Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 6 September 1905. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergraeht. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 p. w., terst. No. 77. Slaapkamertje a f 1.— p. w. Cronjést raat. No. 87. Bovenvoorkam. met kast enstookpl. f 1.per week, terat Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf f 35.per maand, terstond. Du vod voordestraat. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis 2 kam., keuken, ged. zolder. No, 69rood. Bovenhuis, f 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 41. Modern groot Bovenhuis, gesohikt voor kantoor. Terst nd No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No- 110. 2 Gen. Kamers met aparte opgang, f 35.— No. 153. Bovenhuis, f 240 p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold Aanv. Aug Hnurpr. f 350.p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. 60. p. m. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, f 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer f 1.75 p. week. Koningstraat No. 7. Winkelhuis, f 500.— p. j., lerstond. Korte Heerenstraat. No 29. Huis met tuin, f 4.50 p. w., lerst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, f 2.25 per week, terstond. Leidschestraat No. 16. Een Huis, a f 18.— per maand. Aanvaarding 1 Oct. e.k. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.p. jaar, terstond Idelkboerensteeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Loods, f 1.per week. NassauBtraat. No. 2. Klink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, f .60 p. w terstond Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamer» met keuken, en zolder. Parklaan. No. 26. Huis met tuin, f 400.— per jaar, terstond. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en f 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 47. Pension, van af /50.per maand. Sota agchelstr aat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs /500 per jaar. 1 Oct. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, f .76, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., f 210.— p.j Schermerstraat. No. 36rood. Gem. Zit-en Slaapkam., f 30.— per maand, met degel, pension, terst Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, f 475.— per jaar. terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. '6. Heerenhuis met bouwterrein en tuin f 600.— per jaar, terstond Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapkaner, ƒ1.25 p. w terst. No. 39 Kamer, 1.25 p. w„ terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.— p. j., terst. No. 76a Boieniiuis, ƒ225.— p. j„ terstond. Zijlweg No. 75. Huis met voor-tuin, 5 k (2 ensuite) keuk., zold. met dienetbodekam. Per jaar 250.(tot 1 Mei 1906) daarna 310. Aanvaarding 1 Aug. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen. Spaarn wouderstraat. Rij C. GROENEWEGEN, Langendijkstrsat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1 In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjé.traat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerk&de. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huiten met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. GEMEENTEVERSLAG. Het keuren van levensmiddelen be paalde zich tot het slachtvee, vleesch, spek en visch. Afgekeurd zjjn 4 run deren, 5 paarden, 8 kalveren,6 varkens, een schaap, 47731/» kilo rundvleesch en de buik- en borstorganen van 93 run deren. De Gezondheidscommissie deelt een en ander mede omtrent haar werkzaam zijn in het belang der Volksgezondheid. Zjj hield veertien vergaderingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Vele klachten bereikten de Commissie omtrent een sloot in den Zuiderpolder, doch de Comm. meent, dat daarin ver betering zal gebracht worden. Omtrent den stank uit den Schotersingel is verzocht het geregeld spuien