafabriek en bijzonder geschikt voor Scheepstimmerwerf of opslagplaats. 8700. Opgehouden. No. 6. Eeo Huis en Erve met Tuintje aan de westzijde van de Zoetestraat. No 18. f 2475. B. C. Se gnette q.q No. 7. Een fluia met anntxe Werkplaats eu Erve aan de ocstzijde van de Glasblazerslraat. No. 39. f 2200 D Sabelis. No. 8. Een Winkelhuis en Erve aan de noord zijde van de Hagestraat. No. 45. ƒ3475. Opgeh. No. 9. Een onlangs nieuw gebouwd Huis en Erve, waarin Koffiehuis, te Schoten, aan de west zijde van de Generaal Cronjéstraat. No. 1. ƒ6625. B. E. C. Seitnette. q.q, No. 10 Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erf, waarin eene Kruide nierszaak wordt uitgioefend, aan de westzijde van de Bakenessergracht en uitgang in eene naast dit pe'ceel gelegen poort. No. 52 zwart en rood. f 3405 G. L. Smit q q. No. 11. Een Hnis met twee afzonderlijk ver huurde Bovenwoningen, Fakhnis en Erf aan de westzijde van het Krom. f 1290. J. Mieze us. No. 12 Een Huis eu Erf aan de oostijde van het Krom No. 33. f 925. J. P C. Gnnter. No. 13. Een Huis en Erve in de Luitensteeg. No. 31. f 1000. A. v. d. Wateren. No. 14. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve aan de noordzijde vau de Leidschestraat, op den hoek van en met uitgang in de Jan Nieuwenhuyzenstraat. No. 29 zw en r. No. 15 E;n Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, naast en ten westen van het voorgaande perceel No. 81 zwart en rood. De perceelen No. 14 en 15 gecombineerd. 4460 G Kraakman. No 16. Een Heerenhuis en Erve met Tnin aan de noo dzijde van het Ripperdapark meteen Achteruitgang in de achtergelegen laan. No. 19. f 5500. F. Roelofs. No. 17. Een Huis en Erve aan de oostzyde van de Melkboerensteeg. No. 1. f 1005. J. Honing. No 18. Een Hais en Erve aan de oostzijde van de Kerkho^traat nabij den Burgwal. No. i. No 19. Een Hais en Erve naast en ten zuiden van het voorgaande. No 3. l)e perceelen No 18 en 19 gecombineerd ƒ1700. Opgehouden. De perceelen No. 20 en 21 uit de hand ver- k >cht. No. 22. Een Huis en Erve aan de oostzyde van de Lange Raamstraat No. 39. 1950 Opgeh. No. 23. Een Huis en Erf aan de oostzijde van de Kenne nerstraat, nabij den Schotersingel in een Poort. No. 6f 525 J. H. Bierboom. Markt van 26 Juni 1905. Aardappelen. Aangev. 37 HL., verk. 37 H.L. L. pr. 2.H. pr. ƒ5.p. H.L. Appelen. Aangev. 0 H.L., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. fp. H.L. Peren. Aangev. 0 HL., verk. 0 H.L. L. pr. f H. pr. Bloemkool. Aangev. 7000 st. verk. 5000 st. L. pr. ƒ3.—H. pr. f 8. Spinazie. Aangev. 120 m., verk. 120 m. L. pr. /0.15, H. pr. 0.30. Salade. Aangev. 630 m. verk. 600 mand. L. pr. f 0.10, H. pr. ƒ0175. Wortelen. Aangev. 1100 bos, verk. 1100 bos. L. pr. f 4.-—, H. pr. f 6. 15e Muziekuitvoering, op Woensdag 28 Juni 's av, van 8 tot 10 nnr, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KR1ENS. PROGRAMMA. 1. 'Rataplan» Marehe Fram^aise... Badonck. 2. Ouverture «Silvana»Weber. 3. Cavatine-Raff. 4. «Souvenir de Herodiaden* Fan- taisieCoenen. 5. Ouverture -Leicbte Cavallerie-Suppé. 6. 'Hochzeitslieder* WalzerStrauss. 7. MenuettoPaderewaky. g Grande fantaisie de l'opéra »La Favorite-Donizeti. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. B&vokerx alhier op Donderdag 29 Juni 1905, des namiddags san 23 nur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. No. 1. Preludium en FugaJ. S Bach. 2. Adagio uit de 6e Symphonic Beethoven. - 3. Sonate No. 5A. Gjilmant. a. Allegro appassionato. b. Adagio. e. Finale. 4. ViaionJ. Rheinherger. 