HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 80. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegraclit 88. Zevenentwintigste Jaargang. 144 144. van ZATERDAG 7 October 1905 TE HAARLEM Zondag 8 October 1905. telephoonnummek Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden ,25. n franco p. post 40. FrfjS per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel ifionderlljke nemmers 3 centen per stuk meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Adverteniün worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Kglise Wallonne. 9J4 heures, Ecole du Dimanche. In „Volksbelang" Jansweg 40. 10i/s heures, Mr. M. Dupont. Service de Sainte Cène. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 554 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5 Va ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. van der Vegt. 's Avonds 5Vj ure, Ds. van der Vegt. BUITENGEMEENTEN. Waar niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Niet ingekomen. Svana. I utbersobe Kerk. Niet ingekomen. Doopsgezinde Kerk. Niet ingekomen. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6Vs uze, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 nre, Ds. Snethlage. Pred. te Heemskerk. Avondmaal. Hillegom Voorm. 9i/j ure, Ds. Meerburg. Collecte voor noodlijdende Kerken en personen. Nam. 2i/j ure, Ds. Meerburg. Doopsbediening. Iiuthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Da. BShringer Emer. Pred. te 's Gravenhage. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Nassaulaan. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Heering Rem. Pred. te Oude Wetering. Repetitie van het zangkoor 11 Vs ure in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Zaterdag. *s Avonds 8Vs nre, Ds. Schmidt. Bidstond. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. 's Avonds 8 ure, Ds. Kor ff, Pred. te Amsterdam. Israels Groote Verzoendag. Bidstond voor Israël, waartoe alle belangstellen den hartelijk nitgenoodigd worden. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Stoofsteeg 6. Voorm. 10 ure, Openbare samenkomst. 'sMidd. 12 ure, Zondagschool, 's Av. 6 ure. Openbare sammkomst. Dinsdag. 's Avonds 8Vj ure, Bidstond. Voorm. Houtrijk en Polanen 10 ure, Ds. Baljon. Voorm Santpoort. 10 ure, Geen dienst. Voorm. Spaarndam. 10 ure, Ds. Baljon. Voorm. Velsen. 10 ure, Ds. de Sopper. Voorm. Zandvoort. 10 ure, Ds. Posthumus Meijes. Catechismus. KRONIEK. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 nre, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Ij 8abbat (Zaterdag) Nam. 3 nre, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 nre in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Na de voorlezing van de ingekomeu stukken werd in de Raadvergadering van Woensdag het volgende in behan deling gebracht: Voor kennisgeving werd aangenomen het proces verbaal van kasopneming bq den gemeente ontvanger. Den Heer M. G A. Nennstiehl wordt op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Opleidingsschool voor Jongens. Vastgesteld werd het eerste supple- toire kohier der plaatselijke belasting tot een bedrag van f 8065.48. Goedgekeurd werd de rekening en verantwoording der Dienstdoende Schut terij bedragende f 3174.01'. Evenzoo die der Stads Bank van Leening van 1904/05 een voordeelig saldo aanwijzende van f 1303.83. B. en W. stellen voor om de 2| per cent voor kosten van openbare aanbe stedingen, welke tot heden ten laste van den aannemer werd gebracht, voor taan niet meer in rekening te brengen, aangezien dit een onzuiver beeld van de werkeljjke kosten der aanbestedingen vertoont. Zonder stemming aangenomen. Aangezien één opzichter bij het bouw en woningtoezicht aanspraak heeft op een verhooging zijner jaarwedde met f 100.wordt dit bedrag aangevraagd en toegestaan. B. en W. stellen voor, gemachtigd te worden de concessie tot het leggen van gasbuizen in een gedeelte der Ge meente Schoten voorloopig slechts ge deeltelik te aanvaarden. Aangenomen. B. en W. stellen voor niet over te gaan tot den tienurigen arbeidsdag en van een hooger minimum loon in de bestekken voor gemeentewerken, als zijnde niet in het belang der Gemeente. In verband met het sedert een halfjaar in werking zijnde gemeentewerklieden reglement achten B. en W. de wijziging niet wenschelijk. Negen Vereonigingen verzoeken den tienurigen werkdag en een minimum loon van 25 cents per uur. De Besturen der Christ. Bouwvakver- eenigingen betuigen hun leedwezen met het afwijzend advies van B. en W. en vertrouwen, dat hun niet de teleurstel ling wacht van de meerderheid van den Raad. Het punt is van de agenda afgevoerd. De Heer Hugenholtz verzoekt het