te bevor deren, terwjjl elders in de gemeente in zake bodemvervuiling verbeteringen wor den aangebracht. Omtrent de Volkshuisvesting moest de Commissie in sommige gevallen bij Burgemeester en Wethouders voor som mige perceelen om verschillende redenen onbewoonbaarheid verklaring verzoeken en werden maatregelen genomen om in bezwaren te voorzien. Meestal betreffen de klachten ongeschikte rioolen, ver ontreiniging van goten en onvoldoende afwatering. Met een volledig onderzoek naar den gezondheidstoestand in alle scholen werd een aanvang gemaakt. Omtrent het groot aantal gevallen van Diphtherie hier ter stede, 131, vermocht de Commissie de oorzaak niet op te sporen. Vermoed wordt, dat van lijders aan die ziekte, wanneer ze in ziekenhuizen verpleegd worden, de wo ningen niet ontsmet worden en hierin de oorzaak te zoeken is. Van sommige besmettelijke ziekten kwamen geen gevallen voor. In het afgeloopen jaar werd hier op gericht een Vereeniging tot bestrijding van tuberculose. Het onderzoek naar het drinkwater werd van gemeentewege geregeld voort gezet, welke maatregel ten gevolge had, dat weder een aantal woningen bij de gemeentelijke waterleiding werd aan gesloten. Onderzocht werden 333 monsters melk, waarvan 50 niet aan de gestelde eischen voldeden. Verder had een onderzoek plaats van vleesch. Het meerendeel van de onder zochte monsters gehakt bleek sulfiet (zwaveligzure zouten) te bevatten. Worst soorten bevatten ook vee! preserveer- zout. Van het artikel specerijen werden peper, steranijs, saffraan, notenmuscaat dikwijls vervalscht en zelfs bedorven. Tot de Directie der Haarlemsche Tramweg-Maatschappij werd het ver zoek gericht om een verbod in deze in de wagens kenbaar te maken. De Directie ontkende, dat er in de wagens gespuwd werd en meende op dien grond niet aan het verzoek te moeten voldoen. (Wordt vervolgde Het slotteverloop der onderhandelingen is nu als volgt geweest: Terwijl nog Maandag en Dinsdag van de vorige week de vredesonderhandelin gen dreigden afgebroken te worden, omdat de onderhandelaars het over de hoofdpunten niet eens konden worden, verspreidde zich Dinsdag in den laten avond het gerucht, dat men te Ports mouth tot overeenstemming was ge komen en de onderhandelingen op die voet zouden voortgezet worden. Velen konden het bericht nog maar zoo grif niet aannemen. Er werd ge mompeld voor mogelijke streken van speculanten, omdat er gedurende de laatste weken geducht gedobbeld zou zijn op de vredeskansen, doch de meer derheid nam het bericht voor waar aan. Nadere bijzonderheden werden voor- loopig niet bekend. Later wordt medegedeeld dat de ge- wenschte loop van zaken te danken was aan de intrekking van Japans eischen van schadeloosstelling, de helft van Sachalin en den afstand vangeïnter- neerdeschepen. Een wapenstilstand is in 't vooruitzicht. Het vredesverdrag zal nu in hoofd zaak bevatten de volgende punten 1. Rusland ontruimt Mantsjoerjje (ook Japan trekt zjjn troepen uit dat land terug). 2. Mantsjoer jje wordt aan China terug gegeven. 3 Japan neemt Rusland's pachtver- drag over betreflende Liao-tong. 4. Port Arthur en Dalni worden aan Japan afgestaan. 5. Rusland geeft den spoorweg naar Port Arthur prjjs, maar behoudt de ljjn over Charbin naar Wladiwostok. 6. Het zuidelijke deel van het eiland Sachalin wordt aan Japan afgestaan. 7. De Siberische kustwateren worden voor de Japansche vischvangst openge steld. 