5. Aria uit de -Messias".,Handel. de vroegere lading niet weggeveegd. Vele gekwetsten waren door onhandige soldaten voorloopig verbonden, en in dien toestand weggezonden. „Het was geen transport van gekwetsten: het was een wegwerpen van nutteloos ge worden organismen". Oostenrijk en Hongarije zijn tot heden niet tot een vergelijk gekomen, integen deel is de spanning nog toegenomen. Hongarije wil geen belasting meer be talen en geen recruten oproepen. Reden van dit laatste is, dat een kabinet is gevormd, dat door Hongarije gewan trouwd wordt, omdat het in strijd met de parlementaire gebruiken is samen gesteld In Hongarije is men ontstemd, omdat onder invloed van Oostenrijk de kroon een kabinet heelt gevormd, dat door alle partijen in het Parlement met wantrouwen werd ontvangen, wijl het onparlementair was. In Oostenrijk is men ontstemd, om dat de Hongaarsche Kamer, na de in diening van het keizerlijk besluit, waarbg de zitting verdaagd, de vergadering toch doorzette, en zich daardoor in een Conventie of Rompparlement ver anderde. En dat de linkerzijde, de vereeniging der oppositie groepen, voornemens is als nationale conventie op te treden, blijkt uit haar besluitgedurende de verdaging niet uiteen te gaan, maar zich te vormen tot een „permanente commissie van toezicht op de regeering." De geheele strijd loopt over de com mandotaal, welke de Hongaren in hun taal wenschen, doch tot dusverre het Duitsch was, de taal van Oostenrijk. De toestand is nu zoo, dat de keizer in zijn schrijven aan den minister president verklaarde: Hongarije kan in het binnenlandsch bestuur wijzigen wat het wil, hg hat het de vrije hand op economisch gebied, maar de keizer kan niet toestaan, dat in het leger nog meer wijzigingen worden gebracht. Hongarije wil van het Hongaarsche gedeelte van het leger een Hongaarsch leger maken, met Hongaarsche onder scheidingsteekenen, onder Hongaarsche officieren, en met de Hongaarsche taal als commandotaal. Dan kan de kroon geen Oostenrijksche officieren meer bij de Hongaarsche regimenten indeelen, dan vervalt de eenheid van het leger, en komen er op zijn best twee afzon derlijke legers uit te voorschijn. Van de Hongaarsche crisis is heden het belangrijkste, dat Fejervary, ondanks den hoogen toon, dien hij eerst aansloeg, nu, mogelijk op last van den Koning, zich weer met de leiders der verbonden oppositie in verbinding zal stellen en dezen uitnoodigen een regeeringspro- ma op te stellen, waarmee de Kroon zich kan vereenigen. De oppositie zal wel antwoorden, dat zij geen ander program heeft aan te bieden dan dat, 't welk de Koning reeds kent en dat deze dus de oplossing der moeielijkheid geheel in zijn macht heeft. Op de jongste kermis te Suameer (Tietjerksteradeel) was een negerin van 17{ jaar te zien. Na een der voorstel lingen des nachts nam de Rijksveld wachter Rienkema, die de zaak niet te best vertrouwde, nog eens een kijkje bij den woonwagen van de negerin, en toen bemerkte hij, dat zg bezig was. zich te wasschen. Z\j verbleekte heele- maal en, wat meer is, zg veranderde in een zuiver Nederlandschen jongen. Na tuurlijk dat de spulleman er nu spoedig van doorging. Uit betrouwbare bron wordt aan het „Centrum" medegedeeld, dat de heer F. D. graaf Schimmelpenninck te Baarn, zal worden benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. HAARLEM 27 Juni 1905. Toonkunst. Het concert, Vrijdagavond door de Zangvereeniging van de afd. Haarlem der Maatschappij t tot bevordering der Toonkunst gegeven, beeft bijzonder veel belangstelling mogen ondervinden. Alle plaatsen in onze groote en grootsche Sint Bavo waren bezet en de losse stoelen en banken, aangedragen uit de verschillende bijlokalen der kerk, waren niet voldoende om allen een zitplaats zich met een staanplaats hebben moeten behelpen. Wij verheugen ons zeer in dit ver rassende succes der Zangvereeniging èn om het volijverige