in druk geven van de twee rapporten. B. en W. zijn bereid dit verzoek in over weging te nemen. Het uitstel was in verband met een besluit, genomen in een gecombineerde Bestuursvergadering van verschillende Timmerlieden organisaties, waarde eind beslissing plaats had of de voorwaarden door patroons en werklieden besproken, zouden worden aanvaard. Het resultaat van deze besprekingen was dat deze voorwaarden zijn aanvaard. Wat natuurlijk op het doen van een voorstel door B. en W. van invloed is. Een verzoek is tot den Raad gericht door J. Hekman tot het hooger bou wen van een pakhuis met bovenwoning aan de Ceciliasteeg. Bij B. en W. be stonden bedenkingen wegens de be staande bepaling dat niet hooger mag gebouwd worden dan anderhalf maal de breedte van de straat. Adressant doet echter opmerken, dat het grootste deel van het gebouw zou komen tegen over de Morinnesteeg. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De Heer Rinkema zegt, dat er hier redenen bestaan om het verzoek toe te staan. De Heer de Breuk verdedigt het voor stel met het oog op licht en lucht in de enge steeg. De Heer Stolp is het hier niet mee eens. De Heer Rinkema wil 6,50 Meter toestaan. De Heer Thiel wil zich hier aan den regel houden; raadt aan met afwijkingen zuinig te zijn. De Heer Modoo wil rekening houden met de om standigheden; de overburen hebben geen last van den hoogeren bouw, en gaat mee met 6,50 Mr. Nog de Heeren Rinkema en Hugenholtz, Thiel en de Breuk. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. Voorgesteld wordt, J. W. van Tonge ren te ontslaan van de huur van een gedeelte grond nabij de Oostvest, omdat die grond binnenkort ter beschikking komt van de Spoorwegmaatschappij. Het voorstel wordt aangenomen. C. van der Werff is weggezonden ujt den gemeentedienst wegens dienstweige. ring. Hjj verklaart onschuldig en door niemand gehoord te zijn, alsmede dat de „kern", wien een onderzoek was opgedragen, dit heeft nagelaten. Van der Werff wenscht nu een nader on derzoek. B, en W, stellen voor afwijzend te beschikken, aangezien hun College in hoogste ressort beslist. De Heer Thiel meent dat de Raad recht heeft te weten of de gang van zaken is zooals van der Werff het voor stelt, kan niet begrijpen, dat iemand op die wijze wordt behandelt. Hij vraagt dit ter zijner geruststelling. De Voorzitter deelt mede, dat het ontslag heeft plaats gehad na advies van de kern. B. en W. zijn desverlangd bereid inlichtingen te geven. De Heer Thiel is niet voldaan, vindt het volstrekt noodig te weten of de mar, billijk ontslagen is. H(j meent dat als in den Hout een boom wordt omgehakt, de Heer Springer er bij is, doch moet een huisvader met vijf kinderen met 15 jaar dienst omgehakt, dan laat hjj dit aan den ploegbaas; die is dus voor de menschen en Springer voorde boomen. De Voorzitter deelt mede, dat de in lichtingen zuilen verstrekt worden als de Raad het verlangt. De Heer Hugenholtz vraagt óf de man gelegenheid gèhad heeft zich te doen hooren. De Heer Bijvoet meent dat de Raad kan beslissen of, gehoord B. en W., de wegzending volkomen gemotiveerd is, en stelt voor B. en W. de inlichtingen te verzoeken, Na nog de Voorzitter, vraagt de heer Thiel waarom nu toch niet dadelijk op de eenvoudige vraag antwoord kan ge geven worden. Voorstel Bijvoet wordt aangenomen. J. Miezérius verzocht het besluit be treffende het bebouwen van grond aan de Amsterdamsche Vaart zoodanig te wijzigen, dat met voordeel de exploita tie een aanvang kan nemen en alzoo de breedte van den geprojecteerden toe gangsweg van 28 Meter worde terug gebracht op 16.9 Meter. De Heer Rinkema heeft voorgesteld de breedte van den toegangsweg te be palen op 17 Meter. De Heer Rinkema licht zijn voorstel toe. O.a. eischt men hier de dubbele breedte van den Kruisweg. De Heer de Braai zal met voorstel Rinkema meegaan. De Heer de Breuk doet opmerken, dat de straat van 28 Mr. is in verband met een genomen Raadsbesluit. Men heeft daar die breedte noodig omdat daar twee straten in zullen uitmonden en met het oog op tramaanleg. Als wjj minder breedte toestaan, valt het gemeen telijk bouwplan. De Heer Thijssen vindt dan noodig vergoeding van hetgeen boven de ge middelde breedte verlangd wordt. Nog de Heeren Welsenaar en Rinke ma, Thiel en Kleijnenberg. De Heer de Breuk verdedigt het voor stel B en W. Nog heel wat discussie. Voorstel Rinkema wordt in stemming verworpen met 18 tegen 11 stemmen De Heer Thijssen komt terug op hei denkbeeld vergoeding. Voorstel B en W wordt aangenomen, 21 tegen 8. Bij het bouwen in de verlengde Bad huisstraat wordt de grond voor open

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1