8. Rusland erkent Japan's protecto raat over Korea. Buitendien zijn er natuurlijk nog verschillende punten van ondergeschikt belang te regelen, maar deze zullen geen hinderpalen zijn op den weg van een definitieven vrede, Waarschjjnljjk zal ook een handelsverdrag tusschen Rus land en Japan gesloten worden. Door heel de Vereenigde Staten uit men zjjn bewondering voor de houding van Roosevelt, aan wien de overeen komst, naar men erkent, hoofdzakelijk te danken is. Toen het bericht zich verspreid had werden de kerkklokken geluid. Er zijn nog vele andere teekenen van de open bare vreugde. Reuter seint uit Washington Wanneer het vredestractaat tusschen Rusland en Japan is geteekend, lijkt er niets meer in den weg te staan aan het bijeenkomen van de tweede vredes conferentie in den Haag, waarvoor Roose velt den 25sten October 11. uitnoodi- gingen heeft verzonden. Men verwacht dat de President bij zijn terugkeer met Root, den minister van buiten- landpche zaken, overleg zal houden over de zaak, alvorens zich met de mogend heden in verbinding te stellen. Ter sprake zouden komen het gebruik van draadlooze telegrafie in oorlogstijd door niet oorlogvoerenden, de contróle op drijvende onderzeesche mijnen in volle zee en de rechten van de oorlog voerenden in onzjjdige havens. Toen men voor enkele jaren hoorde spreken van vredesconferenties op ini tiatief van den czaar, waren de opti misten van oordeel, dat nu een einde zou komen aan de heillooze, verfoeie- ljjke oorlogen. Maar er waren ook pes- simisten. Zjj beweerden, dat de confe rentie, al kwam zij tot stand, de oorlogen niet zou kunnen tegenhouden. Nog be weerden zij, dat oorlogen, hoewel zij in beginsel onzedelijk zjjn, toch ook hun nut hebben, al was het alleen maar, omdat zij den politieken dampkring zuiveren. Een ander meende weer, dat oorlog nog zoo kwaad niet is, omdat de oorlogs fondsen, opgestapeld als dood kapitaal in de schatkameren der regeeringen, dan pas nuttig effect dedendie kapi talen komen dan onder de menschen, Maar de Haagsche Vredesconferentie had kunnen en moeten beantwoorden aan haar doel. Zjj zou dan gezorgd hebben voor een zuivere politiek. Dan was ook het doode kapitaal genaamd oorlogsfonds niet noodigde maatschappij zou langzamerhand tot betere inzichten komen. De menschheid zou er bjj gewonnen hebben. Het Petersburgsche Telegraafschap verneemt uit goede bron, dat de Rus sische en de Japansche regeering zoo spoedig mogelijk na de uitwisseling der krijgsgevangenen elkaar rekeningen zullen zenden betreflende de uitgaven voor de verpleging van de gevangenen gedaan, van den dag af, waarop de ge vangenneming geschiedde, tot aan den dood of de uitwisseling. Rusland zal dan aan Japan vergoeden wat dat rijk meer ten koste gelegd heeft voor dat doel dan Rusland zelf. President Roosevelt heeft een stort- I vloed telegrammen van gelukwensch ontvangen,waaronder van koning Eduard, keizer Wilhelm, president Loubet. Roosevelt zond een gelukwensch aan den keizer van Japan, wegens de wjjs- heid en grootmoedigheid door dezen aan den dag gelegd. Keizer Wilhelm heeft het volgend tele gram van president Roosevelt ontvangen »Z. M. Wilhelm II, Duitsch keizer. Ik dank u zeer hartelijk voor uw geluk- wenschen en ik wensch deze gelegen heid te baat te nemen om u mjjn groote waardeering uit te spreken voor de wijze, waarop gij onophoudelijk hebt medegewerkt om vrede in het Oosten te brengen. Het is mij een zeer groot genoegen geweest om met u te dien einde samen te hebben kunnen werken. Theodoor Roosevelt Men zegt, dat later een Russisch- Japansch handelsverdrag zal worden ge sloten. Er is geen overeenkomst ge troffen ten aanzien van deslotschikkingen voor een wapenstilstand Witte kreeg een gelukwensch van tsaar Nikolaas, waarbij de ambtelijke wereld te St. Petersburg zich echter niet aansluit. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 450 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 732 baden genomen. Staat der Botermarkt over Aug. 1905. Boter. Aangev. 272" verk. 272 K. G. H. pr. 1.50, L pr. ƒ1.40 p. K.G. Biggen. Aangev. 112, verk. 91 stuks. H. pr. ƒ13.—, L. pr. ƒ8.— p. stuk Schrammen. Aangev. 19, verk. 19 stuks. H. pr. ƒ25.—L. pr. ƒ15.p.stuk,

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5