Bestuur, dat zoo moeizaam streeft naar de ontwikkeling onzer aloude Toonkunstafdeeling èn voor de Zangvereeniging, waar directeur en leden, na het eindigen van het concertseizoen, hun tijd hebben willen geven aan de repetities welke voor deze buitengewone uitvoering moesten gehouden worden. Wat nu het artistieke succès der uitvoering betreft, wij meenen dat daarover met lot mag worden gesproken. De Zangvereeniging zong hare num mers beschaafd en met muzikalen zin; het dameskoor trok meermalen de aan dacht door den mooien klank der stemmen en het ongekunstelde in de voordracht. Mevrouw CraatidijkSchuil en mevrouw C. de W. H.F., die beiden welwillend hare medewerking verleenden, sloten zich voortreffelijk bij het koor aan. De laatste hebben wij zelden in de kerk zoo klaar en gloedvol hooren zingen, als zij dat nu deed in den Psalm van Verhulst. Mevr. Craan- dijk wist haar gehoor als altgd te boeien door den adel van haar geluid en de stemmingsvolle voordracht. Mo- gelgk hadden de nummers van Brahms het in eene kleinere ruimte beter gedaan. Zij stellen in de voordracht de hoogste eischen. Hoe dit moge zgn, de dames verdienen aller dank voor de wijze waarop zij zich van haar taak hebben gekweten. Thans een enkel woord over de heeren Bernard ten Cate uit Brussel en Louis Robert, onzen stadgenoot, die beiden op het gerestaureerde orgel hun gaven mochten ten toon spreiden. De eerste toonde de deugdelijkheid van zijn spel in een Tocato van Bach, een Andante van Cesar Franck en eene Symphonie van Widor. Bleek uit het eerste werk de hoogte zgner technische ontwikkeling, het tweede gaf een voor- trefïelijken indruk omtrent den smaak voor registreering, terwijl het laatste nummer bij uitstek geschikt was, om de capaciteit van het beroemde instru ment in gansche volheid te openbaren. Ten opzichte van den heer L. Robert mag worden opgemerkt, dat hij met meer dan gewoon talent de taak der begeleiding vervulde. In kleurscha- keering en duidelijkheid liet deze niets te wenschen over. Aan hem komt daar voor inderdaad een woord van hulde toe. B. Bij een onzer antiquairs alhier ver voegde zich een paar weken geleden een persoon, die voorgaf uit Friesland te komen, en zeide in staat te zijn oude Eriesche klokken te leveren voor niet te veel geld. Er werden drie oude klokken besteld, en zg kwamen aan. De verpakking was zóó keurig, dat geen argwaan gekoes terd en, daar onder rembours geleverd was, werd betaald. Doch toen met het uitpakken begonnen werd, bleek de oud heid der klokken daaruit, dat het niet anders waren dan stukken en brokken die geheel geen klok vormden en niets waard waren. Zaterdagmiddag gaf de heer Joh. Steenman onder veel belangstelling eene voordrachts-uitvoering met eenige zijner vioolleerlingen in de muziekzaal van »de Kroonx. Wij kregen daarbjj een zeer gunstigen indruk van het onderwijs en de overtuiging dat de heer Steenman zgn werkkring als viool-leeraar serieus opvat. Alle élèves speelden met voldoe ning de verschillende nummers; enkele gaven blijken van buitengewonen aanleg. De samenkomst werd besloten met ee nige voordrachten van een orkest dat zich uit de leerlingen gevormd heeft. Alleraardigst werd ook hierbg gespeeld. Voor oefening in het samenspel vinden de jongelui in dit orkest een uitmuntende gelegenheid. „Vereeniging Haerlem". Gisteren avond werd in café „Brinkmann" onder voorzitterschap van den heer Joh. de Breuk een ledenvergadering gehouden van de Vereeniging Haerlem. Er was veel belangstelling. De voorzitter opende de vergadering met een lange rede. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. De Vereeniging telt hans 150 lede n. den heer J. L. Tadema, bleek o. a., dat het succes met het werkje „De Haarlemsche Hofjes", door de Ver eeniging uitgegeven, groot is geweest. Door den voorzitter werd verder mede gedeeld, dat de catalogus, bevattende de afbeelding van eenige bekende oude Haarlemsche gevels en bewerkt door den heer J. A. G. van der Steur, dit jaar gereed zal komen. De heer Gonnet verklaarde zich bereid op eenige ver gaderingen der Vereeniging dezen winter eenige merkwaardigheden te zullen mede- deelen uit den Stedelijken Atlas. Dr. Huizinga zal een voordracht houden over de geschiedenis van Haarlem, mr. Ch. Enschedé over de uitvinding van de Boekdrukkunst. Verder werd be sloten een excursie te maken naar Alkmaar; die naar Leiden in 't afge- loopen jaar was zéér in den smaak gevallen. De kranten behandelen nog steeds de herstemming van Woensdag 28 Juni a.s. Ongelukkig genoeg is b.v.b. de kwestie min of meer een personenkwestie, terwijl toch in waarheid dan zal moeten beslist worden, of een clericale, dan wel een anti-clericale regeering aan het hoofd der zaken zal staan, waarbg niet behoort over het hoofd gezien, dat het tegen woordige clericale ministerie al zeer gediend heeft, tot het doordrijven der onderwijswetten, waarbij wat Hooger Onderwijs betreft niet den nadruk gelegd wordt op de noodzakelijkheid van staats toezicht, enkel dient om de vrge uni versiteit ter wille te zijn in elk opzicht. Zooals de zaken thans staan kan er van opleiding op breeden grondslag geen sprake zijn; het hooger onderwijs is dus een stap achteruitgegaan. Dat het lager onderwijs hulp van staatswege zal ontvangen, wordt bijna algemeen goedgekeurd, maar dat het openbaar onderwijs er de dupe van wordt kan niet zijn in den geest der Grondwet, terwijl bij gemis aan staats toezicht het volksonderwijs veel kans heeft minder deugdelijk te worden. Bovendien, waar moet een minister het geld halen, noodig om die buiten gewone onderwijsuitgaven uit te betalen. Uit de opbrengst van het verhoogd tarief dat nog niet bestaat en voor den vrijhandel niet gunstig is. En de kleine man in hoofdzaak zal die ver hoogingen betalen, 't Is, of de Regeering aldus geredeneerd heeft: Neem maar eerst de verhooging onderwijswetten aan, dan zult ge vanzelf moeten komen tot het aanwijzen van middelen er voor. Bij gelegenheid van de 35e alge- meene vergadering der Nederlandsche Juristen-Vereeniging hier ter stede op 30 Juni en 1 Juli a.s. te houden, is een feestwijzer samengesteld. Daaruit blijkt, dat verschillende feestelijkheden zullen plaats hebben: op 29 Juni ontvangst in De Kroon, daarna concert in de Buitensociëteit van Trou moet Blycken. Op 30 Juni rgtoer over Overveen, Bloemendaal, Santpoort, naar de buitenplaats Water land, waar de leden worden ontvangen door jhr. en mevr. Boreel van Hoge- landen, en van daar over Duin en Daal naar Haarlem terug. Daarop gemeen schappelijke maaltijd in De Kroon en concert door het Haarlemsch Muziek corps in het Brongebouw, aangeboden door de Vereeniging tot verfraaiing van Haarlem, enz. Op 1 Juli orgelconcert in de Groote Kerk, en ten slotte diner in Zandvoort. Haarlem maakt een belangrijken verkiezingstijd door; een legio van strooi biljetten met heelt en halve waarheden en dan nog iets, dat we hier ter stede nog niet beleefd hadden. Zaterdag en Maandag op de Groote Markt zoo waar gratis voorstelling met dissol- ving-views voor de kandidatuur Van Styrum, aangekondigd door een strooi biljet, dat door den negatief-ironischen toon, waarin het gesteld was, zeer de aandacht trok. Het bleef Maandagavond tamelijk rumoerig ir. de stad. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 1235 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 1010 baden genomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 2